Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Αν επιλέξεις να έχεις το μωρό συνέχεια, το κάνεις κ μπάνιο; σε ιδιωτικό μαιευτήριο. 

Οχι απο οσο ξέρω για μπανιο και για παιδίατρο το παίρνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι έτσι μ είπαν κ εμένα καλύτερα να το ασφαλίζει η μαμά! 

Κορίτσια πόσα πλυντήρια σας βγήκαν τα ρούχαλακια??

Εμένα 1 γεμάτο αλλά παίρνει 10,5 κιλά και δεν τα ξεχώρισα με βάση τη θερμοκρασία που έλεγαν και τα χρώματα. Τα έβαλα όλα μαζί. Τελείωσα και την ντουλάπα του και τώρα κάθε φορά που την ανοίγω χαίρομαι μόνη μου 🤩

20210709_013837.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

36+6 κ νομίζω ότι κ εγώ δεν αισθάνομαι τίποτα 😛 ρε κορίτσια μόνο εμένα με ενοχλεί ακόμα το στομάχι μου; νοιώθω σαν να έχω κατεβάσει μπουκάλια με κρασί. 

Πως περπατάς; δεν αντέχω.... 

Κι εγώ φουσκωνω για πλάκα. Κάνω μικρά και συχνά γεύματα αλλά και πάλι. Για περπάτημα πηγαίνω στις 9 το βράδυ που πέφτει ο ήλιος και πάλι μούσκεμα γίνομαι 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα 1 γεμάτο αλλά παίρνει 10,5 κιλά και δεν τα ξεχώρισα με βάση τη θερμοκρασία που έλεγαν και τα χρώματα. Τα έβαλα όλα μαζί. Τελείωσα και την ντουλάπα του και τώρα κάθε φορά που την ανοίγω χαίρομαι μόνη μου 🤩

20210709_013837.jpg

10,5 κιλά; πως να γεμίσει 😛

Λιώνω με το φορμακι με τις ντομάτες, είναι το αγαπημένο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν περπαταω καθόλου, δεν αντέχω... Πρέπει όμως! 

Εμένα δε θα μου περασει ποτε το στομάχι μου, είμαι σίγουρη... Ανεξάρτητα από το το τρώω 🤣 γιατί δεν τρώω κ τίποτα περίεργο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

10,5 κιλά; πως να γεμίσει 😛

Λιώνω με το φορμακι με τις ντομάτες, είναι το αγαπημένο μου! 

Γιατί τα μικροσκοπικά καλτσακια; Θα τρελαθώ 😍 Είναι πολύ βολικό πλυντήριο για μένα που δεν τα ξεχωρίζω γιατί δε χρειάζεται να πλένω συχνά 😎 Δεν περπατουσες γενικά ή ζορίζεσαι τώρα λόγω εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Γιατί τα μικροσκοπικά καλτσακια; Θα τρελαθώ 😍 Είναι πολύ βολικό πλυντήριο για μένα που δεν τα ξεχωρίζω γιατί δε χρειάζεται να πλένω συχνά 😎 Δεν περπατουσες γενικά ή ζορίζεσαι τώρα λόγω εγκυμοσύνης;

Τυχερή που έχεις τόσο μεγάλο πλυντηριο, εμάς δε χώραγε μεγάλο οπότε πηραμε ένα στενό 7κιλο 😭

Ναι, γενικά δεν περπατουσα κ πολυ αφού χοροπηδούσα όλη μέρα στη δουλειά. Κ τωρα ζορίζομαι κ παω κ σαν την κότα. Αλλά πρεπει... 

Ρε κορίτσια, εμένα μου είχαν πει να πάρω μπάλα κ να κάθομαι αλλά φοβάμαι. Λέω να αρχίσω από βδομάδα. Είναι αργά λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Τυχερή που έχεις τόσο μεγάλο πλυντηριο, εμάς δε χώραγε μεγάλο οπότε πηραμε ένα στενό 7κιλο 😭

Ναι, γενικά δεν περπατουσα κ πολυ αφού χοροπηδούσα όλη μέρα στη δουλειά. Κ τωρα ζορίζομαι κ παω κ σαν την κότα. Αλλά πρεπει... 

