Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγω τα Pampers premium care του βαζω το νουμερο 2 αλλα γραφει 4-8 κιλα. Ο δικος μου ολη την ωρα κανει φωνουλες ια ια γκε γκε 😍

Εμεις οταν τρωμε τον εχουμε μαζι μας στο ρηλαξ και ξερογλυφεται 😋 

Ουτε εγω αισθάνομαι κουρασμενη πλεον οπως στις αρχες που ημουν άυπνη. Τωρα κοιμάμαι αρκετα και αμα κοιμάμαι δεν εχω αναγκη 😁

Εμένα δεν κοιμάται καλά τις τελευταίες μέρες γι αυτό νιώθω πολύ κουρασμένη... Μάλλον περνάμε το άλμα 15-19... Έχει σχεδόν 15 μέρες τώρα που ξυπνάει πάνω από 3 φορες και δεν κοιμάται κιόλας στο ενδιάμεσο... Χτες κοιμήθηκε 9, ξύπνησε 12 και μετά ξανακοιμηθηκε 1, ξύπνησε πάλι 3 για γαλα, μετά πάλι 4 και ξανακοιμηθηκε 6:30 για να κοιμηθεί πάλι και να ξυπνήσει μια και καλή 8:00. Κι έκτοτε δεν έχει κοιμηθεί όλη μέρα.. Απορώ κι αυτή πως δεν νιώθει κουρασμένη... Εγώ πάντως τα έχω φτύσει... Αν κοιμάμαι κι εγώ έστω κι ένα 6ωρο έχω μεγάλη ενέργεια, η αϋπνία είναι που με σκοτώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα σε όλες. Και εγώ κορίτσια επιστρέφω δουλεια αρχές Νοέμβρη. Όντως πολύ δύσκολο και το καταλαβαίνω τώρα. Με τον μπέμπη ασχολούμαι εγώ και τον έχω μάθει και τον κουμαντάρω. Ξέρω τι θέλει πότε το θέλει. Ο άντρας μου τον κρατάει λίγο να κάνω μπάνιο και τα χάνει αν αρχίσει το κλάμα. Αλλά πιστεύω με τον καιρό θα τον μαθει κ αυτός στην αρχή θα δυσκολευτεί πολύ. Τρέμω τον πρώτο καιρό που θα φύγω και θα μείνουν οι δυο τους πίσω.

Θέμα πεθερικά. Αχ όσο καλές σχέσεις και να έχεις μόλις κάνεις παιδί ξεκαθαρίζουν όλα και αλλάζουν οι ισορροπίες. Εκεί που έλεγα ναι όλα καλά τώρα λέω ωχ μακάρι να μην χρειαζόταν να μου κρατάνε το παιδί. 

Για πες κορίτσι μου για τα πεθερικά... Γιατί εγώ τώρα που θα μετακομίσουμε επαρχία θα μου τα φυλάει η πεθερά μου όταν θα πηγαίνω για δουλειά. Πέρα από 1-2 φορές που έτυχε να κοιτάξει τον μεγάλο γιο δεν έτυχε ξανα. Του χρόνου όμως θα ξεκινήσω δουλειά και θα κοιτάει την μικρή. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έλα μου ντε... Κι ο δικός μου παραπονιέται συνήθως εντονότερα όταν αυτός έχει κοιμηθεί όλη νύχτα στο σαλόνι κι εγώ εχω ξενυχτησει όλη νύχτα... Ειναι λες και το κάνει επίτηδες 😂 Με το που τον ακούω χτυπάνε κόκκινα καμπανάκια στο κεφάλι μου... Το ίδιο κι όταν τον ρωτάει κάποιος αν έχουμε ήρεμο μωρό και απαντάει 'α μια χαρά δεν μας ταλαιπωρεί καθόλου τις νυχτες' 🤯 εκεί με πιάνουν τα διαολια μου😅

