Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ πηρα bamboo πιατακια κουταλακι, σαλιαρες δεν αγορασα ειχα απο τον γιο μου πλαστικές τις οποιες δεν της πολυχρησιμοποιησαμε.. Κ τωρα δεν με βολευουν ιδιατερα οι σαλιαρες ισως κρατήσω 2-3 ρουχα γιαυτο το λογο!! Παγουρακι εβαλα πιο πανω πιο πήρα. 

Ωραια... Ενας ακομα λογος να μην μπω στον κοπο να παρω 😂😂😂δνε τα πολυσυμπαθω αλλα βλεπω όλοι τετοιο παιρνουν..θα βολευτω μου φαινεται με τα δικα μας κ εξω θα χρησιμοποιώ της munchkin. K αργοτερα θα της παρω ενα ανοξειδωτο καλο. 

Ποια; bibabo;;; εγω σήμερα παρελαβα απο bamboobamboo κ ειχα παραγγειλει απο 29 Νοεμβρίου. 

Θελει λιγο χρονο κορίτσι μου... Καθε μερα να το κανείς αρκετές φορες κ θα αρχίσει να κάθεται σίγουρα.. Κ εγω στον γιο μου το ιδιο εκανα, το μικιο βγήκε έτοιμο 😂😂😂

Να σου πω την αλήθεια ίσως το πάρω και το 360 μήπως τα καταφέρει. Θα δοκιμάσω με καλαμακι κανονικό στο σπίτι ή σφηνάκι.. Θα δω.. Αυτά με το σκληρό στομιο τα έχει δοκιμάσει καμία;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σου πω την αλήθεια ίσως το πάρω και το 360 μήπως τα καταφέρει. Θα δοκιμάσω με καλαμακι κανονικό στο σπίτι ή σφηνάκι.. Θα δω.. Αυτά με το σκληρό στομιο τα έχει δοκιμάσει καμία;; 

Στον γιο μου ειχα παρει κ σκληρο στόμιο κ καλαμακι. Ποτε δεν ηπιε απο το σκληρό στομιο.. Εαν δοκιμασεις 360 πες μου την εμπειρία σού. Νομίζω η @Valxris εχει με σκληρο στον μικρο της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Στον γιο μου ειχα παρει κ σκληρο στόμιο κ καλαμακι. Ποτε δεν ηπιε απο το σκληρό στομιο.. Εαν δοκιμασεις 360 πες μου την εμπειρία σού. Νομίζω η @Valxris εχει με σκληρο στον μικρο της. 

Λογικά θα πάω το σκ να πάρω τα πράγματα.. Αν το πάρω όντως θα σου πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema τα bamboobamboo εννοουσα. Τα πήραμε μαζί με μια φίλη 😉 

Σκέφτομαι να πάρω δίσκο tidy tot μήπως κ γλυτώσω λίγο χαμό, δεν έχω κ σκυλο 🤣

Θα χρειαστουμε σίγουρα ένα φορητό καρεκλάκι για τα σπίτι των γιαγιάδων γιατί πηγαινουμε συχνά για φαγητό. Βέβαια δεν είναι αγορά που θα γίνει άμεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Σου ήρθε το θηλαστρο; ένοιωσες να σε βοήθησαν οι συμβουλές; δυσκολο όλο από την αρχή, θέλει κόπο αλλά μπορείς να το προσπαθησεις! 

Αυριο... δεν είχαν το μέγεθος της χοάνης...ευτυχώς ο μικρός μπαίνει ξανά στο στήθος και τρώει κανονικά...😄😇Οποτε ναι νομίζω αξίζει μια προσπάθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema τα bamboobamboo εννοουσα. Τα πήραμε μαζί με μια φίλη 😉 

Σκέφτομαι να πάρω δίσκο tidy tot μήπως κ γλυτώσω λίγο χαμό, δεν έχω κ σκυλο 🤣

Θα χρειαστουμε σίγουρα ένα φορητό καρεκλάκι για τα σπίτι των γιαγιάδων γιατί πηγαινουμε συχνά για φαγητό. Βέβαια δεν είναι αγορά που θα γίνει άμεσα. 

