Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.. Εμείς γυρίσαμε σπίτι εχθές και μπορώ να πω ήταν μια ωραία νύχτα παρ όλο που πίστευα ότι θα τα χάσω. Εμένα τα νέα μου είναι ότι ο μικρός μπήκε ένα βράδυ λάμπα γιατί ανέβασε λίγο ίκτερο. Οριακό βασικά... Όλα καλά όμως. Το μόνο που είναι λίγο δύσκολο είναι ότι μάλλον έχει παλινδρομιση και μου βγάζει μετά από κάποια γεύματα γάλα. Μου είπαν ότι το έχουν πολλά παιδάκια και να μη σταματήσω τον θηλασμό για να δώσω ξένο κλπ. Αύριο θα έρθει και ο παιδίατρος μας δει. 

Δεν ξέρω αν θα γεννήσει κάποια στο Ρέα.. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου στον όροφο που ήμουν. Όλες οι μαιες ήταν τρομερές. Σε βοηθούσαν πάρα πολύ στον θηλασμό και γενικά περνούσαν για ενημέρωση κλπ και σε ρωτούσαν πως τα πας και σε βοηθούσαν με όλα. Μια από τις μαιες μέχρι μαζί μου στο μπάνιο ήρθε να με βοηθήσει να κάνω μασάζ και αποσυμφόρηση. Φυσικά υπήρχαν και μερικές απότομες που ήταν βοηθοί και μικρές σε ηλικία.. Όπως επίσης λίγο εκνευρίστηκο ήταν που ήρθαν κάνα δυο από τα μαγαζάκια για προώθηση.. Γενικά όμως έμεινα ευχαριστημένη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Εμείς γυρίσαμε σπίτι εχθές και μπορώ να πω ήταν μια ωραία νύχτα παρ όλο που πίστευα ότι θα τα χάσω. Εμένα τα νέα μου είναι ότι ο μικρός μπήκε ένα βράδυ λάμπα γιατί ανέβασε λίγο ίκτερο. Οριακό βασικά... Όλα καλά όμως. Το μόνο που είναι λίγο δύσκολο είναι ότι μάλλον έχει παλινδρομιση και μου βγάζει μετά από κάποια γεύματα γάλα. Μου είπαν ότι το έχουν πολλά παιδάκια και να μη σταματήσω τον θηλασμό για να δώσω ξένο κλπ. Αύριο θα έρθει και ο παιδίατρος μας δει. 

Δεν ξέρω αν θα γεννήσει κάποια στο Ρέα.. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου στον όροφο που ήμουν. Όλες οι μαιες ήταν τρομερές. Σε βοηθούσαν πάρα πολύ στον θηλασμό και γενικά περνούσαν για ενημέρωση κλπ και σε ρωτούσαν πως τα πας και σε βοηθούσαν με όλα. Μια από τις μαιες μέχρι μαζί μου στο μπάνιο ήρθε να με βοηθήσει να κάνω μασάζ και αποσυμφόρηση. Φυσικά υπήρχαν και μερικές απότομες που ήταν βοηθοί και μικρές σε ηλικία.. Όπως επίσης λίγο εκνευρίστηκο ήταν που ήρθαν κάνα δυο από τα μαγαζάκια για προώθηση.. Γενικά όμως έμεινα ευχαριστημένη ❤️

Τι καλα που εισαι εντάξει!! Και που δεν φρικαρες με το μωρο στο σπιτι! 😂 Παλινδρομηση ναι κανουν πολλα μωρα οπως και ίκτερο οπότε δεν υπάρχει λόγος για αγχος!! Εσυ πως εισαι; εχεις αναρρώσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ στο μικρό μου τα ίδια νόμιζα. Κ είχα πάει παιδίατρο μου λέει καλέ αυτό θα μου. Σπάσει τη ζυγαριά από τκ βάρος. 😎🤪

Κ εγώ στην κόρη μου ήμουν σίγουρη αλλά έπινε σκόνη τώρα έχω ανασφάλεια με τον θηλασμό χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι κ εγώ μπρούμυτα κοιμόμουν κ τώρα πονάνε τα υσχυα 😑

