Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Να πας να το δεις γιατί είναι τσιμπημενο!! Στην πρώτη είχες θέμα με την καμπύλη; Το δικό μου που ήταν 98 στην πρώτη μέτρηση στον προγεννητικό μου είπαν να πάω σε ενδοκρινολόγο και από τότε κάνω μετρήσεις 4 φορές την ημέρα..φυσικά δεν είδα ξανά τέτοιο νούμερο αλλά κοιτάζω να κάνω σωστούς συνδυασμούς στις τροφές για να το κρατάω σε καλά επίπεδα.. προσπάθησε να κάνεις αυτό για αρχή..ελπίζω να έχει πέσει τώρα που θα πας..

Στην κόρη μου ούτε στην καμπύλη είχα θέμα ούτε σε καμία εξέταση από τις μηνιαίες....πρώτη φορά τώρα και πραγματικά έφαγα πολύ λίγα γλυκά γιατί με τσάκιζαν....όσο για τις τροφές πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω......εχω συνέχεια χάλια στομάχι οπότε τρώω τοστ αρκετά  ,φρυγανιές,αραβικές και γενικά τέτοιου ενδιάμεσα στα γεύματα.....αχ ελπίζω να μην είναι κάτι....μέχρι το άλλο Σάββατο θα πάω ψιλό προσεκτικά για να δω πως θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση; η μήτρα μας τώρα σε τι ύψος είναι; 

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι 4 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό και σκεφτόμουν να ρωτήσω το γιατρό μεθαύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι 4 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό και σκεφτόμουν να ρωτήσω το γιατρό μεθαύριο!

Ψαχνω και στο ιντερνετ αλλά δε βρίσκω φωτογραφιες.. 

 

Βρήκα 😊

Screenshot_20210108_220530_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ψαχνω και στο ιντερνετ αλλά δε βρίσκω φωτογραφιες.. 

 

Βρήκα 😊

Screenshot_20210108_220530_com.android.chrome.jpg

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη ανεβαίνει πιο γρήγορα.... Αχχχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη ανεβαίνει πιο γρήγορα.... Αχχχ.. 

Μάλλον γι αυτό φαίνεται στην δεύτερη εγκυμοσύνη πιο γρήγορα η κοιλίτσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mariasmommy είπε:

Στην κόρη μου ούτε στην καμπύλη είχα θέμα ούτε σε καμία εξέταση από τις μηνιαίες....πρώτη φορά τώρα και πραγματικά έφαγα πολύ λίγα γλυκά γιατί με τσάκιζαν....όσο για τις τροφές πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω......εχω συνέχεια χάλια στομάχι οπότε τρώω τοστ αρκετά  ,φρυγανιές,αραβικές και γενικά τέτοιου ενδιάμεσα στα γεύματα.....αχ ελπίζω να μην είναι κάτι....μέχρι το άλλο Σάββατο θα πάω ψιλό προσεκτικά για να δω πως θα είναι 

Εμένα πάντως η ενδοκρινολογος φοβόταν παρα πολυ με το θέμα ζαχαρο..και προγεννητικο ξεκίνησα 89 κι έκανα ξανα εχθες μέτρηση 76.Ο γυναικολόγος παντως μου ειπε οτι κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική και πως τον διαβήτη κυησης τον κάνει ο πλακουτας και όχι κληρονομικότητα η ότι τρώμε πολλά γλυκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natasha24 είπε:

Εμένα πάντως η ενδοκρινολογος φοβόταν παρα πολυ με το θέμα ζαχαρο..και προγεννητικο ξεκίνησα 89 κι έκανα ξανα εχθες μέτρηση 76.Ο γυναικολόγος παντως μου ειπε οτι κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική και πως τον διαβήτη κυησης τον κάνει ο πλακουτας και όχι κληρονομικότητα η ότι τρώμε πολλά γλυκα!!

