Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ επειδή στην εφηβεία έκανα πολλές πλακωθηξα τώρα στα πασαλειματα!τώρα βέβαια ππαλθ δεν βάζω τιποτα,ούτε ενυδατική στο πρόσωπο δυστυχώς!.

Νομίζω πάντως ότι θα ατονίσουν!

Ακριβώς ετσι και εγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Είμαι ξύπνια από τις 5.30 που ξύπνησε η μικρή κ συνέχισε το χθεσινό κλάμα, να θέλει να κοιμηθεί κ να θηλάσει κ να μην κάθεται. Κοιμήθηκε πριν λίγο για 10 ολόκληρα  λεπτά!! Κ από τις 12 πάρα μέχρι κ τις 5.30 είχε ξυπνήσει αλλες 2 φορές που με δυσκολία δέχτηκε στήθος. Σταμάτησα εδώ κ μερικές μέρες να την θηλάζω ξαπλωτη γιατί ο γιος μου παλεύει στον ύπνο του κ την χτυπάει, μέχρι κ στην κούνια βρέθηκε πριν 5 μέρες.  πλέον όταν κάθεται στήθος δεν είναι 5 λεπτά αλλά παραπάνω με αποτρλεσμα να μην έχω κοιμηθεί καθόλου. Εσεις όλα καλά; κ έλεγα σήμερα δεν έχει σχολείο ο γιος μου θα κοιμηθούμε λίγο παραπάνω 😂

 

@Clairy. Κανείς αποχή κ από μοσχάρι; 

Σήμερα ήταν και για εμάς περίεργο βράδυ. Κοιμόταν και εκανε το κεφαλι του απο εδώ και από εκεί σαν κάτι να τον ενοχλεί. Τον πήρα πάνω μου και δίπλα μου και κοιμήθηκαμε . 

Ναι κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγω πειναω κυρίως τα πρωινά...ίσως εξαιτίας του διαλειματικου ύπνου...πρέπει να μας περιορίσουμε γιατί μας βλέπω βαρελάκια τον χειμώνα🤪🤪

Προς το παρών εγώ έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης (είχα πάρει 12) συν αλλα 2 ενώ τρώω σαν τρελή. Ούτε στην εγκυμοσύνη δεν πειναγα τόσο πολύ... Ασε τη δίψα που έχω... Συνέχεια με ένα μπουκάλι νερό στο χέρι είμαι. 😅 Έχω χαλάρωση όμως σε διάφορα σημεία του σώματος οπότε πρέπει να ξεκινήσω οπωσδήποτε γυμναστική... Έχω συζητήσει με τον άντρα μου να κρατάει ένα δυωρο την ημέρα το παιδί για να γυμνάζομαι κι εγώ λίγο, με πονάει τόσο η πλάτη μου και η μέση μου μέσα στην καθημερινότητα που ανυπομονώ να γυμναστώ λίγο μπας και ανακουφιστω κάπως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Το πόσο ζεστός είναι ο υπνοσακος. 2,5 tog είναι χειμωνιάτικος κ 1 tog φθινοπωρινός- ανοιξιάτικος 

Α τέλεια. Εγώ δεν έχω ιδέα πόσα tog ειναι οι 2 υπνοσακοι που εχω... Ελπίζω να το λέει στην ετικέτα, πάω να κοιτάξω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εμεις το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε καλά! Ήθελε αγκαλίτσες το αγόρι μου ίσως φοβόταν τη βροχή τι να πω; 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο η δικια μου είναι αναποδη σαν εμένα; 😂 καθε βράδυ έχουμε γκρινια στον ύπνο της.. Εχθες ηταν τελεια! Κοιμήθηκε κατα τις 10 μεχρι τις 3 ήταν στην κουνια.. Ξυπνησε εκλαψε την πηρα στο κρεβάτι την ταισα κοιμηθηκε μεχρι τις 6 την ξαναταισα και ξυπνησαμε στις 8 χωρίς γκρινια λογω της κοιλιτσας της αφου ξυπνησα εγω στις 5 με γεματο στήθος και πηγα να βγάλω με το χερι γιατι κοιμοταν😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κάπως έτσι γίνεται κ με την δική μου.. Δεν ηρεμεί ούτε στην αγκαλιά, με τίποτα... 

