Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η troia είπε:

Αααα δεν την έχεις κάνει; Αυτή γίνεται έως τη 10η εβδομάδα, νομίζω...

Πωωω σοβαρα; Δε τη γνώριζα καθόλου είναι η αλήθεια και τυχαία την άκουσα αυτές τις ημέρες. Τι να πω θα τη ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού αλλα αν ισχύει η 10η εβδομάδα μάλλον δε μπορώ 🤔🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέραααα, βρε κορίτσια μήπως έχει ψάξει κάποια ή έχει πάρει ήδη μαξιλάρι "θηλασμού" αλλά τα μεγάλα αυτά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και στην εγκυμοσύνη για τον ύπνο...

Κοιλιά μπορεί να μην έχω ακόμα αλλά ενώ κοιμόμουν μια ζωή στο πλάι τώρα ταλαιπωρούμε πάρα πολύ...ξυπνάω συνεχώς ανάσκελα και ξαναγυρίζω...Επίσης γενικά δεν κοιμάμαι καλά και ψάχνω τρόπο να βελτιώσω κάπως την ποιότητα του ύπνου...

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει το μαξιλάρι αλλά νιώθω ότι κάτι πρέπει να κάνω γιατί με έχει αγχώσει πολύ που ξυπνάω συνεχώς ανάσκελα...γιατί δεν αιματώνεται σωστά η μήτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέραααα, βρε κορίτσια μήπως έχει ψάξει κάποια ή έχει πάρει ήδη μαξιλάρι "θηλασμού" αλλά τα μεγάλα αυτά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και στην εγκυμοσύνη για τον ύπνο...

Κοιλιά μπορεί να μην έχω ακόμα αλλά ενώ κοιμόμουν μια ζωή στο πλάι τώρα ταλαιπωρούμε πάρα πολύ...ξυπνάω συνεχώς ανάσκελα και ξαναγυρίζω...Επίσης γενικά δεν κοιμάμαι καλά και ψάχνω τρόπο να βελτιώσω κάπως την ποιότητα του ύπνου...

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει το μαξιλάρι αλλά νιώθω ότι κάτι πρέπει να κάνω γιατί με έχει αγχώσει πολύ που ξυπνάω συνεχώς ανάσκελα...γιατί δεν αιματώνεται σωστά η μήτρα...

Καλημέρα!!! Δε βολευεσαι στο πλάι καθόλου ε; Κάπου διάβασα κιόλας ότι είναι καλύτερο να κοιμάσαι στο αριστερό πλαϊνό για να αιματωνεται η μήτρα καλύτερα.. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει..  Εγώ έχω δοκιμάσει διάφορα μαξιλάρια.. στο να καβαλάς την ώρα που κοιμάσαι βολεύουν τα πιο μαλακά κ "εύπλαστα".. αυτά που γίνονται κ μια ευθεία σχεδόν σα μακαρόνι. Υπάρχουν κ αυτά που είναι σε σχήμα "u" σταθερό. Και τα δύο έχω κ το συγκεκριμένο εμένα δε με βολεύει στον ύπνο. Προτιμάω το μακρύ που το βάζω ανάμεσα στα πόδια κ γυρνάω μια απ'τη μία κ μία απ'την άλλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα!!! Δε βολευεσαι στο πλάι καθόλου ε; Κάπου διάβασα κιόλας ότι είναι καλύτερο να κοιμάσαι στο αριστερό πλαϊνό για να αιματωνεται η μήτρα καλύτερα.. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει..  Εγώ έχω δοκιμάσει διάφορα μαξιλάρια.. στο να καβαλάς την ώρα που κοιμάσαι βολεύουν τα πιο μαλακά κ "εύπλαστα".. αυτά που γίνονται κ μια ευθεία σχεδόν σα μακαρόνι. Υπάρχουν κ αυτά που είναι σε σχήμα "u" σταθερό. Και τα δύο έχω κ το συγκεκριμένο εμένα δε με βολεύει στον ύπνο. Προτιμάω το μακρύ που το βάζω ανάμεσα στα πόδια κ γυρνάω μια απ'τη μία κ μία απ'την άλλη... 

