Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Την τελευταία φορά κι εμάς κάτω ήταν το κεφαλάκι αλλά έχω την εντύπωση ότι γυρίζει  ακόμα γιατί τον λόξυγγα τον κατάλαβαίνω πιο ψηλά στη κοιλιά μου...επίσης πολλές φορές με κλωτσάει σαν να είναι οριζόντια μέσα στην κοιλιά....

Όταν έχουν λόξυγκα έχω την αίσθηση ότι τραντάζονται ολόκληρα γιατί κ εγώ το νιώθω πιο ψηλά κάπου στον αφαλό... 

Όσο για τον τράχηλο, εγώ δεν έχω κάποια ενόχληση, αλλά κ χθες μου έκανε κ κολπικό υπέρηχο για να δει αν ο πλακούντας έχει ανέβει κ να μετρήσει το μήκος του τραχήλου επίσης. Εγώ στη θέση σου θα τον έπαιρνα να τον ενημερώσω κ για να ηρεμήσω κιόλας.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Όταν έχουν λόξυγκα έχω την αίσθηση ότι τραντάζονται ολόκληρα γιατί κ εγώ το νιώθω πιο ψηλά κάπου στον αφαλό... 

Όσο για τον τράχηλο, εγώ δεν έχω κάποια ενόχληση, αλλά κ χθες μου έκανε κ κολπικό υπέρηχο για να δει αν ο πλακούντας έχει ανέβει κ να μετρήσει το μήκος του τραχήλου επίσης. Εγώ στη θέση σου θα τον έπαιρνα να τον ενημερώσω κ για να ηρεμήσω κιόλας.. 😉

Έχεις δίκαιο...αυτό θα κάνω να μου φύγει και η απορία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Moonbeam είπε:

Κοριτσια να ρωτησω σχετικα με το doppler, θα το κανετε ολες; Εμενα δε μου ειπε κατι ο γιατρος μου που πηγα τη Δευτερα και ημουν στις 29+4. Δεν το εχει αναφερει καθολου. Θα με ξαναδει σε 20 μερες παλι μου ειπε. 

Εμένα μου είπε μόνη της να το κάνω, αν και θα της το ζητούσα και εγώ!! Γιατί δεν ρωτάς καλυτερα το γιατρό σου να ξέρεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτή θα στο κάνει ή θα πας κάπου αλλού;

Θα παω στην ιατρική εμβρύου στην εκεί έκανα και αυχενική και Β επιπέδου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Πως πάνε τα ψώνια και οι ετοιμασίες?? Τι έχετε προμηθευτεί?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Πως πάνε τα ψώνια και οι ετοιμασίες?? Τι έχετε προμηθευτεί?? 

Εγώ πήρα μόνο λίγα ρουχαλάκια, γιατί βρέθηκα στη alouette για να πάρω κάποια δώρα και είχε εκπτώσεις και προσφορές και σε χειμερινά και σε καλοκαιρινά. Όλα τα πράγματα που θα χρειαστούμε θα μας τα χαρίσουν, οπότε λίγα πράγματα θα χρειαστεί να αγοράσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Πως πάνε τα ψώνια και οι ετοιμασίες?? Τι έχετε προμηθευτεί?? 

Καλημέρααα εμείς παραλαμβάνουμε φουλ δέματα τώρα γιατί είμαστε επαρχία και τα περισσότερα τα παραγγέλνουμε...

Πήραμε μπανακι,ψαλιδάκι,βούρτσα,θερμόμετρο,σαμπουάν κ.α για την περιποίηση του,έχουμε πάρει πιπίλες,μπιμπερό,σεντονάκια,πετσέτες,πανάκια κ.λ.π. 

Μας έχουν φέρει και δωράκια όπως μια κουβέρτα αγκαλιάς,κάδο για τις πάνες κ.λ.π 

Ψάχνουμε τώρα για καρότσι-αυγό και στρώμα για την κούνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Πως πάνε τα ψώνια και οι ετοιμασίες?? Τι έχετε προμηθευτεί?? 

Έχω πάρει σχεδόν τα πάντα από τα απαραίτητα εκτός από Pampers, καθαρό οινόπνευμα για τον αφαλό και ίσως καμία νυχτικια για μένα.

