Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Θα επαναλάβω την χοριακη την Δευτέρα αμα δεν αδιαθετησω 

Ναι, αυτο να κανεις. Κ αν θελεις σου λεω πως να κανεις θερμομετρηση ωστε να παρακολουθεις τον κυκλο σου κ να ξερεις πανω κατω ποτε κανεις ωορρηξια. Επισης τα τεστ ωορρηξιας ειναι πολυ βοηθητικα. 
Ξερω πολλες περιπτωσεις γυναικων που παλευαν πολυ καιρο και εν τελει εκαναν απλα λαθος στο ποτε εκαναν επαφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ναι, αυτο να κανεις. Κ αν θελεις σου λεω πως να κανεις θερμομετρηση ωστε να παρακολουθεις τον κυκλο σου κ να ξερεις πανω κατω ποτε κανεις ωορρηξια. Επισης τα τεστ ωορρηξιας ειναι πολυ βοηθητικα. 
Ξερω πολλες περιπτωσεις γυναικων που παλευαν πολυ καιρο και εν τελει εκαναν απλα λαθος στο ποτε εκαναν επαφες.

Εχω χρισημοποιησει και δεν έπεσαν μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όχι το 42 δνε είναι. Ούτε το 56 που είχα εγώ. Αλλά δνε πήρα φάρμακο δνε χρειάζοταν. Μου. Είπε ότι σε πιο πάνω τιμές δίνουν. Κ εκείνον τον μήνα μάλιστα έμεινα κ έγκυος.. Σε ένδοκρινολογο είχα πάει.... Κ είχα κάνει διάφορες 

Καταλαβα κοριτσι μου. Ναι, και μενα μου ειχε πει οτι σε πιο πανω τιμες δινουν, αλλα επειδη ηταν οριακα πιο πανω, μου εδωσε για τρεις μηνες μονο μικροτερη δοση. Τυχαιο η' μη, στον επομενο κυκλο απο οταν τα πηρα εμεινα. Δυο μηνες τα πηρα, αλλα τον πρωτο μηνα δεν καναμε στις γονιμες λογω αποστασης αρα ουσιαστικα εγινε στο πρωτο μηνα στοχευμενων προσπαθειων. Ελπιζω να πανε ολα τελεια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Renoula19 είπε:

Εχω χρισημοποιησει και δεν έπεσαν μέσα 

Πως το ξερεις οτι δεν επεσαν μεσα; Επειδη δεν εμεινες εγκυος; Οι πιθανοτητες να πιασουμε παιδι σε καθε κυκλο ειναι γυρω στα 25% και το ποσοστο πεφτει οσο ανεβανεις στην ηλικια. Εγω πχ εχω 18-20% πιθανοτητα που ειμαι 34. Εσυ εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες που εισαι μικροτερη. Εφοσον χρησιμοποιεις τεστ ωορρηξιας κ κανεις επαφες εκεινες τις μερες, και σε 1 χρονο ελευθερων επαφων δε μενεις εγκυος, σημαινει οτι υπαρχει καποιο προβλημα. Οποτε πας για εξετασεις. Υπαρχει κ περιπτωση να μην εχει κανεις σας προβλημα και απλα να μην «κολλανε τα νωτα σας» οποτε να μη γινεται συλληψη. Ξερω ζευγαρι υγιεστατο που το ειχε αυτο και τελικα εκαναν εξωσωματικη κ εχουν παιδακι τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Αννούλα μου ξάπλωσε και μην κάνεις τίποτα πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να σου πει καλύτερα αυτός. 

Ναι μίλησα μαζί της. Μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο καλού κακού. Αλλά δεν φοβάται για κάτι, επειδή ούτε πονάω ούτε αίμα έχω. Υπέθεσε ότι είναι το έντερο μου και όντως από την ώρα που πήγα τουαλέτα δεν το νιώθω πλέον έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Εχω χρισημοποιησει και δεν έπεσαν μέσα 

Εγώ που έχω τον ίδιο κύκλο με εσένα στον προηγούμενο κύκλο που έκανα τεστακια βρήκα το θετικό 13 μέρα.. εσύ από ποια μέχρι ποια μέρα έκανες τα τεστ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Πως το ξερεις οτι δεν επεσαν μεσα; Επειδη δεν εμεινες εγκυος; Οι πιθανοτητες να πιασουμε παιδι σε καθε κυκλο ειναι γυρω στα 25% και το ποσοστο πεφτει οσο ανεβανεις στην ηλικια. Εγω πχ εχω 18-20% πιθανοτητα που ειμαι 34. Εσυ εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες που εισαι μικροτερη. Εφοσον χρησιμοποιεις τεστ ωορρηξιας κ κανεις επαφες εκεινες τις μερες, και σε 1 χρονο ελευθερων επαφων δε μενεις εγκυος, σημαινει οτι υπαρχει καποιο προβλημα. Οποτε πας για εξετασεις. Υπαρχει κ περιπτωση να μην εχει κανεις σας προβλημα και απλα να μην «κολλανε τα νωτα σας» οποτε να μη γινεται συλληψη. Ξερω ζευγαρι υγιεστατο που το ειχε αυτο και τελικα εκαναν εξωσωματικη κ εχουν παιδακι τωρα.

