Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα Μετά Από Εμβρυομεταφορά


Tzeniferr

Recommended Posts

Γεια σας φίλες μου. Είμαι η Τζένη, μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικες με δικά μου ωάρια μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε εξωσωματική με δανικά ωάρια. Είχαμε 4 πολύ καλές βλαστοκυστες. Τοποθέτησα το Σάββατο την μια και καταψύξαμε τις 3. Πέντε μέρες μετά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Να αρχίζω να βάζω τα κλάματα; Έχει καμιά σας παρόμοια περίπτωση; Σας ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Γεια σας φίλες μου. Είμαι η Τζένη, μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικες με δικά μου ωάρια μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε εξωσωματική με δανικά ωάρια. Είχαμε 4 πολύ καλές βλαστοκυστες. Τοποθέτησα το Σάββατο την μια και καταψύξαμε τις 3. Πέντε μέρες μετά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Να αρχίζω να βάζω τα κλάματα; Έχει καμιά σας παρόμοια περίπτωση; Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλά αποτελέσματα! Κ κατά πασα πιθανότητα δε θα έχεις κανένα σύμπτωμα. Εγώ δεν είχα. Ότι είχα κ πριν την εμβρυομεταφορα λόγω φαρμάκων. Μετά την 6η-7η βδομάδα κύησης εμφανίστηκαν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μην ψάχνεις για συμπτώματα δεν υπάρχουν. Πόσο μάλλον σε μας που παίρνουμε κ τόσα φάρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Γεια σας φίλες μου. Είμαι η Τζένη, μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικες με δικά μου ωάρια μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε εξωσωματική με δανικά ωάρια. Είχαμε 4 πολύ καλές βλαστοκυστες. Τοποθέτησα το Σάββατο την μια και καταψύξαμε τις 3. Πέντε μέρες μετά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Να αρχίζω να βάζω τα κλάματα; Έχει καμιά σας παρόμοια περίπτωση; Σας ευχαριστώ πολύ.

Δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα παρα μονο κατι αναγουλες και πιο αργα δηλαδη τελος 7η βδομαδας μεχρι 10η και αυχενικη κοπηκανε ολα μαχαιρι! Ευχομαι πολυ πολυ καλή επιτυχια να μας γραψεις συντομα τα ευχαριστα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλά αποτελέσματα! Κ κατά πασα πιθανότητα δε θα έχεις κανένα σύμπτωμα. Εγώ δεν είχα. Ότι είχα κ πριν την εμβρυομεταφορα λόγω φαρμάκων. Μετά την 6η-7η βδομάδα κύησης εμφανίστηκαν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μην ψάχνεις για συμπτώματα δεν υπάρχουν. Πόσο μάλλον σε μας που παίρνουμε κ τόσα φάρμακα

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μέχρι εχθές δεν είχα τίποτα απολύτως. Σήμερα πρωί πρωί είχα λίγα ροζ υγρά. Είμαι έτοιμη να σκάσω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Στις άλλες 3 φορές που έκανα Εμβρυομεταφορά όταν είχα ροζ υγρά πάντα έκλαιγα στο τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μέχρι εχθές δεν είχα τίποτα απολύτως. Σήμερα πρωί πρωί είχα λίγα ροζ υγρά. Είμαι έτοιμη να σκάσω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Στις άλλες 3 φορές που έκανα Εμβρυομεταφορά όταν είχα ροζ υγρά πάντα έκλαιγα στο τέλος. 

Σε ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα είσαι; Εγώ την 6η-7η είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα κ ήταν εμφύτευσης τελικά. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου να σου πει αν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6η μέρα είμαι. Σκέφτομαι να τον πάρω σε λιγάκι περιμένω να δω μήπως ξανά έχω. Εσύ τελικά έμεινες έγκυος; Ο γιατρός σου τι σου προτείνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

6η μέρα είμαι. Σκέφτομαι να τον πάρω σε λιγάκι περιμένω να δω μήπως ξανά έχω. Εσύ τελικά έμεινες έγκυος; Ο γιατρός σου τι σου προτείνε;

