Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ελπιζω ολες να ειστε καλα! Εγω σήμερα εχω πρωτο ραντεβου με τη διατροφολογο για να δει την καμπυλη που έκανα και ήταν λιγακι ανεβασμενη και να μου δωσει διατροφη! Επειδη ειμαι στα του 7ου μηνα (28 και 2) και δεν εχω πεινασει καθολου ως τώρα και επισης δεν εχω βάλει και κιλα (ουτε εναμιση κιλο), φοβαμαι μηπως με τη διατροφη αυτη ξεκινήσω να πειναω........ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΟΥ ΌΤΑΝ ΠΕΙΝΑΩ 🤣🤣😂😂 Θα εχω πολλα νεύρα.....ππφφ!! Αντε να δουμε.....

Καλημέρα! Καλή αρχή με την διατροφολόγο! Δε νομίζω πάντως να σου δώσει διατροφή που θα πεινάς το αντίθετο μάλιστα! Στείλε μετά να μας πεις τι σου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ελπιζω ολες να ειστε καλα! Εγω σήμερα εχω πρωτο ραντεβου με τη διατροφολογο για να δει την καμπυλη που έκανα και ήταν λιγακι ανεβασμενη και να μου δωσει διατροφη! Επειδη ειμαι στα του 7ου μηνα (28 και 2) και δεν εχω πεινασει καθολου ως τώρα και επισης δεν εχω βάλει και κιλα (ουτε εναμιση κιλο), φοβαμαι μηπως με τη διατροφη αυτη ξεκινήσω να πειναω........ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΟΥ ΌΤΑΝ ΠΕΙΝΑΩ 🤣🤣😂😂 Θα εχω πολλα νεύρα.....ππφφ!! Αντε να δουμε.....

Καλημέρα! Κ γω έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο μου σήμερα! Συνεννοημενες ήμασταν.χαχαχα. μη σε αγχωνει καθόλου κορίτσι μου! Θα τα πας σίγουρα περίφημα. Λες ότι δεν έχεις βάλει κιλό και μου έρχεται να πέσω απ' το μπαλκόνι.χαχαχαχχαα. απλά θα σ βάλει ένα πρόγραμμα. Το πιο δύσκολο ίσως είναι το να κάνεις ένα γευματακι ανά τρεις ώρες. Αυτό ίσως σε κουράσει λίγο αλλά είναι ο,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις για σένα και το νινι σου! Δε θα σ κάνει δίαιτα ώστε να πεινάσεις...δεν πρέπει άλλωστε. Απλά θα σε βοηθήσει με έναν υγιεινό τρόπο διατροφής. Άντε...καλή αρχή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ελπιζω ολες να ειστε καλα! Εγω σήμερα εχω πρωτο ραντεβου με τη διατροφολογο για να δει την καμπυλη που έκανα και ήταν λιγακι ανεβασμενη και να μου δωσει διατροφη! Επειδη ειμαι στα του 7ου μηνα (28 και 2) και δεν εχω πεινασει καθολου ως τώρα και επισης δεν εχω βάλει και κιλα (ουτε εναμιση κιλο), φοβαμαι μηπως με τη διατροφη αυτη ξεκινήσω να πειναω........ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΟΥ ΌΤΑΝ ΠΕΙΝΑΩ 🤣🤣😂😂 Θα εχω πολλα νεύρα.....ππφφ!! Αντε να δουμε.....

Μου γράφεις λίγο τις τιμές της καμπύλης; έχω κι εγώ τη Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μου γράφεις λίγο τις τιμές της καμπύλης; έχω κι εγώ τη Δευτέρα 

Εκανα με 75γρ. γλυκοζης και ειχα:

Χρονος 0: 98

Χρονος 60: 200

Χρονος 120: 134

 

Αυτό που μας προβλημάτισε ηταν το 200 σε μια ωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Εκανα με 75γρ. γλυκοζης και ειχα:

Χρονος 0: 98

Χρονος 60: 200

Χρονος 120: 134

 

Αυτό που μας προβλημάτισε ηταν το 200 σε μια ωρα!!

