Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες...

Είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Αρχικά κι εμένα τρώει τα χέρια του χωρίς να πεινάει και έχει πολλά σάλια με μπουρμπουλήθρες 🤣😂

Την μέρα κι εμένα κοιμαται μισάωρο εκτός αν είναι επάνω μου που ξεχνάει να ξυπνήσει χαχαχαχα

Infacolic πήραμε κι εμείς και δείχνει να τον βοηθάει αλλά πίνουμε οπωσδήποτε και προβιοτικα που τον βοηθάνε να τα κάνει γιατί ο σίδηρος τον κάνει δυσκοιλιο.

Στα δικά μας τώρα πήραμε εξιτήριο σήμερα το μεσημέρι...θα πιούμε άλλες πέντε μέρες αντιβίωση πρωί-βραδυ και μετά θα πίνουμε κάθε βράδυ μέχρι να πάμε για τις εξετάσεις...(υπέρηχο και κυστεογραφια)

Μας είπαν ότι και καθαρές να βγουν οι εξετάσεις αν κάνει πυρετό στο μέλλον το πρώτο πραγμα που πρέπει να κάνουμε είναι γενική ούρων και καλλιέργεια... 🤷‍♂️

Περαστικα κοπέλα μου στο μωράκι σου! Να ναι η τελευταία σας ταλαιπωρία!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέρα σε όλες...

Είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Αρχικά κι εμένα τρώει τα χέρια του χωρίς να πεινάει και έχει πολλά σάλια με μπουρμπουλήθρες 🤣😂

Την μέρα κι εμένα κοιμαται μισάωρο εκτός αν είναι επάνω μου που ξεχνάει να ξυπνήσει χαχαχαχα

Infacolic πήραμε κι εμείς και δείχνει να τον βοηθάει αλλά πίνουμε οπωσδήποτε και προβιοτικα που τον βοηθάνε να τα κάνει γιατί ο σίδηρος τον κάνει δυσκοιλιο.

Στα δικά μας τώρα πήραμε εξιτήριο σήμερα το μεσημέρι...θα πιούμε άλλες πέντε μέρες αντιβίωση πρωί-βραδυ και μετά θα πίνουμε κάθε βράδυ μέχρι να πάμε για τις εξετάσεις...(υπέρηχο και κυστεογραφια)

Μας είπαν ότι και καθαρές να βγουν οι εξετάσεις αν κάνει πυρετό στο μέλλον το πρώτο πραγμα που πρέπει να κάνουμε είναι γενική ούρων και καλλιέργεια... 🤷‍♂️

Τέλεια!! Μπράβο σας που βγηκατε!! Κ ο δικός μ ο μπεμπης πήρε αντιβίωση μέχρι να γίνει 3μηνων. Ενα μηνα αφού τον πήραμε απ τα νεογνά κάναμε την υπερηχογραφικη κυστεογραφια κ τον υπέρηχο μαζι(200€).  Κ μετά πήγαμε κ στον παιδονεφρολογο που μας είπε προληπτικά να συνεχίσουμε την αντιβίωση για έναν μήνα ακόμα κ μετά τέλος. Κ σε περίπτωση γκρίνιας αφαγίας ή  πυρετού κατευθείαν γενική ούρων. Μέχρι στιγμής (3μιση μηνών) είμαστε μια χαρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου!!

Σε άλλα νέα εμείς δυστυχώς έχουμε οικογένειακως covid. Ο μπεμπης προς το παρών δείχνει ευδιάθετος θα δείξει βέβαια πως θα πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stardust_83Κοριτσι μου να σε ρωτήσω; Επειδή ανέφερες ότι ο μικρος σου έκανε δυσκοιλιότητα επειδή πήρες εσυ σίδηρο αν θυμάμαι καλά . Τι έκανες για να κανείς κακακια ; Γτ ο δικός μου δν έχει ενεργηθεί μιάμιση μέρα τώρα ,ενώ πάντα έκανε 3 φορές σίγουρα τη μέρα κ πηρα κ τη σύμβουλο θηλασμού κ μου είπε να του δώσω λίγο χαμομήλι της Milupa αν θελω . Γτ χθες πάλι δν μου κοιμόταν αρκετές ώρες ανα 1,5ωρα ξυπνούσε το βράδυ κ ήθελε να είναι μαζί μου στο κρεβάτι. Μου είπε είναι επειδή έχει κολικούς κ επειδή δν έχει κάνει κακά . Αλλά διαβάζω ότι στον αποκλειστικό θηλασμό δν είναι καλο να δίνουμε χαμομήλι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

