Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

 

Κορίτσια μου έχω πολύ καλά νέα! Το μωράκι μου μεγάλωσε και είναι πολύ ζωηρό. Η αυχενική διαφάνεια τέλεια είπε ο γιατρός. Περιμένουμε τα αναλυτικά αποτελέσματα τη Δευτέρα. Το αιμάτωμα σχεδόν έχει φύγει αλλά πρέπει να καθίσω 2 βδομάδες ακόμα ξάπλα μέχρι να εξαφανιστεί τελείως. Μάλλον είναι κοριτσάκι 😍

Νατη η πρώτη μπέμπα της ομάδας!! 😁

Who is next? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Νατη η πρώτη μπέμπα της ομάδας!! 😁

Who is next? 

Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια 11/2 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

 

Κορίτσια μου έχω πολύ καλά νέα! Το μωράκι μου μεγάλωσε και είναι πολύ ζωηρό. Η αυχενική διαφάνεια τέλεια είπε ο γιατρός. Περιμένουμε τα αναλυτικά αποτελέσματα τη Δευτέρα. Το αιμάτωμα σχεδόν έχει φύγει αλλά πρέπει να καθίσω 2 βδομάδες ακόμα ξάπλα μέχρι να εξαφανιστεί τελείως. Μάλλον είναι κοριτσάκι 😍

Υπέροχα νέα!!!!! Αύριο έχω κι εγώ και έχω άγχος και ανυπομονησία!! Πόσων εβδομάδων ακριβώς εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

 

Κορίτσια μου έχω πολύ καλά νέα! Το μωράκι μου μεγάλωσε και είναι πολύ ζωηρό. Η αυχενική διαφάνεια τέλεια είπε ο γιατρός. Περιμένουμε τα αναλυτικά αποτελέσματα τη Δευτέρα. Το αιμάτωμα σχεδόν έχει φύγει αλλά πρέπει να καθίσω 2 βδομάδες ακόμα ξάπλα μέχρι να εξαφανιστεί τελείως. Μάλλον είναι κοριτσάκι 😍

Μπραβο βρε κορίτσι! Πολυ ομορφα νεακια ! Αντε δυο βδομαδουλες και μετα θα εισαι και πιο ανετη ακομα! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Υπέροχα νέα!!!!! Αύριο έχω κι εγώ και έχω άγχος και ανυπομονησία!! Πόσων εβδομάδων ακριβώς εισαι;;

Είμαι ακριβώς 13 εβδομάδων. Και σε σένα όλα τέλεια θα πάνε! Αφού ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ είχα σήμερα αυχενική. Όλα καλά ηταν αλλά λίγο αυξημένη η τιμή ήταν στο 3,05 μ είπε να μην ανησυχώ όλα θα είναι καλά αλλά όπως κ να χει έχω ανχοθει.αυριο περιμένω το αίμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ είχα σήμερα αυχενική. Όλα καλά ηταν αλλά λίγο αυξημένη η τιμή ήταν στο 3,05 μ είπε να μην ανησυχώ όλα θα είναι καλά αλλά όπως κ να χει έχω ανχοθει.αυριο περιμένω το αίμα.

 

Μην αγχώνεσαι είναι στα φυσιολογικα πλαίσια, με την εξέταση αίματος μπορεί να πέσει κιόλας 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι στα φυσιολογικα πλαίσια, με την εξέταση αίματος μπορεί να πέσει κιόλας 😁

Μακάρι Κορίτσι μ!! Το γλυκουλι μ κουνιόταν πολύ δεν μποριυσε ν το μετρήσει σχεδόν 2 ώρες καναμε. Για το φύλλο δεν μας ανέφερε τιποτα.Αυτή την αίματος δεν την έχω καταλάβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ είχα σήμερα αυχενική. Όλα καλά ηταν αλλά λίγο αυξημένη η τιμή ήταν στο 3,05 μ είπε να μην ανησυχώ όλα θα είναι καλά αλλά όπως κ να χει έχω ανχοθει.αυριο περιμένω το αίμα.

