Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Θέλω τόσο πολύ να φάω ζάχαρη χαχα έχω να φάω γλυκό παραπάνω από μήνα!!! Επειδή μ έχει κόψει πολλά το πρωί θα φάω φρυγανιά με γαλοπούλα η τορτίγια με γαλοπούλα μόνο. Μπανάνα το μεσημεριανό κ το βράδυ μήλο η ένα ζελέ. 

Ααα διατροφή κανονική.....πρέπει να μπω σε πρόγραμμα και γω από Δευτέρα🤪δεν έβαλα κιλά στην εγκυμοσύνη μν τα βάλω τώρα στον θηλασμό...😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 55 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έχω επιστρέψει στη διατροφή που έκανα πριν την εγκυμοσύνη τώρα που μου περασε το στομάχι μου 😝 κυρίως όσπρια, λαδερά, ψάρι κ απο κρέας μόνο κοτόπουλο κ κατσίκι μια φορά την εβδομάδα κ αν, πολλά φρουτα κ λαχανικά. Προσπαθώ να τρώω ελευθερα μια φορά την εβδομάδα αλλιώς τρία κυρίως γεύματα κ δυο ενδιάμεσα. Από γλυκά θα φάω κανένα σιροπιαστό γιατί δεν τρώω αγελαδινά γαλακτοκομικά. 

Ααααχχχ και γω πρέπει...γιατί έρχεται και χειμώνας και εξαιτίας ,covid και καιρικών συνθηκών...δεν μας βλέπω πολύ έξω....μν πάρω τα κιλά που δεν πήρα στην εγκυμοσύνη..σκέφτηκα και διατροφολόγο να πω να μου δώσει ένα μηνιαίο πλάνο διατροφης για θηλάζουσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάποιο ενδυκτικο πρόγραμμα διατροφής η μανούλες που θηλάζετε....είμαι συνήθως τοσσο εξαντλημένη που τρώω πολύ πρόχειρα και αρκετά ζάχαρη πράγμα που δεν έκανα ποτέ μου...θέλω ενέργεια και καταφεύγω εκεί....σε κάθε θηλασμό περνει τον ύπνο τον μικρό πάνω στο στήθος και δεν ξέρω αν τρώει αρκετά και γκρινιάζει για αυτό τον λόγο προσπαθώ να τον κρατάω ξύπνιο...

Εγώ κάνω αποχή απο γλκ κλπ αλλα θα σου πω.. 

Το πρωί πίνω εναν ελληνικό με 3 - 4 φρυγανιές κομμένη μπανανα απο πάνω και σιρόπι Αγαύης. 

Ενδιάμεσα βάζω στο μπλέντερ φρούτα αυτές τις μέρες βάζω μισό αβοκάντο 1 ξινομηλο ανανα σπανάκι.. 

Μεσημεριανό το οποίο το τρωω προς απόγευμα είτε λαδερο κάνα μακαρόνι κοτόπουλο μπριζόλες σούπες. Αύριο ας πούμε σκέφτομαι να φτιάξω ή κοτόσουπα ή φρικασε. 

Επίσης μπορεί να τσιμπήσω κανα πατατακι ξηρούς καρπούς ενδιάμεσα ή κανα παξιμάδι ή μπορεί παλι να φάω καμία φρυγανιά με γλυκό του κουταλιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Εγώ τρωω κυριολεκτικά τα πάντα και εννοείται και γλυκά οποτε τύχει να έχουμε σπίτι. Με την πείνα που έχω δεν κρατιέμαι 😂 

Εγω πειναω κυρίως τα πρωινά...ίσως εξαιτίας του διαλειματικου ύπνου...πρέπει να μας περιορίσουμε γιατί μας βλέπω βαρελάκια τον χειμώνα🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροσπαθω να βάλω τον μικρό για ύπνο από τις 9 παρά που κάναμε μπανάκι ..και δεν το περνάει απόφαση ..τον κούνησα τον έβαλα δίπλα μου στο στήθος του τραγούδησα τον περπάτησα τίποτα..κάτι 5 λεπτά και τσουπ πετάγεται και πάλι από την αρχή😲και την ημέρα ακριβώς το ίδιο...🤔😬😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ κάνω αποχή απο γλκ κλπ αλλα θα σου πω.. 

