Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι αυτό είναι.. το "πάχος" του υγρού στον αυχένα... Μια χαρά είναι το 1,7.. πάνω από 2,5 είναι ανησυχητικό μου εξήγησε κ πρέπει να αρχίσεις το ψάξιμο.. 😉

Εσένα πόσο σου βγήκε; Οπότε καλά είμαστε. Αλλά λογικά αλλάζει όσο μεγαλώνει γιατί εμένα σε μια εβδομάδα είχε αρκετή διαφορά 😀

Τωρα μετράμε αντίστροφα για τη Β επιπέδου. Σκεφτόμουν σήμερα να πάρω να κλείσω αλλα μετα λεω ασε θα με πουν πολύ βιάζεσαι 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Την Παρασκευή έκανα την αυχενική... Θα με βρίσει λογικά, αλλά θα του το ζητήσω. . 😂😂

Αααα είναι ο ίδιοςς; Νόμιζα σε διαφορετικό πηγες. Τότε μάλλον θα σου πει φτάνει 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εσένα πόσο σου βγήκε; Οπότε καλά είμαστε. Αλλά λογικά αλλάζει όσο μεγαλώνει γιατί εμένα σε μια εβδομάδα είχε αρκετή διαφορά 😀

Τωρα μετράμε αντίστροφα για τη Β επιπέδου. Σκεφτόμουν σήμερα να πάρω να κλείσω αλλα μετα λεω ασε θα με πουν πολύ βιάζεσαι 😀😀😀

Χαχαχα... Ε όχι μην πάρεις ακόμα... 😂😂

Εμένα 1,4 μου την έβγαλε με 1/2.000 πιθανότητες.. φαντάσου προ εννιαετιας στο γιο μου ήταν 1,2 με 1/13.000 πιθανότητες. Πόσο αλλάζουν τα νούμερα σχετικά με την ηλικία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Αααα είναι ο ίδιοςς; Νόμιζα σε διαφορετικό πηγες. Τότε μάλλον θα σου πει φτάνει 😀😀

Όχι άλλος μου έκανε την αυχενική!!! Ένας άνθρωπος φοβερός!!! Ευγενικός, στα εξηγεί όλα αναλυτικά, χαμογελαστός... Πολύ θετική ενέργεια σου μεταδίδει ρε παιδί μου.. σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι..  δούλευε επίσης 10 χρόνια μαζί με τον Νικολαιδη που ανακάλυψε την αυχενική διαφάνεια. Ανυπομονώ να πάω κ για την β επιπέδου εκεί.. 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Καλως ηρθες κ Με το καλό το κοριτσάκι σας ! Όλα να κυλησουν καλά να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό, πείτε καμία ιδέα, έχω στερέψει από ιδέες και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Δεν μπορώ να τρώω πολλές μέρες τ ίδιο πρωινό γιατί με αηδιάζει μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εσένα πόσο σου βγήκε; Οπότε καλά είμαστε. Αλλά λογικά αλλάζει όσο μεγαλώνει γιατί εμένα σε μια εβδομάδα είχε αρκετή διαφορά 😀

Τωρα μετράμε αντίστροφα για τη Β επιπέδου. Σκεφτόμουν σήμερα να πάρω να κλείσω αλλα μετα λεω ασε θα με πουν πολύ βιάζεσαι 😀😀😀

Εμάς ήταν 2...αλλά έχουμε 1/15000 πιθανότητες...βρήκα και αυτό που το εξηγεί κάπως...

 

*Πρέπει να έχετε υπόψη ότι η τιμή της αυχενικής διαφάνειας αυξάνεται όσο αναπτύσσεται το έμβρυο και αυτό είναι φυσιολογικό. Έτσι, η τιμή της αυχενικής διαφάνειας πρέπει να αντιστοιχηθεί με την ακριβή ηλικία κύησης και το κεφαλουριαίο μήκος.

Γενικά, η ΑΔ πρέπει να είναι μικρότερη από 3,5 χιλιοστά για να θεωρείται φυσιολογική, με την προϋπόθεση ότι το έμβρυό σας, στην 11-13 εβδομάδα συν 6 ημέρες κύησης, έχει μήκος από 45 μέχρι 84 χιλιοστά.

