Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια εκπέμπω sos

Ολο το βράδυ είχα συσπάσεις με πόνους που ούτε λεπτό δεν κρατάνε πήρα την γιατρό μου και με είπε κολπικά utrogestan ένα πρωί ένα βραδυ

Αυτα τα έπαιρνα και στην αρχή της εγκυμοσύνης για κάτι πονάκια που είχα

Ειναι φυσιολογικό να έχω συσπάσεις από τώρα??? 32+2

Η είναι επικίνδυνο???

Η μπέμπα παντός είναι δραστήρια πολύ☺️☺️☺️☺️☺️☺️
Εχω αρχίσει και φοβάμαι να πω την αλήθεια παντός η γιατρός μου πολύ ήρεμη ηταν
Εμπειρίες από όσες έχουν θα με βοηθούσαν πολύ σας ευχαριστώ ολες…

Καλημέρα! Κι εγώ έχω ξεκινήσει να έχω ενοχλήσεις....31+5 σήμερα... κυρίως πονάκια κάτω χαμηλά στον τράχηλο-κόλπο με μικρή διάρκεια αλλά αρκετά ενοχλητικά. Επίσης με το περπάτημα νιώθω να σκληραίνει η κοιλιά μου χαμηλά και αισθάνομαι τράβηγμα.  Η μέση μου δεν με ενοχλεί εκτός αν κάνω δουλίτσες και μετά ούτε να γυρίσω στο πλάι μπορώ, ούτε να σηκωθώ από το κρεβάτι... υπομονή κορίτσια...λίγο έμεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα...εγώ δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω ιδιαίτερες συσπάσεις...κατά καιρούς έχω κάποιες ενοχλησούλες που υποθέτω ότι είναι συσπάσεις αλλά και η κοιλιά μου δεν "πετρώνει" ποτέ ολόκληρη ή πολύ...🤔🤔🤔

Αυτό που έχω έντονα από τέλη του 6ου που γύρισε με το κεφαλάκι προς τα κάτω είναι πίεση στον τράχηλο και αραιά πονακια στον κολπο....

Utrogestan μου είχε δώσει προληπτικα πριν την Β επιπέδου Γιατί είχα πάθει κολικό αλλά δεν ξέραμε ακόμα τι είναι...μετά τα σταμάτησα...

Ούτε εγώ νιώθω να πετρώνει η κοιλιά μου και ακόμα κι αν κάνω συσπάσεις, δεν τις καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ούτε εγώ νιώθω να πετρώνει η κοιλιά μου και ακόμα κι αν κάνω συσπάσεις, δεν τις καταλαβαίνω...

Καλημέρα κορίτσια!η ειδική εδώ Αν είναι σε σημεία μόνο οι συσπάσεις είναι οι προπαρασκευαστικές και σε όλη την κοιλιά να είναι από εδώ κ πέρα είναι φυσιολογικό!εμενα και τις δυο φορές με έσωσε το γεγονός ότι τις καταλάβαινα ότι κάτι γίνεται τέλος πάντων!μπορει αλλά να το νιώθουν σαν πόνο περιόδου τράβηγμα σφίξιμο ανάγκη για κατούρημα έντονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!η ειδική εδώ Αν είναι σε σημεία μόνο οι συσπάσεις είναι οι προπαρασκευαστικές και σε όλη την κοιλιά να είναι από εδώ κ πέρα είναι φυσιολογικό!εμενα και τις δυο φορές με έσωσε το γεγονός ότι τις καταλάβαινα ότι κάτι γίνεται τέλος πάντων!μπορει αλλά να το νιώθουν σαν πόνο περιόδου τράβηγμα σφίξιμο ανάγκη για κατούρημα έντονο 

Αυτό το ανάγκη για κατούρημα έντονο, το παθαίνω 2-3 φορές την ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annoula1987 είπε:

Αυτό το ανάγκη για κατούρημα έντονο, το παθαίνω 2-3 φορές την ημέρα!

