Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εγώ απλά σου αναφέρω τι μου είπε ο δικός μου γιατρός προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Ο δικός σου μπορεί να έχει άλλη άποψη και φυσικά το κάθε παιδί ειναι διαφορετικό.

Καλά εννοείται πως το κάθε παιδί είναι διαφορετικό ,αλλά λίγο πολυ αυτά που σου είπε ισχύουν . Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο μιας κ θηλάζεις αποκλειστικά σου είπε ο παιδιατρος να δώσεις βιτ D3 στον μικρό; Από ότι έχω ακούσει άμα θηλάζεις μετά τον πρώτο ή δεύτερο μήνα χορηγείται βιτ D3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλά εννοείται πως το κάθε παιδί είναι διαφορετικό ,αλλά λίγο πολυ αυτά που σου είπε ισχύουν . Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο μιας κ θηλάζεις αποκλειστικά σου είπε ο παιδιατρος να δώσεις βιτ D3 στον μικρό; Από ότι έχω ακούσει άμα θηλάζεις μετά τον πρώτο ή δεύτερο μήνα χορηγείται βιτ D3. 

Από την κλινική μου είπαν να ξεκινήσω βιταμίνη D. Επειδή όμως είχα τρεχαματα με το θέμα των νεφρών είπαμε με τον παιδίατρο να ξεκινήσει λίγο πιο μετά και άρχισα από τον μήνα. Aquasol λέγεται αυτή που μας έδωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Από την κλινική μου είπαν να ξεκινήσω βιταμίνη D. Επειδή όμως είχα τρεχαματα με το θέμα των νεφρών είπαμε με τον παιδίατρο να ξεκινήσει λίγο πιο μετά και άρχισα από τον μήνα. Aquasol λέγεται αυτή που μας έδωσε.

Κ γω θα του πω αυριο να ξεκινήσουμε. Άσε εγώ τα έχω πάρει λίγο με τον παιδίατρο Γτ είναι κ γνωστός μας αλλά τπτ δν λέει κ όλα εγώ πρέπει να του τα λέω.Έτσι μου έρχεται να πάω κ σε κανέναν αλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ εμενα ζοριζοταν πολύ κ μέσα στο γάλα έβαζα λίγους κόκκους χαμομήλι της milupa κ έστρωσε. Οταν τον ξαναπιάσει βάζω που κ που

Μας είπε και εμάς για χαμομήλι!θηλάζεις η δίνεις ξένο;και αν ναι ποιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου Γτ κ γω σε μια τέτοια φάση είμαι.Όπως έγραψα κ πιο πάνω τελευταία παλεύουμε με τον θηλασμο κ πραγματικά κ γω δν έχω υπομονή Γτ δν ξέρω αν τρέφεται όσο πρέπει . Έδωσα ξένο κ γω ,αλλά μόνο ένα γεύμα του δίνω μέχρι στιγμής . Αλλά όπως το κόβω θα αφήσω τον θηλασμο Γτ αν είναι να μην τρωει καλά το μωρό κ γω να είμαι χάλια μετά καλύτερα να δωσω ξένο. 

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τυψεις ειδικά τώρα με το εντερακι της ,αλλά προσπάθησα και επειδή δεν έπιανε καλά και με πονούσε  νευρίαζα και δυστυχώς σταμάτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μας είπε και εμάς για χαμομήλι!θηλάζεις η δίνεις ξένο;και αν ναι ποιο;

Δίνω μόνο ξένο. Έδινα απ την γέννηση μέχρι πριν 2 εβδομάδες το novalac premium κ τωρα το novalac ha γιατί έκλαιγε στο μπουκάλι κ δεν έπινε ποσότητα. Τωρα με το υποαλλεργικό δεν κλαίει αλλά συνεχίζει να πίνει λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μας είπε και εμάς για χαμομήλι!θηλάζεις η δίνεις ξένο;και αν ναι ποιο;

