Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Εγώ περιμένω να πάω Παρασκευή και να μου πει αργούμε πολύ ακόμη...το λες και παράνοια!!!λέω και τον άντρα μου δεν είμαι έτοιμη...δεν θα Σάι ποτέ λέει ...χαλαρός στον καναπέ!!😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 45 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Πάλι 15νθημερο? Οχι ανα βδομάδα? Θα εισαι στην 39η βδομάδα σωστα? Νόμιζα ετσι πιο συχνα βλέπουν αν μπούμε στον μήνα μας.  Σου είπε τίποτα για καρδιοτοκογραφο? 2690 η μπεμπουλα μια χαρά 😊😊 

Ναι θα ειμαι (38+ κατι) ισως να το πανε αναλογα την κατάσταση! Οχι για καρδιοτοκογραφο τιποτα δεν υποθηκε και τον ρωτησα για καλλιέργεια και μου ειπε την επόμενη φορά για να είμαστε οσο πιο πολυ κοντα στον τοκετο μπορούμε ισως μου πει τοτε για καρδιοτοκογραφο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Άντε ωραία!!! Σε εξέτασε κ από κάτω ή όχι; Τι εξετάσεις; Τις κλασικές που κάνουμε κάθε μήνα; 

Οχι δεν με εξετασε απο κατω ούτε μου ειπε κατι σχετικο προφανώς ειδε οτι η μικρη δεν εχει μπει στην πυελο και καταλαβε οτι ειναι ανουσιο, ισως να ειναι και χαζο αυτο που σκέφτομαι αλλα μια υπόθεση κανω. Ναι ουρων, αιμα, σακχαρο και μου ειπε να κοιταζω την πιεση μου να προσεχω στο περπάτημα να μην ζοριζω την μεση μου και να προσεξω τωρα να μην βαλω πανω απο 12 κιλα δηλαδή εχω περιθώριο ενα κιλο ακομη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ περιμένω να πάω Παρασκευή και να μου πει αργούμε πολύ ακόμη...το λες και παράνοια!!!λέω και τον άντρα μου δεν είμαι έτοιμη...δεν θα Σάι ποτέ λέει ...χαλαρός στον καναπέ!!😜😜😜

Εμεις θέλουμε να βγει νωρίτερα να την χαρει λιγο γιατι αν βγει στην πητ ή μετα θα την χαρει 5 εως και καθολου μερες. Αφου με το που βγήκαμε μου λεει.. Να κλεισεις ραντεβού για τις 12 ή τις 16 Αυγούστου και του λεω γιατι; εε μου λεει αν γεννήσεις στις 17 να εχουμε μια εικόνα πως ειναι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μιντόριναι πεσαμε μεσα στις προβλέψεις 😂 εγω ήλπιζα οτι θα εχει κατεβει γιατι ποναω στο ηβικο οστο εκτος αν ειναι απο το περπάτημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόριναι πεσαμε μεσα στις προβλέψεις 😂 εγω ήλπιζα οτι θα εχει κατεβει γιατι ποναω στο ηβικο οστο εκτος αν ειναι απο το περπάτημα 

Πόση ώρα περπατάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πόση ώρα περπατάς;

Δεν περπατάω εξω πολυ γιατι κανει ζεστη! Κανω δουλειες στο σπιτι γιατι βαριέμαι πολυ χθες και σήμερα το παρακανα με το περπάτημα.. Και αυριο θα περπατήσω γιατί εχω τρεχάματα! Σήμερα περπατησα τοσο πολυ που ποναω χαμηλα στον γιατρό βέβαια ήμουν εντάξει και με το που γύρισα σπίτι με επιασε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι δεν με εξετασε απο κατω ούτε μου ειπε κατι σχετικο προφανώς ειδε οτι η μικρη δεν εχει μπει στην πυελο και καταλαβε οτι ειναι ανουσιο, ισως να ειναι και χαζο αυτο που σκέφτομαι αλλα μια υπόθεση κανω. Ναι ουρων, αιμα, σακχαρο και μου ειπε να κοιταζω την πιεση μου να προσεχω στο περπάτημα να μην ζοριζω την μεση μου και να προσεξω τωρα να μην βαλω πανω απο 12 κιλα δηλαδή εχω περιθώριο ενα κιλο ακομη😂

 Γι αυτό δεν σε εξέτασε από κάτω. Γιατί δεν κατέβηκε Το μωρό στη λεκάνη ακόμα οπότε δεν έχει νόημα, δεν θα δει κάτι. Εμένα δεν με εξετάσε για αυτό ακριβώς το λόγο, μου το εξήγησε δηλαδή ο άνθρωπος.

