Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καρυότυπος ζεύγους


PAPA EVA

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και του χρόνου αγκαλιά με τα μωρά μας.

Επειδή μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνουμε την εξέταση του καρυοτύπου ζεύγους, πριν προχωρησουμε σε εξωσωματικη, θα ήθελα να μάθω αν γίνεται κάπου δωρεάν ή κάπου οικονομικά (εχω δει κάτι 500αρια σε αναζήτηση στο ιντερνετ). Ειδα απο κοπέλες εδω σε παλαιοτερες δημοσιευσεις οτι μπορει να γινει και στο χωρεμειο του Παιδων Αγια Σοφια με λίγα χρήματα και στο Ινστιτουτο Παιδων δωρεάν. Ισχύει κάτι τέτοιο? Αυτη την εξεταση στη συνταγογραφει ο γυναικολόγος σου και ειναι και για τους 2? Εγω εχω εοππυ αλλα ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος. Πρέπει να γίνει στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και του χρόνου αγκαλιά με τα μωρά μας.

Επειδή μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνουμε την εξέταση του καρυοτύπου ζεύγους, πριν προχωρησουμε σε εξωσωματικη, θα ήθελα να μάθω αν γίνεται κάπου δωρεάν ή κάπου οικονομικά (εχω δει κάτι 500αρια σε αναζήτηση στο ιντερνετ). Ειδα απο κοπέλες εδω σε παλαιοτερες δημοσιευσεις οτι μπορει να γινει και στο χωρεμειο του Παιδων Αγια Σοφια με λίγα χρήματα και στο Ινστιτουτο Παιδων δωρεάν. Ισχύει κάτι τέτοιο? Αυτη την εξεταση στη συνταγογραφει ο γυναικολόγος σου και ειναι και για τους 2? Εγω εχω εοππυ αλλα ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος. Πρέπει να γίνει στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση? 

Σου στελνω μηνυμα για να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και του χρόνου αγκαλιά με τα μωρά μας.

Επειδή μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνουμε την εξέταση του καρυοτύπου ζεύγους, πριν προχωρησουμε σε εξωσωματικη, θα ήθελα να μάθω αν γίνεται κάπου δωρεάν ή κάπου οικονομικά (εχω δει κάτι 500αρια σε αναζήτηση στο ιντερνετ). Ειδα απο κοπέλες εδω σε παλαιοτερες δημοσιευσεις οτι μπορει να γινει και στο χωρεμειο του Παιδων Αγια Σοφια με λίγα χρήματα και στο Ινστιτουτο Παιδων δωρεάν. Ισχύει κάτι τέτοιο? Αυτη την εξεταση στη συνταγογραφει ο γυναικολόγος σου και ειναι και για τους 2? Εγω εχω εοππυ αλλα ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος. Πρέπει να γίνει στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση? 

Καλημέρα!

Κάναμε και εμείς την εξέταση πριν λίγο καιρό, στην επαρχία βέβαια. Είμαστε και εμείς ένας στον εοππυ κι ο σύζυγος στρατιωτικός. Για μένα υπήρχε παραπεμπτικό από το κέντρο όποτε κόστισε γύρω στα 35 € ενώ του συζύγου κόστισε 205! 
Τελος την εξέταση την κάναμε στο ίδιο εργαστήριο γιατί εξυπηρετούσε εμάς! 