Και εγώ τόσο βασικά μες στην νύχτα γτ γεμίζει η κύστη μπορεί να είναι μικρό σύσπαση Μοκις πάω ηρεμώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

13 Οκτωβρίου έχω να πάω για εξέταση

Ειχα πάει την Τετάρτη και ο τράχηλος που τον είχαμε δει ήταν κλειστός

Απο ποτέ τις έχεις εσυ????

Εγω μήνες τώρα νιώθω τις νιώθω... Όχι συνέχεια, αλλά τις νιώθω... κ όσο περνάει τώρα ο καιρός λογικά θα πληθαίνουν γτ ετοιμάζεται το σώμα για τον τοκετό κ κάνει "πρόβες" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια @1994Μαριακ γω παίρνω ουτροτζεσταν Γτ κ γω έχει από την 25η βδομάδα που ένιωθα κάτι σαν συσπασεις.εγώ σημερα που είμαι 32 ακριβώς έλεγα να τα κόψω ,αλλά μάλλον δν θα το κόψω Γτ κάποιες φορες ειδικά προς το βράδυ αισθάνομαι να σκληραίνει η κοιλιά κ να με ποναει η μέση εκείνη την ώρα για μερικά δευτερόλεπτο ως κ λεπτό , κ σήμερα το βράδυ έπαθα κ γω κ αισθανόμουν να με χτυπάει στη μέση. Εσένα κορίτσι μου σε ποια βδομάδα σου είπε να τα κόψεις τα ουτροτζεσταν ο γιατρος; 

Σε συζήτηση που είχα με τον γιατρό σε ένα ραντεβού, μου είχε πει ότι μέχρι να μπω στον ένατο θα τα παίρνω (κ υπόθετα κ μαγνήσιο) κ στον 9ο θα τα κόψουμε.. υποθέτω ότι σταδιακά τα κόβεις αλλά δεν το έχουμε συζητήσεις λεπτομερώς.οταν πλησιάζει η ώρα θα με καθοδηγήσει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σε συζήτηση που είχα με τον γιατρό σε ένα ραντεβού, μου είχε πει ότι μέχρι να μπω στον ένατο θα τα παίρνω (κ υπόθετα κ μαγνήσιο) κ στον 9ο θα τα κόψουμε.. υποθέτω ότι σταδιακά τα κόβεις αλλά δεν το έχουμε συζητήσεις λεπτομερώς.οταν πλησιάζει η ώρα θα με καθοδηγήσει..  

εγώ κορίτσια σε δυο εβδομάδες θα τα κόψω όλα με το καλό! Και περιμένουμε από εκεί και έπειτα έχει ο θεός ! Αλλά έχω αρχίσει να νιώθω το σώμα μου βαρύ δεν ξέρω πως να το εξηγήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

εγώ κορίτσια σε δυο εβδομάδες θα τα κόψω όλα με το καλό! Και περιμένουμε από εκεί και έπειτα έχει ο θεός ! Αλλά έχω αρχίσει να νιώθω το σώμα μου βαρύ δεν ξέρω πως να το εξηγήσω 

Utrogestan παίρνω από το στόμα γτ λόγω της περιδεσης δεν θέλουν να μεταφερθεί κανένα μικρόβιο!εμενα δεν με βοηθά τίποτα πέρα από τα χάπια των συσπάσεων που και πάλι υπάρχουν βραδιά που λέω θα γεννήσω ξυπνάω το πρωί και λέω εντάξει συνεχίζω! Είναι βασικά χάπια που ρίχνουν την αρτηριακή πίεση τίποτα παραπάνω όχι σαν αυτά που έδιναν στην Ελλάδα τελείως άλλο πραγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

εγώ κορίτσια σε δυο εβδομάδες θα τα κόψω όλα με το καλό! Και περιμένουμε από εκεί και έπειτα έχει ο θεός ! Αλλά έχω αρχίσει να νιώθω το σώμα μου βαρύ δεν ξέρω πως να το εξηγήσω 