Μπανάκι-αλλαξιερα θα μου το κάνει δώρο η αδερφή μου, καρότσι τα πεθερικά μου (δεν ξέρω πότε) και περιμένω να μου δώσουν λίκνο. Αν με βολεψει για αρχή καλώς, αλλιώς θα μου πάρουν οι δικοί μου κούνια που θα μου την έπαιρναν ούτως ή άλλως.

Για εμένα σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω κάτι από ρούχα γιατί δρόσισε ο καιρός και δεν ξέρω πώς θα την βγάλω μέχρι να γεννήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!!! 

Πως πάνε τα ψώνια και οι ετοιμασίες?? Τι έχετε προμηθευτεί?? 

Εγώ κορίτσι μου έχω πάρει ρουχαλάκια,καλτσακια, ,2 μπουρνουζοπετσετες για το μπανάκι του, πάνες αγκαλιάς ,λαβετες , 2 κουβέρτες ,2 σετ σεντόνια για το λίκνο ,σελτεδακια κ σελτεδακια για τα στρώματα ,σετ βρεφικης περιποίησης(ψαλιδάκι,βούρτσα για τα μαλλιά ,θερμόμετρο κτλ) αποστειρωτη κ θερμαντήρα ,κ  περιμένω να μου έρθουν κ το σετ προίκας κούνιας κ κάποια φορμακια. Κ απο 15 του μήνα θα παραγγείλω το καροτσι κ το λίκνο που έχω ήδη δώσει παραγγελία . Μου μένουν μετά να παραγγείλω κάποια μπιμπερό ,2 πιπίλες να υπάρχουν ,σαμπουάν ,αφρόλουτρα,πάνες,μωρόμαντήλα κτλ κ την μπανιέρα του ,καθως κ για μένα κρέμα για θηλες ,επιθέματα στηθους κτλ να τα έχω για να ετοιμάσω την βαλίτσα .Πιστεύω πως με αυτά είμαι καλυμμένη  για το πρώτο καιρό που θα έρθει στο σπιτι . Από πετσέτες έχω κ κάποιες δικές μας που δν τις χρησιμοποιούμε κ είναι καινούριες κ λέω να τις πλύνω  να τα χρησιμοποιήσω για το μωρό. Κ επισης απο ρουχαλάκια δν πήρα παρά πολλά Γτ όλο κ θα φέρουν κάποια δώρο κ γενικά μεγαλώνουν πολυ γρήγορα που θα χρειάζεται να αλλάζει συνέχεια νούμερο ! Δν θέλω να κάνω πολλές αγορές Γτ πραγματικά τα περισσότερα είναι άσκοπα χρήματα , να έχει τα βασικά θέλω πάνω από όλα κ όλα τα αλλά τα αγοράζουμε στην πορεία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμαζόμαστε όλες φουλ λοιπόν....

Τι ωραία...να πάνε όλα καλά και να έχουμε γερά μωράκια σε λίγο όλες μας...

Φορμάκια από που πήρατε ρε κορίτσια;;;Όπου κοιτάζω δεν βρίσκω "χειμωνιάτικα" μου φαίνονται λεπτούλια για τέλος Νοέμβρη-Δεκέμβρη μήνα...Μήπως δεν έχουν βγάλει ακόμα χειμωνιάτικα η ψάχνω λάθος;;;

Φανελάκια με μανικάκι έχω πάρει κάποια...αλλά φορμάκια Όχι ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Ετοιμαζόμαστε όλες φουλ λοιπόν....

Τι ωραία...να πάνε όλα καλά και να έχουμε γερά μωράκια σε λίγο όλες μας...

Φορμάκια από που πήρατε ρε κορίτσια;;;Όπου κοιτάζω δεν βρίσκω "χειμωνιάτικα" μου φαίνονται λεπτούλια για τέλος Νοέμβρη-Δεκέμβρη μήνα...Μήπως δεν έχουν βγάλει ακόμα χειμωνιάτικα η ψάχνω λάθος;;;

Φανελάκια με μανικάκι έχω πάρει κάποια...αλλά φορμάκια Όχι ακόμα...

Εγώ πήρα από Mothercare μακρυμάνικα και φορμακια και ζιπουνακια, πριν ακόμη αρχίσουν οι εκπτώσεις, κάποια είχαν παρ'ολα αυτά. Τώρα μου πήρε και η πεθερά μου τρία φορμακια και ζιπουνακια κοντομανικα οπότε είμαι φουλ για τον πρώτο καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ετοιμαζόμαστε όλες φουλ λοιπόν....

