Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολύποδας και αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Πάτρα


mairi tr.

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

είμαι καινούργια στο φορουμ και ήδη αποσα εχω διαβάσει το έχω νιώσει σαν μια μεγάλη ψηφιακή αγκαλιά.

 

Είμαι 31 χρονών και απο τον Οκτώβριο ανακάλυψα πολύποδα στον τράχηλο.

Δεν έχω πόνους ή αιμορραγίες, παρά μόνο όταν στρεσάρομαι πολύ(έχω θέμα με το άγχος μου με επηρεάζει αφόρητα γενικά), μπορεί να υπάρχουν κάποιες σταγόνες αίματος.

Και ο κύκλος μου είναι σε γενικά πλαίσια καλός, παρόλο που έχω και πολυκηστικές.

 

Βέβαια στην αρχή σοκαρίστηκα, νόμιζα οτι εχω καρκινο και θα πεθάνω (ψύχραιμη αντιμετώπιση :P).

 

Ξεκίνησα λοιπόν να ψάχνω γυναικολόγους,  - δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω ονόματα γιατρών -, πήγα σε δύο και απογοητευτηκα πλήρως.

Πρώτα πήγα σε γυναίκα, ήταν σαν να βαριόταν και ενώ με είδε οτι ημουν σε μια κατασταση καπως αγχωδη και περιεργη, ηταν εντελως αδιαφορη.

Ουτε να εξηγησει ουτε τιποτα, παρα μονο μου τονισε 3-4 φορές το κοστος για την αφαιρεση του.

Και ασχετα με ολα αυτα, απο την πρωτη στιγμη δεν μου ενεπνευσε καθολου εμπιστοσυνη, σαν να μην ηξερε.

Εκανα τεστ παπ βεβαια και αιματος για καρκινικους δεικτες και ηταν ολα καλα.

 

Μετά πήγα σε άλλο γιατρο, πολυ πολυ γνωστο στην Πατρα, και πιστεψα οτι εκει θα βρω εμπιστοσυνη.

Ηταν πολυ χειροτερος δυστυχως, εντελως αδιαφορος και φυσικα κοστος αφαιρεσης τριπλασιο απο την προηγουμενη γιατρο.

Εχει διθυραμβικες κριτικες, ολες σχετικα με την εξωσωματικη.

 

Απο συζητησεις εμαθα οτι και αλλες γυναικες ειχαν την ιδια αντιμετωπιση οπως κι εγω, και ολες ηταν για απλα πραγματα ή μικροεπεμβασεις που δεν αποφέρουν ιδιαιτερο κερδος στην τσεπη.

Στις αλλες περιπτωσεις ωστοσο που ηταν με εξωσωματικη, εκει ηταν μια χαρα.

 

Δεν θέλω να τεκνοποιήσω άμεσα, ομως θελω στο προσεχες μέλλον και φοβαμαι μην γινει καποια ζημια ή το οτιδηποτε.

 

Τώρα ειμαι σε αναζητηση ενος καλου γιατρου και κυριως να ειναι ανθρωπος.

 

Ήθελα λοιπον να σας ρωτησω εαν γνωριζετε καποιον στην πατρα που να εχετε εμπειρια σχετικα.

 

Δεν ειχα ποτε πριν καποιο προβλημα, και η σκεψη της επεμβασης με φρικαρει και γενικως, ισως παραλογα, αλλα ολους αυτους τους μηνες το εχω παρει πολυ βαρια ψυχολογικα ολο αυτο.

 

Συγνωμη για το τοσο τεραστιο ποστ μου και ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...