Εμείς πάντως έχουμε συννενοηθει σε όλους τους τρίτους που ρωτάνε να λέμε ότι δεν κοιμάται καλά για να μην μας ματιαζουν τις "καλές" μέρες!!!! Δεν ξέρω αλλά στην κόρη μου κάθε φορά που έλεγα σε κάποιον ότι κοιμάται σερί κλπ πάντα το επόμενο βράδυ ξυπνούσε συνέχεια αχχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ότι θυμάμαι θα απαντήσω!!! Εγώ ενώ έχω κοντά μαμά μπαμπά πεθερικά δεν τα αφήνω πουθενά ενώ όλοι τους είναι μια χαρά ανθρώποι και τα λατρεύουν όλοι τα μωρά και όπως θα τα πω εγώ θα τα κάνουν κατά γραμμα πάλι δεν θέλω μόνο αν τύχει κάτι όπως γιατρός ή παιδιάτρος για ένα μόνο παιδί τοτε θα αφήσω τον μικρό τον παίρνω προς το παρόν παντού μαζί ακόμα και γυναικολόγο που με πήγε ο αδερφός μου για Παπ πήρε την κόρη μου ο άντρας μαζί στην δουλειά και τον μικρό μαζί μου και τον κράτησε ο αδερφός μου και τον κοίμισε κιόλας!!! Σε δύο τραπέζια γενεθλίων όχι παιδιών άφησα την μικρή στην πεθερά γιατί εκεί ξέρω ότι θα περάσει καλύτερα τον μικρό φυσικά μαζί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εμένα δεν κοιμάται καλά τις τελευταίες μέρες γι αυτό νιώθω πολύ κουρασμένη... Μάλλον περνάμε το άλμα 15-19... Έχει σχεδόν 15 μέρες τώρα που ξυπνάει πάνω από 3 φορες και δεν κοιμάται κιόλας στο ενδιάμεσο... Χτες κοιμήθηκε 9, ξύπνησε 12 και μετά ξανακοιμηθηκε 1, ξύπνησε πάλι 3 για γαλα, μετά πάλι 4 και ξανακοιμηθηκε 6:30 για να κοιμηθεί πάλι και να ξυπνήσει μια και καλή 8:00. Κι έκτοτε δεν έχει κοιμηθεί όλη μέρα.. Απορώ κι αυτή πως δεν νιώθει κουρασμένη... Εγώ πάντως τα έχω φτύσει... Αν κοιμάμαι κι εγώ έστω κι ένα 6ωρο έχω μεγάλη ενέργεια, η αϋπνία είναι που με σκοτώνει 

Εγω για να πω οτι κοιμηθηκα θελω τουλαχιστον 8-9 ωρες αλλα ευτυχως ο γιος μου μου μοιαζει σε αυτο... μονο σ αυτο αλλα ειναι το πιο σημαντικο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τελειώσει ΔΕ βρεφονηπιοκομος δούλεψα μέχρι το 2016 αλλά δεν έκανα τα χαρτιά μου από το '16 και μετα το 18 ήρθε η κόρη μου και επέλεξα να μείνω σπίτι μαζί της και εφόσον φτάνει ο ένας μισθός του συζύγου θα κάνω το ίδιο και με τον μικρό σε 2-3 χρόνια το συζητάω χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εγώ έχω τελειώσει ΔΕ βρεφονηπιοκομος δούλεψα μέχρι το 2016 αλλά δεν έκανα τα χαρτιά μου από το '16 και μετα το 18 ήρθε η κόρη μου και επέλεξα να μείνω σπίτι μαζί της και εφόσον φτάνει ο ένας μισθός του συζύγου θα κάνω το ίδιο και με τον μικρό σε 2-3 χρόνια το συζητάω χαχαχχα

Εγω ειμαι ΤΕ βρεφονηπιοκομος! Τελειωσα το 2018 και απο τοτε δουλευα με ολιγομηνες συμβασεις σε δημοσιους παιδικους σταθμους και οσο εκανα το μεταπτυχιακό προσεχα παιδακια στο σπιτι τους. Απο τοτε που εμεινα εγκυος σταματησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω ολες περι υγειας και προνοιας ασχολούμαστε 😂 