Ναι κορίτσι μου εγώ είμαι έγκυος. Για τότε δε μου είχε ζητήσει κάτι. Αργότερα είχα αιμορραγίες κ καφέ λόγω ψιλό αποκολλήσεων σε όλο το πρώτο τρίμηνο όποτε έπαιρνα έξτρα προγεστερονη. Δόξα το Θεό όλα κύλησαν καλά και είμαι αισίως στον 8ο κ περιμένω τα διδυμάκια μου. Έχεις ακόμα ροζ; Πάρε μωρε ένα τηλέφωνο για να είσαι καλυμμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έχω ροζ αυτήν την στιγμή. Τον πήρα τηλ. Μου είχε δώσει κάποια σαν  υπόθετα για τον κόλπο και μου είπε να τα πάρω από το στόμα. Χάρηκα πολύ που έχεις μείνει έγκυος. Αχ περιμένω πως και πως την Τετάρτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Ένα 24ωρο έχει μείνει και η αγωνία στο φουλ, με 4 ώρες ύπνο σήμερα. Αχ πως περνάνε όλες αυτές οι ώρες;

Περνάνε αργά κ βασανιστικά! Ό,τι κ να κάνεις στην προσπάθειά σου να ξεχαστείς, δεν πετυχαίνει τίποτα! Για εμένα η αναμονή αυτή είναι η χειρότερη φάση της διαδικασίας της εξωσωματικής... Επειδή όμως εσύ έφτασες στο τέλος της φάσης αυτής, σου εύχομαι αύριο να πάρεις το πιο όμορφο δώρο της ζωής σου! Θετικές σκέψεις μόνο κ μην μας ξεχάσεις πάνω στην χαρά σου, ενημέρωσέ μας να παίρνουμε τα πάνω μας κ να αναθαρρούμε κ εμείς που είμαστε λίγα βήματα πιο πίσω από σένα ... Τα καλύτερα έρχονται! 🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Ένα 24ωρο έχει μείνει και η αγωνία στο φουλ, με 4 ώρες ύπνο σήμερα. Αχ πως περνάνε όλες αυτές οι ώρες;

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μολις έκανα τεστ και πήρα απάντηση!!! 91 η χωρική μου!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Κλαίω από χαρά πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μολις έκανα τεστ και πήρα απάντηση!!! 91 η χωρική μου!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Κλαίω από χαρά πλέον.

Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια από εδώ και πέρα!!!!Προσπάθησε να μην έχεις άγχος και να το χαρείς!!!💗💗😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μολις έκανα τεστ και πήρα απάντηση!!! 91 η χωρική μου!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Κλαίω από χαρά πλέον.

Συγχαρητήριαααααααα! Σου εύχομαι να διανύσεις την πιο όμορφη διαδρομή της ζωής σου, μακριά από άγχη κ φοβίες! Όλα θα πάνε σούπερ! Μπράβο, μπράβο, μπράβο! 💙💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μολις έκανα τεστ και πήρα απάντηση!!! 91 η χωρική μου!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Κλαίω από χαρά πλέον.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμούς τώρα κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Χριστουγεννιάτικο δωράκιιιιι💕💕💕👼🏻👼🏻👼🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου. Μολις έκανα τεστ και πήρα απάντηση!!! 91 η χωρική μου!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Κλαίω από χαρά πλέον.

Συγχαρητήρια,,,,μπράβο!!!!!!!!!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να την ευχαριστηθείς στο φουλ!!!!! Τί ωραίο δώρο για Χριστούγεννα ,,,πραγματικά,,,απόλαυσε το !!!! 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας. Εύχομαι τα καλύτερα και σε σας. Το 2021 όλες να καταφέρουμε να κρατήσουμε στα χέρια μας το πολυτιμότερο πράγμα. Το μωράκι μας!!! Το Σάββατο πάμε για β χοριακη ξανά. Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ένα δύσκολο Σάββατο ξεκίνησε. Πήγα για την χοριακη μου. Δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Από 91 πήγε στα 28. Πάλι τα ίδια. Είμαι έτοιμη για να πεθάνω. 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Μετά από 4 εξωσωματικες και 2 αποβολές οι γιατροί μου μου συνέστησαν να κάνει τεστ καρυότυπο αίματος ο άνδρας μου. Έχει κάνει καμία σας; τι να κάνω είμαι σε απόγνωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μετά από 4 εξωσωματικες και 2 αποβολές οι γιατροί μου μου συνέστησαν να κάνει τεστ καρυότυπο αίματος ο άνδρας μου. Έχει κάνει καμία σας; τι να κάνω είμαι σε απόγνωση.