@Stardust_83Κοριτσι μου να σε ρωτήσω; Επειδή ανέφερες ότι ο μικρος σου έκανε δυσκοιλιότητα επειδή πήρες εσυ σίδηρο αν θυμάμαι καλά . Τι έκανες για να κανείς κακακια ; Γτ ο δικός μου δν έχει ενεργηθεί μιάμιση μέρα τώρα ,ενώ πάντα έκανε 3 φορές σίγουρα τη μέρα κ πηρα κ τη σύμβουλο θηλασμού κ μου είπε να του δώσω λίγο χαμομήλι της Milupa αν θελω . Γτ χθες πάλι δν μου κοιμόταν αρκετές ώρες ανα 1,5ωρα ξυπνούσε το βράδυ κ ήθελε να είναι μαζί μου στο κρεβάτι. Μου είπε είναι επειδή έχει κολικούς κ επειδή δν έχει κάνει κακά . Αλλά διαβάζω ότι στον αποκλειστικό θηλασμό δν είναι καλο να δίνουμε χαμομήλι .

Σ'εμένα προκάλεσε δυσκοιλιότητα ο σίδηρος, όχι στον μικρό. Πάντως νομίζω ότι ο παιδίατρος μου είχε πει ότι μπορεί να περάσει καμία εβδομάδα χωρίς να ενεργηθει. Ρώτα καλύτερα τον δικό σου όμως για σίγουρα και πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τέλεια!! Μπράβο σας που βγηκατε!! Κ ο δικός μ ο μπεμπης πήρε αντιβίωση μέχρι να γίνει 3μηνων. Ενα μηνα αφού τον πήραμε απ τα νεογνά κάναμε την υπερηχογραφικη κυστεογραφια κ τον υπέρηχο μαζι(200€).  Κ μετά πήγαμε κ στον παιδονεφρολογο που μας είπε προληπτικά να συνεχίσουμε την αντιβίωση για έναν μήνα ακόμα κ μετά τέλος. Κ σε περίπτωση γκρίνιας αφαγίας ή  πυρετού κατευθείαν γενική ούρων. Μέχρι στιγμής (3μιση μηνών) είμαστε μια χαρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου!!

Σε άλλα νέα εμείς δυστυχώς έχουμε οικογένειακως covid. Ο μπεμπης προς το παρών δείχνει ευδιάθετος θα δείξει βέβαια πως θα πάει. 

Περαστικά σας, εύχομαι να το περάσετε ελαφριά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Περαστικά σας, εύχομαι να το περάσετε ελαφριά 🙏

Ευχαριστώ πολύ!! Μέχρι στιγμής είμαστε καλα. Για τον μπέμπη αγχώνομαι. Η κόρη μου είναι 5χρονων κ δε τη φοβάμαι. Όπως κ εμείς είμαστε μεγάλοι. Ο μπεμπης όμως φοβάμαι μήπως κάνει πυρετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'εμένα προκάλεσε δυσκοιλιότητα ο σίδηρος, όχι στον μικρό. Πάντως νομίζω ότι ο παιδίατρος μου είχε πει ότι μπορεί να περάσει καμία εβδομάδα χωρίς να ενεργηθει. Ρώτα καλύτερα τον δικό σου όμως για σίγουρα και πες μου.