Να σου πω κατι γιατί δεν παίρνεις εκεί να έχετε μόνιμα του ικεα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema τα bamboobamboo εννοουσα. Τα πήραμε μαζί με μια φίλη 😉 

Σκέφτομαι να πάρω δίσκο tidy tot μήπως κ γλυτώσω λίγο χαμό, δεν έχω κ σκυλο 🤣

Θα χρειαστουμε σίγουρα ένα φορητό καρεκλάκι για τα σπίτι των γιαγιάδων γιατί πηγαινουμε συχνά για φαγητό. Βέβαια δεν είναι αγορά που θα γίνει άμεσα. 

Το καταλαβα για τα πιατακια 😝Για σαλιαρα νόμιζα οτι ελεγες την bibabo γιατι ειναι ολοσωμη... Σκέψη αφού ο δίσκος tidy tot βγαίνει μπορεις να πάρεις οτι να ναι απο καθισμα κ να μεταφέρεις μόνο τον δισκο. Άκου εγώ εαν βαλω κατω τραπεζομαντηλο είναι ολα καλα 

Εγώ μια φορα εβγαλα το σκύλι να φάει. Δεν δίνω τίποτε εκτός ξηρας εκτος εαν ειμαι σε φαση απελπισιας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema εννοώ τις σαλιαρες που είναι σαν πουκάμισο που έχει κ ο tidy tot. 

Αν είναι όλα καλά με το τραπεζομάντηλο ίσως το χρησιμοποιήσω για αρχή κ βλέπουμε. 

@Clairy. θα το σκεφτώ να πάρω ένα καρεκλάκι για τη μαμά μου κ ένα για την πεθερα μου έτσι κ αλλιώς τα ίδια χρήματα βγαίνουν 😝 για το σπίτι θα δοκιμάσω το ΙΚΕΑ κ βλέπουμε. 

@Mommy to be τέλεια! Υπέροχα νέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον θηλασμό και το θηλαστρο..έχω αντανακλαστικά καθόδου του γάλακτος...η διαδικασία λέγεται επαναγαλακτισμος.  Βρηκα βοήθεια σε  σχετικές ομάδες...ακόμη και από την μαία όπου και νοίκιασα το θηλαστρο....η διαδικασία  αν ακολουθηθεί σωστά έχει πλήρως επαναγαλακτισμο στο 75 %και 35 ,,%μερικο επαναγαλακτισμο και μικτή  διατροφή...αλλά με δυσκολεύει το ότι είμαι μόνη μου όλη μέρα..θέλει σίγουρα ένα δεύτερο άτομο όλο αυτό....τώρα τον είχα με το ένα χέρι αγκαλιά και με το άλλο το θηλαστρο...😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Στον γιο μου ειχα παρει κ σκληρο στόμιο κ καλαμακι. Ποτε δεν ηπιε απο το σκληρό στομιο.. Εαν δοκιμασεις 360 πες μου την εμπειρία σού. Νομίζω η @Valxris εχει με σκληρο στον μικρο της. 

Ναι έχω και με σκληρό αλλά δεν μπορεί να πιει πίνει με το μαλακό στόμιο είχα βάλει φοτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema η νυστα κ η πεινα η ζωή μου όλη 🤣🤣🤣🤣

@Love32 γιατί θα το βγάλεις; κοιμάστε κ εσεις όλοι μαζί στο δικό σου κρεβάτι; 😝

Ακριβώς χαχα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ακριβώς χαχα ! 

Ο δικός μου κοιμάται στο λίκνο μέχρι το πρώτο ξυπνημα, μετά που έρχεται στο κρεβάτι μας τραβιέμαι τόσο άκρη που σχεδόν μπαίνω στο λίκνο 🤣 

Θα βάλεις κουνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema εννοώ τις σαλιαρες που είναι σαν πουκάμισο που έχει κ ο tidy tot. 