Θα σας βοηθήσει κ σκέτο χαμομήλι χωρίς γάλα. Σε 50γρ νερό μισό κουταλάκι χαμομήλι milupa. Να δίνεις ανάμεσα στα γεύματα κ θα δεις θα το βοηθήσει το μωρακι. Εμείς έτσι ξεκίνησαμε κ μετά μέσα στο γάλα. Κ εχει στρώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Θα σας βοηθήσει κ σκέτο χαμομήλι χωρίς γάλα. Σε 50γρ νερό μισό κουταλάκι χαμομήλι milupa. Να δίνεις ανάμεσα στα γεύματα κ θα δεις θα το βοηθήσει το μωρακι. Εμείς έτσι ξεκίνησαμε κ μετά μέσα στο γάλα. Κ εχει στρώσει 

Α ωραία σ' ευχαριστώ πολύ!εμείς της δίνουμε μέσα στο γάλα !να σε ρωτήσω!έχει στρώσει το πρόγραμμα του μωρού ;κάθε πόσες ώρες πίνει γάλα και πόσα γεύματα έχει μέσα στη μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Α ωραία σ' ευχαριστώ πολύ!εμείς της δίνουμε μέσα στο γάλα !να σε ρωτήσω!έχει στρώσει το πρόγραμμα του μωρού ;κάθε πόσες ώρες πίνει γάλα και πόσα γεύματα έχει μέσα στη μέρα;

6 με 7 γεύματα το πολύ και πίνει μέχρι 120γρ σε κάθε γεύμα. Στις 17/1 θα γίνει 3μηνων κ στο 24ωρο πίνει γύρω στα 650 με 700ml. Μέχρι 10 ημερών τον θήλαζα αλλά μετά έπαθε ουρολοιμωξη και μπήκε στα νεογνά για 10 μερες κ έτσι μ κόπηκε το γάλα κ πίνει μόνο ξένο. Απ όταν τον πήρα παλι σπίτι μέχρι τώρα δεν έχει αυξήσει την ποσότητα. Κ η παιδίατρος μ είπε ίσως να μη του αρέσει το γάλα κ θα δούμε πως θα πάει με τις στερεές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

6 με 7 γεύματα το πολύ και πίνει μέχρι 120γρ σε κάθε γεύμα. Στις 17/1 θα γίνει 3μηνων κ στο 24ωρο πίνει γύρω στα 650 με 700ml. Μέχρι 10 ημερών τον θήλαζα αλλά μετά έπαθε ουρολοιμωξη και μπήκε στα νεογνά για 10 μερες κ έτσι μ κόπηκε το γάλα κ πίνει μόνο ξένο. Απ όταν τον πήρα παλι σπίτι μέχρι τώρα δεν έχει αυξήσει την ποσότητα. Κ η παιδίατρος μ είπε ίσως να μη του αρέσει το γάλα κ θα δούμε πως θα πάει με τις στερεές 

Τα 6 7 γεύματα θεωρούνται πολλά;;σε ρωτάω γιατί η δική μου τρώει 9 10 γεύματα ξένο !από τους που ξεκίνησες να δίνεις ξένο έτρωγε τόσα γεύματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Τα 6 7 γεύματα θεωρούνται πολλά;;σε ρωτάω γιατί η δική μου τρώει 9 10 γεύματα ξένο !από τους που ξεκίνησες να δίνεις ξένο έτρωγε τόσα γεύματα;

Πόσο περίπου τρώει το 24ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πόσο περίπου τρώει το 24ωρο?

800 με 900 ml!πάρα πολλά δεν είναι;η παιδίατρος λέει αφού πεινάει δωσ της!δε ξέρω αν Μ αρέσει η τακτική της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

800 με 900 ml!πάρα πολλά δεν είναι;η παιδίατρος λέει αφού πεινάει δωσ της!δε ξέρω αν Μ αρέσει η τακτική της!

