Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα Μετά Από Εμβρυομεταφορά


Tzeniferr

Recommended Posts

Μου ζήτησαν να κάνει μόνο ο άνδρας μου καρυότυπο. Και το περίεργο είναι ότι έχω καταψυξει είδη 3 εμβρυα. Τα όποιος είναι με δανικά ωάρια. Είμαι πολύ πελαγομένη. Φοβαμαι να ξεκινήσω πάλι. Δεν ξέρει κανείς αν έχει ευτυχές αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Μου ζήτησαν να κάνει μόνο ο άνδρας μου καρυότυπο. Και το περίεργο είναι ότι έχω καταψυξει είδη 3 εμβρυα. Τα όποιος είναι με δανικά ωάρια. Είμαι πολύ πελαγομένη. Φοβαμαι να ξεκινήσω πάλι. Δεν ξέρει κανείς αν έχει ευτυχές αποτέλεσμα.

Ζητησανε μονο απο τον αντρα σου διοτι στη δοτρια κανανε καρυοτυπο.οκ αυτο! Αλλά εμενα με ξενισε το γεγονος οτι απο πριν την ετ με τα δικα σας εμβρυα και μαλιστα 3 εμβρυομεταφορες θεωρούσε περιττο ο γιατρος τον καρυοτυπο ζευγους;;;αυτο δε καταλαβαίνω...επισης ελέγχθηκε η μητρα σου απο τυχον φλεγμονες και μικροβια, ή ο κατακερματισμος του αντρα σου;για ποιο λογο σας ειπε οτι αποτύχατε τις 3 φορες..Τι προβλημα διαπίστωσε στη τελικη και σας ειπε να πατε με δοτρια,εφοσον δεν τσεκαρε καν τον καρυοτυπο σας ;;τσεκάρατε κατι αλλο και απεκλεισε με δικα σας εμβρυα!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας είπε ότι δεν είναι καλής ποιότητας τα ωάρια μου. Και ότι ο άνδρας μου δεν έχει θέμα γιατί γονιμοποιεί κανονικα. Από τα υπόλοιπα απολύτως τίποτα. Γι'αυτό πήγαμε σε δότρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Μας είπε ότι δεν είναι καλής ποιότητας τα ωάρια μου. Και ότι ο άνδρας μου δεν έχει θέμα γιατί γονιμοποιεί κανονικα. Από τα υπόλοιπα απολύτως τίποτα. Γι'αυτό πήγαμε σε δότρια.

Αυτο ρωταω κοπελα μου πως εβγαλε αυτο το συμπερασμα οτι τα ωαρια σου δεν ειναι καλα; εκτος αν εχεις fsh 50..τι να πω..πηρατε κ αλλες γνωμες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν πήραμε άλλη γνώμη. Αυτό ίσως να ήταν λάθος μας. Το συμπέρασμα ήταν ότι δεν έκανα πολλά ωάρια (2-3 κάθε φορά) και αυτά που έκανα δεν προχώραγαν. Η fsh μου είναι κοντά στο 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2020 at 7:12 ΜΜ, ο/η Tzeniferr είπε:

Γεια σας φίλες μου. Είμαι η Τζένη, μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικες με δικά μου ωάρια μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε εξωσωματική με δανικά ωάρια. Είχαμε 4 πολύ καλές βλαστοκυστες. Τοποθέτησα το Σάββατο την μια και καταψύξαμε τις 3. Πέντε μέρες μετά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Να αρχίζω να βάζω τα κλάματα; Έχει καμιά σας παρόμοια περίπτωση; Σας ευχαριστώ πολύ.

Γειά σου κορίτσι μου σε ποιό κέντρο πήγατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Δυστυχώς δεν πήραμε άλλη γνώμη. Αυτό ίσως να ήταν λάθος μας. Το συμπέρασμα ήταν ότι δεν έκανα πολλά ωάρια (2-3 κάθε φορά) και αυτά που έκανα δεν προχώραγαν. Η fsh μου είναι κοντά στο 3.

