Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Εμένα έβγαλε νινίδα έβαλα της frezyderm το ABC και μέσα σε δύο εφαρμογές έφυγε. Στο στήθος αποφεύγω να βάζω κάτι αλλά έχω κάνει αρκετές ραγάδες απλά λόγω θηλασμού δεν βάζω

Όσο για την επαφή τουλάχιστον χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Στο στήθος δεν βάζω κάτι. Έχει λίγο νινιδα βάζω οπότε το θυμηθώ λάδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δε νομίζω να φταίει αυτό. Έχω υποψία από την αρχή την είχα βέβαια ότι κάτι την ενοχλεί αλλά έλεγα μπα.. Θα κάνω 1 μήνα αποχή από γαλακτομικα, πιστεύω να τα καταφέρω γιατί πραγματικά τρώω ότι βρίσκω μερικές μέρες. Εμάς όταν ξυπνάει το πρωί αν δεν γελάσει την έχω καταλάβει θα περάσω χάλια μέρα. Σήμερα δεν έκανε κ κακά της οπότε το βράδυ μας θα είναι χαλια!! 

Εμείς έχουμε ένα πλυντήριο στεγνωτήριο πάρα πολλά χρόνια αλλά σαν στεγνωτήριο δεν είναι καλό. Το είχε άντρας μου πριν τον γνωρίσω.

Στην 1η γέννα ήρθαμε σε επαφή πρώτη φορά στους 6 μηνες κ ο λόγος ήταν γτ πονουσα κάτω, με περιποιηθηκε καλά βλέπεις ο γιατρός. Μόνο βράδυ βρισκόμασταν αφού σχολαει στις 11. Μας είχε τύχει να ξυπνήσει κ όπως καταλαβαίνεις όλα εγιναν γρήγορα. Ο γιος μου λίγες φορές σηκώνεται από το κρεβάτι, πάντα φώναζε κ φωνάζει. Τώρα, ακόμα δεν, ο 1 είναι πιο πτώμα από τον άλλον!! Σήμερα πχ δεν παίζει να καθίσω ξύπνια λέω εγώ τώρα.... 

Πώς είναι η κόρη σου; 

Μας έχει πεθάνει στη γκρίνια 😵🥴

Χθες είχε δέκατα, δεν της έδωσα αντιπυρετικο πέρα απ το βράδυ που είχε γύρω στο 38 μπας και τη βοηθήσω στον ύπνο αλλά δεν.. Ξεκίνησε βήχα χθες και σήμερα και μπούκωμα.. Σήμερα έκανε μια φορά μόνο 38.3 αλλά προβλέπεται δύσκολη νύχτα 🤐

Μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε όρο, αντιπυρετικα, ένα φυτικό σιρόπι για το βήχα και μια κρέμα για εντριβες στο στήθος της mustela. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν τρώει τπτ 2 μέρες τωρα.. Έτσι ήταν και τα δικά σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Δε νομίζω να φταίει αυτό. Έχω υποψία από την αρχή την είχα βέβαια ότι κάτι την ενοχλεί αλλά έλεγα μπα.. Θα κάνω 1 μήνα αποχή από γαλακτομικα, πιστεύω να τα καταφέρω γιατί πραγματικά τρώω ότι βρίσκω μερικές μέρες. Εμάς όταν ξυπνάει το πρωί αν δεν γελάσει την έχω καταλάβει θα περάσω χάλια μέρα. Σήμερα δεν έκανε κ κακά της οπότε το βράδυ μας θα είναι χαλια!! 

Εμείς έχουμε ένα πλυντήριο στεγνωτήριο πάρα πολλά χρόνια αλλά σαν στεγνωτήριο δεν είναι καλό. Το είχε άντρας μου πριν τον γνωρίσω.