Λογικό μωρέ να νιώθεις έτσι. Όσο πλησιάζουμε κ φουσκώνουμε θα νιώθουμε κ πιο βαρύ το σώμα κ δε θα έχουμε αντοχές κ θα λαχανιαζουμε με το παραμικρό. Υπομονή σε όλες μας!! Πότε ήταν που συζητούσαμε ότι μείναμε έγκυος κ ανυπομονούσαμε για την αυχενική κ πόσο γρήγορα κοντευουμε στο τέλος... 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Σε συζήτηση που είχα με τον γιατρό σε ένα ραντεβού, μου είχε πει ότι μέχρι να μπω στον ένατο θα τα παίρνω (κ υπόθετα κ μαγνήσιο) κ στον 9ο θα τα κόψουμε.. υποθέτω ότι σταδιακά τα κόβεις αλλά δεν το έχουμε συζητήσεις λεπτομερώς.οταν πλησιάζει η ώρα θα με καθοδηγήσει..  

Ναι σταδιακά τα κόβεις. Εγώ στην αρχή έπαιρνα 3 τη μέρα μετά τα έκανα δυο κ εδώ κ καιρό έπαιρνα 1 μόνο το βράδυ. Σήμερα που είμαι 32 ακριβώς είπα να τα κόψω αλλά από χθες νιώθω κάποια ενόχληση παραπάνω . Κ πήρα τώρα το πρωί. Θα συνεχισω μάλλον να παίρνω μέχρι 34η . Να δω τι θα πει κ ο γιατρος. Είναι οι προπαρασκευαστικές τώρα αυτές οι συσπασεις αλλά καλύτερα να τα παίρνουμε για σιγουριά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Λογικό μωρέ να νιώθεις έτσι. Όσο πλησιάζουμε κ φουσκώνουμε θα νιώθουμε κ πιο βαρύ το σώμα κ δε θα έχουμε αντοχές κ θα λαχανιαζουμε με το παραμικρό. Υπομονή σε όλες μας!! Πότε ήταν που συζητούσαμε ότι μείναμε έγκυος κ ανυπομονούσαμε για την αυχενική κ πόσο γρήγορα κοντευουμε στο τέλος... 😊 

Υπομονή κορίτσια αυτό είναι το σημαντικότερο το έχω νιώσει καλά πολύ καλά! Επίσης δεν μπορώ να φάω σχεδόν καθόλου βρε κορίτσια προσπαθώ μικρά υγιεινά σνακ από γεύματα και μόνο που τα βλέπω δεν μπορώ !αν μπολ δημητριακά το πρωί μετά τοστ με χυμό!μεσημεραξι προς απόγευμα σαλάτα με κιγο φαγητό ξαι το βράδυ γιαούρτι η κανένα φρούτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Ναι σταδιακά τα κόβεις. Εγώ στην αρχή έπαιρνα 3 τη μέρα μετά τα έκανα δυο κ εδώ κ καιρό έπαιρνα 1 μόνο το βράδυ. Σήμερα που είμαι 32 ακριβώς είπα να τα κόψω αλλά από χθες νιώθω κάποια ενόχληση παραπάνω . Κ πήρα τώρα το πρωί. Θα συνεχισω μάλλον να παίρνω μέχρι 34η . Να δω τι θα πει κ ο γιατρος. Είναι οι προπαρασκευαστικές τώρα αυτές οι συσπασεις αλλά καλύτερα να τα παίρνουμε για σιγουριά . 

Με την καθοδήγηση του γιατρού μας προχωράμε... Σίγουρα καλό είναι να τα παίρνουμε εφόσον νιώθουμε ενόχληση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Υπομονή κορίτσια αυτό είναι το σημαντικότερο το έχω νιώσει καλά πολύ καλά! Επίσης δεν μπορώ να φάω σχεδόν καθόλου βρε κορίτσια προσπαθώ μικρά υγιεινά σνακ από γεύματα και μόνο που τα βλέπω δεν μπορώ !αν μπολ δημητριακά το πρωί μετά τοστ με χυμό!μεσημεραξι προς απόγευμα σαλάτα με κιγο φαγητό ξαι το βράδυ γιαούρτι η κανένα φρούτο 

Εμένα πάλι μου έχει ανοίξει η όρεξη.. ενώ μέχρι πριν 2 εβδομάδες δε μπορούσα να φάω πολύ... Τώρααα... Δώσε μου φαΐ... 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου άνοιξε η όρεξη αλλά δεν μπορώ να φάω ποσότητες και πολλές φορές νιώθω να ανεβαίνει το φαγητό, όπως σήμερα... έχει κάνα 2ωρο που δεν μπορώ να χωνέψω τα πανκεικς που φάγαμε, και δεν έφαγα πολύ αλλά λογικά επειδή είναι τηγανητά, με πείραξαν... 