Ωχ.....οπότε παίζει να μου βγει τώρα....εγώ νόμιζα είναι κληρονομικό η άσχετη!μέχρι τώρα δεν είχα θέμα όμως.....εμγανιζεται έτσι ξαφνικά στον πέμπτο;;;;και δε θυμάμαι πόσο είχα τις άλλες φορές αλλά σίγουρα χαμηλό ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariasmommy είπε:

Ωχ.....οπότε παίζει να μου βγει τώρα....εγώ νόμιζα είναι κληρονομικό η άσχετη!μέχρι τώρα δεν είχα θέμα όμως.....εμγανιζεται έτσι ξαφνικά στον πέμπτο;;;;και δε θυμάμαι πόσο είχα τις άλλες φορές αλλά σίγουρα χαμηλό 

Καλα Κι εγώ το ίδιο νόμιζα.. να ξέρεις 🙄Έχεις κάνει πρωινή μέτρηση??Η καμπύλη σακχάρου θα δείξει σιγουρα για διαβήτη κυησης τωρα όπου να ναι θα την κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλα Κι εγώ το ίδιο νόμιζα.. να ξέρεις 🙄Έχεις κάνει πρωινή μέτρηση??Η καμπύλη σακχάρου θα δείξει σιγουρα για διαβήτη κυησης τωρα όπου να ναι θα την κάνουμε!!!

Τι εννοείς πρωινή μετρηση;;;;νηστικη ειμαι κάθε φορά στις εξετάσεις πρωί..Ναι μου είπε και ο γιατρός αν ξανά έχω ανεβασμένο ζαχαρο θα μου την κάνει νωρίτερα για να είμαστε σίγουροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Το ύψος και τα κιλά σου είναι ιδανικά.. ❤️

Ε μάλλον γι'αυτό "φωναζει" η γιατρός μου για να μην ξεφύγω.. Δεν έχει κ άδικο.. 😆

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

Δυστυχώς Ναι!!!!!αν κάνω το λάθος και φάω καμία μπουκιά από της μικρής που αφήνει υποφέρω......!!!!!

Εγώ κοριτσια θα πάω την άλλη βδομάδα για εξετάσεις πάλι γιατί στις τελευταίες το ζάχαρο ήταν 105.4 και είχα και στα ούρα....ελπίζω να ήταν από τα ελάχιστα γλυκά που έφαγα στις γιορτές.....

Ανεβαίνει εύκολα το ζάχαρο γενικά? Κ αν ανέβει είναι εύκολο να πέσει αν περιορίσεις τη ζάχαρη κ τα γλυκά πχ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι πλέον το νιώθω κανονικά, προχθές παίζαμε κιόλας!! αλλά είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε το ένιωσα πιο νωρίς!! Ένιωσες κάτι;

Πρέπει να είναι υπέροχο συναίσθημα! ❤ Όχι δεν έχω βιώσει τίποτα ακόμα αλλά ανυπομονω!! Βέβαια είναι το πρώτο εμένα ίσως γι'αυτό. Κοιλιά μηδέν ακόμα.. στην πρώτη σου εγκυμοσυνη ποτε άρχισες να βλέπεις κοιλιά κ να το νιώθεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήδη την νιώθω.. Χθες βράδυ μάλιστα μάλλον είχε τρελό χωρο. Όσο για το σάκχαρο στο μικρό μου γύρω στο 4ο μήνα είχα σάκχαρο 89-87 κ για δύο μήνες ακόμη τα ίδια. Η καμπύλη βγήκε μια χαρά.... Κ μετά την καμπύλη άψογες τιμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Πρέπει να είναι υπέροχο συναίσθημα! ❤ Όχι δεν έχω βιώσει τίποτα ακόμα αλλά ανυπομονω!! Βέβαια είναι το πρώτο εμένα ίσως γι'αυτό. Κοιλιά μηδέν ακόμα.. στην πρώτη σου εγκυμοσυνη ποτε άρχισες να βλέπεις κοιλιά κ να το νιώθεις? 