Στην 1η γέννα ήρθαμε σε επαφή πρώτη φορά στους 6 μηνες κ ο λόγος ήταν γτ πονουσα κάτω, με περιποιηθηκε καλά βλέπεις ο γιατρός. Μόνο βράδυ βρισκόμασταν αφού σχολαει στις 11. Μας είχε τύχει να ξυπνήσει κ όπως καταλαβαίνεις όλα εγιναν γρήγορα. Ο γιος μου λίγες φορές σηκώνεται από το κρεβάτι, πάντα φώναζε κ φωνάζει. Τώρα, ακόμα δεν, ο 1 είναι πιο πτώμα από τον άλλον!! Σήμερα πχ δεν παίζει να καθίσω ξύπνια λέω εγώ τώρα.... 

Πώς είναι η κόρη σου; 

Το δικο μας ειναι καλο, ουτε 5 χρονια δεν το εχουμε αλλα 2 φορες τη βδομάδα που βαζω πλυντήριο κοιταω να εχει καλη μερα απο το πρωι και στεγνώνουν εξω.

Κι εγω ειχα ενοχληση στην αρχη γιατι ειχα γδαρθει πολυ επειδη το μωρο βγηκε με το χερι ομως, δε νομιζω να φταιει ο γιατρος... Τωρα που αισθανομουν καλα μου ηρθε παλι περιοδος σε 28 μερες, ισως σταθεροποιηθεί και δε μου κανει εκπληξη καθε φορα απο δω και περα 🤷🏼‍♀️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Εμεις μέχρι στιγμής κάναμε δύο προσπάθειες..και τις δύο ξύπνησε την πιο" κατάλληλη" στιγμή🤪🤪δυόμιση;;εγώ αισίως 10 γιατί και σε  όλη την εγκυμοσύνη εξαιτίας της υπερεμμεσης δεν..😲

Μια απ τα ιδια λογω αιμορραγίας 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Εμεις πρώτη φορά κάναμε στις 40 κάτι μέρες.. Πηγα σε αλλο δωμάτιο. Γενικά καμία σχέση όπως πριν αλλα προσπαθώ μετά από κάποια παράπονα όχι περί ερωτικού μόνο γενικά ότι τον είχα παραμελήσει να κρατάω λίγες δυνάμεις το βράδυ κάποιες φορές. Βάζουμε την κάμερα για να τον ακούσουμε. Έως τώρα δεν έχει ξυπνήσει ποτέ. 

@Tweema λοιπόν μετά τον ύπνο του ξύπνησε ορεξάτος και μου έκανε 2 πράγματα πρώτη φορά. 1ο του σφύριξε ο παππούς του και γύρισε προς τον θόρυβο που μέχρι χθες δεν το είχε κάνει ξανά και 2ο τον είχα μπρουμιτα που δεν του αρέσει κανονικά αλλα τώρα γελούσε και πήγε να συρθεί.