 

Κλασσικα δεν σταματαει ποτε η ανησυχια ειμαστε για δεσιμο ! Αλλα σε νιωθω . 
Δεν εχω κοιταξει καθολου αυτα με τις τιμες της αυχενικης ακομα οποτε εχω αγνοια. Θα μου τα σκασει και μενα απο βδομαδα που εχω την αυχενικη και εγω. 
Αλλα για να σου ειπε να μην ανησυχεις μια χαρα θα ειναι. 
Δες αυριο και του αιματος και μας λες! 
Κουνιοταν ε ; Αλλα φυλο τιποτα! Και μενα ο δικος μου γιατρος ειπε να μην περιμενω να μαθω στην αυχενικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Κλασσικα δεν σταματαει ποτε η ανησυχια ειμαστε για δεσιμο ! Αλλα σε νιωθω . 
Δεν εχω κοιταξει καθολου αυτα με τις τιμες της αυχενικης ακομα οποτε εχω αγνοια. Θα μου τα σκασει και μενα απο βδομαδα που εχω την αυχενικη και εγω. 
Αλλα για να σου ειπε να μην ανησυχεις μια χαρα θα ειναι. 
Δες αυριο και του αιματος και μας λες! 
Κουνιοταν ε ; Αλλα φυλο τιποτα! Και μενα ο δικος μου γιατρος ειπε να μην περιμενω να μαθω στην αυχενικη. 

Ναι πάρα πολύ τα ποδαράκια τα είχε σταθεροποίησει πάνω στη μήτρα χαχα κ το ενα χεράκι το είχε συνέχεια στο προσωπάκι  έκανε ναζακια!!!μακάρι να είναι ολααα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μακάρι Κορίτσι μ!! Το γλυκουλι μ κουνιόταν πολύ δεν μποριυσε ν το μετρήσει σχεδόν 2 ώρες καναμε. Για το φύλλο δεν μας ανέφερε τιποτα.Αυτή την αίματος δεν την έχω καταλάβει!!

Το αποτέλεσμα του αίματος μαζί με την τιμή που σου έβγαλε σήμερα συμψηφιζονται και βγαίνει εκ νέου μια τιμή σε μορφή 1:1000 κοκ - δλδ ότι υπάρχει πιθανότητα 1 στις 1000 να έχει κάποια ανωμαλία το έμβρυο! Θέλουμε να είναι μικρότερη του 1:300 , δλδ 1:600, 1:1000 κλπ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι πάρα πολύ τα ποδαράκια τα είχε σταθεροποίησει πάνω στη μήτρα χαχα κ το ενα χεράκι το είχε συνέχεια στο προσωπάκι  έκανε ναζακια!!!μακάρι να είναι ολααα καλά!!!

Ναι βρε! Θα ειναι! Κακο αυτο το αγχος ! 
Πηγα φαρμακειο σημερα και μου λεει η κοπελα πρεπει να χαλαρωσεις 

Με εχουν παρει χαμπαρι! 
Ποτε σου ξαναβαλε ραντεβου εσενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Κλασσικα δεν σταματαει ποτε η ανησυχια ειμαστε για δεσιμο ! Αλλα σε νιωθω . 
Δεν εχω κοιταξει καθολου αυτα με τις τιμες της αυχενικης ακομα οποτε εχω αγνοια. Θα μου τα σκασει και μενα απο βδομαδα που εχω την αυχενικη και εγω. 
Αλλα για να σου ειπε να μην ανησυχεις μια χαρα θα ειναι. 
Δες αυριο και του αιματος και μας λες! 
Κουνιοταν ε ; Αλλα φυλο τιποτα! Και μενα ο δικος μου γιατρος ειπε να μην περιμενω να μαθω στην αυχενικη. 