Αν η τιμή της αυχενικής διαφάνειας είναι μικρότερη από 2,5 χιλιοστά, η πιθανότητα να έχει σύνδρομο Ντάουν είναι ακόμα μικρότερη. Στατιστικά, 9 στα 10 έμβρυα με δείκτη αυχενικής διαφάνειας 2,5 - 3,5 χιλιοστά θα γεννηθούν χωρίς tην Τρισωμία 21, δηλαδή, το σύνδρομο Down

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό, πείτε καμία ιδέα, έχω στερέψει από ιδέες και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Δεν μπορώ να τρώω πολλές μέρες τ ίδιο πρωινό γιατί με αηδιάζει μετά!

Τι τρως συνήθως; Τι σου αρέσει; Εγώ είτε τοστάκι, ψωμί με ταχίνι, φυστικοβούτυρο ή άλλα βούτυρα καρπών, overnight oatmeal.. χθες κ σήμερα έφτιαξα σάντουιτς με μπακετα  κ γαλοπούλα, τυρί light, Φιλαδέλφια, φέτα, ελιές κ ντομάτα.. τούμπανο κ χορταστικό.. 😁 όλα τα ψωμιά/ φρυγανιές που αγοράζω κοιτάζω να είναι ολικής με "καλά" συστατικά.. θέλω να αγοράσω κ μια μαρμελάδα με στέβια που έχω βρει επίσης να τρώω που κ που.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμάς ήταν 2...αλλά έχουμε 1/15000 πιθανότητες...βρήκα και αυτό που το εξηγεί κάπως...

 

*Πρέπει να έχετε υπόψη ότι η τιμή της αυχενικής διαφάνειας αυξάνεται όσο αναπτύσσεται το έμβρυο και αυτό είναι φυσιολογικό. Έτσι, η τιμή της αυχενικής διαφάνειας πρέπει να αντιστοιχηθεί με την ακριβή ηλικία κύησης και το κεφαλουριαίο μήκος.

Γενικά, η ΑΔ πρέπει να είναι μικρότερη από 3,5 χιλιοστά για να θεωρείται φυσιολογική, με την προϋπόθεση ότι το έμβρυό σας, στην 11-13 εβδομάδα συν 6 ημέρες κύησης, έχει μήκος από 45 μέχρι 84 χιλιοστά.

Αν η τιμή της αυχενικής διαφάνειας είναι μικρότερη από 2,5 χιλιοστά, η πιθανότητα να έχει σύνδρομο Ντάουν είναι ακόμα μικρότερη. Στατιστικά, 9 στα 10 έμβρυα με δείκτη αυχενικής διαφάνειας 2,5 - 3,5 χιλιοστά θα γεννηθούν χωρίς tην Τρισωμία 21, δηλαδή, το σύνδρομο Down

Σωστά.. για αυτό την κάνουμε κ συγκεκριμένες βδομάδες... Εσύ είσαι μικρούλα προφανώς γι'αυτό έχεις κ τόσες πιθανότητες.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό, πείτε καμία ιδέα, έχω στερέψει από ιδέες και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Δεν μπορώ να τρώω πολλές μέρες τ ίδιο πρωινό γιατί με αηδιάζει μετά!

Πω πω σε καταλαβαίνω...εγώ είμαι και περίεργη λίγο με το φαγητό πχ δεν τρώω ταχίνι, σιχαίνομαι τα ολικής αλέσεως, δεν μου αρέσει το αβοκάντο, με το ζόρι τρώω γιαούρτι, επίσης αηδιάζω με τα smoothie κ.α οπότε είμαι πολύ περιορισμένη στο θέμα πρωινό...

Τοστάκια, κουλούρι Θεσσαλονίκης, χυμούς, δημητριακά και μπάρες δημητριακών...μέχρι που τα βαριέμαι κι αυτά και ή δεν τρώω καθόλου ή τσακίζω καμιά τυρόπιτα...και μετά πάλι από την αρχή...