Τι ωραία...να πάνε όλα καλά και να έχουμε γερά μωράκια σε λίγο όλες μας...

Φορμάκια από που πήρατε ρε κορίτσια;;;Όπου κοιτάζω δεν βρίσκω "χειμωνιάτικα" μου φαίνονται λεπτούλια για τέλος Νοέμβρη-Δεκέμβρη μήνα...Μήπως δεν έχουν βγάλει ακόμα χειμωνιάτικα η ψάχνω λάθος;;;

Φανελάκια με μανικάκι έχω πάρει κάποια...αλλά φορμάκια Όχι ακόμα...

H alouette έχει προσφορές σε χειμερινά από την περσινή συλλογή, διαφορετικά τα καινούρια είναι κάπως ακριβά. Επίσης, για όσες είναι Αθήνα και δεν έχουν γεννήσει ακόμα ως τότε, αρχές Νοέμβρη κάνουν bazaar κάπου στο Περιστέρι με χειμωνιάτικα. Κι εγώ αν προλάβω και δεν έχω γεννήσει ακόμα εκεί θα πάω να ψωνίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ετοιμαζόμαστε όλες φουλ λοιπόν....

Τι ωραία...να πάνε όλα καλά και να έχουμε γερά μωράκια σε λίγο όλες μας...

Φορμάκια από που πήρατε ρε κορίτσια;;;Όπου κοιτάζω δεν βρίσκω "χειμωνιάτικα" μου φαίνονται λεπτούλια για τέλος Νοέμβρη-Δεκέμβρη μήνα...Μήπως δεν έχουν βγάλει ακόμα χειμωνιάτικα η ψάχνω λάθος;;;

Φανελάκια με μανικάκι έχω πάρει κάποια...αλλά φορμάκια Όχι ακόμα...

Εγώ να σου πω την αλήθεια φανελάκια μακριμανικα δν πήρα ακόμη. Πήρα κοντομάνικα κ θα του τα φοράω μέσα από το φορμάκια. Απο διαφορά σάιτ έχω πάρει , orchestra ,Benetton ,motherbaby κάποια απο jumbo κ λέω μάλιστα να ξαναπάω τέλη Σεπτέμβρη Γτ πήγα μέσα Αυγούστου κ δν είχε πολλά σχέδια χειμωνιάτικα επειδή ίσως δν τα είχαν βγάλει όλα ακόμη κ όλα είναι βαμβακερά . Είπα να πάρω κ καποια βελουτε αλλά θα τα πάρω όταν γεννηθεί Γτ εγω αρχες Νοέμβρη είμαι κ έτσι κ αλλιώς το σπιτι μου είναι πολύ ζεστό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα κοντόμανικα μου τα είχε πάρει η πεθερά μ όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη δεν κρατιόταν. Τώρα πήρα κάποια από τα mothercare μου άρεσε γιατί βρήκα φαρμάκια που έχουν κουμπιά από πάνω έως κάτω οπότε δεν θα παιδευόμαστε με το κεφαλάκι του!! 

Τώρα θέλω να πάρω σεντόνια για την καλαθουνα γιατί εκεί θα κοιμάται στην αρχή και σετ για το μπάνιο με χτένα και τέτοια!! Εσείς από που πήρατε τέτοια πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα τα κοντόμανικα μου τα είχε πάρει η πεθερά μ όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη δεν κρατιόταν. Τώρα πήρα κάποια από τα mothercare μου άρεσε γιατί βρήκα φαρμάκια που έχουν κουμπιά από πάνω έως κάτω οπότε δεν θα παιδευόμαστε με το κεφαλάκι του!! 

Τώρα θέλω να πάρω σεντόνια για την καλαθουνα γιατί εκεί θα κοιμάται στην αρχή και σετ για το μπάνιο με χτένα και τέτοια!! Εσείς από που πήρατε τέτοια πράγματα! 

Σεντονακια μου έδωσε η αδερφή μου. Σετ πήρα αυτό

 

xlarge_20150209183228_SCH400_30.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Κ γω αυτό το σετ πήρα ! 

Εμεις πήραμε ένα τετοιο σετακι της Lorelli και θερμόμετρο πήραμε από το φαρμακείο για να είναι αξιόπιστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Εμεις πήραμε ένα τετοιο σετακι της Lorelli και θερμόμετρο πήραμε από το φαρμακείο για να είναι αξιόπιστο!