Κ εμένα με πονάει όλο το αριστερό πόδι. Πάντα κοιμόμουνα στο αριστερό πλευρό αλλά μάλλον τώρα δεν αντέχει κ αυτό το έρμο.... Επίσης κορίτσια τα ποδια μου τρομερό σκασιμο 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Εμείς γυρίσαμε σπίτι εχθές και μπορώ να πω ήταν μια ωραία νύχτα παρ όλο που πίστευα ότι θα τα χάσω. Εμένα τα νέα μου είναι ότι ο μικρός μπήκε ένα βράδυ λάμπα γιατί ανέβασε λίγο ίκτερο. Οριακό βασικά... Όλα καλά όμως. Το μόνο που είναι λίγο δύσκολο είναι ότι μάλλον έχει παλινδρομιση και μου βγάζει μετά από κάποια γεύματα γάλα. Μου είπαν ότι το έχουν πολλά παιδάκια και να μη σταματήσω τον θηλασμό για να δώσω ξένο κλπ. Αύριο θα έρθει και ο παιδίατρος μας δει. 

Δεν ξέρω αν θα γεννήσει κάποια στο Ρέα.. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου στον όροφο που ήμουν. Όλες οι μαιες ήταν τρομερές. Σε βοηθούσαν πάρα πολύ στον θηλασμό και γενικά περνούσαν για ενημέρωση κλπ και σε ρωτούσαν πως τα πας και σε βοηθούσαν με όλα. Μια από τις μαιες μέχρι μαζί μου στο μπάνιο ήρθε να με βοηθήσει να κάνω μασάζ και αποσυμφόρηση. Φυσικά υπήρχαν και μερικές απότομες που ήταν βοηθοί και μικρές σε ηλικία.. Όπως επίσης λίγο εκνευρίστηκο ήταν που ήρθαν κάνα δυο από τα μαγαζάκια για προώθηση.. Γενικά όμως έμεινα ευχαριστημένη ❤️

Καλή προσαρμογή στην νέα σας ζωή κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ εμένα με πονάει όλο το αριστερό πόδι. Πάντα κοιμόμουνα στο αριστερό πλευρό αλλά μάλλον τώρα δεν αντέχει κ αυτό το έρμο.... Επίσης κορίτσια τα ποδια μου τρομερό σκασιμο 😝

Τι εννοείς οι φτέρνες? Εγώ θέλω να πάω για ένα πεντικιούρ. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κ εγώ στην κόρη μου ήμουν σίγουρη αλλά έπινε σκόνη τώρα έχω ανασφάλεια με τον θηλασμό χαχα

Ε με την σκόνη πας με άλλο αέρα στην παιδιατρο😂😂😂 η αλήθεια να λέγεται... Στο θηλασμο δεν ξέρεις κ αγχώνεσαι περισσότερο... Σε αφήνει η κόρη σου να θηλάζεις? Δνε την ενοχλεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τι εννοείς οι φτέρνες? Εγώ θέλω να πάω για ένα πεντικιούρ. Χαχαχα

Έχουν ξεφλουδίσει ενώ άλλα καλοκαίρια δεν είχαν 😂 κ πάω κ κάθε 3 εβδομάδες για πεντικιουρ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο γιατρός σας τι σας έχει πει για μανικιουρ? Σας το επιτρεπει? Απλό? Ημιμόνιμο? Εγώ έκανα σήμερα αλλά επεοδή δεν τον έχω ρωτήσει έκανα απλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός σας τι σας έχει πει για μανικιουρ? Σας το επιτρεπει? Απλό? Ημιμόνιμο? Εγώ έκανα σήμερα αλλά επεοδή δεν τον έχω ρωτήσει έκανα απλό

Μου είπε ναι για απλό. Να σου πω την αλήθεια θα το προτιμουσα έτσι κ αλλιώς για να έχω κ τον έλεγχο αν κάτι με ενοχλήσει (δικό μου κόλλημα αυτό). Επίσης, κάνω μόνο πόδια για να έχω λιγότερα χημικά πάνω μου (κ αυτό δική μου σκέψη). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με έχει αφήσει από την αρχή κ απλό κ ημιμόνιμο αλλά εγώ δεν έκανα τα παράτησα. Κ αν απόφασισω να πάω τώρα για πεντικιούρ δεν θα τα βάψω απλά σχήμα και πετσακια.