Στον γιο μου το αρχικό μου πλάνο ήταν να πάρω ακριβώς το κρεβάτι που έβαλες, αυτό το μαύρο. Πήρε μια φίλη τοτε σε στυλ ινδιανικη σκηνή κρεβάτι  πιο μπροστά από έμενα. Η κατασκευή εκείνη δεν ενδείκνυται γαι κανιβαλα παιδιά. Ήρθα σε επαφή με αυτόν που θελα να κάνω παραγγελία για το κρεβάτι κ ούτε το μαύρο ενδείκνυται για κανιβαλα. Απογοητευτηκα αρκετά τότε, αλλά προτίμησα κάτι πιο ασφαλές, ήταν σίγουρακι ότι θα σκαρφαλώνε στην κορυφή! Οπότε κάναμε αυτό. Το γύρω γύρω έγινε για να μην πέφτει. Μέχρι να ξεκινήσει παιδικό που κοιμόταν μεσημέρια ξαπλωναμε εκεί διαβάζαμε παραμύθια κ κοιμόταν, το βράδυ δεν ήθελε. 

 

IMG_20190817_102242.jpg

Τι ομορφο δωμάτιο! Καπως ετσι το εχω φανταστει... Η φωτογραφία που ανέβασα ειναι ενδεικτική για τη μετατροπη που θελω να γινει αργότερα. Τωρα που θα φτιαξεις κατι και για τα 2 σου παιδια μπορεις να ρωτησεις τον γιο σου τι του αρεσει, ειναι αρκετά μεγαλος για να διαλέξει. Η μικρη ετσι θα το βρει οποτε ο,τι και να ναι θα το δεχτει 😜

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Έκανες ε..;;έβαζες κρέμες;;;μήπως ατονίσουν με τον καιρό..εγώ πώς τη γλίτωσα απορώ,αλλά μιλάμε για πολύ πασαλειμα με κρέμες, κηραλοιφή, αμυγδαλέλαιο.. 

@Lia5όσο για την κυτταρίτιδα δεν το σχολιάζω αυτή υπήρχε και από πριν!!

Εγω δεν ξερω πώς μου ξεφυτρωσε στα καλα καθούμενα 😝

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Επίσης άσχετη ερώτηση : Ποτέ προλαβαίνετε να σιδερωσετε ρε κορίτσια; Ειδικά εσείς που έχετε δύο πιτσιρίκια και καθόλου βοήθεια. Εγώ σήμερα με το ζόρι πρόλαβα να σιδερωσω 2 πλυντήρια, μετά από 3 εβδομάδες που έφυγε η μάνα μου. Ίσα ίσα σιδέρωνα ότι φορούσαμε εκείνη την ώρα. Και να φανταστείτε έχω σίδερο ατμού με μποιλερ, που είναι γρήγορο. Σκέφτομαι να κάνω αλλάγη στα ρούχα στις ντουλάπες και δεν ξέρω πως και πότε. Με βλεπω να αλλάζω ρούχα στις ντουλάπες μια και μια στο νέο σπίτι! 😅

Εγω δε σιδερωνα ποτε. Του μωρου σιδερωσα πριν γεννησω αυτα που θα φορουσε στην αρχη. Απο τοτε δεν εχω ξανασιδερωσει και τα ρουχα τα εχω παντα στις ίδιες ντουλάπες 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Φραγμενος πορος είναι αλλά δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το θήλαστρο. Μήπως τρως αρκετά τρανς λιπαρά; 

