Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Μέχρι και ωτοασπίδες φοράω καλέ γτ έχουμε γείτονα βρικόλακα που ζει το βράδυ, παίζει στο pc κ κοιμάται μέρα! Όλα τα έχω δοκιμάσει...

😂😂😂 Μάλιστα.. Αν έπινες κανένα χαμηλι να σε χαλαρώσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

😂😂😂 Μάλιστα.. Αν έπινες κανένα χαμηλι να σε χαλαρώσει; 

Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά αφεψηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου,Εγώ πάλι ειμαι πολυ καλα εχω ωρες ωρες καμια αναγουλα που και που αλλα τα συμπτώματα είναι σχεδόν ανύπαρκτα πλέον!!Η αλήθεια είναι όμως ότι μου έχουν μείνει φοβίες πχ τα γλυκά δεν τα πολυ ακουμπάω όσο κι αν τα λαχταραω που τα βλέπω γιατί σκέφτομαι πως μπορεί να με πιάσει τιποτα και προσπαθώ να το αποφύγω..το κρέας το ίδιο ισχύει δεν θέλω καν να το μυρίζω οπως κι το νερό αναγουλιαζω πολυ εύκολα!  

Αχ δεν είμαι η μόνη που αναγουλιαζω με το νερό...μου έφυγαν σχεδόν τα πάντα και αυτό συνεχίζει...σε πολύ μικρότερο βαθμό αλλά υπάρχει!! Ακόμα και τα δόντια μου όταν βουρτσιζω το ίδιο παθαίνω..

Κορίτσια εγώ νύσταζα πολύ 7η-9η εβδομάδα..μετά ήμουν πολύ καλύτερα..γενικά αγαπώ τον ύπνο.. @Liiida νομίζω ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης αυτό αλλά και έντονου άγχους..μάλλον λειτουργεί υποσυνείδητα..κάπου είχα διαβάσει τελευταία κάτι αντίστοιχο για τη λοχεία και έγραφε ότι είναι καθαρά ψυχολογικό οπότε προσπάθησε να αποσυμφορήσεις τις σκέψεις σου..μην κουράζεις το μυαλουδάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σε άλλα νέα είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί χθες τσακώθηκα πολύ με τον άντρα μου..απορώ τι θα κάνει όταν γεννηθεί με το καλό και το νέο μωράκι γιατί ήδη κουράζεται πολύ!! Του έπεσε εδώ και ένα μήνα που είμαι λίγο περιορισμένη μια δουλειά παραπάνω στο σπίτι κ είναι συνέχεια μέσα στα νεύρα και στον θυμό..με κάνει να αισθάνομαι πολύ άσχημα και δεν ξέρω τι να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια σε άλλα νέα είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί χθες τσακώθηκα πολύ με τον άντρα μου..απορώ τι θα κάνει όταν γεννηθεί με το καλό και το νέο μωράκι γιατί ήδη κουράζεται πολύ!! Του έπεσε εδώ και ένα μήνα που είμαι λίγο περιορισμένη μια δουλειά παραπάνω στο σπίτι κ είναι συνέχεια μέσα στα νεύρα και στον θυμό..με κάνει να αισθάνομαι πολύ άσχημα και δεν ξέρω τι να κάνω..

Προσπάθησες να του μιλήσεις ότι αυτό σε κάνει να νιώθεις άσχημα; ότι δεν έγινε εσκεμμένα αλλά πρέπει να βοηθήσει και εκείνος κάπως για να είναι καλά το σπορακι σας και σιγα σιγά να πάρεις και εσύ τα πάνω σου; 