Μου έχουν πει ότι πάει ανάλογα με τα κιλα. Δλδ τα κιλά επί 150. Δλδ αν είναι 5κιλα επί 150 πρέπει να πίνει 750 το 24ωρο. Δεν είναι κ απόλυτο βέβαια αυτό. Εμενα ποτέ δεν ήπιε όσο έπρεπε κ βάρος παίρνει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μου έχουν πει ότι πάει ανάλογα με τα κιλα. Δλδ τα κιλά επί 150. Δλδ αν είναι 5κιλα επί 150 πρέπει να πίνει 750 το 24ωρο. Δεν είναι κ απόλυτο βέβαια αυτό. Εμενα ποτέ δεν ήπιε όσο έπρεπε κ βάρος παίρνει  

Καλα εμάς πίνει αρκετά παραπάνω γιατί αν είναι έτσι είναι συν 200&250 ml παραπάνω!έχει κάνει  μαγουλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/12/2021 at 5:47 ΜΜ, ο/η IridaP είπε:

Από ότι μου ανέλυσε η σύμβουλος, είναι όταν πλέον έχει συντονιστεί το στήθος με τις ανάγκες του μωρού. Όταν δηλαδή στο ενδιάμεσο των γευμάτων δεν πρηζεται και τρέχει νον στοπ, αλλά φαίνεται σχεδόν άδειο σε σημείο να νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα. Με την εδραίωση το γάλα κατεβαίνει μόλις μπει το μωρό στο στηθος δηλαδή κ μόνο. Επίσης δεν υπάρχει πονος και βελτιώνεται ο όποιος ερεθισμός στις θηλές. Συνήθως συμβαίνει μετά τις 40 μέρες. 

Όχι, σε εμένα δεν έχει εδραιωθεί ακόμα. Όταν έχουν περάσει πολλές ώρες από το τελευταίο γεύμα, τρέχει γάλα από το στήθος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2021 at 9:34 ΠΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς τα πάτε με τα μικρά σας; Τελείωσαν σε καμία τα λοχεια; Εγώ ακόμη δεν έχω καθαρίσει.

 

Σε εμένα τελείωσαν στο μήνα από τη γέννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2021 at 10:27 ΠΜ, ο/η touloumpitsa είπε:

Μάρσιπο όσες έχετε ποιον έχετε πάρει; Γιατί είμαι σε αναζήτηση και δεν ξέρω ποιον να επιλέξω.  

Εμάς μας έχουν δώσει της stokke και λένε ότι αυτός είναι ο  καλύτερος...Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για να σου πω τη γνώμη μου...Στο σπίτι όμως βολεύει όταν θέλει αγκαλιά για να μπορείς να κάνεις και δουλείες παράλληλα. Έξω εμείς βγαίνουμε με το καρότσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2021 at 1:00 ΜΜ, ο/η sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε; Να σας ρωτήσω. Έχει τυχει σε καμία σας το μωράκι της να κάθεται ωρες ξύπνιο μέσα στη μέρα; Εμένα χθες από το πρωί που ξύπνησε όλη την μέρα δν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου! Μόνο στο στήθος τον έπαιρνε ο υπνος κ μόλις τον άφηνα στο λίκνο ξυπνούσε . Ζήτημα να κοιμήθηκε 2 ωρες στο σύνολο . Μου το έχει κάνει κ αλλες δυο φορες αυτό τελευταία κ πήρα το παιδίατρο Γτ νόμιζα ότι μπορεί να μη χορταίνει κ δν κοιμάται καλά. Μου ειπε να πάω να το δει κ να τον ζυγίσει κ να δούμε τι θα μας πει. 

Και η δικιά μου έχει αλλάξει συνήθειες και υπάρχουν μέρες που δεν κοιμάται καθόλου τη μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/12/2021 at 5:47 ΜΜ, ο/η IridaP είπε:

Από ότι μου ανέλυσε η σύμβουλος, είναι όταν πλέον έχει συντονιστεί το στήθος με τις ανάγκες του μωρού. Όταν δηλαδή στο ενδιάμεσο των γευμάτων δεν πρηζεται και τρέχει νον στοπ, αλλά φαίνεται σχεδόν άδειο σε σημείο να νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα. Με την εδραίωση το γάλα κατεβαίνει μόλις μπει το μωρό στο στηθος δηλαδή κ μόνο. Επίσης δεν υπάρχει πονος και βελτιώνεται ο όποιος ερεθισμός στις θηλές. Συνήθως συμβαίνει μετά τις 40 μέρες. 