Το πρωί πίνω εναν ελληνικό με 3 - 4 φρυγανιές κομμένη μπανανα απο πάνω και σιρόπι Αγαύης. 

Ενδιάμεσα βάζω στο μπλέντερ φρούτα αυτές τις μέρες βάζω μισό αβοκάντο 1 ξινομηλο ανανα σπανάκι.. 

Μεσημεριανό το οποίο το τρωω προς απόγευμα είτε λαδερο κάνα μακαρόνι κοτόπουλο μπριζόλες σούπες. Αύριο ας πούμε σκέφτομαι να φτιάξω ή κοτόσουπα ή φρικασε. 

Επίσης μπορεί να τσιμπήσω κανα πατατακι ξηρούς καρπούς ενδιάμεσα ή κανα παξιμάδι ή μπορεί παλι να φάω καμία φρυγανιά με γλυκό του κουταλιού. 

Αυτό πρέπει να προσθέσω περισσότερα φρούτα και λαχανικά...για να μν έχω (υπογλυκαιμία) :επεισόδια...αλλά 9 μήνες μόνο αυτά έτρωγα....και κάπως τα χω βαρεθεί όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Α πολύ κατατοπιστικη αυτή η εικόνα ευχαριστούμε 😊 Αυτά τα tog τι υποδηλώνουν; 

Το πόσο ζεστός είναι ο υπνοσακος. 2,5 tog είναι χειμωνιάτικος κ 1 tog φθινοπωρινός- ανοιξιάτικος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον θηλασμό πάντως εγώ τρώω πολύ παραπάνω από ότι έτρωγα στην εγκυμοσύνη. Βασικά τσιμπολογαω όλη την ώρα όχι ότι τρώω μεγάλα γεύματα. 

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αρχίσω κ κοιλιακούς σιγά σιγά να επανέλθει κ η κοιλιά αλλά όταν μου μένει λίγος χρόνος κοιτάω να κάνω άλλες δουλειές. Τώρα ας πούμε έχω 3 μέρες κ σιγά σιγά μαζεύω τα καλοκαιρινά ρούχα για να έρθουν τα χειμωνιάτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με τον θηλασμό πάντως εγώ τρώω πολύ παραπάνω από ότι έτρωγα στην εγκυμοσύνη. Βασικά τσιμπολογαω όλη την ώρα όχι ότι τρώω μεγάλα γεύματα. 

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αρχίσω κ κοιλιακούς σιγά σιγά να επανέλθει κ η κοιλιά αλλά όταν μου μένει λίγος χρόνος κοιτάω να κάνω άλλες δουλειές. Τώρα ας πούμε έχω 3 μέρες κ σιγά σιγά μαζεύω τα καλοκαιρινά ρούχα για να έρθουν τα χειμωνιάτικα.

Εμενα μου είπε ο γιατρός να μην κάνω καθόλου κοιλιακούς. Ισχύει μόνο για καισαρική; πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα και κάνω πρόγραμμα όμως.. 

@Mommy to be αν βάλεις κάποιο τραγούδι απο YouTube? Βάζω Mozart baby sleep.. Κανει καλο και για την ανάπτυξη του εγκεφάλου. Μου το είχε πει ο γιατρός στη δουλειά να το βάζω από την εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με τον θηλασμό πάντως εγώ τρώω πολύ παραπάνω από ότι έτρωγα στην εγκυμοσύνη. Βασικά τσιμπολογαω όλη την ώρα όχι ότι τρώω μεγάλα γεύματα. 

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αρχίσω κ κοιλιακούς σιγά σιγά να επανέλθει κ η κοιλιά αλλά όταν μου μένει λίγος χρόνος κοιτάω να κάνω άλλες δουλειές. Τώρα ας πούμε έχω 3 μέρες κ σιγά σιγά μαζεύω τα καλοκαιρινά ρούχα για να έρθουν τα χειμωνιάτικα.