Η αληθεια ειναι οτι οι άντρες πάντα πιέζονται λίγο παραπάνω γιατι δεν έχουν μάθει να τα κάνουν όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να του μιλήσεις. Και επίσης δεν είναι λογικό να νιώθεις ενοχές κι ας είναι κοινωνικό στερεότυπο ότι η γυναίκα τα κάνει όλα κ συμφέρει. Εσύ κάνεις μια πιο σοβαρή δουλειά τώρα κ μάλιστα είναι μια δουλειά τη δυσκολία της οποίας κανένας άντρας δε θα καταλάβει ποτέ εκ των πραγμάτων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια του μίλησα για αυτό και θύμωσε...ότι δεν έχει χρόνο κλπ..γενικά οι άντρες δεν μπορούν στην πίεση..εδώ και 2 χρόνια που γεννήθηκε η μικρή πάω σαν μοτεράκι.. χαχαχα!! Θα το βρει, που θα πάει. Δεν έχει κ πολλές επιλογές άλλωστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια του μίλησα για αυτό και θύμωσε...ότι δεν έχει χρόνο κλπ..γενικά οι άντρες δεν μπορούν στην πίεση..εδώ και 2 χρόνια που γεννήθηκε η μικρή πάω σαν μοτεράκι.. χαχαχα!! Θα το βρει, που θα πάει. Δεν έχει κ πολλές επιλογές άλλωστε!!

Είναι λογικό καμία φορά να βγαίνουν νεύρα όταν υπάρχει κουράσει.. Όλα όμως θα φτιάξουν ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε σήμερα ποναω λίγο και με πονάει ο αφαλός μ και άγχος πολύ 

Κοπέλα μου λογικό μου ακούγεται, μεγαλώνει η κοιλιά κ ο αφαλος θα πεταχτεί έξω σιγά σιγά. 

Εγώ 2ο βράδυ άυπνη. Νιώθω πολύ χάλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κοπέλα μου λογικό μου ακούγεται, μεγαλώνει η κοιλιά κ ο αφαλος θα πεταχτεί έξω σιγά σιγά. 

Εγώ 2ο βράδυ άυπνη. Νιώθω πολύ χάλια. 

Καλημέρα... Θα σου έλεγα αφού συνεχίζονται τόσο έντονα να μιλήσεις με την γυναικολόγο σου να σου πει για ποιον λόγο συμβαίνει. Αν και αφού μένεις αϋπνη θα είναι από αυτό. Επίσης αυτήν την περίοδο αυξάνετε το αίμα στο σώμα μας και μπορεί να το δημιουργεί, όπως καλό θα ήταν να μετρήσεις την πίεση σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα... Θα σου έλεγα αφού συνεχίζονται τόσο έντονα να μιλήσεις με την γυναικολόγο σου να σου πει για ποιον λόγο συμβαίνει. Αν και αφού μένεις αϋπνη θα είναι από αυτό. Επίσης αυτήν την περίοδο αυξάνετε το αίμα στο σώμα μας και μπορεί να το δημιουργεί, όπως καλό θα ήταν να μετρήσεις την πίεση σου. 

Καλημέρα @Clairy. μου. Το άγχος μου είναι, το ξέρω ☹

Έγραψα κ ένα ξεχωριστό ποστ μήπως βρεθούν κοπέλες με αντίστοιχο πρόβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα @Clairy. μου. Το άγχος μου είναι, το ξέρω ☹

Έγραψα κ ένα ξεχωριστό ποστ μήπως βρεθούν κοπέλες με αντίστοιχο πρόβλημα..

Γιατι βασανίζεις έτσι το μυαλό σου.. Για το σπορακι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Γιατι βασανίζεις έτσι το μυαλό σου.. Για το σπορακι;; 

Πάντα είχα πρόβλημα με το άγχος, απλά τώρα έχει παραγίνει..Δεν μπορώ να κατεβάσω διακόπτη για να κοιμηθώ κι ας είμαι πτώμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πάντα είχα πρόβλημα με το άγχος, απλά τώρα έχει παραγίνει..Δεν μπορώ να κατεβάσω διακόπτη για να κοιμηθώ κι ας είμαι πτώμα. 

Και εγώ έχω τρομερό άγχος γενικά στη ζωή μου. Σε σημείο που ξυπνούσα μέσα στη μέση της νύχτας και σκεφτόμουν τα πάντα. Τώρα προσπάθησα πολύ και το απέβαλα γιατί σκέφτομαι και το πλασματακι που έχω μέσα μου. Στρεσάρονται και αυτά. Αν έκανες λίγο περπάτημα κάνα 2ωρο πριν πας για ύπνο για να κουραστείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ έχω τρομερό άγχος γενικά στη ζωή μου. Σε σημείο που ξυπνούσα μέσα στη μέση της νύχτας και σκεφτόμουν τα πάντα. Τώρα προσπάθησα πολύ και το απέβαλα γιατί σκέφτομαι και το πλασματακι που έχω μέσα μου. Στρεσάρονται και αυτά. Αν έκανες λίγο περπάτημα κάνα 2ωρο πριν πας για ύπνο για να κουραστείς; 

Ξέρεις κάτι? Αυτό δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. Θα το προσπαθήσω, αν σου λέω πτώμα είμαι ήδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ξέρεις κάτι? Αυτό δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. Θα το προσπαθήσω, αν σου λέω πτώμα είμαι ήδη!