Ναι νομίζω είναι μέχρι 180.. Σου είπε πως πρέπει να κάνεις μετρήσεις μόνη σου μετά τα γεύματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι νομίζω είναι μέχρι 180.. Σου είπε πως πρέπει να κάνεις μετρήσεις μόνη σου μετά τα γεύματα; 

Οχι, μου συστησε να παω σε διατροφολογο γιατί θεωρει οτι μπορει ευκολα να ρυθμιστει μια τετοια τιμή μονο με σωστη διατροφη. Σημερα εχω το πρωτο μου ραντεβου με τη διατροφολο. Τωρα εαν αυτή μου πει οτι θα πρεπει να μετριεμαι, δεν το ξερω. Θα σας ενημερωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισα απο τη διατροφολογο. Ειδε τις εξετασεις μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης και βρηκε τραγικο γενικα το σακχαρο νηστειας μου, που παντα κυμαινόταν απο 94 εως 99. Ειπε οτι ηταν ανεβασμένο απο την αρχη, οπως και η γλυκοζιλιωμενη μου που ηταν 5.5.

Θα μπορεσουμε λεει να ελεγξουμε το σακχαρο με τη διατροφη, περιμενω να μου στειλει το προγραμμα που θα μου ετοιμάσει. Αν και δεν εχω παρει κιλα (απο 87.5 που ξεκίνησα, ειμαι τωρα 88.6), θελει λεει να γεννήσω κοντα στα 87 κιλα και μετα τη γεννα να παω για διαιτα να χασω κιλα, γιατι πιστεύει οτι εκει οφείλεται και το ανεβασμενο σακχαρο νηστειας. 

Βεβαια μου ειπε οτι μεχρι τις 14 που εχω ραντεβου με τη γυναικολογο μου, η οποια τοτε θα μου γραψει να κανω παλι εξετασεις, δεν θα εχουμε λεει διαφορά στις τιμες...τι να πω;; Τουλαχιστον να μην ανεβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Μολις γυρισα απο τη διατροφολογο. Ειδε τις εξετασεις μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης και βρηκε τραγικο γενικα το σακχαρο νηστειας μου, που παντα κυμαινόταν απο 94 εως 99. Ειπε οτι ηταν ανεβασμένο απο την αρχη, οπως και η γλυκοζιλιωμενη μου που ηταν 5.5.

Θα μπορεσουμε λεει να ελεγξουμε το σακχαρο με τη διατροφη, περιμενω να μου στειλει το προγραμμα που θα μου ετοιμάσει. Αν και δεν εχω παρει κιλα (απο 87.5 που ξεκίνησα, ειμαι τωρα 88.6), θελει λεει να γεννήσω κοντα στα 87 κιλα και μετα τη γεννα να παω για διαιτα να χασω κιλα, γιατι πιστεύει οτι εκει οφείλεται και το ανεβασμενο σακχαρο νηστειας. 

Βεβαια μου ειπε οτι μεχρι τις 14 που εχω ραντεβου με τη γυναικολογο μου, η οποια τοτε θα μου γραψει να κανω παλι εξετασεις, δεν θα εχουμε λεει διαφορά στις τιμες...τι να πω;; Τουλαχιστον να μην ανεβει...

Καλή δύναμη θα σου πω! Το καλό είναι ότι πόσο σου έμεινε....3 μήνες? Οπότε ...παλεύεται άνετα! Μου φαίνεται περίεργο που σ λέει ότι θέλει να μείνεις στα 87 , δλδ...να χάσεις κιόλας! Δεν ξέρω καν εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο. . Δλδ σε όλη σου την εγκυμοσύνη να έχεις πάρει...2 κιλά Μαξ! Σου τη σύστησε ο γιατρός σου τη διατροφολόγο? Βέβαια εγώ δεν είμαι ειδικός ώστε να αμφισβητήσω τη διαιτολόγο! Απλα μου φαίνεται πολύ δύσκολο, ενώ το μωρό θα πρέπει να τρέφεται σωστά και να παίρνει βάρος,εσύ να πρέπει να χάσεις. Κ γω σε παρόμοια κιλά είμαι αλλά η δική μου διατροφολόγος μου είπε ότι θα πρέπει να πάρω μέχρι 7κιλα Μαξ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπανυ είπε:

Καλή δύναμη θα σου πω! Το καλό είναι ότι πόσο σου έμεινε....3 μήνες? Οπότε ...παλεύεται άνετα! Μου φαίνεται περίεργο που σ λέει ότι θέλει να μείνεις στα 87 , δλδ...να χάσεις κιόλας! Δεν ξέρω καν εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο. . Δλδ σε όλη σου την εγκυμοσύνη να έχεις πάρει...2 κιλά Μαξ! Σου τη σύστησε ο γιατρός σου τη διατροφολόγο? Βέβαια εγώ δεν είμαι ειδικός ώστε να αμφισβητήσω τη διαιτολόγο! Απλα μου φαίνεται πολύ δύσκολο, ενώ το μωρό θα πρέπει να τρέφεται σωστά και να παίρνει βάρος,εσύ να πρέπει να χάσεις. Κ γω σε παρόμοια κιλά είμαι αλλά η δική μου διατροφολόγος μου είπε ότι θα πρέπει να πάρω μέχρι 7κιλα Μαξ . 

