Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 Θεσσαλονίκη είπαμε είσαι εσύ? Στην Αθήνα η φάση είναι καλοκαιράκι! @Clairy. ζηλεύω, θέλω κι εγώ να χουζουρεψω αλλά ξύπνησα από τις 6:30 πάλι...Τί κακό είναι αυτό? Άγχος μάλλον..

Και εγώ ξυπνάω νωρίς.. Σήμερα γύρω στις 7:30 αλλά δεν σηκώνομαι 😂😂😂 Γιατι έχεις τόσο άγχος ακόμα;; έχεις δει το Μπεμπακι σου σε μια πολύ καλή εβδομάδα και ήταν τέλεια ❤️❤️ Από ζαλάδες αναγούλες κλπ πως πάτε; εγώ τις τελευταιες μερες πάλι χάλια. Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα. Έκανα και μια γενική αίματος που ήθελε ο γυναικολόγος να δούμε πως πάει ο αιματοκρίτης και περιμένω αύριο αποτελεσματα μαζί με την καλλιέργεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ ξυπνάω νωρίς.. Σήμερα γύρω στις 7:30 αλλά δεν σηκώνομαι 😂😂😂 Γιατι έχεις τόσο άγχος ακόμα;; έχεις δει το Μπεμπακι σου σε μια πολύ καλή εβδομάδα και ήταν τέλεια ❤️❤️ Από ζαλάδες αναγούλες κλπ πως πάτε; εγώ τις τελευταιες μερες πάλι χάλια. Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα. Έκανα και μια γενική αίματος που ήθελε ο γυναικολόγος να δούμε πως πάει ο αιματοκρίτης και περιμένω αύριο αποτελεσματα μαζί με την καλλιέργεια.. 

Από συμπτώματα τίποτα έντονο. Πονοκεφάλους άρχισα να έχω. Ερώτηση,  εσάς σας επιτρέπουν οι γιατροί σας ντεπον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 Θεσσαλονίκη είπαμε είσαι εσύ? Στην Αθήνα η φάση είναι καλοκαιράκι! @Clairy. ζηλεύω, θέλω κι εγώ να χουζουρεψω αλλά ξύπνησα από τις 6:30 πάλι...Τί κακό είναι αυτό? Άγχος μάλλον..

Ναι Θεσσαλονίκη είμαι....πολύ χειμερινό σκηνικό!! Δεν μπορώ να ξυπνήσω..αλλά είναι ωραία..θυμίζει Χριστούγεννα!! 

@Clairy. είμαι στη φάση που σας έλεγα ότι αρχίζουν να περνούν όλα σιγά σιγά, δε νιώθω τπτ και ανυπομονώ να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα!! Μόνο το στήθος πονάει αρκετά όταν το ακουμπάω! Μακάρι να μου πει ότι ανέβηκε ο πλακούντας για να έχω μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι Θεσσαλονίκη είμαι....πολύ χειμερινό σκηνικό!! Δεν μπορώ να ξυπνήσω..αλλά είναι ωραία..θυμίζει Χριστούγεννα!! 

@Clairy. είμαι στη φάση που σας έλεγα ότι αρχίζουν να περνούν όλα σιγά σιγά, δε νιώθω τπτ και ανυπομονώ να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα!! Μόνο το στήθος πονάει αρκετά όταν το ακουμπάω! Μακάρι να μου πει ότι ανέβηκε ο πλακούντας για να έχω μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων!!

Σιγουρα θα ανέβει.. 

@Liiida αν θυμάμαι καλά μου είχε πει για ντεπον ναι αν και γενικά πολύ σπάνια παίρνω στη ζωή μου. Μου είπε σίγουρα όχι ponstan

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

@Smurf88εάν δεν έχει ανέβει τώρα πιστεύω το πολύ σε 1 μήνα θα έχει ανέβει.

Εγω από συμπτώματα είμαι χαλιά έχω παρά πολλη αναγούλα κ αρκετές ζαλάδες. Τώρα αύριο θα πάω να πάρω εξετασεις που μου έχει γράψει ο γιατρός. Του έστειλα αποτελέσματα από αυχενική κ του είπα να μου γράψει εξετάσεις κλπ κ αύριο θα του τα πω κ από κοντά. Δεν τον δυσκολευτώ άλλωστε κ σε τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

@Smurf88εάν δεν έχει ανέβει τώρα πιστεύω το πολύ σε 1 μήνα θα έχει ανέβει.

Εγω από συμπτώματα είμαι χαλιά έχω παρά πολλη αναγούλα κ αρκετές ζαλάδες. Τώρα αύριο θα πάω να πάρω εξετασεις που μου έχει γράψει ο γιατρός. Του έστειλα αποτελέσματα από αυχενική κ του είπα να μου γράψει εξετάσεις κλπ κ αύριο θα του τα πω κ από κοντά. Δεν τον δυσκολευτώ άλλωστε κ σε τίποτα. 