Αν είχε αλλεργία δε θα ειχε εμφανίσει και κάτι άλλο;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Κι εμείς είχαμε 6 μήνες να έρθουμε σε επαφή δηλαδή από τον 8ο μήνα εγκυμοσύνης... Η πρώτη επαφή μετά τη γέννα ήταν στους 3 μήνες και δεν ήταν καν επαφή 😂 ειχα πόνο και τον έδιωξα άρον άρον. Τελικά καταφέραμε να έρθουμε σε κανονική επαφή πριν λίγες μέρες, βοήθησε πολύ ένα λιπαντικό που πήρα κι εννοείται η ατμόσφαιρα... Χρειαζόμαστε κι εμείς κάπως μια προετοιμασία δεν γίνεται έτσι στο πόδι... Βράδυ 11 η ώρα αφού κοιμήθηκε καλά η μικρή. Ευτυχώς ήταν πολύ κουρασμένη και δεν ξύπνησε... Ηταν και όμορφη η εμπειρία αυτή τη φορά οπότε χάρηκα γιατί είχα αρχησει να φοβάμαι ότι δεν θα το ξαναεχαριστηθω ποτέ μου 😅 Δυστυχώς όμως μετά αδιαθετησα και δεν ξαναηρθαμε σε επαφή. Ελπίζω την επόμενη φορα να είναι εξίσου όμορφη η εμπειρία γιατί μου έχει μείνει ένας φόβος από την πρώτη πρώτη προσπάθεια 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Εγω έβαλα μερικές φορές ελαιόλαδο και το έτριψα με βαμβάκι το άφησα πάνω για λίγες ώρες και μετά μπάνιο. Δεν έχει εμφανιστεί προς το παρόν πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Περαστικα σας!!!πωπω κατάφερε και έριξε τόσο πολύ κορεσμό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς είχαμε 6 μήνες να έρθουμε σε επαφή δηλαδή από τον 8ο μήνα εγκυμοσύνης... Η πρώτη επαφή μετά τη γέννα ήταν στους 3 μήνες και δεν ήταν καν επαφή 😂 ειχα πόνο και τον έδιωξα άρον άρον. Τελικά καταφέραμε να έρθουμε σε κανονική επαφή πριν λίγες μέρες, βοήθησε πολύ ένα λιπαντικό που πήρα κι εννοείται η ατμόσφαιρα... Χρειαζόμαστε κι εμείς κάπως μια προετοιμασία δεν γίνεται έτσι στο πόδι... Βράδυ 11 η ώρα αφού κοιμήθηκε καλά η μικρή. Ευτυχώς ήταν πολύ κουρασμένη και δεν ξύπνησε... Ηταν και όμορφη η εμπειρία αυτή τη φορά οπότε χάρηκα γιατί είχα αρχησει να φοβάμαι ότι δεν θα το ξαναεχαριστηθω ποτέ μου 😅 Δυστυχώς όμως μετά αδιαθετησα και δεν ξαναηρθαμε σε επαφή. Ελπίζω την επόμενη φορα να είναι εξίσου όμορφη η εμπειρία γιατί μου έχει μείνει ένας φόβος από την πρώτη πρώτη προσπάθεια 🙄

Κατάλαβα οδηγίες χρήσεως θα χρειαστούμε από την αρχή!!!🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Περαστικά σας και κουράγιο 🙄❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Περαστικά σας κορίτσι μου!!! Καλή δύναμη!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Επαφη; Τι είναι αυτό; 😂 Πλάκα κάνω. Κάναμε δύο απόπειρες μετά από τις 40 μέρες και οι δύο αποτυχημένες. Στην πρώτη δεν μου ερχόταν καθόλου. Πήγα στον γιατρό και μου έλυσε την απορία. Η περίοδος είναι μακριά ακόμα για μένα, οπότε οι αντίστοιχες ορμόνες στα τάρταρα. Άρα διάθεση δεν... Τη δεύτερη φορά μιας ακόμα προσπάθειας ξύπνησε η μικρή και άρχισε να κλαίει. 100%αποτυχία! Με 2 παιδιά σπίτι, χωρίς βοήθεια και με αυτή την εξάντληση, το μόνο που μου ανεβάζει τη λίμπιντο είναι ένα ωραίο σοκολατένιο γλυκό!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Περαστικά σας και καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Περαστικα σας!!!πωπω κατάφερε και έριξε τόσο πολύ κορεσμό;;;

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!! 

Ναι ο καημενακος ζοριστηκε η ψυχούλα!!!! Αφού δεν μπορούσε να ανασανει και στο τέλος εβηχε για να το διαχειριστεί και έκλαιγε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά @Valxris, σύντομα να αναρρώσει ο μικρούλης. Εμάς είναι τέταρτη βδομάδα με μυξούλες, ελπίζω να βελτιωθεί ή τουλάχιστον να μη χειροτερέψει.

@PanB το κλασικό χαμομήλι με μέλι και λεμόνι και καμιά γάργαρα με αλατόνερο νομίζω θα σε βοηθήσουν αν τις αντέχεις και τις κάνεις συχνά. Μετά στον πολύ πόνο που μακάρι να μην εξελιχθεί εκεί, το ντεπόν λογικά. Περαστικά και σε σένα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμεις πρώτη φορά κάναμε στις 40 κάτι μέρες.. Πηγα σε αλλο δωμάτιο. Γενικά καμία σχέση όπως πριν αλλα προσπαθώ μετά από κάποια παράπονα όχι περί ερωτικού μόνο γενικά ότι τον είχα παραμελήσει να κρατάω λίγες δυνάμεις το βράδυ κάποιες φορές. Βάζουμε την κάμερα για να τον ακούσουμε. Έως τώρα δεν έχει ξυπνήσει ποτέ. 