Ααα σε σένα! Νόμιζα ότι κ στον μικρό! Ο παιδίατρος μου είχε κει ότι δν πειράζει . Κ γώ πηρα κ την σύμβουλο που είναι κ αυτή παιδίατρος κ μου είπε αν θελω να του δώσω χαμομήλι. Γτ χθες το βράδυ ήταν φουσκωμένη η κοιλιτσα του κ πάλι μου ξύπνουσε ανα 1,5 ωρα κ μου είπε λογικά έχει κολικούς πάλι επειδή δν έχει ενεργηθεί. Του έκανα μασάζ του έβαλα κ ζεστά στην κοιλιά του κ τώρα περιμένω. Εντωμεταξύ αέρια έχει αλλά δν έχει κάνει κακά. Ξέρω ότι μπορεί να κάνουν κ μια βδομάδα ,απλά δν μου έχει τύχει να μην έχει ενεργηθεί σχεδόν 2 μερες. Το πρωί βέβαια έκανε παρά μα παρά πολύ λίγο . Μια κουτάλια της σούπας ποσότητα. Δν θα πάρω χαμομήλι ακόμα. Θα δω πως θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τέλεια!! Μπράβο σας που βγηκατε!! Κ ο δικός μ ο μπεμπης πήρε αντιβίωση μέχρι να γίνει 3μηνων. Ενα μηνα αφού τον πήραμε απ τα νεογνά κάναμε την υπερηχογραφικη κυστεογραφια κ τον υπέρηχο μαζι(200€).  Κ μετά πήγαμε κ στον παιδονεφρολογο που μας είπε προληπτικά να συνεχίσουμε την αντιβίωση για έναν μήνα ακόμα κ μετά τέλος. Κ σε περίπτωση γκρίνιας αφαγίας ή  πυρετού κατευθείαν γενική ούρων. Μέχρι στιγμής (3μιση μηνών) είμαστε μια χαρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου!!

Σε άλλα νέα εμείς δυστυχώς έχουμε οικογένειακως covid. Ο μπεμπης προς το παρών δείχνει ευδιάθετος θα δείξει βέβαια πως θα πάει. 

Περαστικα να ναι!Να το περάσετε όσο πιο ανώδυνα γίνεται και ειδικά ο μικρούλης σου!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Ααα σε σένα! Νόμιζα ότι κ στον μικρό! Ο παιδίατρος μου είχε κει ότι δν πειράζει . Κ γώ πηρα κ την σύμβουλο που είναι κ αυτή παιδίατρος κ μου είπε αν θελω να του δώσω χαμομήλι. Γτ χθες το βράδυ ήταν φουσκωμένη η κοιλιτσα του κ πάλι μου ξύπνουσε ανα 1,5 ωρα κ μου είπε λογικά έχει κολικούς πάλι επειδή δν έχει ενεργηθεί. Του έκανα μασάζ του έβαλα κ ζεστά στην κοιλιά του κ τώρα περιμένω. Εντωμεταξύ αέρια έχει αλλά δν έχει κάνει κακά. Ξέρω ότι μπορεί να κάνουν κ μια βδομάδα ,απλά δν μου έχει τύχει να μην έχει ενεργηθεί σχεδόν 2 μερες. Το πρωί βέβαια έκανε παρά μα παρά πολύ λίγο . Μια κουτάλια της σούπας ποσότητα. Δν θα πάρω χαμομήλι ακόμα. Θα δω πως θα πάει!

Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ χαμομήλι δεν θα έδινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Καταρχάς ευτυχώς βγήκατε γρήγορα. Καλή ανάρρωση και περαστικουλια στο μικρακι σου. Σαν την θαλπωρή του σπιτιού δεν έχει.

Όσον αφορά τις εξετάσεις που σου είπαν ότι πρέπει να γίνουν να είσαι προετοιμασμένη. Δεν πονάνε, αλλά σίγουρα θα φέρουν αναστάτωση στον μικρό. Η κυστεογραφια αν την κάνεις έξω κοστίζει 200-250€. Για την αντιβίωση μην στεναχωριέσαι, εμένα παίρνει από την αρχή για να μην κάνει ουρολοιμώξεις. Μάλιστα τελευταία την τρώει τόσο εύκολα και γρήγορα το γλυκουλι μου. Εύχομαι να μην ξαναεχετε θέμα γιατί ταλαιπωρήθηκες με διάφορα κι εσύ.

Βλέπω με τους τόνους και τις συνήθειες πάνω κάτω όλες τα ίδια έχουμε. Αυτό που κοιμούνται επάνω σας βρε κορίτσια, εμένα μου νευριάζει καμία φορά όταν τον αφήνω πάνω μου. Λέτε να τον βάζω λάθος; Μου έχει κοιμηθεί και δίωρο βέβαια αλλά ξύπνησε και έκλαιγε σε κάποια φάση.

Θα μου λείψει αυτή η παρέα αν κάποια στιγμή κλείσει το ποστ...