Όχι, σε εμένα δεν έχει εδραιωθεί ακόμα. Όταν έχουν περάσει πολλές ώρες από το τελευταίο γεύμα, τρέχει γάλα από το στήθος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τυψεις ειδικά τώρα με το εντερακι της ,αλλά προσπάθησα και επειδή δεν έπιανε καλά και με πονούσε  νευρίαζα και δυστυχώς σταμάτησα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου! Έτσι είμαι κ γω τώρα αυτή τη στιγμή. Έχει όλη μέρα στο στήθος κ δν κοιμάται με τπτ το έχει μόνο για πιπίλα κ τώρα προσπαθούσα μήπως κοιμηθεί κ πάλι τπτ με πόνεσε η θηλή Γτ όλη μέρα δν κάνει τπτ άλλο κ άρχιζα να φωνάζω από τα νεύρα μου. Τον έχει πάρει ο άντρας μου αγκαλιά τώρα να ηρεμισω! Εμένα δν ειναι ότι δν πιάνει καλά αλλά από το να το πιπιλαει συνέχεια με ποναει. Κ το μάτι γαρίδα αυτή τη στιγμή κ στο λίκνο δν κάθεται με τπτ . Δν θελω να του κάνω ξένο αλλά έτσι όπως κάνει αναγκάζομαι ! Ξέρω ότι νιώθεις τύψεις κ είναι φυσιολογικό αλλά ίσως έτσι είναι καλύτερα ! Κ γω τώρα που φώναζα στο μωρό άρχισα να κλαίω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου! Έτσι είμαι κ γω τώρα αυτή τη στιγμή. Έχει όλη μέρα στο στήθος κ δν κοιμάται με τπτ το έχει μόνο για πιπίλα κ τώρα προσπαθούσα μήπως κοιμηθεί κ πάλι τπτ με πόνεσε η θηλή Γτ όλη μέρα δν κάνει τπτ άλλο κ άρχιζα να φωνάζω από τα νεύρα μου. Τον έχει πάρει ο άντρας μου αγκαλιά τώρα να ηρεμισω! Εμένα δν ειναι ότι δν πιάνει καλά αλλά από το να το πιπιλαει συνέχεια με ποναει. Κ το μάτι γαρίδα αυτή τη στιγμή κ στο λίκνο δν κάθεται με τπτ . Δν θελω να του κάνω ξένο αλλά έτσι όπως κάνει αναγκάζομαι ! Ξέρω ότι νιώθεις τύψεις κ είναι φυσιολογικό αλλά ίσως έτσι είναι καλύτερα ! Κ γω τώρα που φώναζα στο μωρό άρχισα να κλαίω . 

Καλημέρα. Καταλαβαίνω ότι πιεζεσαι αλλά μην ξεχνάς ότι τα θηλάζοντα βρέφη θέλουν το στήθος και σαν πιπίλα-παρηγορια. Το στήθος σου είναι το καταφύγιο του τώρα, αυτό πρέπει να θυμάσαι. Αν δεν μπορείς να του προσφέρεις και σου δημιουργεί θέμα δώστου πιπίλα. Κάνε το καλύτερο για να είστε και οι δύο ήρεμοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η troia είπε:

Εμάς μας έχουν δώσει της stokke και λένε ότι αυτός είναι ο  καλύτερος...Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για να σου πω τη γνώμη μου...Στο σπίτι όμως βολεύει όταν θέλει αγκαλιά για να μπορείς να κάνεις και δουλείες παράλληλα. Έξω εμείς βγαίνουμε με το καρότσι. 

Είναι εύκολος στο βάλε βγάλε το μωρό ή σε δυσκολεύει; Τον είδα χθες σε ένα μαγαζί και μου είπε κ η κοπέλα ότι είναι ο καλύτερος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Καταλαβαίνω ότι πιεζεσαι αλλά μην ξεχνάς ότι τα θηλάζοντα βρέφη θέλουν το στήθος και σαν πιπίλα-παρηγορια. Το στήθος σου είναι το καταφύγιο του τώρα, αυτό πρέπει να θυμάσαι. Αν δεν μπορείς να του προσφέρεις και σου δημιουργεί θέμα δώστου πιπίλα. Κάνε το καλύτερο για να είστε και οι δύο ήρεμοι.

