Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κατάλαβα ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι λάθος φανταζομαι πως όχι. Σε ένα χειρουργείο π είχα κάνει είχα πάει μετά κ είχα πάρει την απόφαση αφου πληρώθηκα. Πρέπει να πάμε κάποιο χαρτί στον εργοδότη?

 

Δε θα έχει γίνει κάτι απλα κάθε ΙΚΑ κάνει ότι θέλει. Ας  πουν κ οι υπολοιπες που έχουν καταθέσει βέβαια για να ξέρεις πως θα πορευτείς. Αλλά δε νομίζω σε καμία περίπτωση να χάσεις τα χρήματα. 

Δε μου ζήτησε κάποιο χαρτί ο λογιστής της δουλειάς για άδεια κυοφοριας κ μου φάνηκε κ παράξενο που μου είπαν ότι το δευτερο είναι για την εργασία γιατί λέει κ το ποσό που πηρα. 

@Diana_caterina άντε λίγο έμεινε 😉 τα βρήκατε με τον εργοδότη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Δε θα έχει γίνει κάτι απλα κάθε ΙΚΑ κάνει ότι θέλει. Ας  πουν κ οι υπολοιπες που έχουν καταθέσει βέβαια για να ξέρεις πως θα πορευτείς. Αλλά δε νομίζω σε καμία περίπτωση να χάσεις τα χρήματα. 

Δε μου ζήτησε κάποιο χαρτί ο λογιστής της δουλειάς για άδεια κυοφοριας κ μου φάνηκε κ παράξενο που μου είπαν ότι το δευτερο είναι για την εργασία γιατί λέει κ το ποσό που πηρα. 

@Diana_caterina άντε λίγο έμεινε 😉 τα βρήκατε με τον εργοδότη;

 

Εμένα ο λογιστής ζήτησε το χαρτί π έδωσα και στο ΙΚΑ π γράφει την πιθανή ημερομηνία τοκετού. Κ υποτίθεται ότι θα μας πληρώσουν κ εκείνοι 1 μήνα επιπλέον. Θα φανεί για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εμένα ο λογιστής ζήτησε το χαρτί π έδωσα και στο ΙΚΑ π γράφει την πιθανή ημερομηνία τοκετού. Κ υποτίθεται ότι θα μας πληρώσουν κ εκείνοι 1 μήνα επιπλέον. Θα φανεί για να δούμε.

Κ εμένα το έβγαλαν αυτό φωτοτυπία. Θα δούμε τι θα γίνει 😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα ο λογιστής ζήτησε το χαρτί π έδωσα και στο ΙΚΑ π γράφει την πιθανή ημερομηνία τοκετού. Κ υποτίθεται ότι θα μας πληρώσουν κ εκείνοι 1 μήνα επιπλέον. Θα φανεί για να δούμε.

Εμένα στο χαρτί που μου έδωσαν από το ΙΚΑ το πρώτο δεν είχε το ποσό. Όταν πληρώθηκα πήγα και πήρα την απόφαση να την πάω στη δουλειά και το έγραφε. Εμένα μου έχουν πληρώσει ήδη τον μισό μήνα από τη δουλειά και τώρα θα με πληρώσουν τον άλλο μισό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω αν κάνω συσπάσεις. Ευτυχώς την Τρίτη θα πάω στον γιατρό να δουμε τι γίνεται. Έχει αρχίσει να υπάρχει κάποιος φόβος στην ατμόσφαιρα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα στο χαρτί που μου έδωσαν από το ΙΚΑ το πρώτο δεν είχε το ποσό. Όταν πληρώθηκα πήγα και πήρα την απόφαση να την πάω στη δουλειά και το έγραφε. Εμένα μου έχουν πληρώσει ήδη τον μισό μήνα από τη δουλειά και τώρα θα με πληρώσουν τον άλλο μισό. 

Ό, τι θέλουν κάνουν σε κάθε ΙΚΑ. Εμένα δε νομίζω να με πληρώσουν από τη δουλειά γιατί με έχουν πληρώσει ήδη τις 15 μερες που δικαιουμαι στην αναρρωτικη. Εκτός κ αν είναι διαφορετικά τα πράγματα. Θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δε θα έχει γίνει κάτι απλα κάθε ΙΚΑ κάνει ότι θέλει. Ας  πουν κ οι υπολοιπες που έχουν καταθέσει βέβαια για να ξέρεις πως θα πορευτείς. Αλλά δε νομίζω σε καμία περίπτωση να χάσεις τα χρήματα. 

Δε μου ζήτησε κάποιο χαρτί ο λογιστής της δουλειάς για άδεια κυοφοριας κ μου φάνηκε κ παράξενο που μου είπαν ότι το δευτερο είναι για την εργασία γιατί λέει κ το ποσό που πηρα. 