Αυτο που ρωτανε αν κοιμαται... Και εμας λεει ηρεμη είναι, αλλα γενικα ισχύει εκτός αν την πιασει η κοιλια της το βράδυ.. Φτου φτου μην την ματιασω είναι ήσυχο παιδι.. Απλα θελει την ηρεμια της για να κοιμηθεί αλλιώς τιναζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γαλλική φιλολογία έχω τελειώσει κ έκανα ιδιαίτερα μαθήματα. Φέτος κ του χρόνου δεν έχω σκοπό να δουλέψω, δεν χρειάζεται κιόλας αλλά αργότερα πιστεύω θα το έχω ανάγκη! Όσο για τα πεθερικά ενώ είναι πολύ καλοί άνθρωποι δεν θέλω να έρχονται κ πολύ σπιτι γτ γενικά δεν προσέχουν σε ότι έχει να κάνει με θέματα υγείας. Η αδερφή του άντρα μου κόλλησε ιωση επειδή δουλεύει με παιδιά,ήταν χάλια,μπαινοβγαίνει σπίτι τους κ μένα δεν μου είχαν πει τπτ... Τεσπά, οποίος έρχεται φοράει μάσκα κ ας με λένε περίεργη δεν με ενδιαφέρει. Την Τρίτη έχω δεύτερη δόση Pfizer κ η μικρή το πρώτο της εμβόλιο! Μακάρι καμιά να μην έχει παρενέργειες! Κ εγώ νιώθω πιο ξεκούραστη τώρα σε σχέση με τις πρώτες εβδομάδες, πάντως τώρα κατάλαβα πόσο σημαντικός είναι ο ύπνος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ και γω το ίδιο νιώθω...ευτυχώς εγώ θα αργήσω να πάω δουλειά..γενικά η πεθερά μου την βλέπω σαν το" πηρανχας" την έχω φωνάξει μόνο δύο φορές να κρατήσει τον μικρό..για να πάω γυναικολόγο...με το παραμικρό τον σηκώνει αγκαλια...μου λέει ενα 6 μηνων φτάνει να θηλάσεις...της ανέφερα για την τράπεζα μου λέει τι βλακείες είναι αυτά;;όσο έχεις..χθες πήγαμε μάρκετ..εγώ δηλαδή, ο μικρός κάθησε στο αυτοκίνητο..με τον μπαμπά του έκλαψε βέβαια και με πήρε στο 5 λεπτό..και βγήκα αλλά η πεθερά μου να έρχομαι εγώ να τον κρατάω μισή ώρα..ε λέω τον πήγαμε και βόλτα και με ύφος τι βόλτα με το αυτοκίνητο;; ε ναι τις λέω έστω και λίγο....από τον ενθουσιασμό της για τον μικρό το κάνει αλλά οκ...ιδανικά και γω θα θελα την μαμά μου κοντά αλλά...και κλαίει γιατί κλαίει το παιδί ..ε παιδί είναι λέω θα κλαψει...και όταν τον αφήνω δεν τον βρίσκω καν αλλαγμένο..δεν μπορεί να τον διαχειριστεί ...η ψύχραιμη της όλης υπόθεσης είμαι εγώ .Να σημειώσω ότι αν και ζούμε σε μικρή πόλη και σε απόσταση 10 λεπτών..την βλέπαμε το πολύ 4 φορές το μήνα ...και αυτό τώρα το σχεδόν κάθε μέρα με πιέζει..