Ναι η γυναικολογος μου τη συστησε. Φυσικα η διατροφολόγος είπε οτι θα μιλήσει και προσωπικα μαζι της οσον αφορα τα κιλα. Εμενα η γυναικολογος στην αρχη της κυησης μου ειχε πει να παρω μαξ 8...αλλα οσο βλεπει οτι δεν βαζω κιλα, τόσο μου λέει κι αυτη να μεινω στα κιλα που είμαι. Ελπιζω ολα να μας πανε καλα κοπελα μου...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Μολις γυρισα απο τη διατροφολογο. Ειδε τις εξετασεις μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης και βρηκε τραγικο γενικα το σακχαρο νηστειας μου, που παντα κυμαινόταν απο 94 εως 99. Ειπε οτι ηταν ανεβασμένο απο την αρχη, οπως και η γλυκοζιλιωμενη μου που ηταν 5.5.

Θα μπορεσουμε λεει να ελεγξουμε το σακχαρο με τη διατροφη, περιμενω να μου στειλει το προγραμμα που θα μου ετοιμάσει. Αν και δεν εχω παρει κιλα (απο 87.5 που ξεκίνησα, ειμαι τωρα 88.6), θελει λεει να γεννήσω κοντα στα 87 κιλα και μετα τη γεννα να παω για διαιτα να χασω κιλα, γιατι πιστεύει οτι εκει οφείλεται και το ανεβασμενο σακχαρο νηστειας. 

Βεβαια μου ειπε οτι μεχρι τις 14 που εχω ραντεβου με τη γυναικολογο μου, η οποια τοτε θα μου γραψει να κανω παλι εξετασεις, δεν θα εχουμε λεει διαφορά στις τιμες...τι να πω;; Τουλαχιστον να μην ανεβει...

Νομίζω πως όλα είναι σχετικά κορίτσια! Εμένα στον προγεννητικό το ζαχαρο νηστείας ήταν 101 και γενικά οπότε έκανα εξετάσεις και προ εγκυμοσύνης ,ήταν σε αυτό το επίπεδο. Κ όμως στην καμπύλη ζαχάρου ήταν όλα φυσιολογικά και η γλυκοζιωμενη κλπ! Επίσης έχω πάρει και κιλά , σας ακούω που έχετε πάρει 2,3 κιλά και γελάω σκέφτομαι πως μαλλον εγώ έβαλα αυτόματα 3 κιλά μόλις είδα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 νομίζω είναι υπερβολή το να μη βάλεις καθόλου κιλά! Ίσως σου το λεει για να προσέξεις παραπάνω λόγω του ανεβασμένου ζαχαρου! Όπως και να χει μην αγχώνεσαι,όλα θα είναι μια χαρά από τη στιγμή που είναι ελεγχόμενα! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Νομίζω πως όλα είναι σχετικά κορίτσια! Εμένα στον προγεννητικό το ζαχαρο νηστείας ήταν 101 και γενικά οπότε έκανα εξετάσεις και προ εγκυμοσύνης ,ήταν σε αυτό το επίπεδο. Κ όμως στην καμπύλη ζαχάρου ήταν όλα φυσιολογικά και η γλυκοζιωμενη κλπ! Επίσης έχω πάρει και κιλά , σας ακούω που έχετε πάρει 2,3 κιλά και γελάω σκέφτομαι πως μαλλον εγώ έβαλα αυτόματα 3 κιλά μόλις είδα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 νομίζω είναι υπερβολή το να μη βάλεις καθόλου κιλά! Ίσως σου το λεει για να προσέξεις παραπάνω λόγω του ανεβασμένου ζαχαρου! Όπως και να χει μην αγχώνεσαι,όλα θα είναι μια χαρά από τη στιγμή που είναι ελεγχόμενα! ☺️

Πόσο ήταν η γλυκοζηλιωμενη; μου έχει φάει τη ζωή 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πόσο ήταν η γλυκοζηλιωμενη; μου έχει φάει τη ζωή 😂😂😂