Επίσης τώρα μια ερώτηση μπορεί να είναι κ ότι να ναι χαχαχ. 

Τα Φορμακια τα ξεκουμποσατε για να τα βάλετε για πλύσιμο.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγω της nukεχω, εχουν και συλλέκτη γάλακτος 😁

Τα κοχύλια ποτέ τα φοράμε;;για να μν πληγώσουμε τις θηλές;;εγώ λέω να πάρω και ένα θηλαστρο οικονομικό να βγάζω τουλάχιστον μία φορά την ημέρα...μν πετρώσει...και άντε να διορθωθεί αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα με έχει αφήσει από την αρχή κ απλό κ ημιμόνιμο αλλά εγώ δεν έκανα τα παράτησα. Κ αν απόφασισω να πάω τώρα για πεντικιούρ δεν θα τα βάψω απλά σχήμα και πετσακια.

Επίσης τώρα μια ερώτηση μπορεί να είναι κ ότι να ναι χαχαχ. 

Τα Φορμακια τα ξεκουμποσατε για να τα βάλετε για πλύσιμο.?

Όχι αλλά τα ξεκουμπωσα μετά για να είναι έτοιμα όταν θέλω να του τα βάλω 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τα κοχύλια ποτέ τα φοράμε;;για να μν πληγώσουμε τις θηλές;;εγώ λέω να πάρω και ένα θηλαστρο οικονομικό να βγάζω τουλάχιστον μία φορά την ημέρα...μν πετρώσει...και άντε να διορθωθεί αυτό...

Αν τα έχω καταλάβει καλά τα κοχυλια τα φοράς για να αφήνεις το στήθος σου να παίρνει αέρα. Επειδή μπορεί να τρέξει το γάλα συγκεντρώνεται εκεί για να μη στάζει. 

Το οικιακό θηλαστρο γενικά λένε ότι δε βολευει. Σκέφτηκα ότι σε περιπτωση που το χρειαστώ θα νοικιάσω νοσοκομειακό. 

Ας μας τα πει βέβαια κ κάποια που έχει ήδη παιδάκια κ τα ξέρει καλυτερα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε με την σκόνη πας με άλλο αέρα στην παιδιατρο😂😂😂 η αλήθεια να λέγεται... Στο θηλασμο δεν ξέρεις κ αγχώνεσαι περισσότερο... Σε αφήνει η κόρη σου να θηλάζεις? Δνε την ενοχλεί? 

Ναι ναι δεν έχει θέμα απλά μπορεί να θέλει κάτι εκείνη την ώρα κάποιο παιχνίδι που δεν φτάνει ή να βάλει παπούτσια για να βγει στην αυλή της λέω θα τελειώσει ο μπέμπης με το γάλα και θα το κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Όχι αλλά τα ξεκουμπωσα μετά για να είναι έτοιμα όταν θέλω να του τα βάλω 😝

Χαχαχ έχω κ υστερία με τις ντουλάπες πρέπει να είναι όλα στοιχισμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τα κοχύλια ποτέ τα φοράμε;;για να μν πληγώσουμε τις θηλές;;εγώ λέω να πάρω και ένα θηλαστρο οικονομικό να βγάζω τουλάχιστον μία φορά την ημέρα...μν πετρώσει...και άντε να διορθωθεί αυτό...

Γενικά να ξέρετε ότι το στήθος είναι ζήτηση και προσφορά δηλαδή όσο βγάζεις και θηλάζει και το μωρό τόσο παράγει αλλιώς σαμποτάρει τον θηλασμό αν θέλεις να βγάζεις για τράπεζα ή για ώρα ανάγκης θα νοικιάσεις νοσοκομειακό κ θα βγάζεις μετά τον θηλασμό!!!