 

 

 

 

Κλαίω με το '' πιρανχας"!!! Είσαι θεά!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Μου έχει συμβεί το ίδιο αλλά στο σπίτι... Βγήκα σταζοντας από το ντους αρων αρων γιατί ήρθε έξω από την πόρτα και μου έλεγε τελειώνεις; Το παιδί κάτι έχει... Βέβαια το παιδί έκλαιγε απαρηγόρητο αλλά τελικά ήθελε μόνο αγκαλιά μαμάς... Με το που το πήρα σταμάτησε 😂 Μετά της άλλαξα εξολοκλήρου ρούχα γιατί το είχα κάνει μούσκεμα το παιδάκι 😅

Άστο το μπάνιο μου πλέον είναι 3λεπτο !!!χαχα δεν υπάρχουν οι άντρες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα ήθελα να μείνω με το παιδί η έστω να δουλεύω 4 το πάρα πολύ 6 ώρες μπορεί να το συζητήσω δεν μπορώ να μην έχω κ τα λεφτά 'μου' 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Άστο το μπάνιο μου πλέον είναι 3λεπτο !!!χαχα δεν υπάρχουν οι άντρες !!

Κσι το δικο μου! Προ μωρου ηταν τουλαχιστον μισαωρο συν τις λοσιον περιποίησης 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Άστο το μπάνιο μου πλέον είναι 3λεπτο !!!χαχα δεν υπάρχουν οι άντρες !!

Καλε εχθες την εβαλα για ύπνο και πηγα να κανω μπανιο βιαστικά να μην ξυπνήσει και χαλια λουστηκα σήμερα θα τα ξανακανω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τωρα που εγινε μπεμπαρος νομιζω με βολευει περισσότερο το μει ται. Καλα τον εχω βαλει; 

20211024_190913.jpg

Ναι έτσι είναι τα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@lenaki92 δεν ξέρω για εσας πάντως εγω δεν νιώθω κουραση ακομη.. Δεν ξέρω νιώθω εντάξει λιγες μερες ολο αυτον τον καιρο εχω νιωσει οτι υποφερω απο κουραση😂 νιωθω σαν να είμαι έγκυος νυσταζω απο τις 9 μην σας πω οτι περισσοτερη κουραση ενιωθα στην εγκυμοσύνη παρα τωρα😂 τωρα με την δουλειά θα δειξει ποση κουραση αντεχω 😂😂😂

Αν και απο τα 18 μου δουλεύω και μάλιστα και πρωινά κι όμως το πρωινό ξύπνημα είναι το χειρότερο μου. Οπότε όπως καταλαβαίνεις με σκοτώνει τα ξυπνηματα με τον μωρό. Άλλο που βλέπεις το φατσακι τους και γεμιζεις χαρά. Άμα ξυπνήσω το πρωί έχω απίστευτη ενέργεια απλα όσο περνάει η μέρα ξεφορτιζομαι 🤣 και όπως λες κ εσυ απο τις 7 8 είμαι πτώμα. Καλά μόλις ξεκινήσω δουλειά θα πέσει πολύ γέλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Για πες κορίτσι μου για τα πεθερικά... Γιατί εγώ τώρα που θα μετακομίσουμε επαρχία θα μου τα φυλάει η πεθερά μου όταν θα πηγαίνω για δουλειά. Πέρα από 1-2 φορές που έτυχε να κοιτάξει τον μεγάλο γιο δεν έτυχε ξανα. Του χρόνου όμως θα ξεκινήσω δουλειά και θα κοιτάει την μικρή. 🙄