Βαριά νιώθω κι εγώ πολύ τις τελευταίες μέρες,  επίσης έχω έντονη φαγούρα στη κοιλιά, ξεκίνησα να βάζω κρέμα 2-3 φορές την ημέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κι εμένα μου άνοιξε η όρεξη αλλά δεν μπορώ να φάω ποσότητες και πολλές φορές νιώθω να ανεβαίνει το φαγητό, όπως σήμερα... έχει κάνα 2ωρο που δεν μπορώ να χωνέψω τα πανκεικς που φάγαμε, και δεν έφαγα πολύ αλλά λογικά επειδή είναι τηγανητά, με πείραξαν... 

Βαριά νιώθω κι εγώ πολύ τις τελευταίες μέρες,  επίσης έχω έντονη φαγούρα στη κοιλιά, ξεκίνησα να βάζω κρέμα 2-3 φορές την ημέρα..

Κι εμένα έχει ανοίξει η όρεξη αλλά το ζάχαρο μου έχει τρελαθεί παρόλη την διατροφή και το χάσιμο των κιλών...τρώω πολύ μικρές ποσότητες συγκεκριμένα πράγματα...😔😔

Εγω βάρος νιώθω στη κοιλιά μόνο αν σταθώ για αρκετές ώρες όρθια ή κουραστώ...διαφορετικά επειδή δεν έχω πάρει καθόλου κιλά δεν ζορίζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εμένα έχει ανοίξει η όρεξη αλλά το ζάχαρο μου έχει τρελαθεί παρόλη την διατροφή και το χάσιμο των κιλών...τρώω πολύ μικρές ποσότητες συγκεκριμένα πράγματα...😔😔

Εγω βάρος νιώθω στη κοιλιά μόνο αν σταθώ για αρκετές ώρες όρθια ή κουραστώ...διαφορετικά επειδή δεν έχω πάρει καθόλου κιλά δεν ζορίζομαι....

Εγώ πέντε έχω πάρει ως τώρα άντε να πάρω αλλά δυο το πολύ!βρε κορίτσια δακρύζουν καμία φορά τα μάτια σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά εγώ πήρα τα περισσότερα κιλά από ό,τι φαίνεται!😅😅😅

9 ως τωρα!! Δεν έχω υπάρξει ποτέ σε αυτά τα κιλά και μου κακοφαινεται! Στον πρώτο μου γιο πήρα 9-10 σύνολο αλλά είχα ξεκινήσει με λιγότερα, οπότε 53 γέννησα... τώρα κοντεύω τα 56...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα άνοιξα το κορίτσι και έριξα μια ματιά στο αυγό, πως σας φαίνεται δεν θα έπρεπε να έχει και άλλο μαξιλαράκι, μου φάνηκε ότι τ μωρό θα είναι πολύ ξαπλωμένο? Για πείτε μου πως είναι τα δικά σας?? 

IMG_20210926_213443.jpg

IMG_20210926_213522.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου σήμερα άνοιξα το κορίτσι και έριξα μια ματιά στο αυγό, πως σας φαίνεται δεν θα έπρεπε να έχει και άλλο μαξιλαράκι, μου φάνηκε ότι τ μωρό θα είναι πολύ ξαπλωμένο? Για πείτε μου πως είναι τα δικά σας?? 

IMG_20210926_213443.jpg

IMG_20210926_213522.jpg

Καλησπέρα νομιζω πως είναι εντάξει κοπέλα μου και εμένα έτσι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου σήμερα άνοιξα το κορίτσι και έριξα μια ματιά στο αυγό, πως σας φαίνεται δεν θα έπρεπε να έχει και άλλο μαξιλαράκι, μου φάνηκε ότι τ μωρό θα είναι πολύ ξαπλωμένο? Για πείτε μου πως είναι τα δικά σας?? 

