Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Για πες πως πηγες; έκλεισες ραντεβού πηγες πηρες τις υπεύθυνες δηλώσεις και ξαναπηγες; 

Έκλεισα ένα ραντεβού και πήγα με το χαρτί π μου έφτιαξε ο γιατρός ο οποίος ήταν από στο ΙΚΑ έκλεισα το ραντεβού μέσω ηλεκτρονικα ραντεβού. Κ εκτύπωσα και μια υπεύθυνη δήλωση που βρήκα στο ίντερνετ κυοφορίας π την υπέγραψε ο εργοδότης.κ εκεί . Έδωσαν τα φτιάξω άλλη μια υπεύθυνη δήλωση! Ουτε 10 λεπτά ξεμπερδεψα! Μ είπαν θα πληρωθώ σε περίπου ένα μήνα. 

Ρώτησα αν ξέρουν μέρει ποτέ μας πληρώνει ο εργοδότης αλλά δεν ήξεραν π είπαν να ρωτήσω λογιστή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ έρχονται ζέστες κορίτσια!!! Όσο χαρήκαμε, χαρήκαμε!!! 😆 Εγώ ακόμα για καρότσι δεν έχω πάει! 🤭

Να πας τωρα που ακόμα είναι καλα! Και εχεις και καμποσες αντοχες... Γιατι μετα δεν θα μπορεις να κάνεις πολλά! Εμας το καρότσι είναι παρκαρισμένο στο χωλ😂και το σκεπασα με σεντόνι για να μην σκονίζεται! Πρέπει να παω ομως για το στρώμα και για αλλαξιερα .. Και για πολλα χαρτια! Τουλάχιστον προχωραμε λιγο,λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έκλεισα ένα ραντεβού και πήγα με το χαρτί π μου έφτιαξε ο γιατρός ο οποίος ήταν από στο ΙΚΑ έκλεισα το ραντεβού μέσω ηλεκτρονικα ραντεβού. Κ εκτύπωσα και μια υπεύθυνη δήλωση που βρήκα στο ίντερνετ κυοφορίας π την υπέγραψε ο εργοδότης.κ εκεί . Έδωσαν τα φτιάξω άλλη μια υπεύθυνη δήλωση! Ουτε 10 λεπτά ξεμπερδεψα! Μ είπαν θα πληρωθώ σε περίπου ένα μήνα. 

Ρώτησα αν ξέρουν μέρει ποτέ μας πληρώνει ο εργοδότης αλλά δεν ήξεραν π είπαν να ρωτήσω λογιστή. 

Μπορεις να θυμηθεις τι εγραφε η υπεύθυνη δήλωση του εργοδότη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

,καλημέρα κορίτσια!!!σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σε προηγούμενο ποστ μου....και τώρα το αιώνιο θέμα συζήτησης κιλά και εγκυμοσύνη..σε πουά εβδομάδα είστε και ποσσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμής;;;ζυγιστηκα όπως καταλαβαίνετε το πρωί😜😜

30+6  +5,5kg. Αλλά πρήζομαι στα πόδια. Ειδικά αν είμαι όρθια αρκετές ώρες γίνονται τούμπανο και πονάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ στην αρχή είχα χάσει 4_5 εξαιτίας της υπερεμμεσης...από τον 5μεχρι τώρα έχω πάρει 5μιση κιλά.....χωρίς ιδιαίτερο φαγητό ...δηλαδή φρούτα σαλάτα η δημητριακά για βραδινό..σπάνια γλυκό και ψωμί....είχα βάλει ως στόχο τα 10αλλα δεν το βλέπω...28+6 σήμερα...αναπνέω και γίνετε κιλό!!😜😛ααα έχω περιορίσει και το αλάτι....

Ε ενταξει είσαι. Είναι σαν να μην έχεις βάλει καθόλου επειδή έχασες στην αρχή. Τέλεια είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπορεις να θυμηθεις τι εγραφε η υπεύθυνη δήλωση του εργοδότη; 

Αυτή ακριβώς εκτύπωσα κ απλά την συμπλήρωσαν.

Screenshot_2021-06-19-10-39-55-509_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

30+6  +5,5kg. Αλλά πρήζομαι στα πόδια. Ειδικά αν είμαι όρθια αρκετές ώρες γίνονται τούμπανο και πονάνε

Ετσι και εγω! Συμπάσχω.. Και να δω τι θα κανω την Τρίτη εχω 1 ωρα διαδρομή με τα μεσα...και αλλη μια για να γυρισω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Τελεια ευχαριστώ πολύ!! 

Επίσης με ρώτησαν αν ήμουν σε αναστολή. Αν είχες βγει σε αναστολή λόγω covid θέλουν ένα επιπλέον χαρτί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ετσι και εγω! Συμπάσχω.. Και να δω τι θα κανω την Τρίτη εχω 1 ωρα διαδρομή με τα μεσα...και αλλη μια για να γυρισω... 

Γιατί έτσι?? Για χαρτουρα για την πολιτικό.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ετσι και εγω! Συμπάσχω.. Και να δω τι θα κανω την Τρίτη εχω 1 ωρα διαδρομή με τα μεσα...και αλλη μια για να γυρισω... 

Εμενα αυτό είναι η καθημερινότητα μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Επίσης με ρώτησαν αν ήμουν σε αναστολή. Αν είχες βγει σε αναστολή λόγω covid θέλουν ένα επιπλέον χαρτί.