Ρε κορίτσια, εμένα μου είχαν πει να πάρω μπάλα κ να κάθομαι αλλά φοβάμαι. Λέω να αρχίσω από βδομάδα. Είναι αργά λέτε;

Ούτε εμένα χωρούσε στο μπάνιο αλλά ήθελα αυτό, οπότε το πήρα και το έβαλα στην κουζίνα 😉 Την μπάλα γιατί την φοβάσαι; Κι εμένα μου είπε η μαία σήμερα, θα πάω να πάρω. Τώρα πάω να ετοιμαστώ να πάω για περπάτημα, ελπίζω να σε παρασυρω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε από τον γιατρό. 2050 ο μπέμπης. Έχει πάρει θέση.όλα καλά μάς είπε. Γενικά λέει δεν μπορεί να καταλάβει από τώρα αν θα πάρω όλο τον μήνα είναι νωρίς ακόμα απλά ότι συνηθίζεται στην πρώτη γέννα να φτάνεις μέχρι την 40η βδομάδα. Ραντεβού σε δυο βδομάδες πάλι. Επίσης για τα πονάκια περιόδου που έχω που και που μου είπε συνηθίζονται μετά την 36η 37η εβδομάδα και μου αύξησε το μαγνήσιο και μου είπε να μην κουράζομαι όσο μπορώ. Μπάνιο στην θάλασσα κανονικά αν θέλω απλα νωρίς το πρωί ή απογευματάκι. Αυτά από μένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Κανονικά έγραφα στο Μωράκια Αυγούστου, γιατί είχα ΠΗΤ 20/8 αλλά ο μπεμπούλης ήταν βιαστικός και μας βγήκε στις 34 εβδομάδες. 2460 κιλά το Σάββατο 1 η ώρα το πρωί, σε έναν αρκετά δύσκολο τοκετό φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδειο, μπήκαμε εκτάκτως στο Παπαγεωργίου, σήμερα βγήκα εγώ, ο μικρός έμεινε μέσα στα προωράκια για λίγο ελπίζω να τον πάρω σύντομα σπίτι. Γέννησε κανένα άλλο κορίτσι αυτές τις μέρες μαζί μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα 1 γεμάτο αλλά παίρνει 10,5 κιλά και δεν τα ξεχώρισα με βάση τη θερμοκρασία που έλεγαν και τα χρώματα. Τα έβαλα όλα μαζί. Τελείωσα και την ντουλάπα του και τώρα κάθε φορά που την ανοίγω χαίρομαι μόνη μου 🤩

20210709_013837.jpg

Χεχε λουκουμακι μου!!! Καλά εντάξει τρέλα είναι!! Δεν το συζητώ!!!

Εμένα ποιότικος τελικά πιο πολύ μ άρεσαν από la redoute !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ούτε εμένα χωρούσε στο μπάνιο αλλά ήθελα αυτό, οπότε το πήρα και το έβαλα στην κουζίνα 😉 Την μπάλα γιατί την φοβάσαι; Κι εμένα μου είπε η μαία σήμερα, θα πάω να πάρω. Τώρα πάω να ετοιμαστώ να πάω για περπάτημα, ελπίζω να σε παρασυρω 😁

Εγώ μόλις γύρισα πάντως χαχα βγαίνω κάθε μέρα γύρω στα 40 λεπτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Κανονικά έγραφα στο Μωράκια Αυγούστου, γιατί είχα ΠΗΤ 20/8 αλλά ο μπεμπούλης ήταν βιαστικός και μας βγήκε στις 34 εβδομάδες. 2460 κιλά το Σάββατο 1 η ώρα το πρωί, σε έναν αρκετά δύσκολο τοκετό φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδειο, μπήκαμε εκτάκτως στο Παπαγεωργίου, σήμερα βγήκα εγώ, ο μικρός έμεινε μέσα στα προωράκια για λίγο ελπίζω να τον πάρω σύντομα σπίτι. Γέννησε κανένα άλλο κορίτσι αυτές τις μέρες μαζί μου;