IMG_20210926_213443.jpg

IMG_20210926_213522.jpg

Ξαπλωμένο πρέπει να είναι. Μετά τον 5ο - 6ο αρχίζουν να κάθονται.. και θέλει κ σωστή τοποθέτηση στο αυτοκίνητο, να μην είναι το καθισματακι προς το όρθιο... Δες βιντεάκια στο YouTube εάν δεν σου έδειξαν από εκεί που το αγόρασες για να είσαι σίγουρη ότι το βάζεις σωστά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου σήμερα άνοιξα το κορίτσι και έριξα μια ματιά στο αυγό, πως σας φαίνεται δεν θα έπρεπε να έχει και άλλο μαξιλαράκι, μου φάνηκε ότι τ μωρό θα είναι πολύ ξαπλωμένο? Για πείτε μου πως είναι τα δικά σας?? 

IMG_20210926_213443.jpg

IMG_20210926_213522.jpg

Εμένα το δικό μου το καθισματάκι έχει μέσα σφουγκάρια και όσο μεγαλώνει το μωρό θα αφαιρώ

Αυτό εδώ έχω εγώ ☺️☺️☺️

FCA340A5-74B7-4308-B9CC-F8D3A13B1576.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε. Πώς είστε;

Σχετικά με τα θέματα που είχαμε τελευταία. Εγώ συσπάσεις μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει, άντε 2-3 φορές το πολύ. Βέβαια παίρνω μαγνήσιο δύο φορές την ημέρα, το οποίο θα σταματήσω μόλις μπω στον μήνα μου. Αυτή την εβδομάδα σταματάω και το σαλοσπιρ.

Εμένα το μωράκι μου το ενημερωτικό σημείωμα του Doppler για την γιατρό αναφέρει ότι είναι στην 80 ε.α νομίζω. Απ'ότι το έψαξα λίγο σημαίνει ότι θα είναι πάνω από 3500. Ας είναι, μόνο καλά να είναι το κουκλί μου. 

Από ετοιμασίες έχω σχεδόν τελειώσει. Έμεινε σιδερωμα και να φτιάξω βαλίτσα. Περιμένω το καρότσι. Από αποστειρωτη, μπιμπερο, πιπίλες, θερμαντήρες κλπ που διαβάζω ότι έχετε προμηθευτεί δεν έχω πάρει τίποτα απολύτως, μόνο ένα μπιμπερο. Έχω αποφασίσει πώς ΑΝ τα καταφέρω θέλω αποκλειστικό θηλασμό και θα καταφύγω σε συμπλήρωμα μόνο αν δεν τα καταφέρω. Έχω μιλήσει και με .θα κοπέλα από το χωριό που είναι μαία για να έρθει στην κλινική αν χρειαστεί και θα με βοηθήσει γενικότερα και ο Θεός βοηθός.

Ερώτηση: έχει αποφασίσει καμία να κάνει φύλαξη βλαστοκυττάρων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε. Πώς είστε;

Σχετικά με τα θέματα που είχαμε τελευταία. Εγώ συσπάσεις μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει, άντε 2-3 φορές το πολύ. Βέβαια παίρνω μαγνήσιο δύο φορές την ημέρα, το οποίο θα σταματήσω μόλις μπω στον μήνα μου. Αυτή την εβδομάδα σταματάω και το σαλοσπιρ.

Εμένα το μωράκι μου το ενημερωτικό σημείωμα του Doppler για την γιατρό αναφέρει ότι είναι στην 80 ε.α νομίζω. Απ'ότι το έψαξα λίγο σημαίνει ότι θα είναι πάνω από 3500. Ας είναι, μόνο καλά να είναι το κουκλί μου. 