 

Καλέ θα ανοίξουμε άλλο ποστ 🤣 Μια χαρά δεν λέμε τον πόνο μας;;

Άσε αυτό με τον πόνο το έχω ένα άγχος δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί άλλο ρε γαμωτο...Μια σταλιά μωράκι...κλαίω κι εγώ μαζί του. .😪😔

Μας είπε η παιδίατρος μας να κλείσουμε στο νοσοκομείο να τις κάνουμε γιατί έχει δουλέψει εκεί και το θεωρεί αξιόπιστο...λετε να είναι καλύτερα σε ιδιωτη;

Όσο για τον ύπνο εμένα βολεύεται σε διάφορες στάσεις 🤣😂 στο πλαι,ο μισός επάνω ο μισός στο κρεβάτι,πλάγια,με το κεφάλι στο λαιμό...ανάλογα χαχαχαχα 

Προσπαθώ να τον βάζω στο πλαι και μετά σιγά σιγά τον σπρωχνω στο λίκνο γιατί κουράζομαι κι εγώ...άλλες φορές κάθεται,άλλες κλαίει, άλλες κοιμάται δίπλα μου και άλλες επάνω μου...🙈🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, την Τρίτη πήγαμε παιδίατρο όλα μια χαρά με την μπέμπα ευτυχώς είναι 5460 γραμμάρια και 59,5 υψος, κάναμε και το πρώτο εμβόλιο δεν έχει ανεβάσει πυρετό αλλά έχει απίστευτη γκρίνια κάτι κάτι απότομα σπαρακτικά κλάμματα και θέλει μόνο αγκαλιά και βόλτα με το που βάλω τον κώλο μου κάτω ξανά κλαίει, είμαι και μόνη μου σχεδόν όλη μέρα και σήμερα έχω πελαγωσει ουτε να κατουρίσω δεν έχω καταφέρει! 

Όσο αφορά ω τις μπουνιτσες και εμένα τις βάζει στο στόμα δεν είναι ένδειξη πείνας μου είπε ο παιδίατρος ω απλά να μην βάζει μόνο τον αντίχειρα γιατί δεν κόβεται ευκολα μετά! 

Επίσης εγώ την έχω στο next to me δίπλα μου καιγόταν ξυπνήσει το πρωί γυρω στο 7-8 θα την πάρω στο κρεβάτι να την θηλασω και θα κοιμηθουμε μαζί εκεί, προσπαθώ να κοιμάμαι και εγώ όσο κοιμάται για να είμαι ξεκουραστη οι δουλειές γίνονται και μετά!! Ας τα απολαύσουμε όσο περισσότερο μπορούμε ήδη μου φαίνεται ότι μεγάλωσε 😥😥

Έτσι ήταν κι εμάς με το πρώτο εμβόλιο πολύ γκρίνια...Και μόνο αγκαλιά αλλά κράτησε μόνο μια μέρα...

Χάλασε λίγο το πρόγραμμα του αλλά οκ...το ξαναβρηκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τέλεια!! Μπράβο σας που βγηκατε!! Κ ο δικός μ ο μπεμπης πήρε αντιβίωση μέχρι να γίνει 3μηνων. Ενα μηνα αφού τον πήραμε απ τα νεογνά κάναμε την υπερηχογραφικη κυστεογραφια κ τον υπέρηχο μαζι(200€).  Κ μετά πήγαμε κ στον παιδονεφρολογο που μας είπε προληπτικά να συνεχίσουμε την αντιβίωση για έναν μήνα ακόμα κ μετά τέλος. Κ σε περίπτωση γκρίνιας αφαγίας ή  πυρετού κατευθείαν γενική ούρων. Μέχρι στιγμής (3μιση μηνών) είμαστε μια χαρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου!!

Σε άλλα νέα εμείς δυστυχώς έχουμε οικογένειακως covid. Ο μπεμπης προς το παρών δείχνει ευδιάθετος θα δείξει βέβαια πως θα πάει. 

Ωχ περαστικά σας...τρέμω και μόνο στην ιδέα.(μόνο αυτό μας ελειπε)..αν και η παιδίατρος λέει ότι φαίνεται τα μωρά και τα παιδιά να το περνάνε πολύ ελαφριά εμάς είναι πολύ μωρούλια ακόμα...