Κοριτσάκι μου ίσως καλύτερα να αλλάξεις γιατρό!!!! Μπορεί να μην έχεις και θέμα ότι έκανες λίγα ωάρια δεν σημαίνει κάτι μπορεί να φτάσει και ο γιατρός από την στιγμή που δεν σου έδωσε συγκεκριμένη απάντηση!γιατί δεν κάνεις καλά ωάρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα φίλες μου. Μετά από αρκετές μέρες κλαματος, σκέψης, αγωνίας και αρκετού θυμού, έγινε η σχετική ανασυγκρότηση μου και ξεκιναμε πάλι. Το Σάββατο θα κάνω Εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων. Ψαχτηκε λίγο με τον άνδρα μου. Και σε αιματολόγο καθώς και σε ενδοκρινολόγο θεωρούν ότι έφτιαξε ο θυρεοειδής. Όποιος ήταν πάνω από 4. Τώρα οι γυναικολόγοι μου συνέστησαν να ξανακάνω Εμβρυομεταφορά αφού άλλωστε έχω 3 εμβρυα. Ο άνδρας μου έκανε και καρυώτυπο. Θα βγει σε 2 βδομάδες. Θέλω μια χάρη φίλες μου. Να προσευχηθείτε για μένα. Είμαι πολύ κουρασμένη ψυχολογικώς. Αλλά θα ξαναπροσπαθήσω άλλη μια. Σας ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλησπέρα φίλες μου. Μετά από αρκετές μέρες κλαματος, σκέψης, αγωνίας και αρκετού θυμού, έγινε η σχετική ανασυγκρότηση μου και ξεκιναμε πάλι. Το Σάββατο θα κάνω Εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων. Ψαχτηκε λίγο με τον άνδρα μου. Και σε αιματολόγο καθώς και σε ενδοκρινολόγο θεωρούν ότι έφτιαξε ο θυρεοειδής. Όποιος ήταν πάνω από 4. Τώρα οι γυναικολόγοι μου συνέστησαν να ξανακάνω Εμβρυομεταφορά αφού άλλωστε έχω 3 εμβρυα. Ο άνδρας μου έκανε και καρυώτυπο. Θα βγει σε 2 βδομάδες. Θέλω μια χάρη φίλες μου. Να προσευχηθείτε για μένα. Είμαι πολύ κουρασμένη ψυχολογικώς. Αλλά θα ξαναπροσπαθήσω άλλη μια. Σας ευχαριστώ!!!

Σας ευχομαι Καλη επιτυχια σας στελνω θετικη ενεργεια η Παναγια μαζι σας !!! Μακαρι να μας πειτε ευχαριστα σε λιγες μερες❤️🙏🏼🙏🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!

Εχθές έκανα Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκυστεων. Σε 12 μέρες τα νεώτερα. Μέχρι τότε ποιος αντέχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!

Εχθές έκανα Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκυστεων. Σε 12 μέρες τα νεώτερα. Μέχρι τότε ποιος αντέχει. 

Καλή επιτυχία!! Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες και θα πάνε όλα καλά! Πιστεύω σε λίγες μέρες δεν θα το σκέφτεσαι τόσο έντονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!

Εχθές έκανα Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκυστεων. Σε 12 μέρες τα νεώτερα. Μέχρι τότε ποιος αντέχει. 

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!

Εχθές έκανα Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκυστεων. Σε 12 μέρες τα νεώτερα. Μέχρι τότε ποιος αντέχει. 

Καλησπέρα και καλή χρονιά,,,,τι ωραία που ανοίγει η χρονιά,,,,σου εύχομαι να έχεις τα καλυτερα νεα της ζωης σου και του ετους !!!!!!!!!!! Θα αντεξεις,,,εδω αντεξες να φτασεις ως εδω,,,,τωρα που ηρθε η ώρα να πιεις και νερό? Ολοψυχη θετική ενέργεια!!!!!! 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 8 μέρες έχουν περάσει και εμφανές σημείο τίποτα. Να αρχίζω να ανησυχώ; Να αρχίζω να κλαίω; Η και να γελάω; Καλή τύχη και σε εσάς που προσπαθείτε αυτήν την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 8 μέρες έχουν περάσει και εμφανές σημείο τίποτα. Να αρχίζω να ανησυχώ; Να αρχίζω να κλαίω; Η και να γελάω; Καλή τύχη και σε εσάς που προσπαθείτε αυτήν την περίοδο.