Να σας ζήσει κόριτσι μου!!! Γερό και καλότυχο το αντράκι σας!! Είναι καλά στα κιλακια οπότε πιστεύω πως δεν θα μείνει πολύ!! Τι έγινε έσπασαν νερά σε έπιασαν πόνοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Να σας ζήσει κόριτσι μου!!! Γερό και καλότυχο το αντράκι σας!! Είναι καλά στα κιλακια οπότε πιστεύω πως δεν θα μείνει πολύ!! Τι έγινε έσπασαν νερά σε έπιασαν πόνοι?

Ευχαριστούμε πολύ!! Ναι, έσπασαν τα νερά Παρασκευή πρωί στις 5μιση και μας έστειλε ο γιατρός μας στο Παπαγεωργίου λόγω προωρότητας. Πόνους μού έβαλαν εκεί στην ουσία και μετά από αρκετές ώρες έκανα διαστολή και με πήγαν να γεννήσω. Είχαμε θέμα γιατί ήταν κοντός ο ομφάλιος λόρος και μάλλον αυτό έφταιξε που έσπασαν τα νερά τόσο νωρίς. Το μπεμπάκι είναι μια σταλίτσα μικράκι σαν μίνι μωρό αλλά πολύ πολύ όμορφο (ή φταίνε τα μάτια της κουκουβάγιας, δε μπορώ να είμαι αντικειμενική 😀)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω τρελο θεμα με τις καουρες.. Και η μικρη δεν χωραει και με πιεζει παντού και υποφέρω καμια φορα 😥

Δεν είναι στάνταρ παροτι ειναι πρωτοτοκη καποια να φτασει τις 40!ειναι αναλόγως.. Και ο καθένας το ερμηνεύει όπως θέλει, αυτο που λενε οτι τα κορίτσια βγαινουν νωρίτερα! 

@lenaki92μπράβο κορίτσι!! Ωραία αφου πηρε και θεση μια χαρά!! Εμεις να δούμε τωρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Κανονικά έγραφα στο Μωράκια Αυγούστου, γιατί είχα ΠΗΤ 20/8 αλλά ο μπεμπούλης ήταν βιαστικός και μας βγήκε στις 34 εβδομάδες. 2460 κιλά το Σάββατο 1 η ώρα το πρωί, σε έναν αρκετά δύσκολο τοκετό φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδειο, μπήκαμε εκτάκτως στο Παπαγεωργίου, σήμερα βγήκα εγώ, ο μικρός έμεινε μέσα στα προωράκια για λίγο ελπίζω να τον πάρω σύντομα σπίτι. Γέννησε κανένα άλλο κορίτσι αυτές τις μέρες μαζί μου;

Να σας ζήσει ο μικρούλης σας, γερός να είναι!!!   Εύχομαι να βγει σύντομα και να κάνετε αγκαλίτσες!!! Είχες καμιά ένδειξη ή ξαφνικά εκεί που κοιμόσουν σπάσαν τα νερά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω εχω τρελο θεμα με τις καουρες.. Και η μικρη δεν χωραει και με πιεζει παντού και υποφέρω καμια φορα 😥

Δεν είναι στάνταρ παροτι ειναι πρωτοτοκη καποια να φτασει τις 40!ειναι αναλόγως.. Και ο καθένας το ερμηνεύει όπως θέλει, αυτο που λενε οτι τα κορίτσια βγαινουν νωρίτερα! 