@Tweema λοιπόν μετά τον ύπνο του ξύπνησε ορεξάτος και μου έκανε 2 πράγματα πρώτη φορά. 1ο του σφύριξε ο παππούς του και γύρισε προς τον θόρυβο που μέχρι χθες δεν το είχε κάνει ξανά και 2ο τον είχα μπρουμιτα που δεν του αρέσει κανονικά αλλα τώρα γελούσε και πήγε να συρθεί.

Αν είχε αλλεργία δε θα ειχε εμφανίσει και κάτι άλλο;; 

 

Δεν βρε κλαιρη μου.. Η μικρή από την ημέρα που γεννήθηκε τραβάει ζόρι με τα κακά, αυτή η δυσανεξία πιυ βγάζει στο στήθος κ όχι δεν είναι από υπερπαραγωγή είμαι σίγουρη. Κάτι της φταίει δεν ξέρω τι. Ίσως είναι λάθος να κάνω αποχή, ίσως κ όχι. Στον γιο μου μετατον 3ο μήνα είδα ότι τον ενοχλεί το ψάρι κ οταν του έδωσα να φάει ψάρι έκανε διαρροιες, μέχρι κ τώρα πιυ κοντεύει 5 χρόνων έχει κάκιστη σχέση μαζι του. Βέβαια ο καημένος είχε πολλές ενδείξεις για αλλεργία. 

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μας έχει πεθάνει στη γκρίνια 😵🥴

Χθες είχε δέκατα, δεν της έδωσα αντιπυρετικο πέρα απ το βράδυ που είχε γύρω στο 38 μπας και τη βοηθήσω στον ύπνο αλλά δεν.. Ξεκίνησε βήχα χθες και σήμερα και μπούκωμα.. Σήμερα έκανε μια φορά μόνο 38.3 αλλά προβλέπεται δύσκολη νύχτα 🤐

Μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε όρο, αντιπυρετικα, ένα φυτικό σιρόπι για το βήχα και μια κρέμα για εντριβες στο στήθος της mustela. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν τρώει τπτ 2 μέρες τωρα.. Έτσι ήταν και τα δικά σας; 

Όσες φορές έχει αρρωστήσει ο γιος μου δεν τρώει κ δεν με νοιάζει έχει αποθεματα 🤣 κάπως έτσι καταλαβαίνω ότι κάτι τον τριγυρνάει κόβει τα πάντα. 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν είδα τι γράψατε όταν έχω χρόνο θα σας διαβάσω! Εμείς από εχθές 2η ώρα το μεσημέρι είμαστε στο νοσοκομείο με τον μικρό! Ζοριζοταν στην αναπνοή και τον φέραμε τρέχοντας! Μας έκαναν εισαγωγή το οξυγόνο στο 80 ήταν! Του βάλανε 3ωρες οξυγόνο και ευτυχώς από εχθές το απόγευμα είναι σταθερός από 95και πάνω του κάναν αιματολογικές να δούνε την λοίμωξη και ούρων ευτυχώς όλα καλά δεν χρειάστηκε κάτι σε φάρμακο μόνο μάσκες με φάρμακο για την βρογχιολιτιδα θα μας κρατήσουν και αύριο σίγουρα μετά βλεπουμε πως θα πάει έχει βήχα και μπούκωμα!

Αχ κορίτσι μου περαστικα 😢 την κόρη σου που την έχεις αφήσει; 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Επαφη; Τι είναι αυτό; 😂 Πλάκα κάνω. Κάναμε δύο απόπειρες μετά από τις 40 μέρες και οι δύο αποτυχημένες. Στην πρώτη δεν μου ερχόταν καθόλου. Πήγα στον γιατρό και μου έλυσε την απορία. Η περίοδος είναι μακριά ακόμα για μένα, οπότε οι αντίστοιχες ορμόνες στα τάρταρα. Άρα διάθεση δεν... Τη δεύτερη φορά μιας ακόμα προσπάθειας ξύπνησε η μικρή και άρχισε να κλαίει. 100%αποτυχία! Με 2 παιδιά σπίτι, χωρίς βοήθεια και με αυτή την εξάντληση, το μόνο που μου ανεβάζει τη λίμπιντο είναι ένα ωραίο σοκολατένιο γλυκό!😁