Αν είναι όλα καλά με το τραπεζομάντηλο ίσως το χρησιμοποιήσω για αρχή κ βλέπουμε. 

@Clairy. θα το σκεφτώ να πάρω ένα καρεκλάκι για τη μαμά μου κ ένα για την πεθερα μου έτσι κ αλλιώς τα ίδια χρήματα βγαίνουν 😝 για το σπίτι θα δοκιμάσω το ΙΚΕΑ κ βλέπουμε. 

@Mommy to be τέλεια! Υπέροχα νέα!!! 

Ναι ετσι είναι κ οι bibabo... Εχω 2 μακριές σαλιάρες αλλα δεν κουμπώνουν στον δισκο, οποτε γινεται χάλια στα πλαινα. Tidy tot κανονικα πρεπει να παρω, για να γλιτωσω όλο αυτό το καθαρισμα. 

Δες σήμερα.. Δεν σου κανω περιγραφή μέχρι που έφτασε το γιαουρτι.. IMG_20211213_171537.thumb.jpg.c438f55de084c65a2a2124ff7da13be0.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.Σημερα επλυνα 2 φορες το παγουρι της. Η 2η φορα καθαριοτητας μου βγηκε πολυ ευκολοτερα, ισως πρέπει να το συνηθισω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Lia5  κοιτα διαφορα στον δίσκο απο τα 2 καρεκλακια μας. Με το μικρο καρεκλακι τα φαγητα θα ειναι μονιμα κατω. Με το μεγαλο καρεκλακι η δικη μ απο πλαι μεχρι στιγμης δεν προλαβαίνει να πεταξει IMG_20211213_144511.thumb.jpg.b91f4a1e1ea74255c473780d41610209.jpg

Για το σπιτι κι εμείς μεγάλο έχουμε. Για έξω όμως δε νομιζω να κουβαλάμε κάτι αντίστοιχο 😕

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα τον έβαλα στην γωνία του καναπέ.. Δεν κάθεται με τίποτα πάει να φύγει... Εσείς πως τα κρατήσατε όρθια ρε παιδιά; 

Είπα κι εγώ να το δοκιμάσω γιατί τον έβλεπα εδώ και κάτι μέρες που προσπαθεί να σηκώσει το κορμάκι του... εξοργίστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι ετσι είναι κ οι bibabo... Εχω 2 μακριές σαλιάρες αλλα δεν κουμπώνουν στον δισκο, οποτε γινεται χάλια στα πλαινα. Tidy tot κανονικα πρεπει να παρω, για να γλιτωσω όλο αυτό το καθαρισμα. 

Δες σήμερα.. Δεν σου κανω περιγραφή μέχρι που έφτασε το γιαουρτι.. IMG_20211213_171537.thumb.jpg.c438f55de084c65a2a2124ff7da13be0.jpg

Α τη μαγουλου είναι για φαγωμα 🤗 και ήθελα να ρωτήσω πώς δίνουμε το γιαούρτι. Της το βάζεις στο κουταλάκι και μετά το τρωει σκορπώντας το; και τι κουταλάκι ειναι; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ερωτηση.. 

Οσες θα παρετε δωρα στα μωρα αας για τα Χριστούγεννα, εχετε σκεφτει τι; 

Δεν πρόλαβα να σκεφτώ... ήρθαν τα φορμακια της Manchester United. Η πολλή παρέα με τον μπαμπά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Ερωτηση.. 