Σιδερωνω το βράδυ όταν κοιμηθούν τα παιδιά. Έχω σταματήσει να σιδερωνω τις δικές μας πετσέτες κ τ σεντόνια κ ότι ρούχα φοράμε σπίτι. Για τα παιδιά σιδερωνω τα πάντα. Αυτό το ξεκίνησα το καλοκαίρι γιατί δεν προλάβαινα.τα ρούχα του γιου τα έφτιαξα όταν γυρίσαμε από διακοπές που μου ήρθαν κ τα χειμωνιάτικα του. Έχω κ καλοκαιρινά κ χειμωνιάτικα στην ντουλάπα, τα διπλώνω κ τα βάζω σε συρτάρια με ένα συγκεκριμένο τρόπο οπότε εξοικονομώ χώρο. Της μικρής τα ρούχα τα έφτιαξα όταν ξεκίνησε ο γιος μου σχολείο, έκανα 3-4 μέρες. Του άντρα μου είναι εύκολα γιατί είχα μόνο μπλούζες να βάλω στις κρεμάστρες κ έχω μείνει μόνο εγώ αλλά δεν με βιάζει. 

Κ εγώ έκανα στην πρώτη εγκ ραγάδες μπροστά στην κοιλια, έβαζα τα πάντα,  σε αυτήν δεν έβαλα τίποτα το πήρα απόφαση ότι έχει να κάνει με το δέρμα μου κ φυσικά συνεχίστηκαν. 

Η αλήθεια είναι ότι τρώει όλο βλακειες. Εννοώ και τρανς λιπαρά και ζάχαρη πολλή! Δεν προλαβαίνω πάντα μέσα στη μέρα να κάνω κάτι υγιεινό, από την άλλη έχω και τα ψυχολογικά μου μέρες μέρες και ξεσπάω στο φαγητό. Ειδικά έχω ξεφτιλίστει να τρώω σοκολάτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είμαι ξύπνια από τις 5.30 που ξύπνησε η μικρή κ συνέχισε το χθεσινό κλάμα, να θέλει να κοιμηθεί κ να θηλάσει κ να μην κάθεται. Κοιμήθηκε πριν λίγο για 10 ολόκληρα  λεπτά!! Κ από τις 12 πάρα μέχρι κ τις 5.30 είχε ξυπνήσει αλλες 2 φορές που με δυσκολία δέχτηκε στήθος. Σταμάτησα εδώ κ μερικές μέρες να την θηλάζω ξαπλωτη γιατί ο γιος μου παλεύει στον ύπνο του κ την χτυπάει, μέχρι κ στην κούνια βρέθηκε πριν 5 μέρες.  πλέον όταν κάθεται στήθος δεν είναι 5 λεπτά αλλά παραπάνω με αποτρλεσμα να μην έχω κοιμηθεί καθόλου. Εσεις όλα καλά; κ έλεγα σήμερα δεν έχει σχολείο ο γιος μου θα κοιμηθούμε λίγο παραπάνω 😂

 

@Clairy. Κανείς αποχή κ από μοσχάρι; 

Μια από τα ίδια κι εγώ! Η μικρή ξύπνησε στις 4 και από τότε κοιμήθηκε για λίγο στις 7 και μισή και έπειτα ξύπνια, θηλάζει και χτυπιέται στο στήθος. Δεν κάθεται ήρεμη να θηλάσει. Δεν ξέρω τι έχει πάθει. Κι αν βρίσκεται σε άλμα. Πάντα τα μπερδευα αυτά. 17-8 τη γέννησα και 28-8 ήταν η ΠΗΤ μου. Μπορεί να μου πει κάποια αν ξέρει αν περνάμε άλμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Μια από τα ίδια κι εγώ! Η μικρή ξύπνησε στις 4 και από τότε κοιμήθηκε για λίγο στις 7 και μισή και έπειτα ξύπνια, θηλάζει και χτυπιέται στο στήθος. Δεν κάθεται ήρεμη να θηλάσει. Δεν ξέρω τι έχει πάθει. Κι αν βρίσκεται σε άλμα. Πάντα τα μπερδευα αυτά. 17-8 τη γέννησα και 28-8 ήταν η ΠΗΤ μου. Μπορεί να μου πει κάποια αν ξέρει αν περνάμε άλμα; 