Το θέμα είναι ότι στη μαμά σου θα της μιλήσεις πιο άνετα να της πεις τι να κάνει τι να μην κανει ακόμα και να της φωνάξεις χωρίς να παρεξηγηθειτε. Στην πεθερά πώς θα βάλεις χέρι? Γενικά έχουν αρχίσει σκηνικά που με ενοχλούν και πιστεύω όταν αρχίσει να τον κρατάει θα νιωθω και υποχρεωμενη δεν ξερω αν με καταλαβαινεις. Που είναι καταπληκτικοι άνθρωποι αλλά...Οταν σου προσέχουν βεβαια το παιδί χαρη σου κανουν αρα πρεπει να παραβλέπεις και καποια πραγματα ε? Που με τους γονείς σου δεν νιώθεις έτσι και ας κάνουν και πολλά παραπανω απο τα πεθερικά. Μακάρι να μην είχα ανάγκη κανεναν και να το μεγάλωνα μονη με τον άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά και εγώ εγω στον τομέα  της υγείας εργάζομαι έχω τελειώσει τμήμα στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής πλέον .Από το 2016 είμαι διορισμένη στο δημόσιο...εμείς περνάμε δύσκολη μέρα δεν ξέρω αυτό το άλμα μας έχει τεντωσει ..😔δεν βγήκαμε τελικά...και κάπως ενιωσα πιεσμένη σήμερα...😔ναι η αρχική κούραση έχει γίνει πιο υποφερτή γιατί  γενικά ξυπνάει αρκετά.. μέρα δεν πολύ κοιμάται..ελπίζω να στρώσει κάποια στιγμή.. τρίτη έχουμε το πρώτο εμβόλιο...καλά πάνα φοράμε νούμερο 1 ακόμη....🤔είμαστε μικρουλιδες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το θέμα είναι ότι στη μαμά σου θα της μιλήσεις πιο άνετα να της πεις τι να κάνει τι να μην κανει ακόμα και να της φωνάξεις χωρίς να παρεξηγηθειτε. Στην πεθερά πώς θα βάλεις χέρι? Γενικά έχουν αρχίσει σκηνικά που με ενοχλούν και πιστεύω όταν αρχίσει να τον κρατάει θα νιωθω και υποχρεωμενη δεν ξερω αν με καταλαβαινεις. Που είναι καταπληκτικοι άνθρωποι αλλά...Οταν σου προσέχουν βεβαια το παιδί χαρη σου κανουν αρα πρεπει να παραβλέπεις και καποια πραγματα ε? Που με τους γονείς σου δεν νιώθεις έτσι και ας κάνουν και πολλά παραπανω απο τα πεθερικά. Μακάρι να μην είχα ανάγκη κανεναν και να το μεγάλωνα μονη με τον άντρα μου.

Εγω με τη μητερα μου δεν εχω τη σχεση που περιγραφεις αλλα καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Να σκεφτεσαι οτι οσο ειναι εγγονακι των γονιων σου τοσο ειναι και των γονιων του αντρα σου και οχι οτι στο προσεχουν εσενα. Αφου ειναι σωστοι ανθρωποι οπως λες δε θα το βλεπουν σαν χαρη. Και αν σε ενοχλησει κατι το λες με ευγένεια 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Αν και απο τα 18 μου δουλεύω και μάλιστα και πρωινά κι όμως το πρωινό ξύπνημα είναι το χειρότερο μου. Οπότε όπως καταλαβαίνεις με σκοτώνει τα ξυπνηματα με τον μωρό. Άλλο που βλέπεις το φατσακι τους και γεμιζεις χαρά. Άμα ξυπνήσω το πρωί έχω απίστευτη ενέργεια απλα όσο περνάει η μέρα ξεφορτιζομαι 🤣 και όπως λες κ εσυ απο τις 7 8 είμαι πτώμα. Καλά μόλις ξεκινήσω δουλειά θα πέσει πολύ γέλιο. 

Και εγω δυσκολα ξυπναγα το πρωι για δουλειά αλλα το προτιμουσα απο το να δουλευω βραδινα ενιωθα οτι ολη την μερα την περνουσα στην δουλειά! Δεν ξέρω πως θα την παλεψω να κανω βαρδιες σε νοσοκομείο 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Εμείς πάντως έχουμε συννενοηθει σε όλους τους τρίτους που ρωτάνε να λέμε ότι δεν κοιμάται καλά για να μην μας ματιαζουν τις "καλές" μέρες!!!! Δεν ξέρω αλλά στην κόρη μου κάθε φορά που έλεγα σε κάποιον ότι κοιμάται σερί κλπ πάντα το επόμενο βράδυ ξυπνούσε συνέχεια αχχαχαχα!!!