Από ετοιμασίες έχω σχεδόν τελειώσει. Έμεινε σιδερωμα και να φτιάξω βαλίτσα. Περιμένω το καρότσι. Από αποστειρωτη, μπιμπερο, πιπίλες, θερμαντήρες κλπ που διαβάζω ότι έχετε προμηθευτεί δεν έχω πάρει τίποτα απολύτως, μόνο ένα μπιμπερο. Έχω αποφασίσει πώς ΑΝ τα καταφέρω θέλω αποκλειστικό θηλασμό και θα καταφύγω σε συμπλήρωμα μόνο αν δεν τα καταφέρω. Έχω μιλήσει και με .θα κοπέλα από το χωριό που είναι μαία για να έρθει στην κλινική αν χρειαστεί και θα με βοηθήσει γενικότερα και ο Θεός βοηθός.

Ερώτηση: έχει αποφασίσει καμία να κάνει φύλαξη βλαστοκυττάρων;

Καλησπέρα κοπέλα μου εγώ περιμένω να μπω στην γιατρό να δούμε τι και πως! Σταματώ και εγώ την ασπιρίνη την Πέμπτη με το καλό και να δούμε ποτέ θα σταματήσω τα χάπια για τις συσπάσεις! Τις τελευταίες μέρες και τουαλέτα που πάω ας πούμε κάνω συσπάσεις νομιζω πλησιάζει η ώρα για εμένα σιγά σιγά !ας είναι όλα καλά πρώτα ο θεός! Φύλαξη είχα κάνει στον γιο μου ο γιατρός μου Ελλάδα ήταν υπέρ αυτού !!οσο για τον θηλασμό ζορίστηκα πολύ γτ σαν προωρακι ο Νεκτάριος είχαμε θεματάκια αλλά σε μια εβδομάδα είχε βελτιωθεί θέλει υπομονή και θέλησε το γάλα μ τον βοήθησε πολύ παρά την ψυχολογία μου είχα αρκετό ξαι μάλιστα σε ένα μήνα είχε βάλει 1 κιλό και κάτι παραπάνω !να το προσπαθήσεις ξαι αν δεν μπορέσεις δομικά σε με ψευδό θηλές εννοείται πάρε και ένα θήλαστρο και θα σου πρότεινα και αποστείρωση ακόμη και για τις ψευδό θηλές χρειάζεται !εγω είχα νοικιάσει από την κλινική της Medela!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου εγώ περιμένω να μπω στην γιατρό να δούμε τι και πως! Σταματώ και εγώ την ασπιρίνη την Πέμπτη με το καλό και να δούμε ποτέ θα σταματήσω τα χάπια για τις συσπάσεις! Τις τελευταίες μέρες και τουαλέτα που πάω ας πούμε κάνω συσπάσεις νομιζω πλησιάζει η ώρα για εμένα σιγά σιγά !ας είναι όλα καλά πρώτα ο θεός! Φύλαξη είχα κάνει στον γιο μου ο γιατρός μου Ελλάδα ήταν υπέρ αυτού !!οσο για τον θηλασμό ζορίστηκα πολύ γτ σαν προωρακι ο Νεκτάριος είχαμε θεματάκια αλλά σε μια εβδομάδα είχε βελτιωθεί θέλει υπομονή και θέλησε το γάλα μ τον βοήθησε πολύ παρά την ψυχολογία μου είχα αρκετό ξαι μάλιστα σε ένα μήνα είχε βάλει 1 κιλό και κάτι παραπάνω !να το προσπαθήσεις ξαι αν δεν μπορέσεις δομικά σε με ψευδό θηλές εννοείται πάρε και ένα θήλαστρο και θα σου πρότεινα και αποστείρωση ακόμη και για τις ψευδό θηλές χρειάζεται !εγω είχα νοικιάσει από την κλινική της Medela!

Κορίτσια να σας πω την αληθείς περίμενω την μαμά μου το άλλο Σάββατο πρώτα π θεός αν δεν έχω γεννήσει να πλένουμε κλπ έχει πλύνει και σιδερώσει ο άντρας μου ένα ζευγάρι ρούχα ίσα ίσα σκουφάκι γαντακια την βαλίτσα μου και τα δικά μου πράγματα! Είμαστε σε επιφυλακή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...