Οσες θα παρετε δωρα στα μωρα αας για τα Χριστούγεννα, εχετε σκεφτει τι; 

Αυτο αναρωτιέμαι και εγώ... Μάλλον την αλλη εβδομάδα που έχει άδεια ο άντρας μου θα πάμε να ψάξουμε. Ρούχα έχουμε πολλά.. Πιατάκια κλπ θα μας πάρουν άλλοι για δώρο.. Εμείς δεν ξέρω τι θα πάρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΑχ κορίτσια τι επαθα πριν.. Ειμαι ολη μερα με πονοκεφαλο κ απο το πρωι θελω να κανω εμετό. Με εχουν ξεματιασει 2 διαφορετικοι ανθρωποι κ το κεφαλι συνεχιζε να ποναει. Καθομαι να φαω δεν μπορω, κανω εμετο 2 φορές. Λεω ας παω να ξαπλώσω καλύτερα. Παω στο κρεβατι ξυπναει η μικρή την παίρνω αγκαλια κ αρχιζω να μην αισθάνομαι καλα, να θελω να κανω εμετο. Παίρνω τον αντρα μου τηλ να έρθει, ευτυχώς η δουλειά του είναι 2-3  λεπτα απο το σπιτι. Ερχεται, παίρνει την μικρη κ βγαζω τα πάντα. Μια ώρα δεν μπορούσα να συνελθω κ τωρα είμαι σα να μην συνεβη ποτε τίποτα. Με ξεματιασαν παλι, πηρα κ 2 ντεπον, το 1ο το εκανα εμετό. 

Ακριβώς το ιδιο ειχε παθει η αδερφή μου πριν 2 εβδ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaαχ, γλυκα η μικρή!!! 

Για δώρο του πηραμε διάφορα παιχνίδια από το lidl (ελπίζω να βγάλει κ τα υπόλοιπα μέχρι τα Χριστούγεννα). Θα του παρω κ τον προτζεκτορα που βγάζει αστεράκια γιατί του αρέσουν πολυ οι σκιές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

ΓΑχ κορίτσια τι επαθα πριν.. Ειμαι ολη μερα με πονοκεφαλο κ απο το πρωι θελω να κανω εμετό. Με εχουν ξεματιασει 2 διαφορετικοι ανθρωποι κ το κεφαλι συνεχιζε να ποναει. Καθομαι να φαω δεν μπορω, κανω εμετο 2 φορές. Λεω ας παω να ξαπλώσω καλύτερα. Παω στο κρεβατι ξυπναει η μικρή την παίρνω αγκαλια κ αρχιζω να μην αισθάνομαι καλα, να θελω να κανω εμετο. Παίρνω τον αντρα μου τηλ να έρθει, ευτυχώς η δουλειά του είναι 2-3  λεπτα απο το σπιτι. Ερχεται, παίρνει την μικρη κ βγαζω τα πάντα. Μια ώρα δεν μπορούσα να συνελθω κ τωρα είμαι σα να μην συνεβη ποτε τίποτα. Με ξεματιασαν παλι, πηρα κ 2 ντεπον, το 1ο το εκανα εμετό. 

Ακριβώς το ιδιο ειχε παθει η αδερφή μου πριν 2 εβδ. 

 

Κακο πράγμα το μάτι... Τόσο πολύ δε με έχει πιάσει ποτέ, αλλά ο πονοκέφαλος που με πιάνει είναι πολύ συγκεκριμένος. Πιο παλιά με έπιαναν και τα κλάματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Α τη μαγουλου είναι για φαγωμα 🤗 και ήθελα να ρωτήσω πώς δίνουμε το γιαούρτι. Της το βάζεις στο κουταλάκι και μετά το τρωει σκορπώντας το; και τι κουταλάκι ειναι; 😁

Έβαλα μια μικρη ποσοτητα σε ενα μπωλακι κ πηρα 2 κουταλακια(1 σιλικονι κ 1 πλαστικό) που ειχα στον γιο μου κ της εβαζα γιαουρτι κ το αφηνα μπροστα της. Ειναι μικρή πολυ για προγεμισμενα αλλα δεν τα παράτησε, έφαγε τα 3/4 του γιαουρτιου. Καποιες φορες το επιανε καλα κ το εβαζε στο στομα κ οταν δεν το επιανε καλα της επεφτε στον δίσκο εκνευριζοταν κ πασαλειβε το προσωπο της. Την επομενη θα της βαλω κατι μεσα στο γιαουρτι να την δω. Απλα δεν θα της δωσω ξανα το λεπτο κουταλι σιλικονης γιατι φευγει η ποσότητα, ισως δωσω δικο μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