Γιατί να πάρεις τώρα στο τέλος και άλλο κιλό; Εγώ νιώθω λες και έχω 30 κιλά κοιλιά.... Τελευταίες μέρες είναι λίγο περίεργη αίσθηση σαν να έχεις βαρίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ περιμένω να πάω Παρασκευή και να μου πει αργούμε πολύ ακόμη...το λες και παράνοια!!!λέω και τον άντρα μου δεν είμαι έτοιμη...δεν θα Σάι ποτέ λέει ...χαλαρός στον καναπέ!!😜😜😜

Ναι οι άντρες δεν αντιλαμβάνονται κ πολλά από τα δίκα μας...!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόριναι πεσαμε μεσα στις προβλέψεις 😂 εγω ήλπιζα οτι θα εχει κατεβει γιατι ποναω στο ηβικο οστο εκτος αν ειναι απο το περπάτημα 

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά δεν...!!😁😁😁😁

Θα κατέβουν τι θα κάνουν, εκεί θα μείνουν....🥺🥺🥺😁😁

Άντε να περάσει και αυτή η νύχτα να πάω αύριο στο γιατρό Γιατί δεν θα την παλέψω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν περπατάω εξω πολυ γιατι κανει ζεστη! Κανω δουλειες στο σπιτι γιατι βαριέμαι πολυ χθες και σήμερα το παρακανα με το περπάτημα.. Και αυριο θα περπατήσω γιατί εχω τρεχάματα! Σήμερα περπατησα τοσο πολυ που ποναω χαμηλα στον γιατρό βέβαια ήμουν εντάξει και με το που γύρισα σπίτι με επιασε 

Να ακούς το σώμα σου όταν κουράζεσαι να σταματάς... Έχει και πολλή ζέστη ... Βγήκα σήμερα να περπατήσω έτσι λίγο και μετά με έπιασε ταση λιποθυμίας... Χαλαρά ,δεν χρειάζεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και μένα την Παρασκευή δεν είχε εμπεδωθεί. Περπατούσα ανάμεσα στις συσπάσεις και πάνω στην κορύφωση της συσπασης έκανα οχταρακια τη λεκάνη και κατέβηκε μη σας προβληματίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου ειπε να παρω κι αλλο αλλα αν τυχει να παρω μην περασω τα 12 

Νταξει ποσο εμεινε ακομη..ελπίζω να μην παρω! Πινω πολυ νερο τρωω νορμάλ και εχω πλακωθει στα φρούτα ελπίζω να σταματησω να παιρνω! Ναι αν ειμαι σπιτι καθομαι αλλα αν εχω δουλειά και εχω κάποιο ραντεβού αναγκαστικά παω.. Θελω δεν θελω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

 Άι γι αυτό δεν σε εξέτασε από κάτω. Γιατί δεν κατέβηκε Το μωρό στη λεκάνη ακόμα οπότε δεν έχει νόημα, δεν θα δει κάτι. Εμένα δεν με εξετάσε για αυτό ακριβώς το λόγο, μου το εξήγησε δηλαδή ο άνθρωπος.

Γιατί να πάρεις τώρα στο τέλος και άλλο κιλό; Εγώ νιώθω λες και έχω 30 κιλά κοιλιά.... Τελευταίες μέρες είναι λίγο περίεργη αίσθηση σαν να έχεις βαρίδια...

Την κοιλιά τις τελευταίες μέρες κ εγώ τη νιώθω βαριά και ασηκωτη και σα να τσιτωνει το δέρμα. Νιώθω θα κάνω μπαμ!!! 🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Την κοιλιά τις τελευταίες μέρες κ εγώ τη νιώθω βαριά και ασηκωτη και σα να τσιτωνει το δέρμα. Νιώθω θα κάνω μπαμ!!! 🎉

Αχ και εγώ έτσι. Βαρια ασήκωτη και ολο πετρωματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κορίτσια και μένα την Παρασκευή δεν είχε εμπεδωθεί. Περπατούσα ανάμεσα στις συσπάσεις και πάνω στην κορύφωση της συσπασης έκανα οχταρακια τη λεκάνη και κατέβηκε μη σας προβληματίζει 

Διαστολή είχες οταν έσπασαν τα νερά;ή όλα εγιναν με την σειρά τους,εμπεδωση κ μετά διαστολή;;

