Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Βάζουμε στόχους δηλαδή 40μερες, 2μηνο, 3μηνο 🤣🤣🤣 εσυ πως το έχεις ζήσει με το πρωτο σου;

Εγώ δεν είμαι σημείο αναφοράς, η κόρη μου είναι 2.5 κ ξυπνάει ακόμα το βράδυ να θηλάσει 😂😂😂 με έχει σώσει η συγκοιμιση αλλιώς δεν θα την παλευα πέρα δώθε. Αλλά είναι φάσεις που περνάει.. Την τελευταία εβδομάδα μου κοιμόταν σερί 12ωρα, χθες ξυπνησε 4 φορές 😴 οπότε φαντάσου το νεογέννητο πόσο πρόγραμμα ΔΕΝ έχει 😂

Μετά το 3μηνο ήταν σαφώς καλύτερα πάντως! Επίσης να σημειώσω ότι μέχρι 8 9 μηνών κοιμόταν πάνω μου μόνο μέσα στην ημέρα, πουθενά αλλού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν είμαι σημείο αναφοράς, η κόρη μου είναι 2.5 κ ξυπνάει ακόμα το βράδυ να θηλάσει 😂😂😂 με έχει σώσει η συγκοιμιση αλλιώς δεν θα την παλευα πέρα δώθε. Αλλά είναι φάσεις που περνάει.. Την τελευταία εβδομάδα μου κοιμόταν σερί 12ωρα, χθες ξυπνησε 4 φορές 😴 οπότε φαντάσου το νεογέννητο πόσο πρόγραμμα ΔΕΝ έχει 😂

Μετά το 3μηνο ήταν σαφώς καλύτερα πάντως! Επίσης να σημειώσω ότι μέχρι 8 9 μηνών κοιμόταν πάνω μου μόνο μέσα στην ημέρα, πουθενά αλλού.. 

Μπράβο σου πάντως που κρατάς έτσι γερά!!! Θέλει πολλη δυναμη να αντέξεις ρε παιδί μου 😍 ή απλά συνηθίζεις από ένα σημείο κ μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μπράβο σου πάντως που κρατάς έτσι γερά!!! Θέλει πολλη δυναμη να αντέξεις ρε παιδί μου 😍 ή απλά συνηθίζεις από ένα σημείο κ μετά;

Συνηθίζεις😂 βαράω κι εγώ τις κρίσεις μου μην νομίζεις.. Ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη το agitation βαράει κόκκινο αλλά αφού τη θήλασα μέχρι τώρα τι να θηλάζω ένα τι να θηλάζω 2;😛 εξάλλου εκείνη θηλάζει μόνο για να κοιμηθεί πια.. Τώρα που θα έρθει το μωρό φαντάζομαι θα αυξήσει κι αυτή αλλά θα προσπαθήσω με συζήτηση να την φερω στα ίσια της.. Ελπίζω να μην έχω agitation με το μικρό μόνο.. 😅 Και να μου βγει συνεργασιμος κ υπναρας 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!πρώτα ο Θεός μάλλον θα επιβεβαιώσω τη φήμη ότι τα αγοράκια του γκρουπ γεννιούνται νωρίτερα!!!μόλις επέστρεψα από τον γιατρό....έχουμε  διαστολή....1!!!

Ωωωωω μπράβο τουλάχιστον εσύ η αγορομανα να επιβεβαιώσεις την φήμη γιατί εγώ είμαι εξαίρεση 😁😁 με το καλο!!! Νιώθεις κάτι? Κάπως διαφορετικά? Εννοω σχετικά με την διαστολή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Συνηθίζεις😂 βαράω κι εγώ τις κρίσεις μου μην νομίζεις.. Ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη το agitation βαράει κόκκινο αλλά αφού τη θήλασα μέχρι τώρα τι να θηλάζω ένα τι να θηλάζω 2;😛 εξάλλου εκείνη θηλάζει μόνο για να κοιμηθεί πια.. Τώρα που θα έρθει το μωρό φαντάζομαι θα αυξήσει κι αυτή αλλά θα προσπαθήσω με συζήτηση να την φερω στα ίσια της.. Ελπίζω να μην έχω agitation με το μικρό μόνο.. 😅 Και να μου βγει συνεργασιμος κ υπναρας 😂😂 