Το ξέρω κορίτσι μου δεν έβγαιναν θετικά τα τεστ γιαυτό και πίστεψε με στα 6 χρόνια προσπαθειών σίγουρα υπάρχει πρόβλημα κι αν δεν ταιριάζουν αυτά που είπες τότε τι γίνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ που έχω τον ίδιο κύκλο με εσένα στον προηγούμενο κύκλο που έκανα τεστακια βρήκα το θετικό 13 μέρα.. εσύ από ποια μέχρι ποια μέρα έκανες τα τεστ;; 

Τωρα δεν έκανα δεν ξανά χρησιμοποιείσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :20/01

diana8:?

Lacostaki:02/02

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:05/01

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:15/01 

Litsadi:10/01 

Pixies:? 

Kostef:28/01

Matilda94:? 

Ntinaki83:27/01 

Marakii:22/01 

Mt3508:14/01 

Ana1989? 

geo2222:? 

Celine:? 

Dina970:16/01

Tonakiv:09/01

Η επόμενη 04/02!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου δεν έβγαιναν θετικά τα τεστ γιαυτό και πίστεψε με στα 6 χρόνια προσπαθειών σίγουρα υπάρχει πρόβλημα κι αν δεν ταιριάζουν αυτά που είπες τότε τι γίνετε? 

Κοιτα, αρχικα τα τεστ ωορρηξιας πολλες φορες θελουν κ αυτα τον τροπο τους. Καποιες φορες πρεπει να κανεις κ 2 τη μερα για να πιασεις την αυξηση της LH. 
Περα απο αυτο ομως, αν πχ συμβαινει αυτο που σου λεω, πας για εξωσωματικη και πιανεις μια χαρα. Αλλα πρωτα πρεπει να αποκλεισεις ολες τις πιθανοτητες. Δηλαδη, πληρη ορμονικο ελεγχο δικο σου, σπερμοδιαγραμμα του συζυγου, και καλο ελεγχο μητρας και σαλπιγγων. Οταν αποκλειστουν ολα αυτα και δεν εχεις πουθενα προβλημα τοτε παιζει να ειναι αυτο που σου λεω. Επισης, πολλα ζευγαρια εχουν «ανεξηγητη υπογονιμοτητα». Αν κ εχω την αισθηση οτι στην δικη σου περιπτωση, ειτε δεν κανεις στοχευμενα σεξ ειτε υπαρχει καποιο μικροπροβληματακι που αν το βρεις θα το διορθωσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου δεν έβγαιναν θετικά τα τεστ γιαυτό και πίστεψε με στα 6 χρόνια προσπαθειών σίγουρα υπάρχει πρόβλημα κι αν δεν ταιριάζουν αυτά που είπες τότε τι γίνετε? 

Και μένα δεν έβγαιναν. Η έβγαιναν λίγο μετά αρνητικό μετά ξανά θετικό. Κ έκανα κάθε μήνα παρακολούθηση με γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και μένα δεν έβγαιναν. Η έβγαιναν λίγο μετά αρνητικό μετά ξανά θετικό. Κ έκανα κάθε μήνα παρακολούθηση με γιατρό. 

Παντα βγαινουν εκτος αν εχει θεμα το στικακι. Ή αν δεν κανεις καθολου ωορρηξια. Ειναι ευαισθητα ακομη κ σε πολυ μικρες ποσοτητες της ορμονης. Τα λαθη γινονται απο τον τροπο που τα κανουμε. Οταν εχεις αχνο θετικο κ μετα αρνητικο και μετα κανονικο θετικο σημαινει οτι τη δευτερη μερα που βγηκε αρνητικο, δεν ηταν πυκνα τα ουρα, ή το εκανες διαφορετικη ωρα της μερας. Η σταδιακη αυξηση της LH δειχνει προβλημα ορμονικο. Αλλα ακομη κ αυτο φαινεται στα τεστακια εφοσον γινονται σωστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Παντα βγαινουν εκτος αν εχει θεμα το στικακι. Ή αν δεν κανεις καθολου ωορρηξια. Ειναι ευαισθητα ακομη κ σε πολυ μικρες ποσοτητες της ορμονης. Τα λαθη γινονται απο τον τροπο που τα κανουμε. Οταν εχεις αχνο θετικο κ μετα αρνητικο και μετα κανονικο θετικο σημαινει οτι τη δευτερη μερα που βγηκε αρνητικο, δεν ηταν πυκνα τα ουρα, ή το εκανες διαφορετικη ωρα της μερας. Η σταδιακη αυξηση της LH δειχνει προβλημα ορμονικο. Αλλα ακομη κ αυτο φαινεται στα τεστακια εφοσον γινονται σωστα 