Έλιωσα!! Ο άντρας μου απο τότε που άνοιξε το στόμα του για την μικρή σε άλλους, η μικρή έχει αλλάξει 360 μοίρες. Του έχω πει να μην λέει σε κανέναν τίποτα. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Τωρα που εγινε μπεμπαρος νομιζω με βολευει περισσότερο το μει ται. Καλα τον εχω βαλει; 

20211024_190913.jpg

Είστε τέλειοι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Πραγματικά και εγώ εγω στον τομέα  της υγείας εργάζομαι έχω τελειώσει τμήμα στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής πλέον .Από το 2016 είμαι διορισμένη στο δημόσιο...εμείς περνάμε δύσκολη μέρα δεν ξέρω αυτό το άλμα μας έχει τεντωσει ..😔δεν βγήκαμε τελικά...και κάπως ενιωσα πιεσμένη σήμερα...😔ναι η αρχική κούραση έχει γίνει πιο υποφερτή γιατί  γενικά ξυπνάει αρκετά.. μέρα δεν πολύ κοιμάται..ελπίζω να στρώσει κάποια στιγμή.. τρίτη έχουμε το πρώτο εμβόλιο...καλά πάνα φοράμε νούμερο 1 ακόμη....🤔είμαστε μικρουλιδες.....

Μετα απο ποσα χρόνια διοριστηκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ νοσηλευτική έχω σπουδάσει κορίτσια 😂 Πραγματικά είμαστε όλες του τομέα υγείας... Όμως εγώ δεν εργάστηκα ποτέ στον τομέα αυτό γιατί ασχολήθηκα με τον τουρισμό που μου ταίριαξε καλύτερα και είναι οικονομικά σαφώς  πολύ πολύ καλύτερα από ότι αν δούλευα σε κάποιο νοσοκομείο. Αυτό που κάνω είναι να φτιάχνω κοσμήματα... Χόμπι που έγινε επάγγελμα 😅 Εκτός από το μαγαζί του άντρα μου που έχουμε στο νησί προμηθευω κι άλλα 30 μαγαζιά σε όλη την Ελλάδα σε διάφορα νησιά οπότε δουλεύω όλο τον χρόνο ακατάπαυστα... Ακόμα και λεχωνα που ήμουν καθόμουν κι έφτιαχνα οποτε έβρισκα χρόνο. Τώρα που θα επιστρέψουμε Αθήνα θα πηγαίνω κι εγώ κάποιες ώρες στο εργαστηρι μου που ευτυχώς είναι κοντά στο σπίτι γιατί δεν με βολεύει πολύ να φτιάχνω στο σπίτι, μου λείπουν εργαλεία κτλ  συν ότι χρειάζομαι τους βοηθούς μου... Όπως και να έχει πρέπει να μπω σε μια σειρά γιατί μέχρι τον Απρίλιο πρέπει να έχω φτιάξει περίπου 5000 κομμάτια και με πιάνει τρόμος μόνο που το σκέφτομαι... Έπρεπε να είχα ξεκινήσει χτες! 😑 Αλλά με το μωρό ειναι πιο δύσκολο να βρεθεί χρόνος. Μου αρέσει που ήθελα να πάρω και μέρος σε έκθεση για να επεκταθώ περισσότερο 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τελειώσει ειδικός Μηχανογραφημένου Λογιστηρίου, αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ. Δούλευα 10 χρόνια εστίαση, όμως για μένα έκλεισα οριστικά αυτό το κομμάτι από την στιγμή που έμεινα έγκυος στον γιο μου. Όταν πήγα στην σχολή ξυπνούσα στις 6 πήγαινα για δουλειά κ μετά στην σχολή κ γυρνούσα σπίτι στις 9-10 το βράδυ. Πότε δεν κοιμόμουν πολλές ώρες αλλά τουλάχιστον κοιμόμουν συνεχόμενα. Δεν είχα ούτε έχω πρόβλημα με τα πρωινά ξυπνηματα. Δουλειά κ παιδιά χωρίς βοήθεια παλεύονται με πρόγραμμα όμως. 

Η μικρή παρόλο που έχει βγει από το άλμα ο  βραδινός ύπνος της είναι ακομη περίεργος κ δε νομίζω να φτιάξει τώρα. Την ημέρα κοιμάται μόνο πάνω μου κ γενικά είναι μόνο πάνω μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...