Κάθε πότε περίπου πρέπει να κάνουμε για τοξοπλασμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κάθε πότε περίπου πρέπει να κάνουμε για τοξοπλασμα;; 

Δεν θυμάμαι.. Πρέπει να δω τις εξετάσεις στον μικρό. Αλλά δε νομίζω ότι έκανα κάθε μήνα για τοξοπλασμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια να ρωτησω κάτι κάτι τσίμπημα στόν αφαλο τι είναι ;

Μεγαλώνει η κοιλίτσα σου κορίτσι μου γιαυτό κ έχεις αυτά τα τσιμπήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μεγαλώνει η κοιλίτσα σου κορίτσι μου γιαυτό κ έχεις αυτά τα τσιμπήματα. 

Αα κατάλαβα ωραία παλι καλά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν θυμάμαι.. Πρέπει να δω τις εξετάσεις στον μικρό. Αλλά δε νομίζω ότι έκανα κάθε μήνα για τοξοπλασμα ..

Αα δε θα με χαλούσε.. Έχω τρελό άγχος με το τοξοπλασμα. Ότι κρέας τρώω το ανοίγω πρώτα να δω μέσα.. Μαρουλι δεν το ακουμπάω. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα δε θα με χαλούσε.. Έχω τρελό άγχος με το τοξοπλασμα. Ότι κρέας τρώω το ανοίγω πρώτα να δω μέσα.. Μαρουλι δεν το ακουμπάω. 😂😂

Νομίζω κάθε μήνα κάνουμε..τώρα θα κάνω στις 40 ημέρες αλλά δεν πειράζει!! Και εγώ είμαι πολύ σχολαστική σ αυτά...το ξύδι είναι πάντα διαθέσιμο στο ντουλάπι της κουζίνας 😂😂 @Tweema είχα και εγώ ζαλάδες οπότε ξεκίνησα λίγο σίδηρο από μόνη μου κ περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δούμε τι γίνεται..στην πρώτη επίσκεψη μου είχε γράψει ο γιατρός ένα σωρό φάρμακα (σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο) οπότε τα έχω πρόχειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Νομίζω κάθε μήνα κάνουμε..τώρα θα κάνω στις 40 ημέρες αλλά δεν πειράζει!! Και εγώ είμαι πολύ σχολαστική σ αυτά...το ξύδι είναι πάντα διαθέσιμο στο ντουλάπι της κουζίνας 😂😂 @Tweema είχα και εγώ ζαλάδες οπότε ξεκίνησα λίγο σίδηρο από μόνη μου κ περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δούμε τι γίνεται..στην πρώτη επίσκεψη μου είχε γράψει ο γιατρός ένα σωρό φάρμακα (σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο) οπότε τα έχω πρόχειρα!

Είχα φτιάξει σαλάτα με μαρουλι και έβγαλα από μέσα 3 4 ζουζούνια.. Την έπλυνα σχολαστικά ένα ένα φύλλο και μετά ξίδι. Ε και πάλι δεν μπορούσα να φάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Νομίζω κάθε μήνα κάνουμε..τώρα θα κάνω στις 40 ημέρες αλλά δεν πειράζει!! Και εγώ είμαι πολύ σχολαστική σ αυτά...το ξύδι είναι πάντα διαθέσιμο στο ντουλάπι της κουζίνας 😂😂 @Tweema είχα και εγώ ζαλάδες οπότε ξεκίνησα λίγο σίδηρο από μόνη μου κ περιμένω να πάω την επόμενη εβδομάδα να δούμε τι γίνεται..στην πρώτη επίσκεψη μου είχε γράψει ο γιατρός ένα σωρό φάρμακα (σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο) οπότε τα έχω πρόχειρα!

Παίρνω από την αρχή σίδηρο. Έχω ξεκινήσει με αναιμία κ μάλλον δεν τα πάω κ πολύ καλά φαίνεται... 

Εγώ σχολαστικη είμαι κ χωρίς εγκυμοσύνη πάντως. Αλλά να σας πω μια φορά έφαγα μαρούλι κ με πεθανε το έντερο. Δεν το ξαναακουμπαω με τίποτα.. Με μένα η κατάσταση ειναι απελπιστική σε αυτή την εγκυμοσύνη. Ότι κ να φάω ή το έντερο θα πιάσει ή αναγούλες. Το μόνο πράγμα που τρώω μέχρι στιγμής καθημερινά κ δεν με ενοχλεί είναι ντομάτα με αγγούρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου,Εγώ πάλι ειμαι πολυ καλα εχω ωρες ωρες καμια αναγουλα που και που αλλα τα συμπτώματα είναι σχεδόν ανύπαρκτα πλέον!!Η αλήθεια είναι όμως ότι μου έχουν μείνει φοβίες πχ τα γλυκά δεν τα πολυ ακουμπάω όσο κι αν τα λαχταραω που τα βλέπω γιατί σκέφτομαι πως μπορεί να με πιάσει τιποτα και προσπαθώ να το αποφύγω..το κρέας το ίδιο ισχύει δεν θέλω καν να το μυρίζω οπως κι το νερό αναγουλιαζω πολυ εύκολα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω γνώμες. Έχει καμία τωρα ή είχε σε προηγούμενη εγκυμοσύνη πρόβλημα με αϋπνία? Αν ναι, πώς το αντιμετωπίσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω γνώμες. Έχει καμία τωρα ή είχε σε προηγούμενη εγκυμοσύνη πρόβλημα με αϋπνία? Αν ναι, πώς το αντιμετωπίσατε?