Μετά τον θηλασμό κ εγώ θέλω να φάω τα πάντα αλλά πινω νερό κ κάπως με κρατάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ο δικος μου 3 μερες τωρα θελει να τρωει πιο πολυ και να κοιμαται πιο πολυ! Αλλα οταν ειναι ξυπνιος κλαιει γοερά ακομα και στην αγκαλια 🙁

Τις σανιδες δε θα τις παρω ξεχωριστα γιατι θα παρω κανονικο μονο κρεβάτι μαζι με το στρωμα. Ειναι ενας εδω με επιπλα που ξερει να τα κανει κατα παραγγελία οποτε θα του πω τωρα να αφαιρεσουμε τα ποδια για να ειναι στο εδαφος και οταν μεγαλωσει τα βαζουμε. Στην πλευρά που δεν εχει τοιχο θελω να βαλω κατι. Είμαι αναμεσα στη μαξιλαρα που λεει η @PanB και στο παζλ δαπεδου. Αλλα αυτο ειναι το τελευταίο. Να παρω πρωτα το κρεβατι μετα το χαλι και βλεπουμε 😁

 

Screenshot_20210707-130127_Facebook.jpg

Κάπως έτσι γίνεται κ με την δική μου.. Δεν ηρεμεί ούτε στην αγκαλιά, με τίποτα... 

Στον γιο μου το αρχικό μου πλάνο ήταν να πάρω ακριβώς το κρεβάτι που έβαλες, αυτό το μαύρο. Πήρε μια φίλη τοτε σε στυλ ινδιανικη σκηνή κρεβάτι  πιο μπροστά από έμενα. Η κατασκευή εκείνη δεν ενδείκνυται γαι κανιβαλα παιδιά. Ήρθα σε επαφή με αυτόν που θελα να κάνω παραγγελία για το κρεβάτι κ ούτε το μαύρο ενδείκνυται για κανιβαλα. Απογοητευτηκα αρκετά τότε, αλλά προτίμησα κάτι πιο ασφαλές, ήταν σίγουρακι ότι θα σκαρφαλώνε στην κορυφή! Οπότε κάναμε αυτό. Το γύρω γύρω έγινε για να μην πέφτει. Μέχρι να ξεκινήσει παιδικό που κοιμόταν μεσημέρια ξαπλωναμε εκεί διαβάζαμε παραμύθια κ κοιμόταν, το βράδυ δεν ήθελε. 

 

IMG_20190817_102242.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με τον θηλασμό πάντως εγώ τρώω πολύ παραπάνω από ότι έτρωγα στην εγκυμοσύνη. Βασικά τσιμπολογαω όλη την ώρα όχι ότι τρώω μεγάλα γεύματα. 

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αρχίσω κ κοιλιακούς σιγά σιγά να επανέλθει κ η κοιλιά αλλά όταν μου μένει λίγος χρόνος κοιτάω να κάνω άλλες δουλειές. Τώρα ας πούμε έχω 3 μέρες κ σιγά σιγά μαζεύω τα καλοκαιρινά ρούχα για να έρθουν τα χειμωνιάτικα.

Πωωωωω αυτες τις αλλαγές των ρουχων κάθε εποχή τις μισώ! Πρέπει να αρχίσω να τα φτιάχνω κ εγώ όμως.... 

Εγώ παω για περπατημα κάθε απόγευμα με το μωρό. Βέβαια αυτές τις μέρες δεν μπορούμε με τόση βροχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάπως έτσι γίνεται κ με την δική μου.. Δεν ηρεμεί ούτε στην αγκαλιά, με τίποτα... 

Στον γιο μου το αρχικό μου πλάνο ήταν να πάρω ακριβώς το κρεβάτι που έβαλες, αυτό το μαύρο. Πήρε μια φίλη τοτε σε στυλ ινδιανικη σκηνή κρεβάτι  πιο μπροστά από έμενα. Η κατασκευή εκείνη δεν ενδείκνυται γαι κανιβαλα παιδιά. Ήρθα σε επαφή με αυτόν που θελα να κάνω παραγγελία για το κρεβάτι κ ούτε το μαύρο ενδείκνυται για κανιβαλα. Απογοητευτηκα αρκετά τότε, αλλά προτίμησα κάτι πιο ασφαλές, ήταν σίγουρακι ότι θα σκαρφαλώνε στην κορυφή! Οπότε κάναμε αυτό. Το γύρω γύρω έγινε για να μην πέφτει. Μέχρι να ξεκινήσει παιδικό που κοιμόταν μεσημέρια ξαπλωναμε εκεί διαβάζαμε παραμύθια κ κοιμόταν, το βράδυ δεν ήθελε. 