Μακάρι να είναι συνεργάσιμος, να είναι κ τα δυο σου ακόμα καλυτερα! Πάντως σε αυτή τη φάση πρεπει να είσαι πολυ κουλ από αυτά που γράφεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μακάρι να είναι συνεργάσιμος, να είναι κ τα δυο σου ακόμα καλυτερα! Πάντως σε αυτή τη φάση πρεπει να είσαι πολυ κουλ από αυτά που γράφεις!!! 

Ναι, η αλήθεια είναι δεν αγχώνομαι γενικά.. Ότι είναι να γίνει θα γίνει 😅 2 ημερες μείνανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Βρέχει πάνες κ τσισα κ κακα! Απλά μ κάνει εντύπωση το να μην κοιμάται σερί 2-3 ώρες π ακούω. 

Δηλαδη ο δικος μου που χλαπακιαζει 120μλ και τραγουδαμε 3 ωρες μεχρι να ξαναχλαπακιασει δεν χορταίνει; 👶🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Αυτό έγραφα. Αρχίζω να πιστευω ότι είναι στο παιδί! Πριν είχα την εντυπωση ότι με το ξένο κοιμούνται αλλά δεν ισχύει.... @Love32 έχεις ζυγαριά; ο παιδιατρος σας έχει δει; δε νομίζω πάντως ότι δε χορταινει αφού βρέχει πανες όπως λένε κ τα κορίτσια. Γενικά αν έχεις ακολουθήσεις όλα τα βήματα από την αρχή δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να μη χορταινει γενικά. Αυτό έχω καταλάβει δηλαδή. 

Ναι μας έχει δει και έχω κ ζυγαριά παίρνει κανονικά βάρος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Δηλαδη ο δικος μου που χλαπακιαζει 120μλ και τραγουδαμε 3 ωρες μεχρι να ξαναχλαπακιασει δεν χορταίνει; 👶🍼

120 μλ ε? Χαχα το μαναρουλι μου! Το νερό για το γάλα πως το φτιάχνεις ? Απορία χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Ωωωωω μπράβο τουλάχιστον εσύ η αγορομανα να επιβεβαιώσεις την φήμη γιατί εγώ είμαι εξαίρεση 😁😁 με το καλο!!! Νιώθεις κάτι? Κάπως διαφορετικά? Εννοω σχετικά με την διαστολή

Γενικά όχι...κάτι πονακια χαλαρά τα ένιωθα αυτή τη βδομάδα.....και ακόμη και τώρα δηλαδή..λίγο η μέση μου και μια πίεση που και που σαν να κάνει κάτι ο κύριος εκεί κάτω...👶.δεν ξέρω και τι έπρεπε να νιώθω είναι η αλήθεια.😜.μου έκανε δαχτυλικη γιατί είδε  κάπως τον τράχηλο...λέω δεν εμπεδωθηκε ε;;μου λέει σε βλέπω να έρχεσαι μέσα στο σκ...και αυτός δεν το περίμενε νομίζω!!😜😜τώρα μου είπε ότι λογικά οι πόνοι θα γίνουν σταδιακά εντονοτεροι...και ίσως σπάσουν τα νερά...σε κάθε άλλη περίπτωση θα πάω δευτερα νωρίς το πρωί...να με ξαναδεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι μας έχει δει και έχω κ ζυγαριά παίρνει κανονικά βάρος !!