Καλο Πάσχα με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA Καλησπέρα κορίτσι!!! Είχαμε κάνει και εμείς καρυότυπο ζεύγους στο Παίδων Αγία Σοφία πρίν 4 χρόνια (άνοιξη του 2017 συγκεκριμένα). Αν θυμάμαι καλά είχαμε δώσει γύρω στα 150-170 ευρώ. Ήταν η καλύτερη τιμή μου μπορούσαμε να βρούμε τότε και μάλιστα μας είχαν πει ότι η ανάλυση του δείγματος γίνεται από το Χωρεμειο το οποίο θεωρείται κορυφή για τέτοιες εξετάσεις. Εκείνη την περίοδο δε ήταν δυνατόν να γίνει με συνταγογράφηση καθως είχε βγεί από τη λίστα των συνταγογραφουμενων εξετάσεων. Παλαιότερα είχα ακούσει ότι γινόταν και κάποια ζευγάρια την είχαν κάνει με πολύ μικρό ποσό. Εύχομαι να βρεις άκρη και να καταφέρεις να την κάνεις με πολύ λίγα χρήματα γιατί γνωρίζω πόσο δαπανηρές είναι όλες αυτές οι εξετάσεις ιδιαίτερα όταν γίνονται σε αναγνωρισμένα εργαστήρια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!

Κάναμε και εμείς την εξέταση πριν λίγο καιρό, στην επαρχία βέβαια. Είμαστε και εμείς ένας στον εοππυ κι ο σύζυγος στρατιωτικός. Για μένα υπήρχε παραπεμπτικό από το κέντρο όποτε κόστισε γύρω στα 35 € ενώ του συζύγου κόστισε 205! 
Τελος την εξέταση την κάναμε στο ίδιο εργαστήριο γιατί εξυπηρετούσε εμάς! 

Καλο Πάσχα με υγεία!

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου! Καλο Πασχα και σε σενα! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Gelie είπε:

@PAPA EVA Καλησπέρα κορίτσι!!! Είχαμε κάνει και εμείς καρυότυπο ζεύγους στο Παίδων Αγία Σοφία πρίν 4 χρόνια (άνοιξη του 2017 συγκεκριμένα). Αν θυμάμαι καλά είχαμε δώσει γύρω στα 150-170 ευρώ. Ήταν η καλύτερη τιμή μου μπορούσαμε να βρούμε τότε και μάλιστα μας είχαν πει ότι η ανάλυση του δείγματος γίνεται από το Χωρεμειο το οποίο θεωρείται κορυφή για τέτοιες εξετάσεις. Εκείνη την περίοδο δε ήταν δυνατόν να γίνει με συνταγογράφηση καθως είχε βγεί από τη λίστα των συνταγογραφουμενων εξετάσεων. Παλαιότερα είχα ακούσει ότι γινόταν και κάποια ζευγάρια την είχαν κάνει με πολύ μικρό ποσό. Εύχομαι να βρεις άκρη και να καταφέρεις να την κάνεις με πολύ λίγα χρήματα γιατί γνωρίζω πόσο δαπανηρές είναι όλες αυτές οι εξετάσεις ιδιαίτερα όταν γίνονται σε αναγνωρισμένα εργαστήρια. 

 

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου για την απαντηση σου! Οκ θα το ψαξω. Καλο Πασχα με υγεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2021 at 12:35 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και του χρόνου αγκαλιά με τα μωρά μας.

Επειδή μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνουμε την εξέταση του καρυοτύπου ζεύγους, πριν προχωρησουμε σε εξωσωματικη, θα ήθελα να μάθω αν γίνεται κάπου δωρεάν ή κάπου οικονομικά (εχω δει κάτι 500αρια σε αναζήτηση στο ιντερνετ). Ειδα απο κοπέλες εδω σε παλαιοτερες δημοσιευσεις οτι μπορει να γινει και στο χωρεμειο του Παιδων Αγια Σοφια με λίγα χρήματα και στο Ινστιτουτο Παιδων δωρεάν. Ισχύει κάτι τέτοιο? Αυτη την εξεταση στη συνταγογραφει ο γυναικολόγος σου και ειναι και για τους 2? Εγω εχω εοππυ αλλα ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος. Πρέπει να γίνει στο ίδιο εργαστήριο η εξέταση? 