 

IMG_20190817_102242.jpg

Πολυυυυ ωραίο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με τον θηλασμό πάντως εγώ τρώω πολύ παραπάνω από ότι έτρωγα στην εγκυμοσύνη. Βασικά τσιμπολογαω όλη την ώρα όχι ότι τρώω μεγάλα γεύματα. 

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αρχίσω κ κοιλιακούς σιγά σιγά να επανέλθει κ η κοιλιά αλλά όταν μου μένει λίγος χρόνος κοιτάω να κάνω άλλες δουλειές. Τώρα ας πούμε έχω 3 μέρες κ σιγά σιγά μαζεύω τα καλοκαιρινά ρούχα για να έρθουν τα χειμωνιάτικα.

Κι γω ενώ στην εγκυμοσύνη έκανα σπαρτιατική διατροφή κ δεν πήρα κιλά τώρα έχω τρελαθεί στην πείνα κ τρώω κ γλυκά,ψωμιά,απ' όλα!! Βασικά πρέπει να αρχίσουμε κοιλιακούς και ραχιαίους ,εμένα μου πονάει πολύ η μέση έτσι όπως σηκώνω το μωρό!Και τα χέρια!Σα ναμε έχουν χτυπήσει με ρόπαλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τωρα θα δειξει για το κορμι γιατι μοιαζω με ζεβρα απο τις ραγαδες😂😂😂😂😂

Έκανες ε..;;έβαζες κρέμες;;;μήπως ατονίσουν με τον καιρό..εγώ πώς τη γλίτωσα απορώ,αλλά μιλάμε για πολύ πασαλειμα με κρέμες, κηραλοιφή, αμυγδαλέλαιο.. 

@Lia5όσο για την κυτταρίτιδα δεν το σχολιάζω αυτή υπήρχε και από πριν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κι γω ενώ στην εγκυμοσύνη έκανα σπαρτιατική διατροφή κ δεν πήρα κιλά τώρα έχω τρελαθεί στην πείνα κ τρώω κ γλυκά,ψωμιά,απ' όλα!! Βασικά πρέπει να αρχίσουμε κοιλιακούς και ραχιαίους ,εμένα μου πονάει πολύ η μέση έτσι όπως σηκώνω το μωρό!Και τα χέρια!Σα ναμε έχουν χτυπήσει με ρόπαλο!!

Πλάτη, μέση κ χέρια, άστα να πάνε!!! 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα μου είπε ο γιατρός να μην κάνω καθόλου κοιλιακούς. Ισχύει μόνο για καισαρική; πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα και κάνω πρόγραμμα όμως.. 

@Mommy to be αν βάλεις κάποιο τραγούδι απο YouTube? Βάζω Mozart baby sleep.. Κανει καλο και για την ανάπτυξη του εγκεφάλου. Μου το είχε πει ο γιατρός στη δουλειά να το βάζω από την εγκυμοσύνη.. 

Καισαρική έκανα κ η γιατρός μου είχε πει μόλις σαραντησω να ξεκινήσω κοιλιακούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καισαρική έκανα κ η γιατρός μου είχε πει μόλις σαραντησω να ξεκινήσω κοιλιακούς. 

Νομίζω δεν κάνει.. Θυμάμαι χαρακτηριστικά την φίλη μου που είναι γυμνάστρια να παρακολουθει σεμινάριο γυμναστική μετά την εγκυμοσύνη και μου ειχε πει οτι πρέπει να γίνονται ασκήσεις μόνο για τους πλάγιους.. Αν σκεφτείς οι κοιλιακοι μας έχουν πάει στα πλάγια δεν είναι μπροστά. Κάνουν περίπου 9 μήνες να επανέλθουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ κάνω αποχή απο γλκ κλπ αλλα θα σου πω.. 

Το πρωί πίνω εναν ελληνικό με 3 - 4 φρυγανιές κομμένη μπανανα απο πάνω και σιρόπι Αγαύης. 

Ενδιάμεσα βάζω στο μπλέντερ φρούτα αυτές τις μέρες βάζω μισό αβοκάντο 1 ξινομηλο ανανα σπανάκι.. 

Μεσημεριανό το οποίο το τρωω προς απόγευμα είτε λαδερο κάνα μακαρόνι κοτόπουλο μπριζόλες σούπες. Αύριο ας πούμε σκέφτομαι να φτιάξω ή κοτόσουπα ή φρικασε. 

