Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Αχ από ότι κατάλαβα όλα σε αυτό το άλμα χάλασαν τον ύπνο!! @Tweema ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Τώρα που σηκώνεται πάλι το βράδυ νομίζω ότι θα στρώσει η παραγωγή γιατί από την αρχή είχα πολύ γάλα...δε ξέρω τι έκανα λάθος μετά! Μου έβγαζε πολλές γουλιες κ είχε αναγωγές, ίσως να έπαιξε κ αυτό ρόλο..τωρα είναι πολύ καλύτερα!!Γενικά θηλάζεις από το ένα στήθος τη φορά ή και από τα δύο και μετά ξεκινάς από αυτό που τελείωσες; Πάντως και στα μεγάλα μας έχουμε το ίδιο θέμα με τα κακά! Περιμένω να δω πότε θα πάει πάλι στην τουαλέτα..με τα τσισα είμαστε σούπερ από τον Φεβρουάριο..στα κακά ακόμα ζητάει την πάνα! @Valxris αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω μια απορία.. Θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω τράπεζα.. Αν κανω μια αντληση το βράδυ που η μικρη δεν τρωει και μενα το στηθος είναι γεμάτο είναι σωστό;; οταν γυρισω στην δουλειά θα αντλώ τις ωρες που ειμαι σπίτι 2 φορες σκέφτομαι μια πρωι μια βραδυ γιατι στην δουλειά δεν ξέρω αν θα μπορω 🤷🏼‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω μια απορία.. Θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω τράπεζα.. Αν κανω μια αντληση το βράδυ που η μικρη δεν τρωει και μενα το στηθος είναι γεμάτο είναι σωστό;; οταν γυρισω στην δουλειά θα αντλώ τις ωρες που ειμαι σπίτι 2 φορες σκέφτομαι μια πρωι μια βραδυ γιατι στην δουλειά δεν ξέρω αν θα μπορω 🤷🏼‍♀️ 

Ναι μπορείς να αντλείς εκείνη την ώρα! Απλά έχε στο μυαλό σου πως όσο αντλείς βράδυ θα γεμίζει δηλ θα προσαρμοστεί το στήθος σε αυτό το πρόγραμμα! Είπαμε όση η ζήτηση τόση και προσφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Ναι μπορείς να αντλείς εκείνη την ώρα! Απλά έχε στο μυαλό σου πως όσο αντλείς βράδυ θα γεμίζει δηλ θα προσαρμοστεί το στήθος σε αυτό το πρόγραμμα! Είπαμε όση η ζήτηση τόση και προσφορά

Ναι γιαυτο ρώτησα.. Αλλα ούτως ή άλλως δεν καταφερνω να το προσαρμοσω το βράδυ γιατι πινει λιγο ή απλα πιπιλαει και το πρωι ξυπναω και το στηθος είναι πέτρα.. Φοβάμαι μην παθω καμια μαστίτιδα.. Την ώρα που γεμιζει δεν το καταλαβαίνω γιατί κανουμε συγκοιμηση και πεφτω και γω νεκρη τι αλλο να κανω για να μην καταληξω να αντλω μες στην αγρια νύχτα; μετα αν κανω τις αντλήσεις πρωι και βράδυ θα ξαναπροσαρμοστει το στηθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...εμείς σαραντησαμε εχθές!!!ο μικρός κλασικά κολλημένος  επάνω μου.  Πλέον κοιμάται μόνο αν θηλάσει λίγο..γενικά θέλει να νιώθει ότι είναι δίπλα μου..μόλις τον αφήσω στην κούνια..κλαίει...και ξανά στήθος και ξανά από την αρχή...😔γενικά ξυπνάει και πολλές φορές μέσα στην νυχτα......τα κακακια μας είναι πράσινα από την υπερπαραγωγή....πώς το διορθώσετε αυτό;;που τον είδε η παιδίατρος...κάνω περισσότερους θηλασμός από τον ίδιο μαστό  μετά αλλάζω μαστό..αλλά δεν άλλαξε κάτι...προσπάθησα να του δώσω και πιπίλα αφού έχει φάει και γκρινιάζει απλά... αλλά δεν την περνει με τίποτα..έστω το βράδυ....χθες σηκωθηκαμε 6 -7 φορές.Δευτερο;τι δεύτερο παιδί;;όταν πάει στρατό το πρώτο🤪😇🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εμείς σαραντησαμε εχθές!!!ο μικρός κλασικά κολλημένος  επάνω μου.  Πλέον κοιμάται μόνο αν θηλάσει λίγο..γενικά θέλει να νιώθει ότι είναι δίπλα μου..μόλις τον αφήσω στην κούνια..κλαίει...και ξανά στήθος και ξανά από την αρχή...😔γενικά ξυπνάει και πολλές φορές μέσα στην νυχτα......τα κακακια μας είναι πράσινα από την υπερπαραγωγή....πώς το διορθώσετε αυτό;;που τον είδε η παιδίατρος...κάνω περισσότερους θηλασμός από τον ίδιο μαστό  μετά αλλάζω μαστό..αλλά δεν άλλαξε κάτι...προσπάθησα να του δώσω και πιπίλα αφού έχει φάει και γκρινιάζει απλά... αλλά δεν την περνει με τίποτα..έστω το βράδυ....χθες σηκωθηκαμε 6 -7 φορές.Δευτερο;τι δεύτερο παιδί;;όταν πάει στρατό το πρώτο🤪😇🤪