Αν και δεν ρωτας εμενα, θα σου πω κι εγω. Εμενα ηταν 5.5 και η διατροφολόγος εφριξε!!!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα έκανα εξέτασεις εγώ. Ζάχαρο 88 και γλυκοζηκιωμενη 50. Να σας πω όμως ότι κάποιους μήνες πριν είχα 98 και 52. Η διατροφή τελικά μου έκανε πολύ καλό στη ρύθμιση του ζαχάρου. Και μη φανταστείτε ότι πεινάω! Απλά τρώω ελεγχόμενα σχετικά, ανά τρεις ώρες. Μόνο γλυκά δεν τρώω και λευκά άλευρα. Αυτό. Και όταν λέω δεν τρωω γλυκά...Νταξ...αν θέλω μπορώ να φάω μιαααα στο τόσο αλλά επειδή έχω βάλει στόχο την υγεία του μωρού και τρώω και φρούτα,καλυπτομαι! Θα τα πάνε όλες άψογα!!!! Το άγχος να μην είχαμε και όλες οι μετρήσεις μας θα ήταν σούπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πόσο ήταν η γλυκοζηλιωμενη; μου έχει φάει τη ζωή 😂😂😂

Θα σε απογοητεύσω γτ έχω δώσει τις εξετάσεις στο γιατρό και δεν έχω κρατήσει τπτ για τις τιμές !! Θυμάμαι μόνο πως ήταν σε φυσιολογικά πλαίσια και μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά!! Θα τις ζητήσω μέσα στη βδομάδα να τις έχω και εγώ και θα σας πω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Θα σε απογοητεύσω γτ έχω δώσει τις εξετάσεις στο γιατρό και δεν έχω κρατήσει τπτ για τις τιμές !! Θυμάμαι μόνο πως ήταν σε φυσιολογικά πλαίσια και μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά!! Θα τις ζητήσω μέσα στη βδομάδα να τις έχω και εγώ και θα σας πω !! 

Καλά κι εμενα καθε μηνα η γυναικολογος για το σακχαρο και τη γλυκοζηλιωμενη που εκανα, μια χαρα μου ελεγε οτι ειναι επειδη ηταν εντος οριων.....αλλα η διατροφολόγος διαφωνει καθετα! Το θεωρει πολυ ανεβασμενο κι ας ηταν εντος οριων  (δεν μιλαω για την καμπυλη, αλλα για σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...έκανα και γω σήμερα τη καμπύλη σακχάρου στην 26 βδομάδα.....νομίζω είχα το περισσότερο άγχος από κάθε άλλη εξέταση μέχρι στιγμης...μν ζαλιστώ μν κάνω έμμετο...ποσσο χαλιά θα ναι το ρόφημα....Τελικά δεν ήταν τίποτα..όλα κύλησαν ομαλά...ευελπιστώ και σε καλά αποτελέσματα!!!🥰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα...έκανα και γω σήμερα τη καμπύλη σακχάρου στην 26 βδομάδα.....νομίζω είχα το περισσότερο άγχος από κάθε άλλη εξέταση μέχρι στιγμης...μν ζαλιστώ μν κάνω έμμετο...ποσσο χαλιά θα ναι το ρόφημα....Τελικά δεν ήταν τίποτα..όλα κύλησαν ομαλά...ευελπιστώ και σε καλά αποτελέσματα!!!🥰👶

Καλησπέρα! Κ εγώ τα ίδια φοβόμουν και τελικά μια χαρά, εμένα μου άρεσε κ η γλυκόζη 😆 άντε καλά αποτελέσματα!!! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλά κι εμενα καθε μηνα η γυναικολογος για το σακχαρο και τη γλυκοζηλιωμενη που εκανα, μια χαρα μου ελεγε οτι ειναι επειδη ηταν εντος οριων.....αλλα η διατροφολόγος διαφωνει καθετα! Το θεωρει πολυ ανεβασμενο κι ας ηταν εντος οριων  (δεν μιλαω για την καμπυλη, αλλα για σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη)

Όχι εγώ είμαι σίγουρη γιατί λόγω θυρεοειδή με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος/διατροφολόγος που επίσης θεωρεί τις τιμές πολύ καλές!! Όταν πάρω τις εξετάσεις θα σου πω πόσο είναι να τα συγκρίνουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλά κι εμενα καθε μηνα η γυναικολογος για το σακχαρο και τη γλυκοζηλιωμενη που εκανα, μια χαρα μου ελεγε οτι ειναι επειδη ηταν εντος οριων.....αλλα η διατροφολόγος διαφωνει καθετα! Το θεωρει πολυ ανεβασμενο κι ας ηταν εντος οριων  (δεν μιλαω για την καμπυλη, αλλα για σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη)