Ε, τότε τι αγχώνεσαι για το αν χορταινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy to be είπε:

Γενικά όχι...κάτι πονακια χαλαρά τα ένιωθα αυτή τη βδομάδα.....και ακόμη και τώρα δηλαδή..λίγο η μέση μου και μια πίεση που και που σαν να κάνει κάτι ο κύριος εκεί κάτω...👶.δεν ξέρω και τι έπρεπε να νιώθω είναι η αλήθεια.😜.μου έκανε δαχτυλικη γιατί είδε  κάπως τον τράχηλο...λέω δεν εμπεδωθηκε ε;;μου λέει σε βλέπω να έρχεσαι μέσα στο σκ...και αυτός δεν το περίμενε νομίζω!!😜😜τώρα μου είπε ότι λογικά οι πόνοι θα γίνουν σταδιακά εντονοτεροι...και ίσως σπάσουν τα νερά...σε κάθε άλλη περίπτωση θα πάω δευτερα νωρίς το πρωί...να με ξαναδεί!!!

Έρχεται η ώρα για τη μεγάλη συνάντηση!!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Γενικά όχι...κάτι πονακια χαλαρά τα ένιωθα αυτή τη βδομάδα.....και ακόμη και τώρα δηλαδή..λίγο η μέση μου και μια πίεση που και που σαν να κάνει κάτι ο κύριος εκεί κάτω...👶.δεν ξέρω και τι έπρεπε να νιώθω είναι η αλήθεια.😜.μου έκανε δαχτυλικη γιατί είδε  κάπως τον τράχηλο...λέω δεν εμπεδωθηκε ε;;μου λέει σε βλέπω να έρχεσαι μέσα στο σκ...και αυτός δεν το περίμενε νομίζω!!😜😜τώρα μου είπε ότι λογικά οι πόνοι θα γίνουν σταδιακά εντονοτεροι...και ίσως σπάσουν τα νερά...σε κάθε άλλη περίπτωση θα πάω δευτερα νωρίς το πρωί...να με ξαναδεί!!!

Εννοώ δεν ένιωσες κάτι διαφορετικό από τις προηγούμενες μέρες? Πότε έχεις πητ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

120 μλ ε? Χαχα το μαναρουλι μου! Το νερό για το γάλα πως το φτιάχνεις ? Απορία χαχα!

Το βραζω και μετα το βαζω με το μπιμπερο σε ενα φαρδυ ποτηρι με κρυο νερο και πριν του το δωσω ριχνω στο χερι μου να δω μην καίει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εννοώ δεν ένιωσες κάτι διαφορετικό από τις προηγούμενες μέρες? Πότε έχεις πητ? 

Μην κάνεις κ εσύ τέτοιες ερωτήσεις γτ νομίζω Σεπτέμβρη έχει Πήτ! 

Εσύ τι κάνεις; Πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μην κάνεις κ εσύ τέτοιες ερωτήσεις γτ νομίζω Σεπτέμβρη έχει Πήτ! 

Εσύ τι κάνεις; Πως είσαι; 

Αχαχαχα για να μην απογοητευτω ε??😫😫 αστο @Mommy to be μην μου απαντήσεις 😜 εγώ καλά έχω στις 6 γιατρό 😬 εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ε, τότε τι αγχώνεσαι για το αν χορταινει;

Μ κάνει εντύπωση να τρώει όλη μερα 😂😂😂 εσείς το ζυγίζετε σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Το βραζω και μετα το βαζω με το μπιμπερο σε ενα φαρδυ ποτηρι με κρυο νερο και πριν του το δωσω ριχνω στο χερι μου να δω μην καίει. 

Α το βράζεις όταν είναι να φάει δηλαδή δεν το κρατάς κάπου πχ σε θερμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αχαχαχα για να μην απογοητευτω ε??😫😫 αστο @Mommy to be μην μου απαντήσεις 😜 εγώ καλά έχω στις 6 γιατρό 😬 εσύ?

Εύχομαι να έχεις κάποια εξέλιξη, να παίρνουμε κ εμείς σιγά σιγά σειρά!!! Στείλε μετά να μας πεις τι σου είπε! 

