Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρααααα, εγώ το νιώθω αρκετές εβδομάδες τώρα...στην αρχή δεν ήταν τόσο έντονο και κυρίως βράδυ...τώρα τυχαίνει μέρες που το νιώθω και πρωί αλλά είναι στιγμιαία πάντα αλλά γενικά φαίνεται να είναι πολύ κινητικό έμβρυο...σε όλους τους υπέρηχους μέχρι τώρα κάνει τούμπες...χαχαχαα

Μην ανησυχείς η κολλητή μου μέχρι το τέλος ίσα που την ένιωθε εδώ κι εκεί την μπουμπού της...βολευόταν και δεν κουνιόταν εύκολα....

18w 1d εγώ σήμερα.

Καλημέρα και από εμένα !μην ανησυχείς καθόλου όλα είναι καλά εγώ την ένιωσα στην 16 εβδομάδα αλλά είναι και η δεύτερη εγκυμοσύνη μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! 

@Stardust_83 πολύ ευχάριστα τα νέα σου!! Ξεκούραση κ προχωράμε δυναμικά!! 

Κορίτσια εγώ είμαι 17+5 και δε σας κρύβω πως έχω μια ανησυχία γιατί αν και δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έχω νιώσει κάποιο "φτερούγισμα" ακόμα. Έχετε νιώσει όλες κάτι; Την Τρίτη έχω ραντεβού κ ελπίζω να είναι όλα καλά!!! 

Καλημέρα. Μην αγχώνεσαι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Κ εγώ στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη ότι αυτά που ένιωθα ήταν το μωράκι. Πάντως κάθε φορά που έχω ραντεβού περιμένω πως κ πώς να ακούσω καρδούλα κ μετά τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Μην αγχώνεσαι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Κ εγώ στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη ότι αυτά που ένιωθα ήταν το μωράκι. Πάντως κάθε φορά που έχω ραντεβού περιμένω πως κ πώς να ακούσω καρδούλα κ μετά τα υπόλοιπα.

Νομίζω όλες το ίδιο περιμένουμε... να δούμε πρώτα καρδούλα να χτυπάει να ηρεμήσουμε... 

Εμένα πάντως @Dioni20 οπότε το έχουμε δει είναι πολύ ήσυχο... Κ στην αυχενική ούτε που κουνιόταν... Ίσως γι αυτό... Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε ρε κορίτσια??? Φύγαμε από Κύπρο να γλυτώσουμε τη ζέστη και φέραμε τον καύσωνα στην Ελλάδα???? 🤣🤣🤣

Ήρθαμε λοιπόν, ταλαιπωρηθήκαμε αλλά τα καταφέραμε! Έφαγα και μια τουμπιτσα και αγχώθηκε ο Γιάννης οπότε πήγαμε για υπέρηχο, μου έκανε και 3d και doppler. Τέλεια το αγοράκι μας, πολύ ζωηρός, ίδιος ο Γιάννης!!! Μεγάλωσε πολύ,  και μου είπε ότι είναι τροφαντούλης!! Διάβασα τα δικά σας στα γρήγορα,  χαίρομαι που είστε καλά! Β επιπέδου δεν έκλεισα ακόμα, μέσα στην εβδομάδα που θα πάω Αθήνα, θα το κανονίσω με τον γιατρό.  Τα φιλιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Νομίζω όλες το ίδιο περιμένουμε... να δούμε πρώτα καρδούλα να χτυπάει να ηρεμήσουμε... 

Εμένα πάντως @Dioni20 οπότε το έχουμε δει είναι πολύ ήσυχο... Κ στην αυχενική ούτε που κουνιόταν... Ίσως γι αυτό... Τι να πω... 

Έτσι πιστεύω...καταλαβαίνω ωστόσο το άγχος σου...λίγο υπομονή...

@annoula1987 Όντως φέρατε τον καύσωνα μαζί...χαχαχαχα από air condition σε air condition είμαστε...

Προσοχή με τις τούμπες...ευτυχώς είναι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Χθες ήταν μακράν η χειρότερη μέρα από άποψη ζέστης,ούτε το χέρι σου ήταν να βγάλεις έξω. Το χωριό που μένω έχει και χωράφια με ρύζια, τουτέστιν υγρασία και το βράδυ που δροσίζει φουλ κουνούπια. Πάντως είσαι τυχερή που μένεις δε νησί και μάλιστα με τόσο ωραία και καθαρή θάλασσα. Εγώ για να πάω για ένα μπάνιο αυθημερόν πρέπει να διανύσω απόσταση 1.5 ώρας, οπότε το ξεχνάω.