Δεν βοήθησα πολύ το ξέρω αλλά είπα να πω κι εγώ τον πόνο μου...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τι τρως συνήθως; Τι σου αρέσει; Εγώ είτε τοστάκι, ψωμί με ταχίνι, φυστικοβούτυρο ή άλλα βούτυρα καρπών, overnight oatmeal.. χθες κ σήμερα έφτιαξα σάντουιτς με μπακετα  κ γαλοπούλα, τυρί light, Φιλαδέλφια, φέτα, ελιές κ ντομάτα.. τούμπανο κ χορταστικό.. 😁 όλα τα ψωμιά/ φρυγανιές που αγοράζω κοιτάζω να είναι ολικής με "καλά" συστατικά.. θέλω να αγοράσω κ μια μαρμελάδα με στέβια που έχω βρει επίσης να τρώω που κ που.. 

Ρε πόσο σε ζηλεύω....εγώ γιατί δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα;;;Φαντάσου γαλοπούλα τώρα έχω ξεκινήσει και κάπως την τρώω...και προσπαθώ ρε γαμώτο να τρώω πιο υγιεινά αλλά στο τέλος τα τρώει ο κάδος...

Άκαρπες οι προσπάθειες όσες φορές κι αν προσπάθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

Πω πω σε καταλαβαίνω...εγώ είμαι και περίεργη λίγο με το φαγητό πχ δεν τρώω ταχίνι, σιχαίνομαι τα ολικής αλέσεως, δεν μου αρέσει το αβοκάντο, με το ζόρι τρώω γιαούρτι, επίσης αηδιάζω με τα smoothie κ.α οπότε είμαι πολύ περιορισμένη στο θέμα πρωινό...

Τοστάκια, κουλούρι Θεσσαλονίκης, χυμούς, δημητριακά και μπάρες δημητριακών...μέχρι που τα βαριέμαι κι αυτά και ή δεν τρώω καθόλου ή τσακίζω καμιά τυρόπιτα...και μετά πάλι από την αρχή...

Δεν βοήθησα πολύ το ξέρω αλλά είπα να πω κι εγώ τον πόνο μου...χαχαχα

Χαχαχα... Έτσι!!!  Δώσε κουράγιο στο λαό... 🤣🤣🤣 Επειδή είπες για μπάρες.. δοκίμασε της nature valley τις protein όμως... Με αλατισμενη καραμέλα κ με σοκολάτα... 2 γεύσεις... Θα με θυμηθείς νομίζω.. 😛😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ρε πόσο σε ζηλεύω....εγώ γιατί δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα;;;Φαντάσου γαλοπούλα τώρα έχω ξεκινήσει και κάπως την τρώω...και προσπαθώ ρε γαμώτο να τρώω πιο υγιεινά αλλά στο τέλος τα τρώει ο κάδος...

Άκαρπες οι προσπάθειες όσες φορές κι αν προσπάθησα...

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείς ή γενικά; Πάντως ολα τα σφολιατοειδη είναι ότι χειρότερο... νόστιμα μεν αλλά ανθυγιεινα φουλ.. καλύτερα να προτιμήσεις μία κουρού ολικής αν θες κάτι σε τυρόπιτα.. 😉 πάντως εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ταράξει τα γεμιστά τσουρέκια με σοκολάτα... Τώρα προσπαθώ να προσέχω περισσότερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Χαχαχα... Έτσι!!!  Δώσε κουράγιο στο λαό... 🤣🤣🤣 Επειδή είπες για μπάρες.. δοκίμασε της nature valley τις protein όμως... Με αλατισμενη καραμέλα κ με σοκολάτα... 2 γεύσεις... Θα με θυμηθείς νομίζω.. 😛😝

Τι να κάνουμε υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε τσακωθεί με την υγιεινή διατροφή!!!χαχαχα

Καλέ είναι από τις must have στο σπίτι οι μπάρες που λες...όντως πολύ δυνατές!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Τι να κάνουμε υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε τσακωθεί με την υγιεινή διατροφή!!!χαχαχα

Καλέ είναι από τις must have στο σπίτι οι μπάρες που λες...όντως πολύ δυνατές!!!