Είναι στο γιατρό, κάποιοι λένε κάποιοι όχι.. Με επιφύλαξη πάντα 😂 εμένα μου είχε πει στην αυχενική και κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο ρωτούσα "είναι ακόμα κορίτσι;" 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Το αποτέλεσμα του αίματος μαζί με την τιμή που σου έβγαλε σήμερα συμψηφιζονται και βγαίνει εκ νέου μια τιμή σε μορφή 1:1000 κοκ - δλδ ότι υπάρχει πιθανότητα 1 στις 1000 να έχει κάποια ανωμαλία το έμβρυο! Θέλουμε να είναι μικρότερη του 1:300 , δλδ 1:600, 1:1000 κλπ 😁

Κραταω σημειωσεις ! Ευχαριστουμε βρε κοριτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά εδώ κ στο εξής θα έχουμε ένα μόνιμο ανχος!! Εγώ ζοριστικα πολύ έβαλα κ τα κλάματα 😛 και οι τροποποιημένες πιθανότητες τ είναι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Απλά εδώ κ στο εξής θα έχουμε ένα μόνιμο ανχος!! Εγώ ζοριστικα πολύ έβαλα κ τα κλάματα 😛 και οι τροποποιημένες πιθανότητες τ είναι ??

Cool κορίτσια! Χαχαχα

Το 1:1000 κλπ εννοείς; Στα 1000 έμβρυα υπάρχει πιθανότητα να έχει 1 χρωμοσωματικες ανωμαλίες. 

Παίζει ρόλο και η ηλικία μας και κάποια άλλα πράγματα που μετράνε στον υπέρηχο της αυχενικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είμαι ακριβώς 13 εβδομάδων. Και σε σένα όλα τέλεια θα πάνε! Αφού ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα ☺

Εγώ αύριο θα είμαι 11 και 5 ημερών. Μήπως είναι νωρις; Αυτοί από το κέντρο όμως μου το κλείσαμε το ραντεβού, ήξεραν πόσο θα ειμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγώ αύριο θα είμαι 11 και 5 ημερών. Μήπως είναι νωρις; Αυτοί από το κέντρο όμως μου το κλείσαμε το ραντεβού, ήξεραν πόσο θα ειμαι.....

Όχι, ουσιαστικά είσαι στη 12η εβδομαδα, θα δουν ο, τι πρέπει μην αγχώνεσαι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Cool κορίτσια! Χαχαχα

Το 1:1000 κλπ εννοείς; Στα 1000 έμβρυα υπάρχει πιθανότητα να έχει 1 χρωμοσωματικες ανωμαλίες. 

Παίζει ρόλο και η ηλικία μας και κάποια άλλα πράγματα που μετράνε στον υπέρηχο της αυχενικής 

Ναι αυτό το ξέρω!απλά εχει αυτά τα ποσοστά 2 φορές στο ένα τροποποιημένα ποσοστά. 25 είμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγώ αύριο θα είμαι 11 και 5 ημερών. Μήπως είναι νωρις; Αυτοί από το κέντρο όμως μου το κλείσαμε το ραντεβού, ήξεραν πόσο θα ειμαι.....

Την αυχενική διαφάνεια την κάνεις από την 11η εβδομάδα μέχρι 13+6. Εσύ τώρα είσαι στην 12η. Όλοι τότε την κάνουν. Εμείς το καθυστερήσαμε όσο ήταν δυνατό λόγω αιμορραγίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι αυτό το ξέρω!απλά εχει αυτά τα ποσοστά 2 φορές στο ένα τροποποιημένα ποσοστά. 25 είμαι! 

Κατάλαβα τι λες, τα πρώτα είναι βάσει της ηλικίας σου κ άλλων παραγόντων (πχ αν είσαι λευκή) και τα τροποποιημενα είναι αυτά που βρήκε στον υπέρηχο ο γιατρός! 

Τι τιμές σου έχει βγάλει σε κάθε περίπτωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κατάλαβα τι λες, τα πρώτα είναι βάσει της ηλικίας σου κ άλλων παραγόντων (πχ αν είσαι λευκή) και τα τροποποιημενα είναι αυτά που βρήκε στον υπέρηχο ο γιατρός! 

Τι τιμές σου έχει βγάλει σε κάθε περίπτωση; 

Προϋπάρχουσα για 21 λέει 1:947 και η τροποποίημενη 1:2778

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...