@lenaki92μπράβο κορίτσι!! Ωραία αφου πηρε και θεση μια χαρά!! Εμεις να δούμε τωρα 😂

Εσύ πότε έχεις πάλι γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Να σας ζήσει ο μικρούλης σας, γερός να είναι!!!   Εύχομαι να βγει σύντομα και να κάνετε αγκαλίτσες!!! Είχες καμιά ένδειξη ή ξαφνικά εκεί που κοιμόσουν σπάσαν τα νερά;

Ευχαριστούμε πολύ!! Είχα τον τελευταίο καιρό σαν κράμπες χαμηλά, αλλά δεν έδωσα σημασία. Μπορεί να μην έχει καμία σχέση βέβαια, αλλά το είχα παρατηρήσει. Βέβαια να πω πως την προηγούμενη Δευτέρα (δηλαδή 4 μέρες πριν σπάσουν τα νερά) είχα πάει για ντόπλερ και ο γιατρός δεν είδε κάτι ανησυχητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Μετά τις 25!εσυ;

Στις 21 να μου πάρει δείγμα για καλλιέργεια και μετά πάλι 4 Αυγούστου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Στις 21 να μου πάρει δείγμα για καλλιέργεια και μετά πάλι 4 Αυγούστου. 

Αα εμένα δεν μου ειπε για μετα! 

Πολυ μυστικοπαθης μου βγηκε ο γιατρός και πολυ σοβαρός 😂

Έφτιαξες της μπεμπας τα πράγματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα εμένα δεν μου ειπε για μετα! 

Πολυ μυστικοπαθης μου βγηκε ο γιατρός και πολυ σοβαρός 😂

Έφτιαξες της μπεμπας τα πράγματα; 

Μωρέ εμένα θα λείπει τελευταία εβδομάδα του Ιουλίου και κλείσαμε από τώρα και το μεθεπόμενο ραντεβού. Της μπέμπας τα έχω όλα σχεδόν έτοιμα, τα δικά μου δεν έχω! 🤭 Βαλίτσα μαιευτηρίου δεν έχω φτιάξει, θέλω ένα σουτιέν θηλασμού ακόμα και διάφορα ψιλοπραγματα ειδικά από φαρμακείο και όλο τα αμελω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μωρέ εμένα θα λείπει τελευταία εβδομάδα του Ιουλίου και κλείσαμε από τώρα και το μεθεπόμενο ραντεβού. Της μπέμπας τα έχω όλα σχεδόν έτοιμα, τα δικά μου δεν έχω! 🤭 Βαλίτσα μαιευτηρίου δεν έχω φτιάξει, θέλω ένα σουτιέν θηλασμού ακόμα και διάφορα ψιλοπραγματα ειδικά από φαρμακείο και όλο τα αμελω! 

Και εγω θελω μικρο πράγματα.. Εχω ετοιμη την τσάντα μαιευτηριου περα απο τα δικα μου τα καθημερινά που χρησιμοποιώ. Φαρμακείο χρειαζομαι και εγω δεν εχω παρει πανες....εγω τα πράγματα του φαρμακειου θα τα παραγγείλω γιατι βρισκω καλυτερες τιμες και βρηκα και τις πανες εκει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!! Είχα τον τελευταίο καιρό σαν κράμπες χαμηλά, αλλά δεν έδωσα σημασία. Μπορεί να μην έχει καμία σχέση βέβαια, αλλά το είχα παρατηρήσει. Βέβαια να πω πως την προηγούμενη Δευτέρα (δηλαδή 4 μέρες πριν σπάσουν τα νερά) είχα πάει για ντόπλερ και ο γιατρός δεν είδε κάτι ανησυχητικό. 

Εμ είσαι τρανταχτό παράδειγμα αυτού που λέμε, ότι ούτε ξέρουμε ούτε μας ρωτάνε για το πότε θα μας κάνουν την τιμή να βγουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω θελω μικρο πράγματα.. Εχω ετοιμη την τσάντα μαιευτηριου περα απο τα δικα μου τα καθημερινά που χρησιμοποιώ. Φαρμακείο χρειαζομαι και εγω δεν εχω παρει πανες....εγω τα πράγματα του φαρμακειου θα τα παραγγείλω γιατι βρισκω καλυτερες τιμες και βρηκα και τις πανες εκει 

Κ εγώ με παραγγελία τα έχω πάρει όλα! Α! Ήρθε κ το καρότσι,δεν το έχω πάρει σπίτι ακόμα αλλά είναι στο κατάστημα κ με περιμένει! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...