Να σου πω την αλήθεια κάποιους μηνες με εβγαλαν αλλα δουλευα.. Δεν ξερω αν θα πρέπει να αναφέρω κατι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Να σου πω την αλήθεια κάποιους μηνες με εβγαλαν αλλα δουλευα.. Δεν ξερω αν θα πρέπει να αναφέρω κατι τέτοιο 

Ναι σίγουρα δεν μπορείς να το πεις έτσι. Αλλά λογικά φαινεται μέσα ότι πήρες λεφτά λόγο αναστολής οπότε μήπως πρέπει να δώσεις αυτό το επιπλέον χαρτί? Εγώ επειδή δεν είχα βγει λόγω κλάδου καθόλου δεν ρώτησα παραπάνω. Αν θες πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις να είσαι σίγουρη μην ξανά πηγαίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Γιατί έτσι?? Για χαρτουρα για την πολιτικό.? 

Οχι η διαδρομή αυτή ειναι γιατι με καλεσαν ως μαρτυρα να καταθεσω εναντίον ενος καθηγητή που ειχα στην σχολη! Αλλα τρεχω ακομη με τετοιες χαρτουρες και για πολιτικο και για ενημέρωση στοιχειων στις υπηρεσίες γιατι στο σύστημα φαίνεται το παλιο μου διαβατήριο και πρέπει να το τακτοποιήσω για το επιδομα γεννας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι η διαδρομή αυτή ειναι γιατι με καλεσαν ως μαρτυρα να καταθεσω εναντίον ενος καθηγητή που ειχα στην σχολη! Αλλα τρεχω ακομη με τετοιες χαρτουρες και για πολιτικο και για ενημέρωση στοιχειων στις υπηρεσίες γιατι στο σύστημα φαίνεται το παλιο μου διαβατήριο και πρέπει να το τακτοποιήσω για το επιδομα γεννας! 

 

Πο πο ! Κ όλα είναι με ραντεβού κ να σε δεχτούν ! Καλή δύναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Πο πο ! Κ όλα είναι με ραντεβού κ να σε δεχτούν ! Καλή δύναμη! 

Μονο στο ικα θα παω οταν παω και για το επιδομα! Τα υπόλοιπα θα τα στείλω με κουριερ ούτως ή άλλως θα ξεπαραδιαστω στέλνοντας φακελους με χαρτια ενας παραπάνω δεν κανει διαφορα😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Να πας τωρα που ακόμα είναι καλα! Και εχεις και καμποσες αντοχες... Γιατι μετα δεν θα μπορεις να κάνεις πολλά! Εμας το καρότσι είναι παρκαρισμένο στο χωλ😂και το σκεπασα με σεντόνι για να μην σκονίζεται! Πρέπει να παω ομως για το στρώμα και για αλλαξιερα .. Και για πολλα χαρτια! Τουλάχιστον προχωραμε λιγο,λιγο..

Μέσα στην εβδομάδα το έχω προγραμματίσει το καρότσι γτ δεν πάει άλλο! Α! Εγώ με τα χαρτιά του πολιτικού έστειλα τον άντρα μου τα μάζεψε,τα ετοίμασε όλα κ εγώ πήγα κυρία έβαλα δύο υπογραφές και τελείωσα! Κάποια γέννησε τη μέρα που έκανα τον πολιτικό και δεν ήθελα να της κλέψω τη παραμικρή δόξα!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μέσα στην εβδομάδα το έχω προγραμματίσει το καρότσι γτ δεν πάει άλλο! Α! Εγώ με τα χαρτιά του πολιτικού έστειλα τον άντρα μου τα μάζεψε,τα ετοίμασε όλα κ εγώ πήγα κυρία έβαλα δύο υπογραφές και τελείωσα! Κάποια γέννησε τη μέρα που έκανα τον πολιτικό και δεν ήθελα να της κλέψω τη παραμικρή δόξα!!! 😁😁😁

Να ζήσετε!!!!!!!!!!!!!! ευτυχισμένοι και υγιεις με το καλό το μωράκι σας!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Να ζήσετε!!!!!!!!!!!!!! ευτυχισμένοι και υγιεις με το καλό το μωράκι σας!!!  

Να πας για το καρότσι μην το αφήσεις τελευταία στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Να ζήσετε!!!!!!!!!!!!!! ευτυχισμένοι και υγιεις με το καλό το μωράκι σας!!!  

Ευχαριστούμε πολύ!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Να πας για το καρότσι μην το αφήσεις τελευταία στιγμή 

Σε δύο μαγαζιά θα πάω που από ότι έχω δει έχουν διαφορετικές εταιρείες και κάπου θα καταλήξω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!! 😊

Να ζήσετε! Να είστε ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με υγεία!!! Με το καλό το μωρουλι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μέσα στην εβδομάδα το έχω προγραμματίσει το καρότσι γτ δεν πάει άλλο! Α! Εγώ με τα χαρτιά του πολιτικού έστειλα τον άντρα μου τα μάζεψε,τα ετοίμασε όλα κ εγώ πήγα κυρία έβαλα δύο υπογραφές και τελείωσα! Κάποια γέννησε τη μέρα που έκανα τον πολιτικό και δεν ήθελα να της κλέψω τη παραμικρή δόξα!!! 😁😁😁

Κοριτσι μου να ζήσετε!! Ολα τα καλα του κόσμου να χετε! Εχεις ριξει καμια ματια στο ίντερνετ να δεις περίπου τι θες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοριτσι μου να ζήσετε!! Ολα τα καλα του κόσμου να χετε! Εχεις ριξει καμια ματια στο ίντερνετ να δεις περίπου τι θες; 

Εσείς τι καρότσι πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...