Παρα πολυ λυπαμαι πραγματικα και χιλιες φορες τα εχω γραψει .δε καταλαβεινω πως βαζουν σε διαδικασια εξωσωματικης και μαλιστα μετα απο 4 αποτυχιες να μιλανε για καρυοτυπο!!Ο καρυοτυπος ειναι απαραίτητος πριν απο καθε εξωσωματικη οποια ηλικια και αν εχουμε!!Και ο δικος σου και του αντρα σου απο την αρχη ,για αυτο και λεγεται  καρυοτυπος ζευγους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λες Νεφέλη έχεις απολύτως δίκιο. Και είναι και λογικό άλλωστε. Τώρα όμως αν κάνουμε καρυότυπο τι θα κερδίσουμε. Αφού είδη έχω 3 εμβρυα κατεψυγμένα. Δεν αλλάζει κάτι νομίζω ή κάνω λάθος;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Αυτό που λες Νεφέλη έχεις απολύτως δίκιο. Και είναι και λογικό άλλωστε. Τώρα όμως αν κάνουμε καρυότυπο τι θα κερδίσουμε. Αφού είδη έχω 3 εμβρυα κατεψυγμένα. Δεν αλλάζει κάτι νομίζω ή κάνω λάθος;

 

Αλλαζει & θα πρεπει να δειτε και αλλα θεματα να αποκλείσετε.Πχ ειναι η μητρα τσεκαρισμένη;εχεις κανει καμπυλη σακχαρου/ αντισταση ινσουλινης;σε εχει δει ενδοκρινολογος /αιματολογος;τι αγωγη επαιρνες μετα την ετ; τσεκάρατε ορμονες αν υπαρχει ελλειψη πεφτει η χοριακη..τι οτι ναναι; Δε κανουμε ετ για πλακα και ουτε καθε μερα !!!τα ωαρια δε φταινε ,ειναι το μονο σιγουρο! Ποσο κατακερματισμο df1 εχει ο αντρας;μονο καρυοτυπο προτεινε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου για την εγκυμοσύνη σου!!!!!!

Να ρωτήσω κάτι?

Εμείς που έχουμε πάει σε κλινική για να ξεκινήσουμε εξωσωματική μας έβαλαν να κάνουμε εξετάσεις.

Μεταξύ αυτών κυστική ίνωση κ καρυότυπο.... όμως μόνο τον άντρα μου έβαλαν να τίς κάνει αυτές τις εξετάσεις όχι εμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου για την εγκυμοσύνη σου!!!!!!

Να ρωτήσω κάτι?

Εμείς που έχουμε πάει σε κλινική για να ξεκινήσουμε εξωσωματική μας έβαλαν να κάνουμε εξετάσεις.

Μεταξύ αυτών κυστική ίνωση κ καρυότυπο.... όμως μόνο τον άντρα μου έβαλαν να τίς κάνει αυτές τις εξετάσεις όχι εμένα..

Κυστικη ινωση κανει μονο ο ενας( ειτε αντρας ειτε γυναικα)αν βγει ο ενας θετικος τοτε θα πρεπει να κανει και ο αλλος.καρυοτυπο και οι 2 ..εκτος αν παρετε σπερμα δοτη ή ωαρια δοτριας και τοτε κανει μονο ο ενας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κυστικη ινωση κανει μονο ο ενας( ειτε αντρας ειτε γυναικα)αν βγει ο ενας θετικος τοτε θα πρεπει να κανει και ο αλλος.καρυοτυπο και οι 2 ..εκτος αν παρετε σπερμα δοτη ή ωαρια δοτριας και τοτε κανει μονο ο ενας.

Γειά σου κοπέλα μου ❣️

Καρυότυπο έβαλαν μόνο τον άντρα μου.

Τι να πω δεν ξέρω...

Βέβαια κ οι δύο εξετάσεις βγήκαν άψογες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...