Εύχομαι αυτό το μη εμφανίσιμο σημείο στην 8η μέρα σου να είναι καλό σημάδι. Πότε σου είπε να πας για χοριακή? Να μην κλαις , να χαμογελάς και να είσαι ήρεμη. Ότι ήταν να γίνει από εμφύτευση τώρα θα έχει γίνει. Σημασία έχει να πιάστηκαν καλά...και να έχεις επιτέλους το πολυπόθητο κοριτσάκι μου. Μην ψάχνεις για συμπτώματα...το μυαλό παίζει παιχνίδια. Ψάξε για πράγματα να σε κάνουν να ξεχνιέσαι. Η ανυπομονησία είναι σίγουρα μεγάλη αλλά θα ανταμοιφθείς για όλα όσα περνάς όταν με το καλό δεις θετική χοριακή που στο εύχομαι μεσα απ'την καρδιά μου ! Θετική σκέψη πολύ από μένα με πολύ αγάπη!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για χοριακη πάω την άλλη Τετάρτη. Το γνωρίζω ότι αν έχει γίνει η εμφύτευση έχει γίνει. Τι κάνουμε τώρα που το μυαλό μας πάει εκεί συνέχεια. Αχ κοριτσαρες μου είχα πριν την Εμβρυομεταφορά tsh 1,3 και σήμερα που έκανα ήταν 3 λέτε να είναι το πρώτο σημάδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Για χοριακη πάω την άλλη Τετάρτη. Το γνωρίζω ότι αν έχει γίνει η εμφύτευση έχει γίνει. Τι κάνουμε τώρα που το μυαλό μας πάει εκεί συνέχεια. Αχ κοριτσαρες μου είχα πριν την Εμβρυομεταφορά tsh 1,3 και σήμερα που έκανα ήταν 3 λέτε να είναι το πρώτο σημάδι;

Εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να διαβάζω αριθμούς γιατί αυτά είναι αλλωνών ευθύνη. Μίλα με το γιατρο σου και ρώτησέ τον να σου απαντησει να σε καθησυχάσει. Τώρα που το μυαλό παει συνέχεια εκεί,,,κοίτα για κρεβατάκια και τοίχους,,,θα χρειαστούν!!!!! κάνε κάτι να ξεχαστείς,,,,για μενα δες βιντεακια γελιου , μίλα με φιλες σου στο τηλεφωνο για οτιδηποτε βλακεια σου ερχεται,,,διαβασε βιβλια και μπες στο https://enallaktikidrasi.com/ έχει πολύ ωραία άρθρα αν διαβάζεις τέτοια....υπομονή και γλυκιά προσμονή. Όλα καλά θα πάνε,,,εμένα τουλάχιστον απο δώ μέσα μου περνάς πολύ γλυκά ένστικτα και συναισθήματα. 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα μου. Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω.. έχω ήδη μιλήσει με τους γιατρούς μου. Όλοι μου είπαν να δούμε την Τετάρτη που θα κάνω τεστ. Υπομονή μέχρι τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!

Εχθές έκανα Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκυστεων. Σε 12 μέρες τα νεώτερα. Μέχρι τότε ποιος αντέχει. 

Χωρίς να θέλω να σε ξεσηκωσω να ξέρεις πως στις βλαστοκυστες κάνουμε στις 9 μέρες χοριακη!! Στης 3ης μέρας κάνουν στις 12 χοριακη.. Όπως κ να έχει κάνε υπομονή κ εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα μου. Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω.. έχω ήδη μιλήσει με τους γιατρούς μου. Όλοι μου είπαν να δούμε την Τετάρτη που θα κάνω τεστ. Υπομονή μέχρι τότε.

Ετσι μπράβο κορίτσι μου. Όλα καλά....εδώ είμαστε εμείς να απαντάμε και να σου κρατάμε παρέα στη γλυκιά αναμονή σου. Απολαυσε το σκ σου,,,,ισως το επομενο ειστε 3 ή 4 και εκεί να δεις γλεντια!!!!!!! Όλα όπα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήρθε η μεγάλη μέρα. Έχω κάνει τεστ και αναμένω. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήρθε η μεγάλη μέρα. Έχω κάνει τεστ και αναμένω. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

Ολόψυχα Καλή επιτυχία με μία θετική χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήρθε η μεγάλη μέρα. Έχω κάνει τεστ και αναμένω. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Εύχομαι να είναι η καλύτερη μέρα της ζωής σας και του όμορφου ταξιδιού προς τη μητρότητα. Εγώ το 13 το έχω για πολύ γουρικο νούμερο,,, εύχομαι ολόψυχα να είναι και για σας !!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήρθε η μεγάλη μέρα. Έχω κάνει τεστ και αναμένω. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

Καλή επιτυχία! Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...