Καλημέρα κοπέλα μου!πως είσαι σήμερα;Ναι όντως είμαι τυχερή αλλά δεν έχω κουράγιο με αυτή τη ζέστη να πάω!προτιμώ να κάτσω στο σπίτι με κλιματιστικό! 🏠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! 

@Stardust_83 πολύ ευχάριστα τα νέα σου!! Ξεκούραση κ προχωράμε δυναμικά!! 

Κορίτσια εγώ είμαι 17+5 και δε σας κρύβω πως έχω μια ανησυχία γιατί αν και δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έχω νιώσει κάποιο "φτερούγισμα" ακόμα. Έχετε νιώσει όλες κάτι; Την Τρίτη έχω ραντεβού κ ελπίζω να είναι όλα καλά!!! 

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!Εγώ σήμερα είμαι 19w3d εδώ και λίγες μέρες νιώθω και εγώ τη μπεμπουλα στην αρχή νόμιζα ότι ήταν συσπάσεις αλλά μετά ήταν σαν μπουρμπουλιθρα και το βράδυ που ηρέμησα ένιωσα που δε βολεύοταν άλλαζε θέση 👶 Όταν είσαι ήρεμη θα καταλάβεις το μωράκι σου!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια! Εγώ ήρθα Χαλκιδική χθες το απόγευμα Γτ η ζεστη στην πόλη δν παλευόταν! Τώρα μόλις βγήκα από τη θαλασσα η οποία είναι τέλεια! Πεντακάθαρη κ ζεστη! Ήμουν καμία ώρα μέσα! Εγώ σήμερα είμαι 18+6 . 
@touloumpitsa μην ανησυχείς μια χαρά είναι το μωράκι σου κ θα το νιώσεις όπου να ναι! Εγώ έχει σχεδόν 2 βδομαδες που το ένιωσα . Στην αρχή το αισθανόμουν πιο λίγες φορες αλλά αυτή τη βδομάδα έγινες υπερκινητικός  ο μπέμπης , με έχει ταράξει πρωί ,μεσημέρι βράδυ συνέχεια . Κ χθες το μεσημέρι εκεί που ξαπλώνα κ ήμουν ανέμελη μου δώσε μια κ πετάχτηκα. Πάντως κ μενα στη αυχενική κ στους υπερήχους δν ήταν τόσο ζωηρός αλλά να που τώρα έγινε! Οπότε μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!πως είσαι σήμερα;Ναι όντως είμαι τυχερή αλλά δεν έχω κουράγιο με αυτή τη ζέστη να πάω!προτιμώ να κάτσω στο σπίτι με κλιματιστικό! 🏠

Καλημέρα. Καλύτερα νιώθω, βέβαια ακόμη δεν κάνω σχεδόν τίποτα. Σήμερα όμως βγήκα να πάρω ψωμί και να βάλω καύσιμα στο όχημα. Φαντάζομαι επειδή έχεις την θάλασσα στα πόδια σου δεν την λαχταρας και τόσο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Καλύτερα νιώθω, βέβαια ακόμη δεν κάνω σχεδόν τίποτα. Σήμερα όμως βγήκα να πάρω ψωμί και να βάλω καύσιμα στο όχημα. Φαντάζομαι επειδή έχεις την θάλασσα στα πόδια σου δεν την λαχταρας και τόσο ε;

Να κάνεις τα απολύτως απαραίτητα και αυτά με πολύ προσοχή! Όχι δεν την λαχταράω γιατί για μας είναι πολύ κουραστική η μετακίνηση το καλοκαίρι!πχ αν τον Σεπτέμβρη κάνεις 20 λεπτά να πας στο κάθισμα τώρα κανείς το διπλό χρόνο οπότε είναι κουραστικό ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη!Ίσως ακούγεται περίεργο ,αλλά έχουμε μάθει σε πιο ήρεμους ρυθμούς πια!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Να κάνεις τα απολύτως απαραίτητα και αυτά με πολύ προσοχή! Όχι δεν την λαχταράω γιατί για μας είναι πολύ κουραστική η μετακίνηση το καλοκαίρι!πχ αν τον Σεπτέμβρη κάνεις 20 λεπτά να πας στο κάθισμα τώρα κανείς το διπλό χρόνο οπότε είναι κουραστικό ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη!Ίσως ακούγεται περίεργο ,αλλά έχουμε μάθει σε πιο ήρεμους ρυθμούς πια!😁