Όντως είναι μοναδικό συναίσθημα...θα το νιώσεις σύντομα!! Στην πρώτη είχα νιώσει τα πρώτα φτερουγίσματα στις 16 εβδομάδες αλλά έντονα γύρω στις 19! Η κοιλιά όπως λέει και η @Starrr έχει ήδη πεταχτεί και αυτή τη φορά ξεκίνησε από πιο ψηλά..είναι και κοντινές σχετικά οι εγκυμοσύνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε μάλλον γι'αυτό "φωναζει" η γιατρός μου για να μην ξεφύγω.. Δεν έχει κ άδικο.. 😆

Ανεβαίνει εύκολα το ζάχαρο γενικά? Κ αν ανέβει είναι εύκολο να πέσει αν περιορίσεις τη ζάχαρη κ τα γλυκά πχ?

Γενικά θέλει προσοχή το ζάχαρο.. συνήθως το ανακαλύπτεις γύρω στην 25η εβδομάδα που κάνουμε την καμπύλη, αλλά αν έχεις υψηλό νηστείας από πιο πριν σε βάζουν να προσέχεις..δεν έχει να κάνει τόσο με το τι τρως..απλά με τη διατροφή στρώνει συνήθως..αν δε στρώσει παίρνεις ινσουλίνη..έχει να κάνει με τον πλακούντα το όλο θέμα! Έχω γνωστή που πριν την καμπύλη είχε φάει τούρτα και το σάκχαρο ήταν στα κατώτατα την επομένη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι πρακτικό τις έμπειρες της παρέας γτ σύντομα θα με απασχολήσει έντονα: πιστεύετε ότι χρειάζεται εξ αρχής παιδικο δωμάτιο ή υπάρχει περιθώριο να φτιαχτεί κ αργότερα, όταν μεταφερθεί το μωρό από το δωμάτιο των γονιών? Ο λόγος που προβληματίζομαι είναι γτ στο σπίτι έχουμε 2 δωμάτια κ το ένα είναι το γραφείο του άντρα μου. Το ξέρουμε ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να μεταφερθεί προσωρινά στο σαλόνι μέχρι κάποια στιγμή να μετακομισουμε, αλλά πότε πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι πρακτικό τις έμπειρες της παρέας γτ σύντομα θα με απασχολήσει έντονα: πιστεύετε ότι χρειάζεται εξ αρχής παιδικο δωμάτιο ή υπάρχει περιθώριο να φτιαχτεί κ αργότερα, όταν μεταφερθεί το μωρό από το δωμάτιο των γονιών? Ο λόγος που προβληματίζομαι είναι γτ στο σπίτι έχουμε 2 δωμάτια κ το ένα είναι το γραφείο του άντρα μου. Το ξέρουμε ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να μεταφερθεί προσωρινά στο σαλόνι μέχρι κάποια στιγμή να μετακομισουμε, αλλά πότε πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει αυτό?

Εγώ θα πεταχτώ και θα πω ότι σκεφτόμουν να το φτιάξω αργότερα. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως το να έχω μια ςλλαξιερα θα ήταν πιο βολικό και από κατω τα ρουχαλάκια κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ θα πεταχτώ και θα πω ότι σκεφτόμουν να το φτιάξω αργότερα. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως το να έχω μια ςλλαξιερα θα ήταν πιο βολικό και από κατω τα ρουχαλάκια κλπ 

Καλά κάνεις κ πετιέσαι, όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες! Ειλικρινά μέχρι να μετακομισουμε (που φέτος δεν παίζει) δεν ξέρω πώς θα βολευτούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλά κάνεις κ πετιέσαι, όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες! Ειλικρινά μέχρι να μετακομισουμε (που φέτος δεν παίζει) δεν ξέρω πώς θα βολευτούμε...

Εμείς ήμασταν τυχεροί γιατί έτυχε ακριβώς τον μήνα που μόλις είχαμε τελειώσει την μετακόμιση. Δηλαδή το σπιτάκι ήταν το γούρι μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Όντως είναι μοναδικό συναίσθημα...θα το νιώσεις σύντομα!! Στην πρώτη είχα νιώσει τα πρώτα φτερουγίσματα στις 16 εβδομάδες αλλά έντονα γύρω στις 19! Η κοιλιά όπως λέει και η @Starrr έχει ήδη πεταχτεί και αυτή τη φορά ξεκίνησε από πιο ψηλά..είναι και κοντινές σχετικά οι εγκυμοσύνες...