Δηλ αν θηλασεις τώρα και βγάλεις γάλα σε μια ώρα το στήθος όλο θα γεμίζει γιατί θα νομίζει ότι θηλάζει το μωρό συχνά...δεν θα μπορέσει να προσαρμοστεί που σημαίνει ότι θα είσαι πιο επιρρεπείς σε πέτρωμα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol και εγώ μόνο πόδια έχω βάψει από δικό μου κόλλημα,όχι ότι μου είπε κάτι η γιατρός και απλό,όχι ημιμόνιμο γτ έτσι κ αλλιώς τα δικά μου νύχια δεν το άντεχα ούτε κ πριν! 

@Love32 η αλήθεια είναι ότι τα ξεκουμπωσα τα φορμακια αλλά ακόμα δεν τα έχω πλύνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τα κοχύλια ποτέ τα φοράμε;;για να μν πληγώσουμε τις θηλές;;εγώ λέω να πάρω και ένα θηλαστρο οικονομικό να βγάζω τουλάχιστον μία φορά την ημέρα...μν πετρώσει...και άντε να διορθωθεί αυτό...

Ρωτα και κάποια μαια γιαυτό.. Εγω ειχα ρωτησει την δικια μου και με ρώτησε αν σκοπεύω να γυρισω στην δουλειά διαφορετικά μου ειπε να μην παρω γιατι το θηλαστρο τραυματιζει τους αδενες και θα δεις οτι δεν θα χρειαστεί γιατι το μωρο θα θελει συνέχεια στηθος οπότε θα αποφευχθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο... 

Ποια η διαδικασία στο μαιευτήριο αν δεν υπάρχει γάμος; είναι καλύτερο να κάνεις συμφωνο συμβιωσης ή αναγνώριση; γιατί δεν με βλέπω να προλαβαίνω να κάνω τον πολιτικό πριν γεννησω.. Και με επιασε αγχος αλλα με ησυχασε ο αντρας μου λέγοντας μου να σκέφτομαι θετικα.. Οτι θα εχουμε την μπεμπα μαζι και οτι εμεις θα ειμαστε αδυνατοι στις φωτογραφίες ενω η αδελφη του χοντρη (γιατι ειναι έγκυος) 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

@nik_ol και εγώ μόνο πόδια έχω βάψει από δικό μου κόλλημα,όχι ότι μου είπε κάτι η γιατρός και απλό,όχι ημιμόνιμο γτ έτσι κ αλλιώς τα δικά μου νύχια δεν το άντεχα ούτε κ πριν! 

@Love32 η αλήθεια είναι ότι τα ξεκουμπωσα τα φορμακια αλλά ακόμα δεν τα έχω πλύνει 😂

Καλά κ εγώ συλλέγω ακόμα πληροφορίες 😂😂 και περιμένω κ κάποια ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλά κ εγώ συλλέγω ακόμα πληροφορίες 😂😂 και περιμένω κ κάποια ακόμα!

Πάντως για ρούχα να ξέρετε μου εφεραν δωρο απο pat pat και ειναι φοβερο το συνολακι 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πάντως για ρούχα να ξέρετε μου εφεραν δωρο απο pat pat και ειναι φοβερο το συνολακι 😍😍

Ναι έχει ωραία αλλά δεν έχω πάρει κάτι. Εκνευρίζομαι να περιμένω και τόσο καιρό κάτι! Δεν κάνει κανένα 15ημερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι καλα που εισαι εντάξει!! Και που δεν φρικαρες με το μωρο στο σπιτι! 😂 Παλινδρομηση ναι κανουν πολλα μωρα οπως και ίκτερο οπότε δεν υπάρχει λόγος για αγχος!! Εσυ πως εισαι; εχεις αναρρώσει; 

Εγώ είμαι μια χαρά.. Η χειρότερη μέρα ήταν η δεύτερη.. Που πονουσα λίγο παραπάνω άλλο όχι κάτι που δεν ήταν υποφερτό.. Τώρα είμαι τέλεια.. Κάνω δουλειές κανονικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...