ΓΑχ κορίτσια τι επαθα πριν.. Ειμαι ολη μερα με πονοκεφαλο κ απο το πρωι θελω να κανω εμετό. Με εχουν ξεματιασει 2 διαφορετικοι ανθρωποι κ το κεφαλι συνεχιζε να ποναει. Καθομαι να φαω δεν μπορω, κανω εμετο 2 φορές. Λεω ας παω να ξαπλώσω καλύτερα. Παω στο κρεβατι ξυπναει η μικρή την παίρνω αγκαλια κ αρχιζω να μην αισθάνομαι καλα, να θελω να κανω εμετο. Παίρνω τον αντρα μου τηλ να έρθει, ευτυχώς η δουλειά του είναι 2-3  λεπτα απο το σπιτι. Ερχεται, παίρνει την μικρη κ βγαζω τα πάντα. Μια ώρα δεν μπορούσα να συνελθω κ τωρα είμαι σα να μην συνεβη ποτε τίποτα. Με ξεματιασαν παλι, πηρα κ 2 ντεπον, το 1ο το εκανα εμετό. 

Ακριβώς το ιδιο ειχε παθει η αδερφή μου πριν 2 εβδ. 

 

Πωωωω..... Πραγματικά το μάτι είναι άλλο πραγμα. Πιστεύω παρα πολύ στο μάτι, στην κακή ενέργεια. Κ όπως λέει κ η @Clairy. είναι πολυ συγκεκριμένος ο πονοκεφαλος που με πιανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Δεν πρόλαβα να σκεφτώ... ήρθαν τα φορμακια της Manchester United. Η πολλή παρέα με τον μπαμπά 😂

Κλασσικος αντρας!! 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweemaαχ, γλυκα η μικρή!!! 

Για δώρο του πηραμε διάφορα παιχνίδια από το lidl (ελπίζω να βγάλει κ τα υπόλοιπα μέχρι τα Χριστούγεννα). Θα του παρω κ τον προτζεκτορα που βγάζει αστεράκια γιατί του αρέσουν πολυ οι σκιές. 

1η χρονια δεν πηραμε παιχνιδια απο εκει.. Ειπαμε να μαζευτούμε γιατι το εχουμε χρυσό πληρώσει. Επισης πρωτη χρόνια εβγαλε τοσο νωρις τα παιχνιδια. Βγαζει λιγα κ το πασχα να ξερεις. 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κακο πράγμα το μάτι... Τόσο πολύ δε με έχει πιάσει ποτέ, αλλά ο πονοκέφαλος που με πιάνει είναι πολύ συγκεκριμένος. Πιο παλιά με έπιαναν και τα κλάματα.. 

κ εγω ξεχωριζω το ματι ειναι συγκεκριμένος ο πονοκεφαλος. Σε τετοιο βαθμο δεν με εχει πιασει ξανα! 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Πωωωω..... Πραγματικά το μάτι είναι άλλο πραγμα. Πιστεύω παρα πολύ στο μάτι, στην κακή ενέργεια. Κ όπως λέει κ η @Clairy. είναι πολυ συγκεκριμένος ο πονοκεφαλος που με πιανει. 

Κ εγω το ιδιο! Σε ενα μαγαζι που δουλευα πριν αρκετά χρονια οπότε ήμουν πρωι μεχρι να σχολασω απο την δουλειά γονατιζα απο το μάτι. Υπξρχε συγκεκριμενο ατομο που μιλουσαμε κ πολυ μαλιστα που με ματιαζε. Μεχρι που εμεινα εγκυος στον γιο μου κ δεν ξαναπηγα. Κ δεν μου κανουν τιποτα ουτε ματοχαντρα, ουτε κατι σαν κλωστες που μου εχουν δώσει απο μυτιληνη. Αλλα ενταξει να φτασω να κανω κ εμετούς δεν υπάρχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...