Έψαξα κι εγώ τη γλυκοζηλιωμενη μου επειδή έχουμε την κουβέντα της και την ακούω πρώτη φορά, αλλά δεν την βρήκα πουθενά. Αυτή σας την έγραψε ο γιατρός για κάποιο λόγο (Π.χ. υψηλό σάκχαρο νηστείας) ή πρέπει να την ελέγχουμε ούτως ή άλλως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα κ εγώ να ψάξω για την γλυκοζυλιωμενη και την είχα κάνει μόνο στην πρώτη εξέταση αίματος τότε που σιγουρεψαμε ότι είμαι έγκυος και κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις αίματος. Εμένα ήταν 5,20 και από τότε δεν την έχω ξανακάνει από ότι βλέπω. Σε μένα την αναφέρει και ως HbA1c @Lia5 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Έψαξα κι εγώ τη γλυκοζηλιωμενη μου επειδή έχουμε την κουβέντα της και την ακούω πρώτη φορά, αλλά δεν την βρήκα πουθενά. Αυτή σας την έγραψε ο γιατρός για κάποιο λόγο (Π.χ. υψηλό σάκχαρο νηστείας) ή πρέπει να την ελέγχουμε ούτως ή άλλως;

Εμένα την ελέγχει κάθε φορά μαζί με το σάκχαρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω η αλήθεια είναι την ελέγχω κάθε φορά! Πάει όμως πακέτο με το ζάχαρο. Κορίτσια...να σας κάνω μια ερώτηση γιατί έπαθα μόλις ένα μικρό σοκ. Είμαι 28+ εβδομάδων....έκανα το ντουζακι μου πριν λίγο και βγαίνοντας μου φάνηκε ότι γυαλιζε κάπως η ρογα μου. Πίεσα λίγο τη θηλή μου και έβγαλα κίτρινο γάλα,το πρωτογαλα!!! Έχω σοκαριστεί! Το έχει πάθει καμιά σας???? Να πω βέβαια ότι μπήκα για ντουζ γυρνοντας απ' τη βόλτα μου όπου βρήκα δύο μωρά γατάκια και προσπαθούσα να τα ταισω με σπασμένη ξηρά τροφή. Τα λυπήθηκα πολύ τα κακομοιρα γτ η μαμά τους δεν ήταν πουθενά τριγύρω και φοβάμαι μην τα πατήσει αμάξι. Είχα διαβάσει κάπου πως αν νιώσεις έντονο συναίσθημα βλέποντας μωρό(έστω γατάκι!) Μπορεί να βγάλεις γάλα! Να πω πως πριν λίγες μέρες πήγα στη γυναικολόγο και ελέγξαμε το μήκος τραχήλου που ήταν 33,5 οπότε μέχρι στιγμής, δε φαίνεται να έχω πρόωρο τοκετό.αγχωθηκα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Κ γω η αλήθεια είναι την ελέγχω κάθε φορά! Πάει όμως πακέτο με το ζάχαρο. Κορίτσια...να σας κάνω μια ερώτηση γιατί έπαθα μόλις ένα μικρό σοκ. Είμαι 28+ εβδομάδων....έκανα το ντουζακι μου πριν λίγο και βγαίνοντας μου φάνηκε ότι γυαλιζε κάπως η ρογα μου. Πίεσα λίγο τη θηλή μου και έβγαλα κίτρινο γάλα,το πρωτογαλα!!! Έχω σοκαριστεί! Το έχει πάθει καμιά σας???? Να πω βέβαια ότι μπήκα για ντουζ γυρνοντας απ' τη βόλτα μου όπου βρήκα δύο μωρά γατάκια και προσπαθούσα να τα ταισω με σπασμένη ξηρά τροφή. Τα λυπήθηκα πολύ τα κακομοιρα γτ η μαμά τους δεν ήταν πουθενά τριγύρω και φοβάμαι μην τα πατήσει αμάξι. Είχα διαβάσει κάπου πως αν νιώσεις έντονο συναίσθημα βλέποντας μωρό(έστω γατάκι!) Μπορεί να βγάλεις γάλα! Να πω πως πριν λίγες μέρες πήγα στη γυναικολόγο και ελέγξαμε το μήκος τραχήλου που ήταν 33,5 οπότε μέχρι στιγμής, δε φαίνεται να έχω πρόωρο τοκετό.αγχωθηκα τώρα!

Να μην αγχώνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικό, πολλές βγάζουν το πρωτογαλα,δεν σημαίνει ότι θα έχεις πρόωρο τοκετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...