Καλημέρα,εμείς σήμερα 40ντιζουμε!!! Χθες πήγαμε παιδίατρο κ η μικρή έχει φτάσει 4800γρ!!! Μας είπε πολύ προσεκτικά με επισκέψεις κ οι πολύ κοντινοί μας να κάνουν το αντιγρυπικο εμβόλιο κ εμείς. Εγώ χθες έκανα κ την πρώτη δόση της Pfizer,μόνο το χέρι μου πονάει. Εμένα χθες σε σχέση με άλλες μέρες κοιμηθηκε πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα,εμείς σήμερα 40ντιζουμε!!! Χθες πήγαμε παιδίατρο κ η μικρή έχει φτάσει 4800γρ!!! Μας είπε πολύ προσεκτικά με επισκέψεις κ οι πολύ κοντινοί μας να κάνουν το αντιγρυπικο εμβόλιο κ εμείς. Εγώ χθες έκανα κ την πρώτη δόση της Pfizer,μόνο το χέρι μου πονάει. Εμένα χθες σε σχέση με άλλες μέρες κοιμηθηκε πολύ! 

Εμεις είμαστε ένα κιλό κάτω από εσάς!!!!βέβαια γεννήθηκε μικρούλης....να την χαίρεστε την ζουζούνα σας!!!!εγώ δεν το έχω κάνει ακόμη...το σκέφτομαι ενώ ήμουν πολύ θετική....όλες αυτές οι δόσεις με ανησυχούν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμεις είμαστε ένα κιλό κάτω από εσάς!!!!βέβαια γεννήθηκε μικρούλης....να την χαίρεστε την ζουζούνα σας!!!!εγώ δεν το έχω κάνει ακόμη...το σκέφτομαι ενώ ήμουν πολύ θετική....όλες αυτές οι δόσεις με ανησυχούν ..

Κ εγώ φοβόμουν χθες αλλά είναι γεγονός ότι οι εμβολιασμενοι κ να κολλήσουν το περνάνε πιο ομαλά οπότε κ μόνο γι'αυτό το έκανα. Κ η γιατρός εκεί στο εμβολιαστικο κέντρο μου είπε ότι παίρνει κ το παιδί αντισώματα μέσω του θηλασμού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι θα μπορούσαμε να βάζουμε στην αλλαγή Πάνας κάτι πιο φυσικό από τις κρέμες που περιέχουν όλες ψευδάργυρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι θα μπορούσαμε να βάζουμε στην αλλαγή Πάνας κάτι πιο φυσικό από τις κρέμες που περιέχουν όλες ψευδάργυρο!

Εγώ του βάζω της weleda. Μου είχε πει η φαρμακοποιός οτι ειναι από τις πιο φυτικές. Απο κει κ πέρα δεν ξέρω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι θα μπορούσαμε να βάζουμε στην αλλαγή Πάνας κάτι πιο φυσικό από τις κρέμες που περιέχουν όλες ψευδάργυρο!

Κ εγώ weleda βάζω κ είναι πολύ καλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι θα μπορούσαμε να βάζουμε στην αλλαγή Πάνας κάτι πιο φυσικό από τις κρέμες που περιέχουν όλες ψευδάργυρο!

Αμυγδαλελαιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτον τον καιρό πώς ντυνετε τα μωράκια σας μέσα στο σπίτι? Εμείς έχουμε κρυο και υγρασία έξω γιατί είμαστε και δίπλα στη θάλασσα. Μέσα στο σπίτι όμως  έχουμε καλή μόνωση, εγώ βέβαια ειμαι κρυουλιαρα και φοραω ζακετουλα. Ζιπουνάκι κοντομάνικο από μέσα και ολόσωμο φορμακι λεπτό από έξω θεωρείτε είναι εντάξει? Γιατί με έχει ζαλισει άντρας και πεθερά οτι το ντυνω χοντρά το παιδί 🤪😠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια αυτον τον καιρό πώς ντυνετε τα μωράκια σας μέσα στο σπίτι? Εμείς έχουμε κρυο και υγρασία έξω γιατί είμαστε και δίπλα στη θάλασσα. Μέσα στο σπίτι όμως  έχουμε καλή μόνωση, εγώ βέβαια ειμαι κρυουλιαρα και φοραω ζακετουλα. Ζιπουνάκι κοντομάνικο από μέσα και ολόσωμο φορμακι λεπτό από έξω θεωρείτε είναι εντάξει? Γιατί με έχει ζαλισει άντρας και πεθερά οτι το ντυνω χοντρά το παιδί 🤪😠

Δεν ξέρω ποσο κρύο κάνει αλλα και εγώ το θεωρώ πολύ. 

Εγώ του φοράω μέσα στο σπίτι κορμάκι με μακρύ μανίκι και καλτσακια ψιλά.. Και οταν κοιμάται ρίχνω μια πάνα στα μπουτακια του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Τι θα μπορούσαμε να βάζουμε στην αλλαγή Πάνας κάτι πιο φυσικό από τις κρέμες που περιέχουν όλες ψευδάργυρο!

Κηραλοιφη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν ξέρω ποσο κρύο κάνει αλλα και εγώ το θεωρώ πολύ. 

Εγώ του φοράω μέσα στο σπίτι κορμάκι με μακρύ μανίκι και καλτσακια ψιλά.. Και οταν κοιμάται ρίχνω μια πάνα στα μπουτακια του. 

Ε έχουμε κρύο και τρομερό αέρα και υγρασία. Καλτσάκια με εκνευρίζουν όλο του φεύγουν. Σήμερα του αγόρασα κορμακια με μακρύ μανίκι. Του είχα πάρει κάποια και του βγήκαν πολύ μεγάλα. Εν τω μεταξύ τα χερακια του είναι συνέχεια κρύα. Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια αυτον τον καιρό πώς ντυνετε τα μωράκια σας μέσα στο σπίτι? Εμείς έχουμε κρυο και υγρασία έξω γιατί είμαστε και δίπλα στη θάλασσα. Μέσα στο σπίτι όμως  έχουμε καλή μόνωση, εγώ βέβαια ειμαι κρυουλιαρα και φοραω ζακετουλα. Ζιπουνάκι κοντομάνικο από μέσα και ολόσωμο φορμακι λεπτό από έξω θεωρείτε είναι εντάξει? Γιατί με έχει ζαλισει άντρας και πεθερά οτι το ντυνω χοντρά το παιδί 🤪😠

Κ εγώ αυτά ακριβώς της φοράω! Χθες η παιδίατρος μου είπε καλά είναι έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια 😄

Χθες που είχε αρκετό αέρα στην Αθήνα του φορούσα παντελόνι φόρμας, μακρυμάνικο μπλουζάκι, ζακέτα κ καλτσάκια. Τον είχα στην καλαθουνα του καροτσιου κ την είχα κλείσει με το εξτρα υφασμα. Νομίζω όμως ότι έπρεπε να του έχω βάλει κ ζιπουνακι μέσα από τα ρούχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Ε έχουμε κρύο και τρομερό αέρα και υγρασία. Καλτσάκια με εκνευρίζουν όλο του φεύγουν. Σήμερα του αγόρασα κορμακια με μακρύ μανίκι. Του είχα πάρει κάποια και του βγήκαν πολύ μεγάλα. Εν τω μεταξύ τα χερακια του είναι συνέχεια κρύα. Τι να κάνω?

Και μενα τα χέρια του είναι κρύα κάποιες φορές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια αυτον τον καιρό πώς ντυνετε τα μωράκια σας μέσα στο σπίτι? Εμείς έχουμε κρυο και υγρασία έξω γιατί είμαστε και δίπλα στη θάλασσα. Μέσα στο σπίτι όμως  έχουμε καλή μόνωση, εγώ βέβαια ειμαι κρυουλιαρα και φοραω ζακετουλα. Ζιπουνάκι κοντομάνικο από μέσα και ολόσωμο φορμακι λεπτό από έξω θεωρείτε είναι εντάξει? Γιατί με έχει ζαλισει άντρας και πεθερά οτι το ντυνω χοντρά το παιδί 🤪😠

Εμεις βαζουμε αμανικο ζιπουνακι και απεξω ή κοντομάνικο ή μακρυμανικο αλλα παντα εχει κλειστα μπουτια και πατουσάκια εμένα που της εβαλα κοντομάνικο εξω σήμερα κ την σκεπασα με κουβέρτα μου έλεγε ότι την εντυσα λεπτα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...