Εύχομαι γρήγορη αννάρωση χωρίς να έχετε θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

@Stardust_83Κοριτσι μου να σε ρωτήσω; Επειδή ανέφερες ότι ο μικρος σου έκανε δυσκοιλιότητα επειδή πήρες εσυ σίδηρο αν θυμάμαι καλά . Τι έκανες για να κανείς κακακια ; Γτ ο δικός μου δν έχει ενεργηθεί μιάμιση μέρα τώρα ,ενώ πάντα έκανε 3 φορές σίγουρα τη μέρα κ πηρα κ τη σύμβουλο θηλασμού κ μου είπε να του δώσω λίγο χαμομήλι της Milupa αν θελω . Γτ χθες πάλι δν μου κοιμόταν αρκετές ώρες ανα 1,5ωρα ξυπνούσε το βράδυ κ ήθελε να είναι μαζί μου στο κρεβάτι. Μου είπε είναι επειδή έχει κολικούς κ επειδή δν έχει κάνει κακά . Αλλά διαβάζω ότι στον αποκλειστικό θηλασμό δν είναι καλο να δίνουμε χαμομήλι .

Εμάς με την δυσκοιλιότητα μας βοήθησαν πάρα πολύ τα προβιοτικα πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλέ θα ανοίξουμε άλλο ποστ 🤣 Μια χαρά δεν λέμε τον πόνο μας;;

Άσε αυτό με τον πόνο το έχω ένα άγχος δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί άλλο ρε γαμωτο...Μια σταλιά μωράκι...κλαίω κι εγώ μαζί του. .😪😔

Μας είπε η παιδίατρος μας να κλείσουμε στο νοσοκομείο να τις κάνουμε γιατί έχει δουλέψει εκεί και το θεωρεί αξιόπιστο...λετε να είναι καλύτερα σε ιδιωτη;

Όσο για τον ύπνο εμένα βολεύεται σε διάφορες στάσεις 🤣😂 στο πλαι,ο μισός επάνω ο μισός στο κρεβάτι,πλάγια,με το κεφάλι στο λαιμό...ανάλογα χαχαχαχα 

Προσπαθώ να τον βάζω στο πλαι και μετά σιγά σιγά τον σπρωχνω στο λίκνο γιατί κουράζομαι κι εγώ...άλλες φορές κάθεται,άλλες κλαίει, άλλες κοιμάται δίπλα μου και άλλες επάνω μου...🙈🙊

Στο νοσοκομείο είναι υπερηχογραφικη ή επεμβατικη? Οταν φύγαμε απ τα νεογνά μας έκλεισαν εκεί ραντεβου για κυστεογραφια επεμβατικη. Εμείς όμως από μόνοι μας πήγαμε σε έναν παιδονεφρολογο κ αυτός μας πρότεινε να κάνουμε την υπερηχογραφικη. Είναι ανάλογα την περίπτωση από ότι κατάλαβα. Κ κάναμε την υπερηχογραφικη σε ιδιώτη κ ξεμπερδέψαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Στο νοσοκομείο είναι υπερηχογραφικη ή επεμβατικη? Οταν φύγαμε απ τα νεογνά μας έκλεισαν εκεί ραντεβου για κυστεογραφια επεμβατικη. Εμείς όμως από μόνοι μας πήγαμε σε έναν παιδονεφρολογο κ αυτός μας πρότεινε να κάνουμε την υπερηχογραφικη. Είναι ανάλογα την περίπτωση από ότι κατάλαβα. Κ κάναμε την υπερηχογραφικη σε ιδιώτη κ ξεμπερδέψαμε 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο το έκλεισε ο άντρας μου και δεν ρώτησε...Το ξέχασε...θα πάρω αύριο να ρωτήσω...στην επεμβατική τι κάνουν ακριβώς ξερεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ χαμομήλι δεν θα έδινα.

Καλημέρα! Ούτε γώ θελω να δώσω κ Ευτυχως ενεργήθηκε. Έκανε το βράδυ πριν το κανω μπάνιο (πλημμύρισε η πάνα 😂🤪) κ μετά έκανε πάλι στις 5 το πρωί που ξύπνησε να τον θηλάσω κ τώρα έκανε ξανα λίγα ! Κ να φανταστείς η κοιλιτσα του φαίνεται ακόμα λίγο φουσκωμένη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Εμάς με την δυσκοιλιότητα μας βοήθησαν πάρα πολύ τα προβιοτικα πάντως...