@Diana_caterina άντε λίγο έμεινε 😉 τα βρήκατε με τον εργοδότη;

 

Ναι απλα δεν είπαμε ποτε θα μου τα δωσει βέβαια αυτο δεν είναι θεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.  Αυτόν θυμάμαι κ εγώ σε άλλη άδεια οπότε μια χαρά. Από την δουλειά λογικά περιμένω τέλος τ μήνα π θα πληρώνομουν να δω τι θα πάρω έχω δουλέψει μέχρι και 15 Ιουνίου οπότε φαντάζομαι πως πρέπει να πληρωθώ μέχρι και 15 Ιουλίου . Θα σας πω. Πολύ μπέρδεμα 😂

@nik_ol δεν νιώθεις αν σκληραίνει η κοιλίτσα?? Ίσως να μην κάνεις γι'αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 εμείς δε σιδερωναμε ποτέ τα ρούχα μας, μπαίνουν από το σκοινί στην κρεμάστρα. Του μωρού θα σιδερωσω τα πρώτα και μετά λογικά για κανένα μήνα. Μετά θα προσαρμοστεί στις συνθήκες 😎 Η @nik_ol που είμαστε μαζί έχει ξεκινήσει οπότε ας μπούμε κι εμείς σιγά-σιγά στη διαδικασία 😛 Συσπάσεις ούτε εγώ έχω καταλάβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι απλα δεν είπαμε ποτε θα μου τα δωσει βέβαια αυτο δεν είναι θεμα 

Το θέμα είναι ότι τα βρήκατε οπότε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 χαχαχα σούπερ σε βρίσκω με το σίδερο!! 

Πρέπει άσε να γίνουν οι δουλειές ☺️😋

Θύμησε μου με δουλειές πράγματα κλπ σας έχουν έρθει έχεις τελειώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Lia5 Ούτε κ εγώ σιδέρωνα τα δικά μας 😝 γι αυτό μου φαίνεται βουνό. Σκέψου έχω ένα απλό σίδερο, της κακιάς ώρας 😂

@Love32 νοιώθω να σκληραίνει σε κάποιες φάσεις τις τελευταίες μέρες αλλά μόνο στη δεξιά πλευρά. Δεν μπορώ να καταλάβω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Το θέμα είναι ότι τα βρήκατε οπότε όλα καλά! 

Θα ηταν πολυ χαζο απο εκ μερους του αν δεν το εκανε.. Καταρχάς προβλέπεται από τον νομο και κατα δευτερον αν μου ελεγε οτι θα επειρνα τα λεφτα με βαση αυτα που με δηλωνει θα του ελεγα οτι θα πηγαινω τις ωρες και τις μερες που με δηλωνει για να πατσισουμε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

 @Lia5 Ούτε κ εγώ σιδέρωνα τα δικά μας 😝 γι αυτό μου φαίνεται βουνό. Σκέψου έχω ένα απλό σίδερο, της κακιάς ώρας 😂

@Love32 νοιώθω να σκληραίνει σε κάποιες φάσεις τις τελευταίες μέρες αλλά μόνο στη δεξιά πλευρά. Δεν μπορώ να καταλάβω 

 

Ενώ εγώ στιρελα με κάδο χαχαχαχχα!!Γενικά μου αρέσει το σίδερο! 

Αυτό νομίζω το μια πλευρά είναι οι προπαρασκευαατικες που λένε. Καρδιοτοκογραφο έχεις κάνει? Πότε κάνουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα ηταν πολυ χαζο απο εκ μερους του αν δεν το εκανε.. Καταρχάς προβλέπεται από τον νομο και κατα δευτερον αν μου ελεγε οτι θα επειρνα τα λεφτα με βαση αυτα που με δηλωνει θα του ελεγα οτι θα πηγαινω τις ωρες και τις μερες που με δηλωνει για να πατσισουμε😂

Αντεπίθεση λοιπόν 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina ποιός σε είπε κοντή? Μου ξέφυγε εμένα τέτοια χοντράδα?? Αλλά γτ? Αφού κι εγώ προς το κοντό είμαι 🤣🤣

@Starrr τί μας κρατούσες για έκπληξη σαββατιατικο?? Όλα καλά? Συνεχίστηκαν οι συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ενώ εγώ στιρελα με κάδο χαχαχαχχα!!Γενικά μου αρέσει το σίδερο! 

Αυτό νομίζω το μια πλευρά είναι οι προπαρασκευαατικες που λένε. Καρδιοτοκογραφο έχεις κάνει? Πότε κάνουν ?

Αφού δεν υπάρχει πόνος ή κάτι άλλο ανησυχητικό είμαι ήρεμη (κ καλά, το λέω για να το πιστέψω) 

Όχι, δεν έχω κάνει. Την Τρίτη που θα παω στον γιατρό είναι η πρώτη φορά μετά το Doppler. 