Μπορεί να σε χαλαρώσει ψυχικά το περπάτημα και να σε κουράσει σωματικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κοπέλα μου λογικό μου ακούγεται, μεγαλώνει η κοιλιά κ ο αφαλος θα πεταχτεί έξω σιγά σιγά. 

Εγώ 2ο βράδυ άυπνη. Νιώθω πολύ χάλια. 

Γιατί να εισαι έτσι; άγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια σε άλλα νέα είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί χθες τσακώθηκα πολύ με τον άντρα μου..απορώ τι θα κάνει όταν γεννηθεί με το καλό και το νέο μωράκι γιατί ήδη κουράζεται πολύ!! Του έπεσε εδώ και ένα μήνα που είμαι λίγο περιορισμένη μια δουλειά παραπάνω στο σπίτι κ είναι συνέχεια μέσα στα νεύρα και στον θυμό..με κάνει να αισθάνομαι πολύ άσχημα και δεν ξέρω τι να κάνω..

@Smurf88, εγω σε καταλαβαίνω...Κι εμενα τωρα με την εγκυμοσύνη, ο άντρας μου εχει αναλαβει περισσότερες αρμοδιότητες μεσα στο σπιτι απο οτι πριν..Δεν εχει νευρα βεβαια,(ή εχει και δεν μου το δείχνει),αλλα ειναι μονιμα κουρασμένος και εξαντλημενος....Κατι που ωρες ωρες εκνευριζει εμενα γιατι κι εγω πριν μεινω εγκυος,δούλευα και εκανα και αλλα τοσα στο σπιτι και πήγαινα και βολτα τη μικρη, κτλπ.. (Ισως φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσυνης για τα νεύρα μου..😂😂)

Καποια στιγμή του το συζήτησα..Του λεω μπορείς να μου πεις γιατί εισαι μονιμα κουρασμένος;?Εγω πως θα έπρεπε να ειμαι πριν την εγκυμοσυνη;?Να σερνομαι;?Που δεν με έφταναν οι ωρες της μερας για να κανω αυτα που ηθελα..

Και μου απαντάει..Δεν το κανω επιτηδες..Απλα κουράζομαι!Εσεις σαν γυναικες εχετε περισσότερες αντοχες εκ φύσεως λογικα και γι αυτο αντεχετε να κάνετε περισσότερα απο εμας..

Ισως τελικα να εχει δικιο..Να αντέχουμε εμεις περισσότερο..

Οπότε και εγω,αφου κανει αυτα που δεν μπορώ να κανω εγω μεσα στο σπιτι, τον αφηνω στην ησυχια του και οσο μπορώ τον ξεκούραζω..Π.χ. θα παρω τη μικρή να παω μια μερα στη μαμα μου για να ξεκουραστεί..Το εκτιμαει και αυτος,εχω κι εγω ησυχο το κεφάλι μου..

Ισως αν εκανες κι εσυ κατι παρόμοιο;?Να του αφηνες μια μέρα ελεύθερη να χαλαρωσει;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κοπέλα μου λογικό μου ακούγεται, μεγαλώνει η κοιλιά κ ο αφαλος θα πεταχτεί έξω σιγά σιγά. 

Εγώ 2ο βράδυ άυπνη. Νιώθω πολύ χάλια. 

Καλημέρα,  @Liiida!!Δεν εισαι μονη σου σε αυτό να ξέρεις..Κι εγώ ταλαιπωρούμαι με αϋπνίες τις τελευταίες 2 εβδομάδες!!Εγω ειμαι στη 13η εβδομαδα,οπότε ξεκίνησαν καπου στην 11η,την οποία διανύεις εσυ τωρα..