Είσαι σε άλμα 9ης νομίζω βάση ημερομηνίας γέννησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τι ομορφο δωμάτιο! Καπως ετσι το εχω φανταστει... Η φωτογραφία που ανέβασα ειναι ενδεικτική για τη μετατροπη που θελω να γινει αργότερα. Τωρα που θα φτιαξεις κατι και για τα 2 σου παιδια μπορεις να ρωτησεις τον γιο σου τι του αρεσει, ειναι αρκετά μεγαλος για να διαλέξει. Η μικρη ετσι θα το βρει οποτε ο,τι και να ναι θα το δεχτει 😜

 

Εγω δεν ξερω πώς μου ξεφυτρωσε στα καλα καθούμενα 😝

 

Εγω δε σιδερωνα ποτε. Του μωρου σιδερωσα πριν γεννησω αυτα που θα φορουσε στην αρχη. Απο τοτε δεν εχω ξανασιδερωσει και τα ρουχα τα εχω παντα στις ίδιες ντουλάπες 😌

Χαχαχαχαχσχσ ακριβώς και εγω τα ίδια....!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είσαι σε άλμα 9ης νομίζω βάση ημερομηνίας γέννησης 

Ευχαριστώ πολύ!!! Γιατί κοντεύω να κλαταρω! Τουλάχιστον να έχω μια ελπίδα ότι θα τελειώσει όλο αυτό! Κλαίει όλη μέρα και αρνείται να κάτσει να θηλάσει. Ευτυχώς την έβαλα στο μαρσιπο και κάπως κοιμήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Τι ομορφο δωμάτιο! Καπως ετσι το εχω φανταστει... Η φωτογραφία που ανέβασα ειναι ενδεικτική για τη μετατροπη που θελω να γινει αργότερα. Τωρα που θα φτιαξεις κατι και για τα 2 σου παιδια μπορεις να ρωτησεις τον γιο σου τι του αρεσει, ειναι αρκετά μεγαλος για να διαλέξει. Η μικρη ετσι θα το βρει οποτε ο,τι και να ναι θα το δεχτει 😜

 

Εγω δεν ξερω πώς μου ξεφυτρωσε στα καλα καθούμενα 😝

 

Εγω δε σιδερωνα ποτε. Του μωρου σιδερωσα πριν γεννησω αυτα που θα φορουσε στην αρχη. Απο τοτε δεν εχω ξανασιδερωσει και τα ρουχα τα εχω παντα στις ίδιες ντουλάπες 😌

Τώρα σε αυτήν την φάση θέλει τα πάντα!!! Δεν ξέρω αν θα μπορεί να διαλέξει κ όταν τον φτιάξουμε να το δεχτεί. Αυτό που θέλει σίγουρα είναι να κοιμάται στον πανω όροφο. Έχεις στεγνωτήριο; 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Γιατί κοντεύω να κλαταρω! Τουλάχιστον να έχω μια ελπίδα ότι θα τελειώσει όλο αυτό! Κλαίει όλη μέρα και αρνείται να κάτσει να θηλάσει. Ευτυχώς την έβαλα στο μαρσιπο και κάπως κοιμήθηκε 

Α εσυ περνάς ακριβώς τκ ίδιο με εμένα.. Όλη μέρα κλάμα σήμερα, έριξε ένα καλό πριν ένα 2ωρο κ τον πήρε, βέβαια έχει ξυπνήσει 3-4 φορές κλαίει κ καταφέρνω κ την θηλάζω. Δεν πιστεύω ότι φταίει το άλμα σε εμάς είναι στην 19η εβδ στο τελειωμα. Κάνω ένα τσεκ με αυτά που τρώω κ ίσως έχει ενοχληθεί, θα το δω κ τις υπόλοιπες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τώρα σε αυτήν την φάση θέλει τα πάντα!!! Δεν ξέρω αν θα μπορεί να διαλέξει κ όταν τον φτιάξουμε να το δεχτεί. Αυτό που θέλει σίγουρα είναι να κοιμάται στον πανω όροφο. Έχεις στεγνωτήριο; 

Α εσυ περνάς ακριβώς τκ ίδιο με εμένα.. Όλη μέρα κλάμα σήμερα, έριξε ένα καλό πριν ένα 2ωρο κ τον πήρε, βέβαια έχει ξυπνήσει 3-4 φορές κλαίει κ καταφέρνω κ την θηλάζω. Δεν πιστεύω ότι φταίει το άλμα σε εμάς είναι στην 19η εβδ στο τελειωμα. Κάνω ένα τσεκ με αυτά που τρώω κ ίσως έχει ενοχληθεί, θα το δω κ τις υπόλοιπες μέρες. 

