Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια και πολλές φορές σκέφτομαι αυτές που φτάνουν κ γεννάνε 41εβδ κ λέω πως άντεξαν;;; 😱😱😱 Σας έχει κοπεί κ η όρεξη ή μόνο σε μένα; 

Ευτυχώς κι εμένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια και πολλές φορές σκέφτομαι αυτές που φτάνουν κ γεννάνε 41εβδ κ λέω πως άντεξαν;;; 😱😱😱 Σας έχει κοπεί κ η όρεξη ή μόνο σε μένα; 

Σε εμένα δυστυχώς όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Όχι! Εχω μεγάλο στήθος κ δυσκολευομαι ... Άσε

Εχω τον fidella fusion baby δεν μπορώ με τίποτα να θηλάσω σε όρθια στάση σε αυτόν λόγω μεγάλου στήθους. Πήρα σλινγκ μόνο για να θηλάζω 😂😂😂 βολεύει πολύ στν θηλασμό γιατί μπορώ να την βάλω ξαπλωτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32εγώ θα σου πω την άποψή μου στο θέμα πιπίλα. Θηλάζει δεν θηλάζει κάποιο είναι νομίζω στην κρίση της κάθε μιας αν θα δώσει Πιστεύω ότι δεν προσφέρει τίποτα, το θεωρώ ένα άχρηστο αντικείμενο. Τους κινδύνους τους γνωρίζεις,πραττεις όπως εσύ νομίζεις. Εγώ έχω φίλη που έδωσε κ το μωρό της έπαθε κ φίλη που έδωσε κ δεν έπαθε.

@Clairy.Στον γιο έπαιρνα από μια κοπέλα στα Ιωάννινα.. Τώρα πήρα από ένα μαγαζί με παραδοσιακά  κ βιολογικά προϊόντα στην περιοχή μου. Μην πάρεις με άρωμα - αιθέρια έλαια! Αν είσαι Πειραιά πιστεύω θα βρεις εκεί γύρω στις στοές στην Γούναρη, αλλιώς να σου πω εδώ που είμαι εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Love32εγώ θα σου πω την άποψή μου στο θέμα πιπίλα. Θηλάζει δεν θηλάζει κάποιο είναι νομίζω στην κρίση της κάθε μιας αν θα δώσει Πιστεύω ότι δεν προσφέρει τίποτα, το θεωρώ ένα άχρηστο αντικείμενο. Τους κινδύνους τους γνωρίζεις,πραττεις όπως εσύ νομίζεις. Εγώ έχω φίλη που έδωσε κ το μωρό της έπαθε κ φίλη που έδωσε κ δεν έπαθε.

@Clairy.Στον γιο έπαιρνα από μια κοπέλα στα Ιωάννινα.. Τώρα πήρα από ένα μαγαζί με παραδοσιακά  κ βιολογικά προϊόντα στην περιοχή μου. Μην πάρεις με άρωμα - αιθέρια έλαια! Αν είσαι Πειραιά πιστεύω θα βρεις εκεί γύρω στις στοές στην Γούναρη, αλλιώς να σου πω εδώ που είμαι εγώ. 

Ααα ωραία.. Θσ πάω να ψάξω. Το βούτυρο καριτε πως το χρησιμοποιείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92  @Μαριλου1  @PanB ετσι και εγω με την κοιλιά.. Νιωθω οτι θα σκασω συνέχεια.. Ναι η ορεξη εχει κοπει και σε μενα απο την μια παλι καλα αλλα απο την άλλη τωρα τρωω μονο πρωινο και το κυριο γευμα οπότε οτι φρουτο ετρωγα τωρα τα εκοψα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Εχω τον fidella fusion baby δεν μπορώ με τίποτα να θηλάσω σε όρθια στάση σε αυτόν λόγω μεγάλου στήθους. Πήρα σλινγκ μόνο για να θηλάζω 😂😂😂 βολεύει πολύ στν θηλασμό γιατί μπορώ να την βάλω ξαπλωτη. 

Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Δεν θα ήθελα να δωσω πιπίλα!! Φοβήθηκα πουω διάβασα ότι βάζουν το δάχτυλο στο στόμα! @Tweema

Ναι το βάζουν όλα τα μωρά είναι αναπτυξιακό στάδιο, αυτό σταματάει εάν δεν υπάρχει συναισθηματική έλλειψη. 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ααα ωραία.. Θσ πάω να ψάξω. Το βούτυρο καριτε πως το χρησιμοποιείς; 

Το βούτυρο καριτε μολις το βάλεις στα χέρια σου γίνεται λάδι κ μετά το βάζεις εκεί που θέλεις το αλειφεις. Το βάζεις κανονικά στο σώμα του. Κ σε εσένα μπορείς μαλλιά, νύχια κ γενικά στο σώμα σου. Δνε είναι βρωσιμο! Να σου πω δεν ξέρω αν βοηθάει το λάδι καρύδας τότε δεν το είχα σκεφτεί να δοκιμάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες;

Δες αυτό το βίντεο.. Στην εταιρεία αυτή υπάρχουν βίντεο για όλους τους μαρσιπους που διαθέτει κ για οποίο πρόβλημα έχεις με τον μάρσιπο. Δες μήπως μπορείς να πας από κοντά να δοκιμάσεις να δεις τι θα σε βολέψει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι το βάζουν όλα τα μωρά είναι αναπτυξιακό στάδιο, αυτό σταματάει εάν δεν υπάρχει συναισθηματική έλλειψη. 

Το βούτυρο καριτε μολις το βάλεις στα χέρια σου γίνεται λάδι κ μετά το βάζεις εκεί που θέλεις το αλειφεις. Το βάζεις κανονικά στο σώμα του. Κ σε εσένα μπορείς μαλλιά, νύχια κ γενικά στο σώμα σου. Δνε είναι βρωσιμο! Να σου πω δεν ξέρω αν βοηθάει το λάδι καρύδας τότε δεν το είχα σκεφτεί να δοκιμάσω. 

Και αυτό απο βιολογικά το παίρνεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Να ρωτήσω κάτι δίνει κάποια nan opti pro 1 στο μωρουλι της? Μ έχει μείνει η συσκευασία αποτ ις πρώτες μέρες π δίναμε κ λυπάμαι να πεταχτεί έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!Από εχθές το βράδυ ξεκίνησε τις κραυγουλες και ενθουσιάζομαι μαζί του που ενθουσιάζεται με τον εαυτό του🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα ρούχα τι κάνετε???Ότι του είχα πάρει για 3μηνων δεν του κάνει τίποτα τα φορμακια δεν φτάνουν να κουμπωσουν κάτω στην πάνα τα παντελόνια είναι κοντά και οι μπλούζες στενές δεν έβαλε τίποτα από ότι είχα πάρει είναι όλα αχρησιμοποίητα(τα μάζεψα σε μια μεγάλη σακούλα και τα έδωσα στην ξαδέρφη μου που μπαίνει στον μήνα της μεθαύριο και περιμένει μπέμπη και αυτην)έχω δύο φορμακια από orchestra 6μηνων λέει και του φοράω αυτά αλλά του είναι ίσα ίσα, και φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω την γραμμή... μήπως έχει πάρει καμία από κάπου συγκεκριμένα να μου πει πως είναι η γραμμή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Με τα ρούχα τι κάνετε???Ότι του είχα πάρει για 3μηνων δεν του κάνει τίποτα τα φορμακια δεν φτάνουν να κουμπωσουν κάτω στην πάνα τα παντελόνια είναι κοντά και οι μπλούζες στενές δεν έβαλε τίποτα από ότι είχα πάρει είναι όλα αχρησιμοποίητα(τα μάζεψα σε μια μεγάλη σακούλα και τα έδωσα στην ξαδέρφη μου που μπαίνει στον μήνα της μεθαύριο και περιμένει μπέμπη και αυτην)έχω δύο φορμακια από orchestra 6μηνων λέει και του φοράω αυτά αλλά του είναι ίσα ίσα, και φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω την γραμμή... μήπως έχει πάρει καμία από κάπου συγκεκριμένα να μου πει πως είναι η γραμμή???