Εσύ έκανες Doppler ; θυμησε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

@Lia5 χαχαχα σούπερ σε βρίσκω με το σίδερο!! 

Πρέπει άσε να γίνουν οι δουλειές ☺️😋

Θύμησε μου με δουλειές πράγματα κλπ σας έχουν έρθει έχεις τελειώσει?

Ναι τα έχουμε πάρει όλα! Στην ντουλάπα και γενικά στο σπίτι έχω ήδη άδειο χώρο, οπότε δεν έχω να τακτοποιήσω κάτι για να χωρέσουν τα πράγματα του μωρού. Απλώς έρχονται και μπαίνουν αμέσως στη θέση τους οπότε δε με έχει κουράσει καθόλου η προετοιμασία 🤩 Για καρδιοτοκογραφο μου είπε αρχές Ιουλίου που θα είμαι 36η.

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

 @Lia5 Ούτε κ εγώ σιδέρωνα τα δικά μας 😝 γι αυτό μου φαίνεται βουνό. Σκέψου έχω ένα απλό σίδερο, της κακιάς ώρας 😂

@Love32 νοιώθω να σκληραίνει σε κάποιες φάσεις τις τελευταίες μέρες αλλά μόνο στη δεξιά πλευρά. Δεν μπορώ να καταλάβω 

 

Το δικό μου μια χαρά είναι, μου το έκανε δώρο η μάνα μου πριν κάποια χρόνια μπας και... Το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές που πήγαμε σε γάμους και φόρεσε ο άντρας μου πουκάμισο 👔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina ποιός σε είπε κοντή? Μου ξέφυγε εμένα τέτοια χοντράδα?? Αλλά γτ? Αφού κι εγώ προς το κοντό είμαι 🤣🤣

@Starrr τί μας κρατούσες για έκπληξη σαββατιατικο?? Όλα καλά? Συνεχίστηκαν οι συσπάσεις?

Χαχαχαχ καλε κανενας μονη μου αυτοκαλουμαι κοντη😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

🤩Το δικό μου μια χαρά είναι, μου το έκανε δώρο η μάνα μου πριν κάποια χρόνια μπας και... Το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές που πήγαμε σε γάμους και φόρεσε ο άντρας μου πουκάμισο 

Εμένα μου έλεγε σήμερα ότι θέλει να μου κάνει ένα σίδερο δώρο γιατί τώρα πρέπει να σιδερώνω για το μωρό.... Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol ναι στον γιατρό μου τις δύο τελευταίες φορές που είχαμε ραντεβού. Δεν χρειάζεται να ανχονεσαι εγώ ανχονομουν είχα τρελαθεί είναι η σωστή λέξη όταν είχαν ξεκινήσει κοντά στον 4ο μετά ηρεμισαν με το μαγνήσιο τώρα φαντάζομαι πως είναι φυσιολογικό παντού αυτό διαβάζω και όλοι αυτό λενε. 

@Lia5 είσαι τυχερή εγώ άλλαξα όλα τα πράγματα ακόμα δεν ξέρω που έχω τι χαχα για να κάνω χώρους στις ντουλάπες. Είναι κ το μόνο π έχω κάνει δηλαδή.ουτε κουρτίνες δεν έχω αλλάξει!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_olεφόσον δεν πονας και δεν ειναι η μια μετα την αλλη συγχρονισμενες που λενε μην φοβάσαι! Ολα καλα! 

Αυτό σκέφτομαι (προσπαθώ δηλαδή). Θα δούμε την Τρίτη. Εσυ ποτε εχεις γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@nik_ol ναι στον γιατρό μου τις δύο τελευταίες φορές που είχαμε ραντεβού. Δεν χρειάζεται να ανχονεσαι εγώ ανχονομουν είχα τρελαθεί είναι η σωστή λέξη όταν είχαν ξεκινήσει κοντά στον 4ο μετά ηρεμισαν με το μαγνήσιο τώρα φαντάζομαι πως είναι φυσιολογικό παντού αυτό διαβάζω και όλοι αυτό λενε. 

@Lia5 είσαι τυχερή εγώ άλλαξα όλα τα πράγματα ακόμα δεν ξέρω που έχω τι χαχα για να κάνω χώρους στις ντουλάπες. Είναι κ το μόνο π έχω κάνει δηλαδή.ουτε κουρτίνες δεν έχω αλλάξει!! 

 

Λες, ε; αυτό σκέφτομαι, είναι φυσιολογικό πλεον (μάλλον) 

Καλά κ εγώ έχω αλλάξει τα πάντα. Εννοείται ψάχνω ακόμα κ τα βρακιά μου κάθε μέρα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...