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ, πρέπει να επενδύσω σε ένα καλό θερμόμετρο. Μην σου πω και σε πιεσόμετρο γιατί είμαι σε κρίσιμη ηλικία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσον αφορά τα θερμόμετρα... Είχα αγοράσει κι εγώ ένα θερμόμετρο μετώπου 45€ πολύ καλής εταιρείας. Για να είναι αξιόπιστο έδωσα τόσα λεφτά... κ το παιδί είχε 40 πυρετό κ αυτό όσες φορές κ αν τον μετρούσα δεν έδειχνε πάνω από 38. Κ ο παιδίατρος μου είπε ότι το πιο αξιόπιστο είναι του υδραργύρου. Από τότε μόνο με υδράργυρο χρησιμοποιώ για να είμαι 100% σίγουρη. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν βέβαια ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ, πρέπει να επενδύσω σε ένα καλό θερμόμετρο. Μην σου πω και σε πιεσόμετρο γιατί είμαι σε κρίσιμη ηλικία 😂

Ένα θα σου πω .. πέρσυ η μαμά μου στα γενέθλια μου, μου έκανε δώρο πιεσόμετρο... Κ φέτος έκλεισε το σετ με ένα οξυμετρο.. τι θα ακολουθήσει δεν ξέρω.. Απινιδωτής;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια όσον αφορά τα θερμόμετρα... Είχα αγοράσει κι εγώ ένα θερμόμετρο μετώπου 45€ πολύ καλής εταιρείας. Για να είναι αξιόπιστο έδωσα τόσα λεφτά... κ το παιδί είχε 40 πυρετό κ αυτό όσες φορές κ αν τον μετρούσα δεν έδειχνε πάνω από 38. Κ ο παιδίατρος μου είπε ότι το πιο αξιόπιστο είναι του υδραργύρου. Από τότε μόνο με υδράργυρο χρησιμοποιώ για να είμαι 100% σίγουρη. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν βέβαια ακόμα.. 

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια δυστυχώς του υδραργύρου τα έχουν αποσύρει ακόμα και στα νοσοκομεία έχουν τα ηλεκτρονικά και εγώ τέτοιο έψαχνα αλλά με είπαν πως τα έχουν αποσύρει και δεν ξέρω τι να πάρω τώρα είναι μεγάλο δίλημμα κανένα από τα δυο δεν είναι αξιόπιστο όσο του υδραργύρου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια δυστυχώς του υδραργύρου τα έχουν αποσύρει ακόμα και στα νοσοκομεία έχουν τα ηλεκτρονικά και εγώ τέτοιο έψαχνα αλλά με είπαν πως τα έχουν αποσύρει και δεν ξέρω τι να πάρω τώρα είναι μεγάλο δίλημμα κανένα από τα δυο δεν είναι αξιόπιστο όσο του υδραργύρου 

Πάντως τα ηλεκτρονικά είναι αμφιβόλου αποτελέσματος.. έχω δει και κάτι "τύπου" υδραργύρου μασχάλης (όχι ηλεκτρονικό) αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω να σου πω... ίσως το έχει κάποια κοπέλα κ μας πει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Πάντως τα ηλεκτρονικά είναι αμφιβόλου αποτελέσματος.. έχω δει και κάτι "τύπου" υδραργύρου μασχάλης (όχι ηλεκτρονικό) αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω να σου πω... ίσως το έχει κάποια κοπέλα κ μας πει.. 

Παντός κορίτσια όπου έψαξα εγώ δεν έχω βρει οποία κοπέλα βρει κάπου και αγοράσει να μας πει να πάρουμε και εμείς ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Παντός κορίτσια όπου έψαξα εγώ δεν έχω βρει οποία κοπέλα βρει κάπου και αγοράσει να μας πει να πάρουμε και εμείς ☺️☺️☺️☺️ 

Αυτό εννοώ λέγοντας "τύπου" υδραργύρου. Στο skroutz θα βρεις πολλά τέτοια με διάφορες κριτικές.. 😉

Screenshot_2021-09-03-15-16-50-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Αυτό εννοώ λέγοντας "τύπου" υδραργύρου. Στο skroutz θα βρεις πολλά τέτοια με διάφορες κριτικές.. 😉

Screenshot_2021-09-03-15-16-50-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Ααααα αυτά τα έχω δει δεν είναι όπως τα παλιά τα άλλαξαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...