Μήπως φταίει ο καιρος; εμενα έχει πολύ λίγα ξεσπάσματα χαράς την υπόλοιπη μέρα η γκρινιάζει να φάει ή να κοιμηθεί.. Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν ήταν έτσι. Αφού χθες γύρισε ο άντρας μου απο τη δουλειά και δεν του έριξε τα γνωστά χαμόγελα.. Του γύρισε το κεφαλι.. Και μου λέει με ξέχασε που λείπω τόσες ώρες.. Άφησε μας λίγο μόνους να τα βρούμε.. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είστε κορίτσια? Εγώ από το πρωί παλεύω με τις δουλειές έστρωσα τα δωμάτιά μας και μου έμεινε σαλόνι κουζίνα ίσως για αύριο. Πάντα σιδέρωνα τα πάντα παρόλο που έχω στεγνωτήριο τα βγάζω από το στεγνωτήριο και πάλι τα σιδερώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τώρα σε αυτήν την φάση θέλει τα πάντα!!! Δεν ξέρω αν θα μπορεί να διαλέξει κ όταν τον φτιάξουμε να το δεχτεί. Αυτό που θέλει σίγουρα είναι να κοιμάται στον πανω όροφο. Έχεις στεγνωτήριο; 

Α εσυ περνάς ακριβώς τκ ίδιο με εμένα.. Όλη μέρα κλάμα σήμερα, έριξε ένα καλό πριν ένα 2ωρο κ τον πήρε, βέβαια έχει ξυπνήσει 3-4 φορές κλαίει κ καταφέρνω κ την θηλάζω. Δεν πιστεύω ότι φταίει το άλμα σε εμάς είναι στην 19η εβδ στο τελειωμα. Κάνω ένα τσεκ με αυτά που τρώω κ ίσως έχει ενοχληθεί, θα το δω κ τις υπόλοιπες μέρες. 

Εχω πλυντήριο-στεγνωτηριο αλλα αμα δε βρεχει τα απλωνω εξω 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πώς είστε κορίτσια? Εγώ από το πρωί παλεύω με τις δουλειές έστρωσα τα δωμάτιά μας και μου έμεινε σαλόνι κουζίνα ίσως για αύριο. Πάντα σιδέρωνα τα πάντα παρόλο που έχω στεγνωτήριο τα βγάζω από το στεγνωτήριο και πάλι τα σιδερώνω.

Εμςνα σημερα ήταν μέρα πριν αποφυγήν από όλες τις απόψεις! Η μικρή είχε γκρίνια, δε θηλάζε σωστά, χτυπούσε το στήθος, ενώ είχε γάλα και γενικά είχε νεύρα. Έχουμε ξυπνησει από του Θεού το χάραμα και έκτοτε δεν κοιμήθηκε, πέρα από λιγο στο μαρσιπο. Ο γιος μου με τα δικά του ξεσπάσματα, να κλαίει για ασήμαντους λίγους κλπ. Το σίδερο ακόμα να κάνει πασαρέλα στο σαλόνι και να μου κλείνει το μάτι, μπας και καταφέρω να σιδερωσω δύο βρακια, που λέει ο λόγος. Μετά ο γιος μου κάνει τα κακά κλασσικά επάνω του και για να μην βγάλω τη μικρή από το μαρσιπο και αρχίζει πάλι το κλάμα, πάνω που είχε ηρεμήσει, τον έπλενα και του αλαλζα ρούχα με τη μικρή μαρσιπο. Αντε γειά!!! 😂😂😂 Αυτά κι άλλα πολλά ωραία σήμερα περάσαμε! Και έρχεται ο άντρας μου από τη δουλειά, ειχε πιει και κάνα δυο τσίπουρα εκεί με συναδέλφους του και μου λέει :"Άσε! Είμαι κομμάτια!