Ναι γι αυτό... Κ εμφανίστηκε μέσα σε τρεις μέρες στα ξαφνικά.... Στο πρώτο μου το ένιωσα 12 εβδομάδες. Λίγο πριν την αυχενική. Κ τώρα 12.5 εβδομάδες.... Μετά κάπως σαν να εξαφανίστηκε... Κ τώρα έχει ξεκινήσει κανονικά να το νιώθω όχι σα κ πρώτα.. Αλλά και πάλι το βράδυ η αν ξαπλώσω το μεσημέρι.. Τώρα στο έμβρυο κ στον υπέρηχο είναι πολύ υπερκινητικο. Ενώ στον μικρό μου δεν κουνουσε. Μόνο λίγο χέρια. Τώρα στην μπέμπα στον υπέρηχο δεν μπορούμε να την μετρήσουμε από τις κωλο τούμπες... 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι πρακτικό τις έμπειρες της παρέας γτ σύντομα θα με απασχολήσει έντονα: πιστεύετε ότι χρειάζεται εξ αρχής παιδικο δωμάτιο ή υπάρχει περιθώριο να φτιαχτεί κ αργότερα, όταν μεταφερθεί το μωρό από το δωμάτιο των γονιών? Ο λόγος που προβληματίζομαι είναι γτ στο σπίτι έχουμε 2 δωμάτια κ το ένα είναι το γραφείο του άντρα μου. Το ξέρουμε ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να μεταφερθεί προσωρινά στο σαλόνι μέχρι κάποια στιγμή να μετακομισουμε, αλλά πότε πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει αυτό?

Ναι φυσικά. Εγώ τον είχα μαζί μου έως 6-7 μηνών. Που μετά μετακομισαμε κ εμείς. Του είχα πάρε συρτάριερα που πάνω είχα τοποθετήσει την αλλαξιερα.... Κ του είχα πάρει κ μια ντουλάπα λευκή μικρή στενή εννοώ γύρω στα 100€ νομίζω πως έκανε από ικεα. Με έχει βολέψει πολύ.  Τώρα που είναι πιο μεγάλος θα του αφήσω μόνο την ντουλαπιτσα του..... Κ θα πάρω την συρτάριερα στο δωμάτιο μου που θα βάλω τα ρούχα της μπέμπας. Απ ότι καταλαβαίνεις έχουμε απλώσει τα ρούχα μας, εγώ κ ο άντρας μου, στις ντουλάπες κ των δύο δωματίων..... Αλλά για την ώρα είναι οκ. Γιατί στον μικρό έχουμε δώσει στην ουσία το μικρό δωμάτιο που είναι κανονικά το δωμάτιο του ανδρόγυνου.. Κ εμείς κοιμόμαστε στο παιδικό το οποίο είναι διπλάσιο σα δωμάτιο. Όταν μετά από δύο χρόνια κ εφ όσον είμαστε στο ίδιο σπίτι. Θα ανταλλάξουμε τα δωμάτια. Κ θα βάλουμε τα μικρά μας στο μεγάλο δωμάτιο το παιδικό... Κ εμείς στο μικρό το κανονικό το δικό μας. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι πρακτικό τις έμπειρες της παρέας γτ σύντομα θα με απασχολήσει έντονα: πιστεύετε ότι χρειάζεται εξ αρχής παιδικο δωμάτιο ή υπάρχει περιθώριο να φτιαχτεί κ αργότερα, όταν μεταφερθεί το μωρό από το δωμάτιο των γονιών? Ο λόγος που προβληματίζομαι είναι γτ στο σπίτι έχουμε 2 δωμάτια κ το ένα είναι το γραφείο του άντρα μου. Το ξέρουμε ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να μεταφερθεί προσωρινά στο σαλόνι μέχρι κάποια στιγμή να μετακομισουμε, αλλά πότε πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει αυτό?