Δυστυχώς, δεν βρηκα ουτε την αιτία, ουτε καποια λύση για αυτο!!Εγω δεν εχω ιδιαίτερο αγχος,εκτος και αν λειτουργεί υποσυνείδητα,απλα συνέχεια σκέφτομαι ασχετα πράγματα και δεν μπορώ να κοιμηθώ ολο το βραδυ..

Το μόνο που λίγομε βοήθησε (αλλα μην κοροϊδεψεις) ειναι να προσπαθω να αδειασω το μυαλο μου απο σκεψεις και να μετράω..Όχι προβατάκια απαραίτητα!!😂😂

Αυτο με βοήθησε να αποκοιμηθώ!!Οταν βεβαια σηκώνομαι για τουαλέτα η επειδή ξύπναει η μικρη μου, τότε δυσκολα θα ξανακοιμηθω!!Αλλα τουλάχιστον εδω κοιμηθεί καποιες ωρες..Ελπίζω να τα καταφέρεις κι εσυ!!😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια του μίλησα για αυτό και θύμωσε...ότι δεν έχει χρόνο κλπ..γενικά οι άντρες δεν μπορούν στην πίεση..εδώ και 2 χρόνια που γεννήθηκε η μικρή πάω σαν μοτεράκι.. χαχαχα!! Θα το βρει, που θα πάει. Δεν έχει κ πολλές επιλογές άλλωστε!!

Κορίτσι μου πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα καταλαβει με δύο παιδάκια θέλει δεν θέλει κάποια πράγματα θα χρειαστεί να τα κάνει γιατι έκτον πραγμάτων δεν θα βγαίνει να τα κάνεις όλα μονη σου... γενικα οι άντρες θέλουν λιγο τον χρόνο τους..οποτε εγώ λέω να τον αφήσεις λιγο να ηρεμήσει κι όταν δεις ότι έχει ηρεμήσει να του εξηγήσεις πως κάποια πράγματα την δεδομένη στιγμή πρέπει να τα κάνει και εκείνος..εσυ να μην στεναχωριέσαι ουτε να θυμώνεις με τον εαυτό σου να θυμάσαι πως έχεις μια ψυχούλα μεσα σου💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι!

Μανούλα Ιουνίου κι εγώ (ΠΗΤ 27/6). Περιμένουμε το 4ο παιδάκι μας. Εύχομαι σε όλες μας μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gealal είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι!

Μανούλα Ιουνίου κι εγώ (ΠΗΤ 27/6). Περιμένουμε το 4ο παιδάκι μας. Εύχομαι σε όλες μας μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη 😊

Καλώς ήρθες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Smurf88, εγω σε καταλαβαίνω...Κι εμενα τωρα με την εγκυμοσύνη, ο άντρας μου εχει αναλαβει περισσότερες αρμοδιότητες μεσα στο σπιτι απο οτι πριν..Δεν εχει νευρα βεβαια,(ή εχει και δεν μου το δείχνει),αλλα ειναι μονιμα κουρασμένος και εξαντλημενος....Κατι που ωρες ωρες εκνευριζει εμενα γιατι κι εγω πριν μεινω εγκυος,δούλευα και εκανα και αλλα τοσα στο σπιτι και πήγαινα και βολτα τη μικρη, κτλπ.. (Ισως φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσυνης για τα νεύρα μου..😂😂)

Καποια στιγμή του το συζήτησα..Του λεω μπορείς να μου πεις γιατί εισαι μονιμα κουρασμένος;?Εγω πως θα έπρεπε να ειμαι πριν την εγκυμοσυνη;?Να σερνομαι;?Που δεν με έφταναν οι ωρες της μερας για να κανω αυτα που ηθελα..

Και μου απαντάει..Δεν το κανω επιτηδες..Απλα κουράζομαι!Εσεις σαν γυναικες εχετε περισσότερες αντοχες εκ φύσεως λογικα και γι αυτο αντεχετε να κάνετε περισσότερα απο εμας..

Ισως τελικα να εχει δικιο..Να αντέχουμε εμεις περισσότερο..