Δωρεαν στο Αλεξανδρας παραρτημαΛαμψακου με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

Εκλεισα τελικα ραντεβου στο Χωρεμειο του Παιδων Αγ. Σοφια. Για οποια κοπελα ενδιαφερεται ενημερωνω οτι δε χρειαζεται παραπεμπτικο, δε συνταγογραφειται και το κοστος ειναι 60 ευρω για τον καθενα. Σου κλεινουν σχετικα συντομα ραντεβου και τα αποτελεσματα βγαινουν μετα απο 15-20 ημερες μου ειπαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

Εκλεισα τελικα ραντεβου στο Χωρεμειο του Παιδων Αγ. Σοφια. Για οποια κοπελα ενδιαφερεται ενημερωνω οτι δε χρειαζεται παραπεμπτικο, δε συνταγογραφειται και το κοστος ειναι 60 ευρω για τον καθενα. Σου κλεινουν σχετικα συντομα ραντεβου και τα αποτελεσματα βγαινουν μετα απο 15-20 ημερες μου ειπαν. 

Νομίζω όμως ότι στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφία γίνεται δωρεάν με παραπεμπτικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

Εκλεισα τελικα ραντεβου στο Χωρεμειο του Παιδων Αγ. Σοφια. Για οποια κοπελα ενδιαφερεται ενημερωνω οτι δε χρειαζεται παραπεμπτικο, δε συνταγογραφειται και το κοστος ειναι 60 ευρω για τον καθενα. Σου κλεινουν σχετικα συντομα ραντεβου και τα αποτελεσματα βγαινουν μετα απο 15-20 ημερες μου ειπαν. 

Καλησπέρα, μπορείς να μου δώσεις το τηλ για τα ραντεβού? Ευχαριστώ πολύ 🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα, μπορείς να μου δώσεις το τηλ για τα ραντεβού? Ευχαριστώ πολύ 🌻

2107467462

Καλά αποτελέσματα ευχομαι! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2021 at 4:11 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

Εκλεισα τελικα ραντεβου στο Χωρεμειο του Παιδων Αγ. Σοφια. Για οποια κοπελα ενδιαφερεται ενημερωνω οτι δε χρειαζεται παραπεμπτικο, δε συνταγογραφειται και το κοστος ειναι 60 ευρω για τον καθενα. Σου κλεινουν σχετικα συντομα ραντεβου και τα αποτελεσματα βγαινουν μετα απο 15-20 ημερες μου ειπαν. 

Στο Αλεξανδρας πηρες?η ενημερωση πως δεν γραφεται απο που προεκυψε?εμεις πριν 3χρονια που την καναμε μας την συνταγογραφησε ο γυναικολογος και με αυτα τα 2 παραπεμπτικα πηγαμε Αλεξανδρας δωρεαν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2021 at 10:01 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Νομίζω όμως ότι στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφία γίνεται δωρεάν με παραπεμπτικό...

Ναι πολυ σωστά είναι δωρεάν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2021 at 10:16 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Στο Αλεξανδρας πηρες?η ενημερωση πως δεν γραφεται απο που προεκυψε?εμεις πριν 3χρονια που την καναμε μας την συνταγογραφησε ο γυναικολογος και με αυτα τα 2 παραπεμπτικα πηγαμε Αλεξανδρας δωρεαν .

Δεν ξέρω κοπέλα μου! Έτσι μου είπαν! Τώρα το έχω κλείσει το ραντεβού και θα παω να το κάνω. Το έμαθα ότι συνταγογραφειται αργότερα αλλά είχα κλείσει ραντεβού κ είδα ότι είναι πολυ καλο εργαστήριο το χωρεμειο από κορίτσια που πηγαν και είπα αν είναι να βγουν σίγουρα τα αποτελέσματα, ας είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα, το χωρεμειο θεωρείται καλό εργαστήριο για τον καρυότυπο? Πήγα σήμερα αλλά δεν μου είπανε πόσες μέρες θα βγει το αποτέλεσμα. Ξέρει καμιά?? Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...