Εμένα δν έχει δυσκοιλιότητα πρώτη φορά έκανε 2 μερες . Κ γώ του δινω προβιοτικά κ το ινφακολικ κ γι αυτό αναρρωτιομουν γτ δν είχε κάνει. Αλλά ευτυχως τα εκανε κ ηρέμησε ο γλυκός μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Δεν ξέρω ρε γαμώτο το έκλεισε ο άντρας μου και δεν ρώτησε...Το ξέχασε...θα πάρω αύριο να ρωτήσω...στην επεμβατική τι κάνουν ακριβώς ξερεις;

 

παίρνει ραδιενέργεια με την επεμβατικη απ ότι ξέρω. Στην υπερηχογραφικη εμάς τουλάχιστον τον ξαπλωσαν σε ένα κρεβάτι στην αρχή του έκανε υπέρηχο για να δει τα νεφρά κ μετά ένα πολύ μικρό λαστιχάκι το έβαλαν στο τσουτσουνακι του κ του έριχναν μέσα ένα υγρό σαν φυσιολογικός ορός ήταν για να κατουρησει  κ έβλεπε ο γιατρός στον υπέρηχο. Τον γύρισαν κ μπρούμυτα. Κάνα 20λεπτο υπόθεση δλδ. Στην αρχη του εβαλε κ λίγο ξυλοκα'ι'νη κ μετά τον πασαλειψε με μπεταντιν. Αλλα να ρωτήσεις γιατί η υπερηχογραφικη δε γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις Νομιζω έτσι μ είχε πει ο παιδονεφρολογος. Ότι κ να σ πω εγω μήπως δεν είναι σωστό. Μακάρι να σε βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ωχ περαστικά σας...τρέμω και μόνο στην ιδέα.(μόνο αυτό μας ελειπε)..αν και η παιδίατρος λέει ότι φαίνεται τα μωρά και τα παιδιά να το περνάνε πολύ ελαφριά εμάς είναι πολύ μωρούλια ακόμα...

Εύχομαι γρήγορη αννάρωση χωρίς να έχετε θέμα...

Ο μπεμπης δείχνει να είναι καλά. Δεν έχει κάτι προς το παρών. Εμείς οι υπόλοιποι το περνάμε σαν μια ιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ο μπεμπης δείχνει να είναι καλά. Δεν έχει κάτι προς το παρών. Εμείς οι υπόλοιποι το περνάμε σαν μια ιωση

Περαστικά σας κορίτσι μου! Τι ωραια που ο μικρος δείχνει να είναι καλα! Κ ‘σείς αφού  το περνάτε σαν μια ίωση θα περάσει γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια περαστικά να είναι όλα!!και για το μωράκι που βγήκε από το νοσοκομείο και για εσάς με covid!εύχομαι όλα καλά!κι εμένα ο μικρός είχε δυσκοιλιότητα και δώσαμε μιλουπα.επισης, επειδή θηλάζω κιόλας εκτός από μπιμπερο, άρχισα να τρώω εγώ βρώμη και με βοήθησε κι εμένα με το εντερο και τον μικρό.για τους κολικούς κι εμείς προβιοτικα παίρνουμε αλλά έχει ακόμα κάθε μέρα στάνταρ ώρα τινάζει τα πόδια του κ μουγκρίζει.μας είπε η παιδιατρος στον τρίτο μήνα τώρα ηρεμούν!για να δούμε...έχετε πάρει τα μωρά να βγείτε μόνες σας με το καρότσι καμιά βόλτα;εγώ τώρα ξεκινάω μόνη μου αν δω καμία καλή μέρα μεταξύ των γευμάτων του τον παίρνω και πάω λίγο να περπατήσω γιατί πολλή κλεισούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια περαστικά να είναι όλα!!και για το μωράκι που βγήκε από το νοσοκομείο και για εσάς με covid!εύχομαι όλα καλά!κι εμένα ο μικρός είχε δυσκοιλιότητα και δώσαμε μιλουπα.επισης, επειδή θηλάζω κιόλας εκτός από μπιμπερο, άρχισα να τρώω εγώ βρώμη και με βοήθησε κι εμένα με το εντερο και τον μικρό.για τους κολικούς κι εμείς προβιοτικα παίρνουμε αλλά έχει ακόμα κάθε μέρα στάνταρ ώρα τινάζει τα πόδια του κ μουγκρίζει.μας είπε η παιδιατρος στον τρίτο μήνα τώρα ηρεμούν!για να δούμε...έχετε πάρει τα μωρά να βγείτε μόνες σας με το καρότσι καμιά βόλτα;εγώ τώρα ξεκινάω μόνη μου αν δω καμία καλή μέρα μεταξύ των γευμάτων του τον παίρνω και πάω λίγο να περπατήσω γιατί πολλή κλεισούρα!