Για τέτοιο έψαχνα...ναι ισχύει αυτό με την αριστερή πλευρά...το θέμα είναι ότι έτσι κοιμόμουν πάντα ...στο πλάι αριστερά...τώρα που "πρέπει" όμως δεν ξέρω τι συμβαίνει δεν με χωράει ο τόπος...βρήκα ένα που είναι 190cm στο μήκος  και σκέφτομαι να το παραγγείλω μπας και...

Έχω δοκιμάσει και με δικό μου μαξιλάρι ύπνου ανάμεσα στα πόδια αλλά μου είναι μεγάλο...δεν με βόλεψε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Καλησπέρα! Καλώς όρισες στην ομάδα! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου με μια εύκολη εγκυμοσύνη. ☺

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Κορίτσια 14w5d από τη χαρά μου λέω ότι θέλω χαχαχα😂🤣😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα! Καλώς όρισες στην ομάδα! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου με μια εύκολη εγκυμοσύνη. ☺

 

Σ ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι το ίδιο!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Καλώς ήρθες κορίτσι!!! Με το καλό η κορούλα σας και μ'ένα πόνο!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!!! Με το καλό η κορούλα σας και μ'ένα πόνο!!! 😊

Ευχαριστώ πολύ καλώς σας βρήκα να πάνε όλα καλά και σ εσένα !μια εύκολη εγκυμοσύνη!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια 14w5d από τη χαρά μου λέω ότι θέλω χαχαχα😂🤣😂🤣

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Μπράβο σου για τα αποτελέσματα, μακάρι συνέχεια τέτοια να ακούμε. Είναι το πρώτο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας!είμαι και  εγώ μελλοντική μανούλα Νοεμβρίου είμαι στην 13w5d με πητ 17/11!κάναμε αυχενική και νιπτ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της νιπτ και είναι όλα καλά,περιμένουμε κοριτσάκι!θα χαρώ πολύ να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας!🙂

Καλώς ήρθες στην παρέα!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Για τέτοιο έψαχνα...ναι ισχύει αυτό με την αριστερή πλευρά...το θέμα είναι ότι έτσι κοιμόμουν πάντα ...στο πλάι αριστερά...τώρα που "πρέπει" όμως δεν ξέρω τι συμβαίνει δεν με χωράει ο τόπος...βρήκα ένα που είναι 190cm στο μήκος  και σκέφτομαι να το παραγγείλω μπας και...

Έχω δοκιμάσει και με δικό μου μαξιλάρι ύπνου ανάμεσα στα πόδια αλλά μου είναι μεγάλο...δεν με βόλεψε...

Εγώ κοιμάμαι στο πλάι αριστερά και έχω ένα λεπτό πάπλωμα που το προσαρμόζω για να με βολεύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!!

Σ ευχαριστώ πολύ να έχουμε όλες μια ήρεμη και τελειομηνη κύηση!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πολύ υπνηλία με αυτά τα utrogestan έχω 4 μέρες που τα παίρνω και είμαι από τον καναπέ στο κρεβατι να κοιμάμαι με τις ώρες 🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια πολύ υπνηλία με αυτά τα utrogestan έχω 4 μέρες που τα παίρνω και είμαι από τον καναπέ στο κρεβατι να κοιμάμαι με τις ώρες 🤯🤯🤯

Κι εγώ στην αρχή έτσι ήμουν..τώρα μετά από δύο μήνες μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτός ο ύπνος... Καμία σχέση... Τα συνήθισε ο οργανισμός μου; Δεν ξέρω... Απόλαυσε το όσο μπορείς.. 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κι εγώ στην αρχή έτσι ήμουν..τώρα μετά από δύο μήνες μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτός ο ύπνος... Καμία σχέση... Τα συνήθισε ο οργανισμός μου; Δεν ξέρω... Απόλαυσε το όσο μπορείς.. 😁😁