Επίσης μπορεί να τσιμπήσω κανα πατατακι ξηρούς καρπούς ενδιάμεσα ή κανα παξιμάδι ή μπορεί παλι να φάω καμία φρυγανιά με γλυκό του κουταλιού. 

Αυτό πρέπει να προσθέσω περισσότερα φρούτα και λαχανικά...για να μν έχω (υπογλυκαιμία) :επεισόδια...αλλά 9 μήνες μόνο αυτά έτρωγα....και κάπως τα χω βαρεθεί όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σηκώθηκα να θηλασω πριν λίγη ώρα κορίτσια και όσο θηλάζε η μικρή πέθαινα από τον πόνο. Λες και ήταν μαχαίρια στην καρδιά. Όταν βγήκε είδα ένα κόκκινο σαν σπυράκι πάνω στη θηλή. Πάλι φραγμενος γαλακτικος πόρος είναι; Γιατί αν είναι αυτό, το παθαίνω για 3η φορά; Λέτε να το παθαίνω εξαιτίας του θήλαστρου; Έχω το νοσοκομειακο.Στο γιο μου δεν το είχα πάθει ποτέ αυτό. Βέβαια έκανε μεικτή και όχι αποκλειστικο. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης άσχετη ερώτηση : Ποτέ προλαβαίνετε να σιδερωσετε ρε κορίτσια; Ειδικά εσείς που έχετε δύο πιτσιρίκια και καθόλου βοήθεια. Εγώ σήμερα με το ζόρι πρόλαβα να σιδερωσω 2 πλυντήρια, μετά από 3 εβδομάδες που έφυγε η μάνα μου. Ίσα ίσα σιδέρωνα ότι φορούσαμε εκείνη την ώρα. Και να φανταστείτε έχω σίδερο ατμού με μποιλερ, που είναι γρήγορο. Σκέφτομαι να κάνω αλλάγη στα ρούχα στις ντουλάπες και δεν ξέρω πως και πότε. Με βλεπω να αλλάζω ρούχα στις ντουλάπες μια και μια στο νέο σπίτι! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Έκανες ε..;;έβαζες κρέμες;;;μήπως ατονίσουν με τον καιρό..εγώ πώς τη γλίτωσα απορώ,αλλά μιλάμε για πολύ πασαλειμα με κρέμες, κηραλοιφή, αμυγδαλέλαιο.. 

@Lia5όσο για την κυτταρίτιδα δεν το σχολιάζω αυτή υπήρχε και από πριν!!

εκανα δεν λες τίποτα! Καποιες αφου γεννησα εφυγαν ή δεν είναι ορατες αλλα κοιλια πλαινα είναι πολυ.. Ασπριζουν σιγα σιγα.. 

Εγω το εχω ξαναπει δεν είμαι τυπικη με τις κρεμες.. Με καμια ομως κρεμα😂 εχω ενα σκασμο, μασκες, peeling απλα υπάρχουν μες στο σπίτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

εκανα δεν λες τίποτα! Καποιες αφου γεννησα εφυγαν ή δεν είναι ορατες αλλα κοιλια πλαινα είναι πολυ.. Ασπριζουν σιγα σιγα.. 

Εγω το εχω ξαναπει δεν είμαι τυπικη με τις κρεμες.. Με καμια ομως κρεμα😂 εχω ενα σκασμο, μασκες, peeling απλα υπάρχουν μες στο σπίτι... 

Εγώ επειδή στην εφηβεία έκανα πολλές πλακωθηξα τώρα στα πασαλειματα!τώρα βέβαια ππαλθ δεν βάζω τιποτα,ούτε ενυδατική στο πρόσωπο δυστυχώς!.

Νομίζω πάντως ότι θα ατονίσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Σηκώθηκα να θηλασω πριν λίγη ώρα κορίτσια και όσο θηλάζε η μικρή πέθαινα από τον πόνο. Λες και ήταν μαχαίρια στην καρδιά. Όταν βγήκε είδα ένα κόκκινο σαν σπυράκι πάνω στη θηλή. Πάλι φραγμενος γαλακτικος πόρος είναι; Γιατί αν είναι αυτό, το παθαίνω για 3η φορά; Λέτε να το παθαίνω εξαιτίας του θήλαστρου; Έχω το νοσοκομειακο.Στο γιο μου δεν το είχα πάθει ποτέ αυτό. Βέβαια έκανε μεικτή και όχι αποκλειστικο. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο. 