Εγώ καλά, τα ίδια. Έχω περισσότερες συσπάσεις αλλά τπτ που να προμηνύει τοκετό! 😱 Σήμερα λέω να πάω κ εγώ για λίγο περπάτημα,έχει συννεφιά και είναι ωραία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α το βράζεις όταν είναι να φάει δηλαδή δεν το κρατάς κάπου πχ σε θερμό?

Οχι πρεπει να καταναλωθει αμεσα. Δεν το κρατας για επομενο γευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Μ κάνει εντύπωση να τρώει όλη μερα 😂😂😂 εσείς το ζυγίζετε σπίτι?

Κάθε φορά που είναι στο στήθος δεν τρώει όλη την ώρα, πιπιλαει κιόλας γι αυτό είναι συνέχεια 😛 ναι, έχουμε ζυγαριά. Βέβαια η παιδιατρος μας είπε ότι εφόσον πηρε 1 κιλό κ 200 γρ σε ένα μήνα να μην τον ζυγίζουμε εμείς. Το επόμενο ζύγισμα θα είναι σε ένα μήνα που θα την δουμε ξανά. Εντάξει εγώ θα τον ζυγίζω κάθε βδομάδα να δω αν βάζει όσο πρεπει 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Έρχεται η ώρα για τη μεγάλη συνάντηση!!! 😍😍😍😍

Ναι το αγόρι μου...και δεν ξέρω τι να κάνω....με την αναμονή ..έβαλα ότι πλυντήριο είχαμε μαγείρεψα....και αργότερα λέω να πάμε μια βόλτα για λίγο περπάτημα και παγωτακι ...😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εύχομαι να έχεις κάποια εξέλιξη, να παίρνουμε κ εμείς σιγά σιγά σειρά!!! Στείλε μετά να μας πεις τι σου είπε! 

Εγώ καλά, τα ίδια. Έχω περισσότερες συσπάσεις αλλά τπτ που να προμηνύει τοκετό! 😱 Σήμερα λέω να πάω κ εγώ για λίγο περπάτημα,έχει συννεφιά και είναι ωραία! 

Εγώ αυτή τη βδομάδα πήγα αρκετές φορές περπάτημα...θα πάω και αργότερα μια μικρή βόλτα..σε συνδιασμό με παγωτό..νομίζω μου αξίζει..5/09 τελική μάλλον είχαμε..δεν έχουμε....με το καλό να αποδεχτούμε τα μωράκια μας....γιατί και αυτή η αναμονή ένα άγχος μου το δημιουργεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κάθε φορά που είναι στο στήθος δεν τρώει όλη την ώρα, πιπιλαει κιόλας γι αυτό είναι συνέχεια 😛 ναι, έχουμε ζυγαριά. Βέβαια η παιδιατρος μας είπε ότι εφόσον πηρε 1 κιλό κ 200 γρ σε ένα μήνα να μην τον ζυγίζουμε εμείς. Το επόμενο ζύγισμα θα είναι σε ένα μήνα που θα την δουμε ξανά. Εντάξει εγώ θα τον ζυγίζω κάθε βδομάδα να δω αν βάζει όσο πρεπει 🤣

Ναι το ξέρω ότι δεν τρώει συνέχεια! Αλλά με το πιπιλισμα βγαίνει γάλα κ εμένα μ βγάζει μετά. Εγώ κάθε 2 μέρες τον ζυγίζω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι το ξέρω ότι δεν τρώει συνέχεια! Αλλά με το πιπιλισμα βγαίνει γάλα κ εμένα μ βγάζει μετά. Εγώ κάθε 2 μέρες τον ζυγίζω 😂

Σταγονιτσες θα βγαίνουν στο πιπιλισμα😛 με προβληματιζε κ εμένα το ότι έβγαζε γάλα κ το είπα στην παιδιατρο κ μου είπε ότι εφόσον βγάζει μικρές ποσότητες κ δεν υπάρχει κάποιο άλλο ανησυχητικό σημάδι να τον αφήνω όποτε θέλει στο στήθος, όσο θέλει κ ας βγάζει. 

Α, εσυ εισαι πιο μπροστά στο ζύγισμα. Πόσο είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...