Εμείς κορίτσια εδώ Βερολίνο ούτε με τα κυάλια την βλέπουμε την θάλασσα !αλλα ανυπομονώ να έρθει ο Νοεμβρίος αυτό σκέφτομαι!!λετε να γεννηθεί 1 του μήνα σαν τον μικρό μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Να κάνεις τα απολύτως απαραίτητα και αυτά με πολύ προσοχή! Όχι δεν την λαχταράω γιατί για μας είναι πολύ κουραστική η μετακίνηση το καλοκαίρι!πχ αν τον Σεπτέμβρη κάνεις 20 λεπτά να πας στο κάθισμα τώρα κανείς το διπλό χρόνο οπότε είναι κουραστικό ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη!Ίσως ακούγεται περίεργο ,αλλά έχουμε μάθει σε πιο ήρεμους ρυθμούς πια!😁

Ναι λογικό. Και ειδικά τώρα σε τέτοιες παραλίες θα γίνεται ο κακος χαμός. Εκτός αν ξέρετε πιο ήσυχες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ναι λογικό. Και ειδικά τώρα σε τέτοιες παραλίες θα γίνεται ο κακος χαμός. Εκτός αν ξέρετε πιο ήσυχες.

Δυστυχώς και αυτές που ξέραμε πλέον είναι γνωστές!😔 Για αυτό προτιμάμε κοντινές στην πόλη με μεγάλη έκταση για να φτάνουμε γρήγορα και να βρίσκουμε να παρκάρουμε,αλλά όταν κάτι το έχεις δεδομένο δυστυχώς δεν το εκτιμας!😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!Εγώ σήμερα είμαι 19w3d εδώ και λίγες μέρες νιώθω και εγώ τη μπεμπουλα στην αρχή νόμιζα ότι ήταν συσπάσεις αλλά μετά ήταν σαν μπουρμπουλιθρα και το βράδυ που ηρέμησα ένιωσα που δε βολεύοταν άλλαζε θέση 👶 Όταν είσαι ήρεμη θα καταλάβεις το μωράκι σου!😀

Αχ ανυπομονώ... Η αλήθεια είναι ότι είμαι ήρεμη κ ξάπλα διαρκώς αλλά τίποτα... Ελπίζω σύντομα να το νιώσω... ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Δυστυχώς και αυτές που ξέραμε πλέον είναι γνωστές!😔 Για αυτό προτιμάμε κοντινές στην πόλη με μεγάλη έκταση για να φτάνουμε γρήγορα και να βρίσκουμε να παρκάρουμε,αλλά όταν κάτι το έχεις δεδομένο δυστυχώς δεν το εκτιμας!😏

Εμένα μου αρέσει παρά πολύ η Λευκάδα κορίτσι μου κ ειδικά το 2009 που ήρθα για πρώτη φορά να φανταστείς τότε την παραλία Αγιοφιλι μας ειπε ένας ντόπιος να πάμε Γτ είναι πολύ ωραία κ τότε δν την ήξεραν πολλοί . Εεε πρόπερσι που ξανά ήρθαμε την είχαν μάθει κ αυτήν κ είχε κόσμο! Πάντως έχεις δίκιο για να πας σε αυτές τις παραλίες τέτοιο καιρό θέλεις καμία ώρα!  Εμείς τα είδαμε όλα πρόπερσι πε την κίνηση. Αχ κ η Μήλος είναι πολύ ωραία παραλία αλλά θέλει τρελό περπάτημα δν είναι για τώρα που είμαστε έγκυες 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα μου αρέσει παρά πολύ η Λευκάδα κορίτσι μου κ ειδικά το 2009 που ήρθα για πρώτη φορά να φανταστείς τότε την παραλία Αγιοφιλι μας ειπε ένας ντόπιος να πάμε Γτ είναι πολύ ωραία κ τότε δν την ήξεραν πολλοί . Εεε πρόπερσι που ξανά ήρθαμε την είχαν μάθει κ αυτήν κ είχε κόσμο! Πάντως έχεις δίκιο για να πας σε αυτές τις παραλίες τέτοιο καιρό θέλεις καμία ώρα!  Εμείς τα είδαμε όλα πρόπερσι πε την κίνηση. Αχ κ η Μήλος είναι πολύ ωραία παραλία αλλά θέλει τρελό περπάτημα δν είναι για τώρα που είμαστε έγκυες 😛