Αχ το ίδιο πρόβλημα έχουμε κι έμεινες...είναι πολύ μικρό το σπίτι μας μόλις 50 τμ κι εμείς να φανταστείς έχουμε μόνο μια κρεβατοκάμαρα κι ένα σαλόνι-κουζίνα, ευρύχωρο μεν αλλά δεν κάνει για δωμάτιο μωρού. Ο άντρας μου έχει κάνει σε μια γωνία του σαλονιού το γραφείο του και δουλεύει εκεί ο καημένος...θέλαμε να μετακομίσουμε φέτος σε πιο μεγάλο αλλά ρε κορίτσια έχουν αυξηθεί τόσο πολύ τα ενοίκια....για ένα ίδιο σπίτι σαν το δικό μας -το οποίο είναι σχετικά καινούριας καταστακευης, του 2011- ίδιων τετραγωνικών και κοντινής περιοχής οι τιμές έχουν ανεβεί πάνω από 200 ευρώ (από ότι πληρώνουμε ήδη εμείς σε αυτό που έχουμε)...υπό τις παρούσες συνθήκες στη χωρα δεν είναι λίγο υπερβολικό όλο αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε μάλλον γι'αυτό "φωναζει" η γιατρός μου για να μην ξεφύγω.. Δεν έχει κ άδικο.. 😆

Ανεβαίνει εύκολα το ζάχαρο γενικά? Κ αν ανέβει είναι εύκολο να πέσει αν περιορίσεις τη ζάχαρη κ τα γλυκά πχ?

Δεν είχα θέμα μέχρι τώρα οπότε δεν ξέρω να σου πω!Θα κάνω μια μετρηση  να δω πως πάει! Προσπαθώ να μη φάω κ καθόλου γλυκά αυτές τις μέρες! 

@Liiida είχα έτοιμο το δωμάτιο της μικρής από πριν γεννήσω εκεί είχα 3 υπνοδωμάτια!Τώρα του μπέμπη δε ξέρω πότε θα το φτιάξω! Δεν είναι απαραίτητο να το έχεις έτοιμο! Βόλεψε κάπου μια συρταριερα με αλλαξιερα από πάνω κ δε χρειάζεται κάτι για τους πρώτους μήνες!Εμείς ακόμα μαζί κοιμόμαστε!Όχι ότι το είχα σκοπό ή θα το κάνω και με το δεύτερο αλλά βλέπεις και κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Αχ το ίδιο πρόβλημα έχουμε κι έμεινες...είναι πολύ μικρό το σπίτι μας μόλις 50 τμ κι εμείς να φανταστείς έχουμε μόνο μια κρεβατοκάμαρα κι ένα σαλόνι-κουζίνα, ευρύχωρο μεν αλλά δεν κάνει για δωμάτιο μωρού. Ο άντρας μου έχει κάνει σε μια γωνία του σαλονιού το γραφείο του και δουλεύει εκεί ο καημένος...θέλαμε να μετακομίσουμε φέτος σε πιο μεγάλο αλλά ρε κορίτσια έχουν αυξηθεί τόσο πολύ τα ενοίκια....για ένα ίδιο σπίτι σαν το δικό μας -το οποίο είναι σχετικά καινούριας καταστακευης, του 2011- ίδιων τετραγωνικών και κοντινής περιοχής οι τιμές έχουν ανεβεί πάνω από 200 ευρώ (από ότι πληρώνουμε ήδη εμείς σε αυτό που έχουμε)...υπό τις παρούσες συνθήκες στη χωρα δεν είναι λίγο υπερβολικό όλο αυτό; 

Το πρόβλημα νομίζω είναι ότι λόγω κρίσης δεν χτίστηκαν καινούρια σπίτια κ τώρα λόγω καραντινας κανένας δε μετακομίζει. Αρα τα σπίτια είναι ελάχιστα κ τα κοπανάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...