Καλημέρα ❤️ Μήπως είναι από το στρες;; κοίτα δεν ξέρω και εγώ αν δεν έπαιρνα τα ουτροτζεσταν αν θα κοιμόμουν τόσο εύκολα γτ αυτά μου φέρνουν υπνηλία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα ❤️ Μήπως είναι από το στρες;; κοίτα δεν ξέρω και εγώ αν δεν έπαιρνα τα ουτροτζεσταν αν θα κοιμόμουν τόσο εύκολα γτ αυτά μου φέρνουν υπνηλία. 

Παίρνω κι εγώ utrogestan αλλά έχει σταματήσει να με επηρεάζει. Και σίγουρα υπάρχει στρες αλλά μου φαίνεται κ πιο οργανικό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Παίρνω κι εγώ utrogestan αλλά έχει σταματήσει να με επηρεάζει. Και σίγουρα υπάρχει στρες αλλά μου φαίνεται κ πιο οργανικό το θέμα. 

Μπορεί.. Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.. Κοιμάσαι αργά ξυπνάς νωρίς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

@Liiida εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη ξέρεις τι παθαίνω; νυστάζω την ημέρα αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ επειδή έχω τον μικρό ξύπνιο κ οταν ξαπλώνω ξυπνάω συνέχεια είτε για να πάω τουαλέτα είτε για να καθίσω κάνα 2 ωρο ξύπνια.. Βλέπω κ περίεργα όνειρα καθημερινά. Να σήμερα ξύπνησα από τις 6 κ γύρω στις 9 νύσταζα. Γενικά δεν σου έρχεται καθόλου το 24ωρο να νυσταζεις;

Πηγα στον γιατρό πήρα τις εξετάσεις  εκανα κ τεστ παπ τελικά με φόβο βέβαια αλλά το έκανα.τον ρώτησα κ για το τοξοπλασμα κ μου είπε κάθε 8 εβδομάδες πρέπει να το κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

@Liiida εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη ξέρεις τι παθαίνω; νυστάζω την ημέρα αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ επειδή έχω τον μικρό ξύπνιο κ οταν ξαπλώνω ξυπνάω συνέχεια είτε για να πάω τουαλέτα είτε για να καθίσω κάνα 2 ωρο ξύπνια.. Βλέπω κ περίεργα όνειρα καθημερινά. Να σήμερα ξύπνησα από τις 6 κ γύρω στις 9 νύσταζα. Γενικά δεν σου έρχεται καθόλου το 24ωρο να νυσταζεις;

Πηγα στον γιατρό πήρα τις εξετάσεις  εκανα κ τεστ παπ τελικά με φόβο βέβαια αλλά το έκανα.τον ρώτησα κ για το τοξοπλασμα κ μου είπε κάθε 8 εβδομάδες πρέπει να το κάνουμε. 

Α τέλεια.. Και εγώ λέω να το κάνω μετά την αυχενικη.. Άρα στο 2μηνο ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Α τέλεια.. Και εγώ λέω να το κάνω μετά την αυχενικη.. Άρα στο 2μηνο ε;; 

Ναι έτσι μου είπε.. Κ λίγο που έψαξα χθες κάπου τόσο είδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Tweema χθες πχ δεν κοιμήθηκα καθόλου. Και εννοείται σηκώθηκα με τρελό πονοκέφαλο και τώρα ενώ είμαι πτώμα δεν μπορώ να κοιμηθώ γτ πονάω ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. @Tweema χθες πχ δεν κοιμήθηκα καθόλου. Και εννοείται σηκώθηκα με τρελό πονοκέφαλο και τώρα ενώ είμαι πτώμα δεν μπορώ να κοιμηθώ γτ πονάω ☹

Δοκίμασε να κλείσεις τα πάντα στο δωμάτιο. Να μην έχεις ουτε τηλεόραση ούτε φως ούτε κινητό.. Η βαλη λίγο χαλαρή μουσική. Εμένα με βοηθάει και όταν έχω άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δοκίμασε να κλείσεις τα πάντα στο δωμάτιο. Να μην έχεις ουτε τηλεόραση ούτε φως ούτε κινητό.. Η βαλη λίγο χαλαρή μουσική. Εμένα με βοηθάει και όταν έχω άγχος. 

Μέχρι και ωτοασπίδες φοράω καλέ γτ έχουμε γείτονα βρικόλακα που ζει το βράδυ, παίζει στο pc κ κοιμάται μέρα! Όλα τα έχω δοκιμάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...