Από mothercare που πήρα η γραμμή τους μου φαίνεται κανονική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Με τα ρούχα τι κάνετε???Ότι του είχα πάρει για 3μηνων δεν του κάνει τίποτα τα φορμακια δεν φτάνουν να κουμπωσουν κάτω στην πάνα τα παντελόνια είναι κοντά και οι μπλούζες στενές δεν έβαλε τίποτα από ότι είχα πάρει είναι όλα αχρησιμοποίητα(τα μάζεψα σε μια μεγάλη σακούλα και τα έδωσα στην ξαδέρφη μου που μπαίνει στον μήνα της μεθαύριο και περιμένει μπέμπη και αυτην)έχω δύο φορμακια από orchestra 6μηνων λέει και του φοράω αυτά αλλά του είναι ίσα ίσα, και φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω την γραμμή... μήπως έχει πάρει καμία από κάπου συγκεκριμένα να μου πει πως είναι η γραμμή???

Καλημερααα!! Εμεις φοράμε orchestra 3μηνων! Έχουν μικρή φόρμα τελικά!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημερααα!! Εμεις φοράμε orchestra 3μηνων! Έχουν μικρή φόρμα τελικά!!

 

 

 

 

Για τα orchestra το ήξερα ότι έχουν στενή φόρμα γι'αυτό και φοβάμαι να πάρω από εκεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Από mothercare που πήρα η γραμμή τους μου φαίνεται κανονική. 

Πόσο είστε από κιλά και ύψος και τι νούμερο φοράτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Πόσο είστε από κιλά και ύψος και το νούμερο φοράτε???

Ακόμα δε του κάνουν από mothercare. Είναι 3600 κ 53 πόντους κ τα 1-3 που είχα παρει του είναι μεγάλα.  Περίμενε να σου πει κ κάποια άλλη κοπέλα που έχει κ άλλο παιδάκι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ακόμα δε του κάνουν από mothercare. Είναι 3600 κ 53 πόντους κ τα 1-3 που είχα παρει του είναι μεγάλα.  Περίμενε να σου πει κ κάποια άλλη κοπέλα που έχει κ άλλο παιδάκι 😉

Ευχαριστώ θα μπω να κοιτάξω και θα περιμένω κ από άλλο κορίτσι να μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ευχαριστώ θα μπω να κοιτάξω και θα περιμένω κ από άλλο κορίτσι να μου πει!

Εμενα είναι 4700 και 56 πόντους και του κάνουν τα φόρμακια για 60 cm του orchestra που κουμπώνουν σταυρωτά. Τα φόρμακια που ειναι και καλα για έξω είναι ισα ισα αυτα για 3 μηνών. Μας έχουν φέρει φόρμακια απο mother care 0 εως 3 μηνών και έχουν ενα πολύ μικρό περιθώριο.. Δηλαδή σε λίγο μαλλον δε θα του κάνουν. Και απο prenatal ενα ολόσωμο για εξω 2-6 μηνών που ειναι άνετο.. Δεν ξέρω αν βοήθησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:
στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

 

Screenshot_20210813_090818_com.android.chrome.jpg

 

Οκ μου φαίνεται.. Εγώ είχα πάρει από organic brands το 2017. Υπάρχουν 2 ομάδες στο φβ που κάνουν ομαδικές παραγγελίες σε διάφορα κ ειδικά σε προϊόντα που είναι για μωρά με αλλεργίες χωρίς ίχνη κλπ.. Ααα μόλις θυμήθηκα επειδή θα κάνεις αποχή δες συνταγές για σένα στο dairyfree κ η mamangelic έχει κάποιες αλλά αξίζει γενικά να δοκιμάσετε συνταγές κ μη αποχής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! 

Εγώ ρούχα είχα πάρει από αλί εξπρές της έχουν καθίσει τέλεια κ το 3μηνο σίγουρα θα μου το βγάλουν κανονικα.55 ημερών ήταν 59εκ κ 5800 ύψος. Μου είχε φέρει μι φίλη κορμάκια ραντακι από Orchestra για 0-3 μηνών κ περίπου στο μήνα ήταν τσίτα!!  φόρμακια δεν της πήρα κ δεν της έχω φορέσει καθόλου έχω κάποια που μου έδωσαν κ κάποια από τον γιο μ, μόνο κορμάκια κ τα σύνολακια της για έξω. Βέβαια τώρα πιυ θα φύγουμε διακοπές θα πάρω μαζι μου απο όλα. 

Κορίτσια με την @Liiidaεχει μιλήσει καμια; είναι καλά; έχει πολύ καιρό να μας γράψει. Την σκέφτομαι πολλες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...