Νομίζω ότι ο κάθε τοκετος είναι τελείως διαφορετικος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν μου ειπε να παρω κι αλλο αλλα αν τυχει να παρω μην περασω τα 12 

Νταξει ποσο εμεινε ακομη..ελπίζω να μην παρω! Πινω πολυ νερο τρωω νορμάλ και εχω πλακωθει στα φρούτα ελπίζω να σταματησω να παιρνω! Ναι αν ειμαι σπιτι καθομαι αλλα αν εχω δουλειά και εχω κάποιο ραντεβού αναγκαστικά παω.. Θελω δεν θελω😂

Νεράκι κ φρούτα χαλαρά για να νιώθεις ανάλαφρη ..όσο γίνεται να νιώσουμε δλδ😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 

Σήμερα νιώθω κουρασμένη και αδύναμη παρόλο που μια χαρά κοιμήθηκα το βράδυ. 

Καλημέρα αχ και εγω ετσι.. Καταρχάς δυο μερες τωρα τοσο περπάτημα πιαστηκα😂 ποναω παντου.. Το βράδυ δυσκολευομουν να αλλαζω πλευρο😥 νιωθω και εγω κουρασμενη γιατι ξυπναω τον αντρα μου που εχει τον ασήκωτο το πρωι και κάποια στιγμή ανοιγει το ματι και δεν μπορώ να ξανακοιμηθω.. 

Εγω δυσκολεύομαι να περπατησω νιωθω οτι περπατάω σαν πιγκουινος😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα αχ και εγω ετσι.. Καταρχάς δυο μερες τωρα τοσο περπάτημα πιαστηκα😂 ποναω παντου.. Το βράδυ δυσκολευομουν να αλλαζω πλευρο😥 νιωθω και εγω κουρασμενη γιατι ξυπναω τον αντρα μου που εχει τον ασήκωτο το πρωι και κάποια στιγμή ανοιγει το ματι και δεν μπορώ να ξανακοιμηθω.. 

Εγω δυσκολεύομαι να περπατησω νιωθω οτι περπατάω σαν πιγκουινος😂

Χαχαχα κ εγώ σαν πιγκουίνος πάω!!! 

Έβαλε πάλι ζέστη και δεν με βλέπω καλά! 🥵🥵🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χαχαχα κ εγώ σαν πιγκουίνος πάω!!! 

Έβαλε πάλι ζέστη και δεν με βλέπω καλά! 🥵🥵🥵

Ναι ισχύει και ειπαν οτι θα χειροτερεψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια Εγώ ξύπνησα τώρα!!🥺

Τ

Πρωτο βράδυ κοιμήθηκα χωρίς να σηκωθώ πολλές φορές για τουαλετα!!

Πιγκουίνος εννοείται κι εγώ!!

Μη Βγαίνετε για περπάτημα  τώρα θα κάνει σαρανταριά!! Έρχεται καύσωνας! Η μόνο το βράδυ.

Παντζούρι κλιματιστικό και άντε γεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Γεια σας κορίτσια Εγώ ξύπνησα τώρα!!🥺

Τ

Πρωτο βράδυ κοιμήθηκα χωρίς να σηκωθώ πολλές φορές για τουαλετα!!

Πιγκουίνος εννοείται κι εγώ!!

Βγαίνετε για περπάτημα  τώρα θα κάνει σαρανταριά!! Έρχεται καύσωνας!

Παντζούρι κλιματιστικό και άντε γεια!!

Καλημέρα ναι εγώ βγήκα....κανά 35-40 λεπτό χαλαρό μν φανταστείς...μήπως με βοηθήσει και λίγο με τον πόνο στην μέση και τα ισχία..δεν μπορώ να κάτσω πουθενά.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω πιανομαι αλλα οχι όπως παλια παλι καλα! Τωρα ξανα βγηκα εγω βγηκα λιγο το πρωι για κατι εκτυπωσεις και εκανα ενα 15λεπτο περπάτημα και τωρα κατεβαίνω κεντρο για κατι δουλειες αναγκαστικά! Δεν θελω ζεστη δεν την μπορω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σας πώς περπατάτε με τέτοια ζέστη??? Εγω με το αυτοκίνητο πήγα για δουλειές και πέθανα..γύρισα με πρησμένα πόδια πού να στεκόμουν και όρθια δηλαδή. Τις επόμενες μέρες θα ανέβει κ άλλο η θερμοκρασία. Προσοχή κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...