Προπερσι είχε τρελό κόσμο κορίτσι μου, πέρσι ήταν πολύ καλά αλλά ο κόσμος δεν έκανε διακοπές και λογικό λόγω covid!Ναι πλέον δεν υπάρχει παραλία που να μην την γνωρίζει ο κόσμος και καλύτερα να επιλέξεις μια παραλία που να έχει έκταση για να βρεις να τοποθετήσεις ομπρέλα και ξαπλωστρα ⛱️ Ναι ο μύλος είναι φοβερή αλλά δεν είναι εύκολα προσβάσιμη ειδικά τώρα!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Το μικρό μου έχει δώσει ρεσιτάλ σήμερα. Πριν λίγο πετιονταν η κοιλιά μου, πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα 😂🐳💙

Χαχαχα αυτά είναι...τι ωραία αίσθηση και περίεργη ταυτόχρονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε; Να σας ρωτήσω κάνει καμία σας τώρα στην εγκυμοσυνη αποτρίχωση με κερί! Γτ εγώ απο τότε που έμαθα για την εγκυμοσυνη δν έχω πάει για αποτρίχωση κ τα έχω κάνει με ξυράφι επειδή φοβόμουν ειδικά στο πρώτο τρίμηνο με το τράβηγμα να μη κάνει συσπάσεις η μήτρα κτλ. Όμως δν μπορώ καθόλου το ξυράφι Γτ απο μικρή τα κάνω αποτρίχωση κ τώρα που μεγάλωσε κ η κοιλια καπως δν βολεύει να τα κάνω κ λέω να πάω αυτές τις μέρες! Η αισθητικός μου μου είπε ότι επιτρέπεται(Γτ κ αυτή είναι εγκυος τώρα) Απλά είπα ρωτήσω κ σας ποια είναι η γνώμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε; Να σας ρωτήσω κάνει καμία σας τώρα στην εγκυμοσυνη αποτρίχωση με κερί! Γτ εγώ απο τότε που έμαθα για την εγκυμοσυνη δν έχω πάει για αποτρίχωση κ τα έχω κάνει με ξυράφι επειδή φοβόμουν ειδικά στο πρώτο τρίμηνο με το τράβηγμα να μη κάνει συσπάσεις η μήτρα κτλ. Όμως δν μπορώ καθόλου το ξυράφι Γτ απο μικρή τα κάνω αποτρίχωση κ τώρα που μεγάλωσε κ η κοιλια καπως δν βολεύει να τα κάνω κ λέω να πάω αυτές τις μέρες! Η αισθητικός μου μου είπε ότι επιτρέπεται(Γτ κ αυτή είναι εγκυος τώρα) Απλά είπα ρωτήσω κ σας ποια είναι η γνώμη σας;

Κορίτσι μου εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα με κερί κ πόδια κ στην κοιλιά... Μου είχε δώσει το οκ ο γυναικολόγος μου τότε... Είχε πει δεν υπάρχει πρόβλημα.. Μετά έκανα λέιζερ οπότε τώρα έχω ξεμπερδεψει κ δεν κάνω τίποτα αυτή τη φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε; Να σας ρωτήσω κάνει καμία σας τώρα στην εγκυμοσυνη αποτρίχωση με κερί! Γτ εγώ απο τότε που έμαθα για την εγκυμοσυνη δν έχω πάει για αποτρίχωση κ τα έχω κάνει με ξυράφι επειδή φοβόμουν ειδικά στο πρώτο τρίμηνο με το τράβηγμα να μη κάνει συσπάσεις η μήτρα κτλ. Όμως δν μπορώ καθόλου το ξυράφι Γτ απο μικρή τα κάνω αποτρίχωση κ τώρα που μεγάλωσε κ η κοιλια καπως δν βολεύει να τα κάνω κ λέω να πάω αυτές τις μέρες! Η αισθητικός μου μου είπε ότι επιτρέπεται(Γτ κ αυτή είναι εγκυος τώρα) Απλά είπα ρωτήσω κ σας ποια είναι η γνώμη σας;

Κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι επιτρέπεται, μιλάω πάντα για το μπικίνι, γιατί στα πόδια κάνω κανονικά χωρίς να ρωτήσω κανέναν. Κι εγώ θα κάνω τώρα, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου ξυράφι και έχω σκοπό να πω στην αισθητικό να το κάνουμε σιγά σιγά και βέβαια αν έχουν ψαλιδιστεί σωστά οι τρίχες, πονάει λιγότερο. Προς το παρόν με ενδιαφέρει ό,τι φαίνεται από το μαγιώ, αργότερα όμως θα ήθελα να κάνω ό,τι χρειάζεται για τη γέννα, που στην περίπτωσή μου θα γίνει με καισαρική. Ο γυναικολόγος επίσης μου είπε ότι επιτρέπεται και το λέιζερ. Για full brazilian wax γράφει και το βιβλίο που διαβάζω ότι επιτρέπεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η troia είπε:

Κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι επιτρέπεται, μιλάω πάντα για το μπικίνι, γιατί στα πόδια κάνω κανονικά χωρίς να ρωτήσω κανέναν. Κι εγώ θα κάνω τώρα, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου ξυράφι και έχω σκοπό να πω στην αισθητικό να το κάνουμε σιγά σιγά και βέβαια αν έχουν ψαλιδιστεί σωστά οι τρίχες, πονάει λιγότερο. Προς το παρόν με ενδιαφέρει ό,τι φαίνεται από το μαγιώ, αργότερα όμως θα ήθελα να κάνω ό,τι χρειάζεται για τη γέννα, που στην περίπτωσή μου θα γίνει με καισαρική. Ο γυναικολόγος επίσης μου είπε ότι επιτρέπεται και το λέιζερ. Για full brazilian wax γράφει και το βιβλίο που διαβάζω ότι επιτρέπεται.

Εγώ θα παω την Πέμπτη γιατρό κ θα τον ρωτούσα τότε! Αλλά επειδή δν πάει άλλο επειδή θέλω να τα κάνω είπα να κλείσω ραντεβού για αυριο ,μεθαύριο Γτ είχα κλείσει για την Παρασκευή που πέρασε αλλά φοβήθηκα λίγο μήπως κ δν κάνει κ το ακύρωσα. Βέβαια κ η αισθητικός μου είπε ότι κάνει κ ότι δν υπάρχει πρόβλημα. Καλά τα πόδια κ γω τα κάνω με μηχανή αποτρίχωση. Εγώ κάνω full Brazilian κ μου κρατάει κ πάνω από μήνα Γτ είμαι κ ξανθιά κ δν έχω πολλή τρίχα. Όποτε θέλω να τα κάνω τώρα για την θαλασσα κ για να μην έχω κ προς τη γεννά καθόλου τρίχες. Κ όπως είπες όταν είναι πιο κοντές οι τρίχες δν πονάει κ τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσι μου εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα με κερί κ πόδια κ στην κοιλιά... Μου είχε δώσει το οκ ο γυναικολόγος μου τότε... Είχε πει δεν υπάρχει πρόβλημα.. Μετά έκανα λέιζερ οπότε τώρα έχω ξεμπερδεψει κ δεν κάνω τίποτα αυτή τη φορά... 

Εσυ τώρα με το λέιζερ ξεμπέρδεψες ! Εγώ δν έκανα λέιζερ Γτ δν πιάνει σε μένα θέλει παρά μα παρά πολλές συνεδρίες! Είμαι ξανθιά ,δν έχω πολλή τρίχα κ είναι πολύ λεπτή η τρίχα! Όποτε δν με συμφέρει το λέιζερ! Κ με κερί κανω πάνω από 1 μήνα να βγάλω τρίχες κ όποτε δν πάω πολυ συχνα ! Μόνο το καλοκαίρι πάω πιο τακτικά περίπου πάνω στο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Τι κάνετε? Πως είστε?

Χάθηκα λίγο γιατί είχαμε μάστορες σπίτι, κάναμε μια συντήρηση στην βεράντα βαψίματα και τέτοια οπότε γινόταν σπίτι εμάς χαμός, χθες ευτυχώς τελείωσαν και έκατσα και καθάρισα όλο το μπαλκονι και τ σπίτι και παλι βρώμικο το νιώθω πάρα πολύ σκόνη είχαμε!!! 

Διάβασα τα μήνυματα σας εγώ σήμερα 18+4 δεν έχω νιώσει κάτι ακόμα, ίσως βέβαια να έχω νιώσει απλά να μην τ εχω καταλάβει!! 

Εγώ ρώτησα την γιατρό για laiser και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αποτρίχωση δεν την ρώτησα αλλά θυμάμαι την αδερφη μου έκανε κανονικά σε όλη σχεδόν την διάρκεια της εγκυμοσύνης αποτρίχωση, βέβαια εννοείται να ρωτήσεις το γιατρό σου!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Όσον αφορά το θέμα της αποτρίχωσης, κάνω κερί ή μηχανή και κλωστή φρύδια-μουστακι. Γενικά ανοχή στον πόνο έχω. Για το μπικίνι που την ρώτησα μου είπε ότι αν πονάω και ζοριζομαι θα προκαλέσω συσπάσεις στην μήτρα, οπότε καλό είναι να αποφεύγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...