Χαχαχα πόσο φίλη μου 😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα! Ξύπνησα κι εγώ με πονόλαιμο.. Για πείτε, τι πίνω συμβατό με το θηλασμό; 😷

1κγ ρίγανη σε 100μλ νερό τα βάζεις να βράσουν,σουρωνεις, αφήνεις λίγο να κρυώσει κ βάζεις μελακι  αν δεν σου αρέσει πιες το με δόσεις. Επίσης νερό λεμόνι μέλι τζιντζερ νέρο. Κ τρίψιμο μπροστά στο στήθος κ στην πλάτη με κάποιο έλαιο μέχρι να ζεσταθεί το χέρι. Μακάρι να μείνεις μόνο στον πονόλαιμο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ όπως το σκέφτηκα κ χθες, δυστυχώς είχαμε πάρα πάρα πολύ χάλια βράδυ.. Μα το θεό οι 2τελευταιες μέρες μας μου φέρνουν  αναμνήσεις όταν είχα τον γιο μου με κολικούς. Το βράδυ ήταν χααααλια ξύπνησε 2 φορές μέχρι τις 22.30 με κλάματα να μην κάθεται στήθος να την κάνω βολτες κ να κλαίει. Κοιμήθηκαμε μετά 1 3ωρο , κάθισε 2,5 ώρες ξύπνια κ έκλαιγε δεν ήρεμουσε με τίποτα, μέχρι κ το μοσχαράκι ο γιος μου ξύπνησε!! Μετά κοιμήθηκε ξανά 1-1,5 ώρα κ πάλι κλάματα. Εκεί ηρέμησε λίγο στο στήθος, θήλαζε πολλή ώρα κ εγώ κοιμόμουν όρθια.. Αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και περαστικά σε οσες την αρπαξατε και στα παιδακια σας ❤ Τωρα με τα μωρα τι θερμοκρασία πρεπει να εχουμε στο σπιτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα και περαστικά σε οσες την αρπαξατε και στα παιδακια σας ❤ Τωρα με τα μωρα τι θερμοκρασία πρεπει να εχουμε στο σπιτι;

18-22 πρέπει να εινσι η θερμοκρασία για χειμώνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Στο στήθος βάζετε κάτι για ενυδάτωση ;;και αποφυγή χαλάρωσης;;

Τα μικρά σας έχουν Νινιδα;;κάνετε κάτι;;η την αφήνεται να φύγει φυσικά;;

 

Εμεις δεν έχουμε, ουτε εγω ειχα μικρη αλλα ξερω οτι οι παλιες κανανε μπανιο τα μωρα με χαμομήλι, κανει καλο σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμεις πρώτη φορά κάναμε στις 40 κάτι μέρες.. Πηγα σε αλλο δωμάτιο. Γενικά καμία σχέση όπως πριν αλλα προσπαθώ μετά από κάποια παράπονα όχι περί ερωτικού μόνο γενικά ότι τον είχα παραμελήσει να κρατάω λίγες δυνάμεις το βράδυ κάποιες φορές. Βάζουμε την κάμερα για να τον ακούσουμε. Έως τώρα δεν έχει ξυπνήσει ποτέ. 

@Tweema λοιπόν μετά τον ύπνο του ξύπνησε ορεξάτος και μου έκανε 2 πράγματα πρώτη φορά. 1ο του σφύριξε ο παππούς του και γύρισε προς τον θόρυβο που μέχρι χθες δεν το είχε κάνει ξανά και 2ο τον είχα μπρουμιτα που δεν του αρέσει κανονικά αλλα τώρα γελούσε και πήγε να συρθεί.

Αν είχε αλλεργία δε θα ειχε εμφανίσει και κάτι άλλο;; 

 

Ολοι οι παππούδες σφυριζουν απο οτι φαίνεται 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...