 😲🤪 Ναι, παρακαλώ;! Δρομοκαιτιο εκεί; Μια θέση για μένα prive από τώρα, μην μου την πάρει κανείς και ψαχνόμαστε! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Εμςνα σημερα ήταν μέρα πριν αποφυγήν από όλες τις απόψεις! Η μικρή είχε γκρίνια, δε θηλάζε σωστά, χτυπούσε το στήθος, ενώ είχε γάλα και γενικά είχε νεύρα. Έχουμε ξυπνησει από του Θεού το χάραμα και έκτοτε δεν κοιμήθηκε, πέρα από λιγο στο μαρσιπο. Ο γιος μου με τα δικά του ξεσπάσματα, να κλαίει για ασήμαντους λίγους κλπ. Το σίδερο ακόμα να κάνει πασαρέλα στο σαλόνι και να μου κλείνει το μάτι, μπας και καταφέρω να σιδερωσω δύο βρακια, που λέει ο λόγος. Μετά ο γιος μου κάνει τα κακά κλασσικά επάνω του και για να μην βγάλω τη μικρή από το μαρσιπο και αρχίζει πάλι το κλάμα, πάνω που είχε ηρεμήσει, τον έπλενα και του αλαλζα ρούχα με τη μικρή μαρσιπο. Αντε γειά!!! 😂😂😂 Αυτά κι άλλα πολλά ωραία σήμερα περάσαμε! Και έρχεται ο άντρας μου από τη δουλειά, ειχε πιει και κάνα δυο τσίπουρα εκεί με συναδέλφους του και μου λέει :"Άσε! Είμαι κομμάτια!

 😲🤪 Ναι, παρακαλώ;! Δρομοκαιτιο εκεί; Μια θέση για μένα prive από τώρα, μην μου την πάρει κανείς και ψαχνόμαστε! 😂😂😂

Ερχόμουν να ρωτήσω αν τα δικα σας μωρά κοιμούνται μεσημέρι γιατί ο δικός μου χθες και σήμερα εχει κλείσει 2.5 ώρες ύπνου με ενα διαλείμματα φαγητού με γκρινια βέβαια. Αλλα μάλλον θα με βρίσετε.. Εντωμεταξύ εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ λιγάκι. Έχω κατεβάσει καλοκαιρινά δικά μου και το σκ του άντρα μου μαζί του. Σίδερο μου έκανε η μαμα μου όσο εγώ μαγειρευα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Προς το παρών εγώ έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης (είχα πάρει 12) συν αλλα 2 ενώ τρώω σαν τρελή. Ούτε στην εγκυμοσύνη δεν πειναγα τόσο πολύ... Ασε τη δίψα που έχω... Συνέχεια με ένα μπουκάλι νερό στο χέρι είμαι. 😅 Έχω χαλάρωση όμως σε διάφορα σημεία του σώματος οπότε πρέπει να ξεκινήσω οπωσδήποτε γυμναστική... Έχω συζητήσει με τον άντρα μου να κρατάει ένα δυωρο την ημέρα το παιδί για να γυμνάζομαι κι εγώ λίγο, με πονάει τόσο η πλάτη μου και η μέση μου μέσα στην καθημερινότητα που ανυπομονώ να γυμναστώ λίγο μπας και ανακουφιστω κάπως... 

Εγω πήρα 7 κιλά..τα οποία χάθηκαν όλα στις δύο πρώτες εβδομάδες...τώρα βέβαια δεν έχω ξαναζυγιστει🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ερχόμουν να ρωτήσω αν τα δικα σας μωρά κοιμούνται μεσημέρι γιατί ο δικός μου χθες και σήμερα εχει κλείσει 2.5 ώρες ύπνου με ενα διαλείμματα φαγητού με γκρινια βέβαια. Αλλα μάλλον θα με βρίσετε.. Εντωμεταξύ εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ λιγάκι. Έχω κατεβάσει καλοκαιρινά δικά μου και το σκ του άντρα μου μαζί του. Σίδερο μου έκανε η μαμα μου όσο εγώ μαγειρευα.. 

