Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Καλημέρα!!! Μόλις ξύπνησα! Έχω δύο μέρες που πέφτω ξερή και χαίρομαι τον ύπνο!!! 😁 Εσύ πως είσαι; Τα πρηξιματα υποχώρησαν καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina 

Καλημέρα κοριτσιααα!! Δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά.!! Αρκετά πιασμένη ξύπνησα! Έχουν  ξεκινισει να με πονάνε και τα χέρια μου στους καρπούς!!

Εσύ πως είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα και εγω... Στην δουλειά ξανα😂 εχθες ξεπριστηκα σημερα πριστηκα παλι.. Τα πόδια μου δεν αντέχουν.. Σήμερα με εχει πιασει η λεκανη μου.. Κατα τα αλλα νταξει είμαι, βέβαια δεν χωραω πουθενά αλλα νταξει 😂@Love32  @Μαριλου1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω όλο κάτι θα κάνω μία με τον μικρό μία με την μεγάλη....μόνη και με τα δύο χαχαχαχ!!!! Εχθές βγήκαμε οι τρεις μας πήγαμε σούπερ μάρκετ και φαρμακείο μεγάλη βόλτα χαχαχαχ!!!! Την τρίτη θα πάμε στην παιδίατρο για τον μικρό να δούμε πως πάει!!

Εσείς όλες καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω όλο κάτι θα κάνω μία με τον μικρό μία με την μεγάλη....μόνη και με τα δύο χαχαχαχ!!!! Εχθές βγήκαμε οι τρεις μας πήγαμε σούπερ μάρκετ και φαρμακείο μεγάλη βόλτα χαχαχαχ!!!! Την τρίτη θα πάμε στην παιδίατρο για τον μικρό να δούμε πως πάει!!

Εσείς όλες καλά???

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Τί λέει, του αρέσει του μικρού ο έξω κόσμος??

Εμείς τί να κάνουμε...εγώ νιώθω σαν παραγεμισμένος ντολμάς 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Τί λέει, του αρέσει του μικρού ο έξω κόσμος??

Εμείς τί να κάνουμε...εγώ νιώθω σαν παραγεμισμένος ντολμάς 🤣

Κοιμόταν ούτε που τον είδε χαχαχαχ!!!!

Πω πω αν δεν γενουσα  δεν ξέρω πως θα την πάλευα μέχρι τώρα αλήθεια!!!! Υπομονή κορίτσι μου φτάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Κοιμόταν ούτε που τον είδε χαχαχαχ!!!!

Πω πω αν δεν γενουσα  δεν ξέρω πως θα την πάλευα μέχρι τώρα αλήθεια!!!! Υπομονή κορίτσι μου φτάνεις!!!

Κοίτα, ομολογώ ότι τεράστια κοιλιά δεν έχω κ προβλήματα κινητικότητας δεν αντιμετωπίζω. Πρήξιμο έχω όμως έντονα κ κατακράτηση. Τώρα μπαίνει κ η ζέστη στο παιχνίδι, γτ μέχρι στιγμής την είχαμε γλιτώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida ναι ξεκίνησε και η ζέστη από εχθές !!! Πόσο είσαι τώρα?

@Valxris μια χαρά φτάνει που βγήκες!!!πόσων εβδομάδων γεννησες τελικά?και πόσο ήταν ο μπέμπης?

Θα κάτσει καμια 40 μέρες μέσα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα και εγω... Στην δουλειά ξανα😂 εχθες ξεπριστηκα σημερα πριστηκα παλι.. Τα πόδια μου δεν αντέχουν.. Σήμερα με εχει πιασει η λεκανη μου.. Κατα τα αλλα νταξει είμαι, βέβαια δεν χωραω πουθενά αλλα νταξει 😂@Love32  @Μαριλου1

Δεν υπάρχει δεν βολεύομαι πουθενά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κοίτα, ομολογώ ότι τεράστια κοιλιά δεν έχω κ προβλήματα κινητικότητας δεν αντιμετωπίζω. Πρήξιμο έχω όμως έντονα κ κατακράτηση. Τώρα μπαίνει κ η ζέστη στο παιχνίδι, γτ μέχρι στιγμής την είχαμε γλιτώσει!