 

Χαχα..  τουλάχιστον αυτές είναι από τις "καλές" μπάρες σε σχέση με κάτι φιτνες κλπ.. 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό, πείτε καμία ιδέα, έχω στερέψει από ιδέες και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Δεν μπορώ να τρώω πολλές μέρες τ ίδιο πρωινό γιατί με αηδιάζει μετά!

Ομελέτα, γιαούρτι με φρούτα και παξιμαδάκια χαρουπιού, τηγανίτες με βρώμη... Όχι όλα μαζί, εναλλάξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Τι να κάνουμε υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε τσακωθεί με την υγιεινή διατροφή!!!χαχαχα

Καλέ είναι από τις must have στο σπίτι οι μπάρες που λες...όντως πολύ δυνατές!!!

 

Μπάρες μπορείτε να φτιάξετε και μόνες σας. Υπάρχουν και συνταγές χωρίς ζάχαρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείς ή γενικά; Πάντως ολα τα σφολιατοειδη είναι ότι χειρότερο... νόστιμα μεν αλλά ανθυγιεινα φουλ.. καλύτερα να προτιμήσεις μία κουρού ολικής αν θες κάτι σε τυρόπιτα.. 😉 πάντως εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ταράξει τα γεμιστά τσουρέκια με σοκολάτα... Τώρα προσπαθώ να προσέχω περισσότερο.. 

Γενικά είμαι λίγο περίεργη με το θέμα φαγητό...από πολύ μικρή...τώρα με την εγκυμοσύνη έχω φάει κάτι κουφά που πριν ούτε να τα μυρίσω αλλά που πήγα  ας πούμε προχθές να πάρω ψωμί του τοστ μια αναγούλα με τα ολικής την είχα...

Όπως επίσης πήρα φράουλες... την μια μέρα τις τσάκισα...μου έτρεχαν τα σάλια και την επόμενη δεν τις ήθελα άνοιγα το ψυγείο και μου μύριζαν και τις σιχάθηκα...

Γενικά παρατηρώ όμως ότι η αποστροφή μου σε φαγητά τώρα είναι λίγο αόριστη...δεν θέλω να βλέπω burger ας πούμε ενω πριν τα έτρωγα φουλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τι τρως συνήθως; Τι σου αρέσει; Εγώ είτε τοστάκι, ψωμί με ταχίνι, φυστικοβούτυρο ή άλλα βούτυρα καρπών, overnight oatmeal.. χθες κ σήμερα έφτιαξα σάντουιτς με μπακετα  κ γαλοπούλα, τυρί light, Φιλαδέλφια, φέτα, ελιές κ ντομάτα.. τούμπανο κ χορταστικό.. 😁 όλα τα ψωμιά/ φρυγανιές που αγοράζω κοιτάζω να είναι ολικής με "καλά" συστατικά.. θέλω να αγοράσω κ μια μαρμελάδα με στέβια που έχω βρει επίσης να τρώω που κ που.. 

Πω πω αυτό θα πει ποικιλία, εγώ φεύγω και πολύ νωρίς τ πρωί για δουλειά οπότε ο χρόνο μου είναι περιορισμένος.

Συνήθως τρώω δημητριακά ή κάποιο τοστάκι, ψωμάκι με ταχίνι ή αυτήν την μαρμελάδα που λες έχω την φράουλα είναι τέλεια!

Αλλά έλεγα να βρω και κάτι άλλο πέρα από ψωμί και εννοείται ολικής και ψωμί και ζυμαρικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Μπάρες μπορείτε να φτιάξετε και μόνες σας. Υπάρχουν και συνταγές χωρίς ζάχαρη.

Δουλεύω έξι μέρες την εβδομάδα πρωί - απόγευμα πλην Δευτέρας και Τετάρτης που τα απογεύματα δεν δουλεύω αλλά θα κάνω τις δουλειές του σπιτιού...

Έχω φάει σπιτικές και ήταν όντως πολύ νόστιμες αλλά δεν έχω ιδιαίτερα ελεύθερο χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Μπάρες μπορείτε να φτιάξετε και μόνες σας. Υπάρχουν και συνταγές χωρίς ζάχαρη.

Λοιπόν... Εγώ φτιάχνω τις παρακάτω που είναι υγιεινές κ πεντανόστιμες... 