Εμένα κλασικά ο μικρός κοιμάται..στο σύνολό κανά δυωρω το περισσότερο..ξαπλώσαμε μαζί το μεσημέρι...δεν κοιμήθηκαμε τελικά και τώρα κοιμάται του καλού καιρού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Ζεις τη ζωή σου επικίνδυνα αλλιώς δεν έχει 😂 

Αμα ξυπνήσει σταματάς, τι να κάνουμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Για το αργότερα δεν ξέρω εμείς πάντως λιγες μερες μετα τα 40 καναμε μια προσπάθεια οταν κοιμοταν και μαλλον μονο τότε 😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μήπως φταίει ο καιρος; εμενα έχει πολύ λίγα ξεσπάσματα χαράς την υπόλοιπη μέρα η γκρινιάζει να φάει ή να κοιμηθεί.. Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν ήταν έτσι. Αφού χθες γύρισε ο άντρας μου απο τη δουλειά και δεν του έριξε τα γνωστά χαμόγελα.. Του γύρισε το κεφαλι.. Και μου λέει με ξέχασε που λείπω τόσες ώρες.. Άφησε μας λίγο μόνους να τα βρούμε.. 😂😂😂

Δε νομίζω να φταίει αυτό. Έχω υποψία από την αρχή την είχα βέβαια ότι κάτι την ενοχλεί αλλά έλεγα μπα.. Θα κάνω 1 μήνα αποχή από γαλακτομικα, πιστεύω να τα καταφέρω γιατί πραγματικά τρώω ότι βρίσκω μερικές μέρες. Εμάς όταν ξυπνάει το πρωί αν δεν γελάσει την έχω καταλάβει θα περάσω χάλια μέρα. Σήμερα δεν έκανε κ κακά της οπότε το βράδυ μας θα είναι χαλια!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εχω πλυντήριο-στεγνωτηριο αλλα αμα δε βρεχει τα απλωνω εξω 😎

Εμείς έχουμε ένα πλυντήριο στεγνωτήριο πάρα πολλά χρόνια αλλά σαν στεγνωτήριο δεν είναι καλό. Το είχε άντρας μου πριν τον γνωρίσω.

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Στην 1η γέννα ήρθαμε σε επαφή πρώτη φορά στους 6 μηνες κ ο λόγος ήταν γτ πονουσα κάτω, με περιποιηθηκε καλά βλέπεις ο γιατρός. Μόνο βράδυ βρισκόμασταν αφού σχολαει στις 11. Μας είχε τύχει να ξυπνήσει κ όπως καταλαβαίνεις όλα εγιναν γρήγορα. Ο γιος μου λίγες φορές σηκώνεται από το κρεβάτι, πάντα φώναζε κ φωνάζει. Τώρα, ακόμα δεν, ο 1 είναι πιο πτώμα από τον άλλον!! Σήμερα πχ δεν παίζει να καθίσω ξύπνια λέω εγώ τώρα.... 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ζεις τη ζωή σου επικίνδυνα αλλιώς δεν έχει 😂 

Αμα ξυπνήσει σταματάς, τι να κάνουμε 😅

Πώς είναι η κόρη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μια αδιάκριτη ερωτηση αλλα το εχω απορια: Εμεις που δεν εχουμε που να αφησουμε το μωρο ποτε ερχομαστε σε επαφή με τον αντρα μας; Εχω 2,5 μηνες που γεννησα και δεν εχω κανει τιποτα... Οταν κοιμαται; και αμα ξυπνησει; Και ειδικα αργότερα που θα περπαταει και θα μπορει να ερθει;

Εμεις μέχρι στιγμής κάναμε δύο προσπάθειες..και τις δύο ξύπνησε την πιο" κατάλληλη" στιγμή🤪🤪δυόμιση;;εγώ αισίως 10 γιατί και σε  όλη την εγκυμοσύνη εξαιτίας της υπερεμμεσης δεν..😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...