Ναι η ζέστη είναι ότι χειρότερο ευτυχώς την γλύτωσα.....πολύ νερό να πίνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Liiida ναι ξεκίνησε και η ζέστη από εχθές !!! Πόσο είσαι τώρα?

@Valxris μια χαρά φτάνει που βγήκες!!!πόσων εβδομάδων γεννησες τελικά?και πόσο ήταν ο μπέμπης?

Θα κάτσει καμια 40 μέρες μέσα?

 

37+4 ο μπέμπης 2.820..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια! Είχες αποκλισει από τα κιλά που σ έλεγαν.?

Όχι Πέμπτη μετρήθηκε τελευταία φορά στα 2.800 και Δευτέρα που γέννησα βγήκε 2.820...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Liiida ναι ξεκίνησε και η ζέστη από εχθές !!! Πόσο είσαι τώρα?

Ειμαι 38+3...Πριν 3 μέρες που είδαμε τη μικρή ήταν σχεδόν 3 κιλά στον υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι η ζέστη είναι ότι χειρότερο ευτυχώς την γλύτωσα.....πολύ νερό να πίνεις!!!

Πίνω σίγουρα 2 λίτρα νερό συν ό,τι άλλο σε πόσιμο...πόσο πια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Liiida ναι ξεκίνησε και η ζέστη από εχθές !!! Πόσο είσαι τώρα?

@Valxris μια χαρά φτάνει που βγήκες!!!πόσων εβδομάδων γεννησες τελικά?και πόσο ήταν ο μπέμπης?

Θα κάτσει καμια 40 μέρες μέσα?

 

Εγώ με τπτ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πίνω σίγουρα 2 λίτρα νερό συν ό,τι άλλο σε πόσιμο...πόσο πια??

Και λίγο παραπάνω να πίνεις με το ζόρι κακό δεν κάνει...βοηθάει να έχεις ένα μισολιτρο δίπλα σου και να το γεμίζεις συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσευχηθειται για μας που εχουμε ακομη μεχρι τον Αύγουστο 😂 @Liiidaουτε εγω εχω μεγάλη κοιλιά αλλα πριξιματα εχω και εγω.. Ελπίζω να χαλαρώσει λιγο οταν σταματησω..

@Valxris σαν νανουρισμα ειναι για το μωρο το καρότσι 😂 πως τα πανε τα αδελφακια; εσυ πως νιώθεις;

@Love32δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω 40 μερες μεσα.. Απλα θα αποφυγω τα μεσα για περίπου τοσο.. Γιατι μετά θα χρειαστεί και ψωνια η μικρη.. Σκέφτομαι να βγω στις 2 βδομάδες βολτα χωρίς να κανω τρομερες αποστάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και λίγο παραπάνω να πίνεις με το ζόρι κακό δεν κάνει...βοηθάει να έχεις ένα μισολιτρο δίπλα σου και να το γεμίζεις συνεχεια!!!

Αυτό κάνω! Αλλά στα 2 λίτρα, άντε 2,5 τερματιζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ειμαι 38+3...Πριν 3 μέρες που είδαμε τη μικρή ήταν σχεδόν 3 κιλά στον υπέρηχο. 

Άντε με το καλό βρε κορίτσι μ κοντεύεις.

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Εγώ με τπτ 😂 

Χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina σίγουρα θα ηρεμισεις λίγο μόλις σταματήσεις δεν θα είναι το ίδιο. Δεν παλεύεται κ η ορθοστασία εγώ λίγο κάθομαι να μαγειρέψω κ να πίνω πιάτα όρθια κ πονάει η πλάτη κ οι πατούσες. Πόσο μάλλον στη δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina σίγουρα θα ηρεμισεις λίγο μόλις σταματήσεις δεν θα είναι το ίδιο. Δεν παλεύεται κ η ορθοστασία εγώ λίγο κάθομαι να μαγειρέψω κ να πίνω πιάτα όρθια κ πονάει η πλάτη κ οι πατούσες. Πόσο μάλλον στη δουλειά. 

Σκέφτομαι ότι θα κουράζομαι πανω κατω το ιδιο γιατι θελει την συντήρηση το σπιτι και συν αυτα που πρέπει να τακτοποιηθουν.. Αλλα τουλάχιστον θα μοιράζεται όλο αυτο σε μερες γιατι θα τις εχω ελευθερες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...