Οπότε και εγω,αφου κανει αυτα που δεν μπορώ να κανω εγω μεσα στο σπιτι, τον αφηνω στην ησυχια του και οσο μπορώ τον ξεκούραζω..Π.χ. θα παρω τη μικρή να παω μια μερα στη μαμα μου για να ξεκουραστεί..Το εκτιμαει και αυτος,εχω κι εγω ησυχο το κεφάλι μου..

Ισως αν εκανες κι εσυ κατι παρόμοιο;?Να του αφηνες μια μέρα ελεύθερη να χαλαρωσει;?

Τα ίδια ζούμε όλες... χαχαχα!! Σε μας το θέμα είναι ότι ο γιατρός μας έχει ακόμα με χαλάρωση μέχρι την επόμενη εβδομάδα που θα πάω για να δούμε αν ανέβηκε ο πλακούντας..επίσης ο άντρας μου δε θέλει να πηγαίνουμε στους γονείς μου γιατί δουλεύουν ο αδερφός μου κ ο μπαμπάς μου κ φοβάται..το κάτι παραπάνω που κάνει είναι να βάλει και να βγάλει τα πιάτα από το πλυντήριο κ να πάει σούπερ..άντε κ να παίξει κ λίγο παραπάνω με την μικρή, για αυτό νευριάζω κ εγώ.. επειδή πριν όλα περνούσαν από το χέρι μου κ καθόμουν στις 10:30 το βράδυ. Η μικρή μέχρι πριν από ένα μήνα κοιμόταν μόνο με μένα!! Θέλω να πω ότι δεν είναι κ τόσο τραγικά τα πράγματα.. σίγουρα θέλουν το χρόνο τους οι άντρες αλλά ας ζοριστουν κ λίγο!! Που θα πάει, σε λίγους μήνες δε θα έχει επιλογή!!

Η ξαδέρφη μου που είναι σε ανάλογη περίπτωση δεν κάνει τπτ...πηγαίνει κάθε μέρα η πεθερά της κ μετά αναλαμβάνει ο άντρας της που γυρίζει στις 8 από τη δουλειά!! Κ αν τη δουν να κάνει κάτι παραπάνω τη μαλώνουν... Όχι ότι μπορώ να το κάνω αυτό γιατί είμαι αεικίνητη γενικά κ δε θέλω να στηρίζομαι σε κανέναν αλλά δεν μπορώ να χαρώ και το καθισιο μου.. χαχαχαχαχα!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλώς ήρθες ❤️

Ευχαριστώ!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω και τις 34 σελίδες αλλά από τις τελευταίες ανησυχίες που εκφράστηκαν εδώ δεν έχω παρά να καταθέσω τη δική μου εμπειρία. Με 3 παιδιά (7, 8 και 1,5 ετών), εργαζόμενη και κάτοικος εξωτερικού (χωρίς καμία βοήθεια από πουθενά) ο μόνος τρόπος επιβίωσης του πρώτου τριμήνου αυτής της εγκυμοσύνης ήταν να αφήνω τις δουλειές του σπιτιού για όποτε μπορέσω. Δεν είπα ποτέ στον σύζυγό μου κάνε αυτό ή κανε εκείνο, απλά αφηνα το σπίτι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης (όσο δύσκολο και αν μου ήταν να βλέπω τα άπλυτα πιάτα στον πάγκο και τα ρούχα των παιδιών...παντού) μέχρι να βρω την ευκαιρία, το χρόνο και το κουράγιο να συμμαζέψω. Ο άντρας μου από την μεριά του άρχισε από μόνος του να βάζει καμιά σκούπα ( μη φανταστείτε...όσα βλέπει η πεθερά 😁 ) και να στοιβάζει τα πιάτα στον νεροχύτη ώστε να ελευθερώσει χώρο στον πάγκο και όλα καλά. Ίσως η λύση είναι να μην τρελαινόμαστε με το νοικοκυριό τώρα με τις αναγούλες, την υπνηλία και όλα τα συναφή. Βέβαια καθόλου κακό δεν είναι να ασχολούνται και οι άντρες μας με το νοικοκυριό, τι να το κάνω όμως αν πρέπει μετά να τα ξανακάνω όλα 😂

Όσο για τις αϋπνίες, δεν είχα ποτέ μου ( βρίσκομαι σε μια μόνιμη υπνηλία) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...