Καλημέρα! Ναι ξέρω ότι το θέλουν για πιπίλα-παρηγοριά αλλά αν είσαι από το πρωί 12 η ώρα ως 1 το βράδυ έτσι κ δν έχεις χρόνο ούτε για να φας ούτε για κατούρημα να πας κ γενικως να μη μπορεις να κανεις τπτ , νομίζω κάπου τρελενεσαι! Του δίνω πιπίλα κ ειδικα οταν ήταν πιο μικρος την δεχόταν μια χαρά ! Τώρα έχει μια βδομάδα που καταλαβαίνει ότι δν είναι το στήθος κ με το που την παίρνει την πετάει κ αρχίζει το κλάμα. Κ δν μιλάμε για ένα απλό κλαμα για να τον αφήσεις κ να πεις θα σταματήσει αλλά για δυνατό κλαμα που κοκκινίζει ολόκληρος σε σημείο να φοβηθώ . Όποτε τον παίρνω απευθείας αγκαλιά όταν το κάνει αυτό κ τον βάζω πάλι στο στήθος!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα! Ναι ξέρω ότι το θέλουν για πιπίλα-παρηγοριά αλλά αν είσαι από το πρωί 12 η ώρα ως 1 το βράδυ έτσι κ δν έχεις χρόνο ούτε για να φας ούτε για κατούρημα να πας κ γενικως να μη μπορεις να κανεις τπτ , νομίζω κάπου τρελενεσαι! Του δίνω πιπίλα κ ειδικα οταν ήταν πιο μικρος την δεχόταν μια χαρά ! Τώρα έχει μια βδομάδα που καταλαβαίνει ότι δν είναι το στήθος κ με το που την παίρνει την πετάει κ αρχίζει το κλάμα. Κ δν μιλάμε για ένα απλό κλαμα για να τον αφήσεις κ να πεις θα σταματήσει αλλά για δυνατό κλαμα που κοκκινίζει ολόκληρος σε σημείο να φοβηθώ . Όποτε τον παίρνω απευθείας αγκαλιά όταν το κάνει αυτό κ τον βάζω πάλι στο στήθος!  

Κορίτσι μου το ξέρω ότι είναι δύσκολο και ότι δεν μπορείς να κάνεις ούτε τα βασικά. Απλά σου λέω ότι το μωρό σου από αυτά που λες δείχνει ότι σε χρειάζεται...εσύ ξέρεις πώς θα το διαχειριστείς, εγώ από έξω τα βλέπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα! Ναι ξέρω ότι το θέλουν για πιπίλα-παρηγοριά αλλά αν είσαι από το πρωί 12 η ώρα ως 1 το βράδυ έτσι κ δν έχεις χρόνο ούτε για να φας ούτε για κατούρημα να πας κ γενικως να μη μπορεις να κανεις τπτ , νομίζω κάπου τρελενεσαι! Του δίνω πιπίλα κ ειδικα οταν ήταν πιο μικρος την δεχόταν μια χαρά ! Τώρα έχει μια βδομάδα που καταλαβαίνει ότι δν είναι το στήθος κ με το που την παίρνει την πετάει κ αρχίζει το κλάμα. Κ δν μιλάμε για ένα απλό κλαμα για να τον αφήσεις κ να πεις θα σταματήσει αλλά για δυνατό κλαμα που κοκκινίζει ολόκληρος σε σημείο να φοβηθώ . Όποτε τον παίρνω απευθείας αγκαλιά όταν το κάνει αυτό κ τον βάζω πάλι στο στήθος!  

Η ψυχολογία είναι πολύ βασική πρώτα για σένα και μετά για το μωρό σου!αν είσαι νευρική λόγω της κατάστασης θα περάσει και στο μωρό !Σίγουρα σε χρειάζεται αλλά πρέπει να σαι ήρεμη !σίγουρα ξέρεις καλύτερα από όλους μας τι είναι καλύτερο για σένα και το μωρό σου!πως είσαι σήμερα;ο μικρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...