Αυτό κατάλαβα ότι ήταν ορμονικο. Γι αυτό κ πήγα για υπερηχογραφικη διερεύνηση για να επιβεβαιώσω σίγουρα την ωορρηξία κ πότε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα περιμένω περίοδο.. κλασικά δεν κρατήθηκα κ με το που σηκώθηκα έκανα ενα τέστ, θεωρητικά εντοπίζει αν υπάρχει εγκυμοσύνη 5 μέρες μετά τη σύλληψη. ΑΡΝΗΤΙΚΟ 😭 Θα μου πεις και τι έγινε; Καλύτερα, να σου έρθει, να πας να ξεκινήσεις τις εξετάσεις σου.. Οκ κανένα πρόβλημα με αυτό. Προχθες όμως ήρθε ο αδερφός του άντρα μου με την κοπέλα του σπίτι μας και μας ανακοίνωσαν ότι ειναι έγκυος! Με το 2ο μήνα προσπαθειών! Από τη μια χάρηκα για τα παιδιά, μιας και είναι αρκετά χρόνια μαζί, αλλά από την άλλη στεναχωρήθηκα λίγο για μένα. Με πήρε λίγο από κάτω... Λίγο το παράπονο ας πούμε.. ξέρω ότι δεν θα έπρεπε.. αλλά....

Αυτά! Την καλημέρα μου σε όλες! 

Αχ κοπέλα μου είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που νιώθεις κ Κατανοητό. Μην αισθάνεσαι άσχημα, όσες γυναίκες προσπαθούσαμε χρόνια έχουμε περάσει από αυτή τη φάση.

 

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Συγχαρητήρια!!!!!ευχομαι τα καλύτερα για τα παιδάκια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!ευχομαι τα καλύτερα για τα παιδάκια σου!!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Συγχαρητήρια 🎉🎉 Μα πότε πέρασε ο καιρός!! Να σας ζήσουν, να είναι γερά, τυχερά και ευτυχισμένα σε όλη τους τη ζωή 🥰🥰 θα το βρείτε με τον θηλασμό, θέλει το χρόνο του..μια χαρά είναι τα μικρά πάντως!!πώς είσαι εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Συγχαρητηριααα γλυκια μανουλα!!! Να σας ζησουν, γερα, τυχερα και παντα ευτυχισμενα!!! Θα το βρειτε με τον θηλασμο, θελει λιγο χρονο! Απολαυσε τις πιο μοναδικες στιγμες με τα μωρακια σου!!! 💖👶👶🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Συγχαρητήρια να σας ζήσουν!!! Γερά και καλοτυχία να είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Καλημέρα συγχαρητήρια κορίτσι μου να σας  ζήσουν τα αστεράκια κακοτυχία και υγεία να έχουν στην ζωή τους 🤩🧡💜😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σας ζήσουν!!! Γερά καλότυχα κ γεμάτα αγάπη!! 🥰🥰🥰🥰♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Renoula19 είπε:

Τωρα δεν έκανα δεν ξανά χρησιμοποιείσα 

Καλημερα!! 2 περιπτωσεις υπαρχουν η να τα εκανες σε λαθος μερες η να μην κανεις ωορρηξια που αν ισχυει το δευτερο θα πρεπει να το κοιταξεις με τον γιατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mantikio είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!

Αχχχ σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου..μετά από δύο χρόνια προσπάθειες κ εξετάσεις..έχω μάθει για πολλές εγκυμοσύνες κ από κοντινά μου πρόσωπα.. εννοείται χαίρομαι με την χαρά τους αλλά στεναχωριέμαι γιατί δεν νιώθω κ εγώ αυτό το συναίσθημα..εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το νιώσεις σύντομα κ να πάνε όλα καλά!!

Εμείς έπειτα από εξετάσεις το μόνο θα που υπάρχει ειναι χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα..προχωρήσαμε σε σπερματεχυνση κ περιμένουμε..είμαι κ 35 χρόνων κ με αγχονει κ αυτο..

Καλημέρα είμαι καινούργια στην ομάδα. Έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση τον Οκτώβριο και σήμερα που μιλάμε είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης προσπαθούσαμε για δύο χρόνια και έχω πατήσει τα 36. Σε καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος παίζει σημαντικό ρόλο. Αλλά πιστεύω πως τα έχετε καταφέρει αισιοδοξία και ελπίδα να έχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...