Φραγμενος πορος είναι αλλά δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το θήλαστρο. Μήπως τρως αρκετά τρανς λιπαρά; 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Επίσης άσχετη ερώτηση : Ποτέ προλαβαίνετε να σιδερωσετε ρε κορίτσια; Ειδικά εσείς που έχετε δύο πιτσιρίκια και καθόλου βοήθεια. Εγώ σήμερα με το ζόρι πρόλαβα να σιδερωσω 2 πλυντήρια, μετά από 3 εβδομάδες που έφυγε η μάνα μου. Ίσα ίσα σιδέρωνα ότι φορούσαμε εκείνη την ώρα. Και να φανταστείτε έχω σίδερο ατμού με μποιλερ, που είναι γρήγορο. Σκέφτομαι να κάνω αλλάγη στα ρούχα στις ντουλάπες και δεν ξέρω πως και πότε. Με βλεπω να αλλάζω ρούχα στις ντουλάπες μια και μια στο νέο σπίτι! 😅

Σιδερωνω το βράδυ όταν κοιμηθούν τα παιδιά. Έχω σταματήσει να σιδερωνω τις δικές μας πετσέτες κ τ σεντόνια κ ότι ρούχα φοράμε σπίτι. Για τα παιδιά σιδερωνω τα πάντα. Αυτό το ξεκίνησα το καλοκαίρι γιατί δεν προλάβαινα.τα ρούχα του γιου τα έφτιαξα όταν γυρίσαμε από διακοπές που μου ήρθαν κ τα χειμωνιάτικα του. Έχω κ καλοκαιρινά κ χειμωνιάτικα στην ντουλάπα, τα διπλώνω κ τα βάζω σε συρτάρια με ένα συγκεκριμένο τρόπο οπότε εξοικονομώ χώρο. Της μικρής τα ρούχα τα έφτιαξα όταν ξεκίνησε ο γιος μου σχολείο, έκανα 3-4 μέρες. Του άντρα μου είναι εύκολα γιατί είχα μόνο μπλούζες να βάλω στις κρεμάστρες κ έχω μείνει μόνο εγώ αλλά δεν με βιάζει. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

εκανα δεν λες τίποτα! Καποιες αφου γεννησα εφυγαν ή δεν είναι ορατες αλλα κοιλια πλαινα είναι πολυ.. Ασπριζουν σιγα σιγα.. 

Εγω το εχω ξαναπει δεν είμαι τυπικη με τις κρεμες.. Με καμια ομως κρεμα😂 εχω ενα σκασμο, μασκες, peeling απλα υπάρχουν μες στο σπίτι... 

Κ εγώ έκανα στην πρώτη εγκ ραγάδες μπροστά στην κοιλια, έβαζα τα πάντα,  σε αυτήν δεν έβαλα τίποτα το πήρα απόφαση ότι έχει να κάνει με το δέρμα μου κ φυσικά συνεχίστηκαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι ξύπνια από τις 5.30 που ξύπνησε η μικρή κ συνέχισε το χθεσινό κλάμα, να θέλει να κοιμηθεί κ να θηλάσει κ να μην κάθεται. Κοιμήθηκε πριν λίγο για 10 ολόκληρα  λεπτά!! Κ από τις 12 πάρα μέχρι κ τις 5.30 είχε ξυπνήσει αλλες 2 φορές που με δυσκολία δέχτηκε στήθος. Σταμάτησα εδώ κ μερικές μέρες να την θηλάζω ξαπλωτη γιατί ο γιος μου παλεύει στον ύπνο του κ την χτυπάει, μέχρι κ στην κούνια βρέθηκε πριν 5 μέρες.  πλέον όταν κάθεται στήθος δεν είναι 5 λεπτά αλλά παραπάνω με αποτρλεσμα να μην έχω κοιμηθεί καθόλου. Εσεις όλα καλά; κ έλεγα σήμερα δεν έχει σχολείο ο γιος μου θα κοιμηθούμε λίγο παραπάνω 😂

 

@Clairy. Κανείς αποχή κ από μοσχάρι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...