220 βρώμη

170 φυστικοβούτυρο

140 μέλι 

¼ Κ γ. Αλάτι

ζεσταίνω λίγο το φυστικοβούτυρο, ανακατεύω με το μέλι, το αλάτι κ τη βρώμη κ απλώνω το μίγμα σε μικρό ταψακι με μεμβράνη. Δεν θέλουν ψήσιμο.. στο ψυγείο για 2-3 ώρες κ είναι έτοιμες..  δοκιμάστε κ πείτε μου.. 😉😉

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό κ χορταστικό πρωινό είναι μια φέτα ψωμί ολικής με φέτα ή κασέρι, αυγό βραστό κ ντοματίνια! Επίσης γιαουρτι με βρώμη,φρούτα,ξηρούς καρπούς κ μέλι σούπερφουντ καθώς κ δημητριακά ολικής με γάλα κ ένα φρούτο! Φέτα ψωμί με φυστικοβουτυρο ή αλλά βούτυρα ξηρών καρπών με μπανάνα ή φράουλες! Εγώ σε γενικές γραμμές αυτά τρωω το πρωί. Μαρμελάδες τρωω σπάνια! Πήρα κ σαν μερεβτα χωρίς γλουτένη κ ζάχαρη από μαύρη σοκολάτα για να βάζω στα πανκεικς που φτιάχνω από βρώμη ,μια στο τόσο που θα φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Πω πω σε καταλαβαίνω...εγώ είμαι και περίεργη λίγο με το φαγητό πχ δεν τρώω ταχίνι, σιχαίνομαι τα ολικής αλέσεως, δεν μου αρέσει το αβοκάντο, με το ζόρι τρώω γιαούρτι, επίσης αηδιάζω με τα smoothie κ.α οπότε είμαι πολύ περιορισμένη στο θέμα πρωινό...

Τοστάκια, κουλούρι Θεσσαλονίκης, χυμούς, δημητριακά και μπάρες δημητριακών...μέχρι που τα βαριέμαι κι αυτά και ή δεν τρώω καθόλου ή τσακίζω καμιά τυρόπιτα...και μετά πάλι από την αρχή...

Δεν βοήθησα πολύ το ξέρω αλλά είπα να πω κι εγώ τον πόνο μου...χαχαχα

Έχω φάει τόσα κουλούρια Θεσσαλονίκης που πραγματικά στην σκέψη και μόνο αηδιάζω, επίσης όλα τα είδη από φούρνο σφολιάτες κλπ με αηδιάζουν.

Δυσκολεύομαι πάρα πολύ με το πρωινό γιατί εάν δεν πάρω κάτι από το σπίτι μετά δεν βρίσκω τίποτα να φάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ρε πόσο σε ζηλεύω....εγώ γιατί δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα;;;Φαντάσου γαλοπούλα τώρα έχω ξεκινήσει και κάπως την τρώω...και προσπαθώ ρε γαμώτο να τρώω πιο υγιεινά αλλά στο τέλος τα τρώει ο κάδος...

Άκαρπες οι προσπάθειες όσες φορές κι αν προσπάθησα...

ΑΧ με την γαλοπούλα είχα τρομερό πρόβλημα δεν άντεχα ούτε σε τοστ για τον άντρα μου να την βάζω μου μύριζε πάρα πολύ! Τώρα λίγο καλύτερα αλλά νομίζω πως παίζει ρόλο και η μάρκα της γαλοπούλας, κάποιες με ενοχλούν ενώ άλλες όχι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Χαχαχα... Έτσι!!!  Δώσε κουράγιο στο λαό... 🤣🤣🤣 Επειδή είπες για μπάρες.. δοκίμασε της nature valley τις protein όμως... Με αλατισμενη καραμέλα κ με σοκολάτα... 2 γεύσεις... Θα με θυμηθείς νομίζω.. 😛😝

Ορίστε ωραία ιδέα μπάρες δημητριακών, μπορώ να πάρω και να έχω πάντα στο γραφείο και να μην σκέφτομαι κάθε πρωί τι να πάρω, έχω και φρούτα πάντα στο ψυγείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...