Χαχα λες ε; Ευκαιρία να κοιμηθούμε τωρα που μπορούμε 😀😀

Τα παίρνεις ακόμα; 😯 Πάντως ναι όπως και να έχει συνηθίζει ο οργανισμός 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια πολύ υπνηλία με αυτά τα utrogestan έχω 4 μέρες που τα παίρνω και είμαι από τον καναπέ στο κρεβατι να κοιμάμαι με τις ώρες 🤯🤯🤯

γιατί παίρνεις utrogestan κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια πολύ υπνηλία με αυτά τα utrogestan έχω 4 μέρες που τα παίρνω και είμαι από τον καναπέ στο κρεβατι να κοιμάμαι με τις ώρες 🤯🤯🤯

Εγώ δεν τα πήρα τελικά ποτέ...τα έχω όμως μην χρειαστούν...

Είχα διαβάσει ότι έχουν πολλές παρενέργειες υπνηλίες κ.λ.π...υπομονή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

γιατί παίρνεις utrogestan κορίτσι μου;

Είμαι 15w και 4d, πριν 4 ημέρες ειχα λίγα καφέ και μου τα έδωσε προληπτικά είπε για να βοηθήσει τον τράχηλο να είναι κλειστός 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

Εγώ δεν τα πήρα τελικά ποτέ...τα έχω όμως μην χρειαστούν...

Είχα διαβάσει ότι έχουν πολλές παρενέργειες υπνηλίες κ.λ.π...υπομονή !

Ααα να σου πω καλά έκανες αφού σταμάτησαν μετά. Να τα έχεις για ωρα ανάγκης, αχρείαστα να είναι 😀. Δε τα χωνεύω καθόλου έχουν παρενέργειες υπνηλία σε εμένα, πονοκέφαλο και τσούξιμο στα μάτια και τωρα και στην 6 και 7η εβδομάδα που ξανα χρειάστηκε να τα πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ααα να σου πω καλά έκανες αφού σταμάτησαν μετά. Να τα έχεις για ωρα ανάγκης, αχρείαστα να είναι 😀. Δε τα χωνεύω καθόλου έχουν παρενέργειες υπνηλία σε εμένα, πονοκέφαλο και τσούξιμο στα μάτια και τωρα και στην 6 και 7η εβδομάδα που ξανα χρειάστηκε να τα πάρω.

Αλήθεια; Τα βάζεις κολπικά; Ξέρω ότι αν τα παίρνεις από το στόμα, ούτε η απορρόφηση είναι η ίδια κ δημιουργούν επίσης ζαλάδες κ διάφορα άλλες παρενέργειες.. πάντως επειδή έχω διαβάσει πολύ για αυτά, όλοι γράφουν ότι μόνο καλό μπορούν να κάνουν στην εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ααα να σου πω καλά έκανες αφού σταμάτησαν μετά. Να τα έχεις για ωρα ανάγκης, αχρείαστα να είναι 😀. Δε τα χωνεύω καθόλου έχουν παρενέργειες υπνηλία σε εμένα, πονοκέφαλο και τσούξιμο στα μάτια και τωρα και στην 6 και 7η εβδομάδα που ξανα χρειάστηκε να τα πάρω.

Ναι ναι...τώρα που ξεκίνησα τα salospir είμαι λίγο alert αλλά έχω και τα utrogestan οπότε ότι και να γίνει μιλάω με το γιατρό και τα ξεκινάω κατευθείαν...προς το παρόν δόξα το θεό δεν φαίνεται να είναι αναγκαία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Αλήθεια; Τα βάζεις κολπικά; Ξέρω ότι αν τα παίρνεις από το στόμα, ούτε η απορρόφηση είναι η ίδια κ δημιουργούν επίσης ζαλάδες κ διάφορα άλλες παρενέργειες.. πάντως επειδή έχω διαβάσει πολύ για αυτά, όλοι γράφουν ότι μόνο καλό μπορούν να κάνουν στην εγκυμοσύνη..

Εμένα μου είχε πει αν τελικά συνέχιζε το καφέ να πάρω 2-3 μέρες την αρχή από το στόμα και μετά να τα βάζω κολπικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...