Καλημέρα κοπέλα μου!εγώ τη μικρούλα δεν την έχω βγάλει πολλές φορές βόλτα!με το μάρσιπο βγήκαμε 2 φορές και κάνα δυο με το καρότσι την πήγαμε με το αμάξι σε ένα σημείο που μας αρέσει εδώ στο νησί και τη βάλαμε μετά στο καρότσι είχαμε και το μπαμπά μας μαζί!σήμερα έλεγα να την πάω αλλά φυσάει και δεν θα το επιχειρήσω! ευτυχώς έρχεται η άνοιξη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!εγώ τη μικρούλα δεν την έχω βγάλει πολλές φορές βόλτα!με το μάρσιπο βγήκαμε 2 φορές και κάνα δυο με το καρότσι την πήγαμε με το αμάξι σε ένα σημείο που μας αρέσει εδώ στο νησί και τη βάλαμε μετά στο καρότσι είχαμε και το μπαμπά μας μαζί!σήμερα έλεγα να την πάω αλλά φυσάει και δεν θα το επιχειρήσω! ευτυχώς έρχεται η άνοιξη !!

Καλησπέρα. Με τον μάρσιπο πώς την έβγαλες; Έβαλες φόρμα εξόδου; Γιατί ο δικός μου λέει στις οδηγίες ότι δεν επιτρέπεται. Εγώ έχω βγει δύο τρεις φορές εδώ στο χωριό με το καρότσι και προχθές που πήγα για αιματολογικές στην πόλη πήγαμε και στην αγορά. Μια χαρά είναι, δεν γκρινιαζε γιατί μάλλον ξεχνιέται με την βόλτα. Όταν μπαίνουμε στο αμάξι ως επί το πλείστον κάνει χαμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Με τον μάρσιπο πώς την έβγαλες; Έβαλες φόρμα εξόδου; Γιατί ο δικός μου λέει στις οδηγίες ότι δεν επιτρέπεται. Εγώ έχω βγει δύο τρεις φορές εδώ στο χωριό με το καρότσι και προχθές που πήγα για αιματολογικές στην πόλη πήγαμε και στην αγορά. Μια χαρά είναι, δεν γκρινιαζε γιατί μάλλον ξεχνιέται με την βόλτα. Όταν μπαίνουμε στο αμάξι ως επί το πλείστον κάνει χαμό

Καλησπερα !Ναι της φόρεσα τη φόρμουλα της και βγήκαμε ! δεν έχω δει κάτι τέτοιο στις οδηγίες!Ούτε με το μάρσιπο γκρινιάζει ούτε με το καρότσι ευτυχώς!έδειχνε να της αρέσει η βόλτα!Δεν έχουν βγει πολλές βόλτες τα παιδάκια μας γιατί είναι χειμώνας αλλά το καλοκαίρι θα μπορούν να κάνουν τις βόλτες τους και τα μπανάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπερα !Ναι της φόρεσα τη φόρμουλα της και βγήκαμε ! δεν έχω δει κάτι τέτοιο στις οδηγίες!Ούτε με το μάρσιπο γκρινιάζει ούτε με το καρότσι ευτυχώς!έδειχνε να της αρέσει η βόλτα!Δεν έχουν βγει πολλές βόλτες τα παιδάκια μας γιατί είναι χειμώνας αλλά το καλοκαίρι θα μπορούν να κάνουν τις βόλτες τους και τα μπανάκια τους!

Μια χαρά τότε. Εγώ στον μάρσιπο τον βάζω καμία φορά για να κάνω δουλειές, τις περισσότερες δυσανασχετεί, δύο μου έχει κοιμηθεί. Άντε να ανοίξει ο καιρός να κυκλοφορούμε λίγο πιο άνετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...