Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμένα η καημένη είναι ήσυχη το βράδυ, συντονιζόμαστε μάλλον! Εγώ από μόνη μου ξυπνάω 100 φορές κ ψαχουλευωτην κοιλιά μου, κουνιέται λίγο η μικρή, ηρεμώ εγώ, κοιμάμαι πάλι. Του τρελού! Καταλαβαίνετε τί έχω να κάνω μετά, έτσι....

Η μαμα μου ερχόταν σαν τον δρακουλα πανω απο την κουνια μου να με τσεκαρει αν αναπνεω😂 φαντάζομαι κατι τέτοια και εσυ εε; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Η μαμα μου ερχόταν σαν τον δρακουλα πανω απο την κουνια μου να με τσεκαρει αν αναπνεω😂 φαντάζομαι κατι τέτοια και εσυ εε; 😂

Κοίτα εγώ από τον 3ο μήνα κοιμόμουν 8ωρα το βράδυ κ τον 5ο 10ωρα, οπότε οι δικοί μου όντως ανησυχούσαν 🤣🤣🤣 Εμένα με βλέπω να έχω μόνιμα απλωμένο χέρι στην κούνια για να ακουμπάω τη μικρή 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα....και εμένα ο ύπνος δύσκολος στριφογυρναω όλο το βράδυ και κάθε φορά που αλλάζω πλευρό να σου και η σύσπαση! Εχθές πήγα για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο ειχα πολλεςς συσπασεις ο γιατρός με παρακάλεσε να αντέξω 4μερες ακόμα για να μπορέσουν να με αναλάβουν εδώ στην πόλη μου αλλιώς θα πρέπει να πάω εκεί που νοσηλεύτηκα ή Θεσσαλονίκη και είναι 1,5 και 1 ώρα μακρυά αντίστοιχα!!! Για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα....και εμένα ο ύπνος δύσκολος στριφογυρναω όλο το βράδυ και κάθε φορά που αλλάζω πλευρό να σου και η σύσπαση! Εχθές πήγα για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο ειχα πολλεςς συσπασεις ο γιατρός με παρακάλεσε να αντέξω 4μερες ακόμα για να μπορέσουν να με αναλάβουν εδώ στην πόλη μου αλλιώς θα πρέπει να πάω εκεί που νοσηλεύτηκα ή Θεσσαλονίκη και είναι 1,5 και 1 ώρα μακρυά αντίστοιχα!!! Για να δούμε!!

Εύχομαι να αντεξεις και 5 κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα....και εμένα ο ύπνος δύσκολος στριφογυρναω όλο το βράδυ και κάθε φορά που αλλάζω πλευρό να σου και η σύσπαση! Εχθές πήγα για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο ειχα πολλεςς συσπασεις ο γιατρός με παρακάλεσε να αντέξω 4μερες ακόμα για να μπορέσουν να με αναλάβουν εδώ στην πόλη μου αλλιώς θα πρέπει να πάω εκεί που νοσηλεύτηκα ή Θεσσαλονίκη και είναι 1,5 και 1 ώρα μακρυά αντίστοιχα!!! Για να δούμε!!

Κορίτσι μου άντεξε τόσο τώρα στο τέλος θα τα χαλάσετε;!! Υπομονή, θα μείνει άλλο λίγο στην κοιλίτσα να συμπληρώσεις κ την 37η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiidaεμένα ο μικρός είναι σχεδόν 4,5 χρόνων κ ακόμα πάω κ τον κοιτάζω, όχι τόσο συχνά όσο ήταν μωρό, αλλά σκέψου τι έκανα όταν ήταν μωρό. Θυμάμαι που γέννησα κ μου έλεγα στο νοσοκομείο κοιμήσου όταν κοιμάται τώρα που μπορείς!! Αυπνη εγώ ακόμα κ όταν ήταν ο άντρας μου το χέρι μου ήταν μέσα στο κουνακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Valxris πιστεύω ότι θα αντέξεις 🙂 Θέλουν να έχεις συμπληρώσει την 37η οπωσδήποτε ε?

Όχι έχουμε μιλήσει με γιατρό ο οποίος μας αναλαμβάνει το λιγότερο 36+5 θα υπογραψει ότι ήμουν 37η....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Liiidaεμένα ο μικρός είναι σχεδόν 4,5 χρόνων κ ακόμα πάω κ τον κοιτάζω, όχι τόσο συχνά όσο ήταν μωρό, αλλά σκέψου τι έκανα όταν ήταν μωρό. Θυμάμαι που γέννησα κ μου έλεγα στο νοσοκομείο κοιμήσου όταν κοιμάται τώρα που μπορείς!! Αυπνη εγώ ακόμα κ όταν ήταν ο άντρας μου το χέρι μου ήταν μέσα στο κουνακι. 

@Tweema έτσι με βλέπω ακριβώς 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου άντεξε τόσο τώρα στο τέλος θα τα χαλάσετε;!! Υπομονή, θα μείνει άλλο λίγο στην κοιλίτσα να συμπληρώσεις κ την 37η. 

Ναι έχω πάρα πολλές συσπάσεις με πόνο στην μέση και πόνο περιόδου ταυτοχρονα εύχομαι έστω αυτές τις μέρες να αντέξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema έτσι με βλέπω ακριβώς 🤣🤣🤣

Είμαι σίγουρη!! Φαντάσου εμένα με 2!!

Άσχετο.. Τελικά έκανες καλλιέργεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι έχω πάρα πολλές συσπάσεις με πόνο στην μέση και πόνο περιόδου ταυτοχρονα εύχομαι έστω αυτές τις μέρες να αντέξει!!!!

Τέλος θα αντέξει!! Θα πάω να ανάψω ένα κεράκι κ για εσάς το απόγευμα!! Κάτσε εκεί μιλά του να μείνει άλλο λίγο στην κοιλίτσα σου, δεν ειναι ακόμα η ώρα του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τέλος θα αντέξει!! Θα πάω να ανάψω ένα κεράκι κ για εσάς το απόγευμα!! Κάτσε εκεί μιλά του να μείνει άλλο λίγο στην κοιλίτσα σου, δεν ειναι ακόμα η ώρα του!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!! Αυτό του λέω και εγώ,είμαι πάλι ξάπλα όσο μπορώ με την κόρη μου και βλέπουμε,εντάξει δεν είμαι και αχάριστη εδώ που έφτασα...ας γεννήσω και αλλού δεν σκάω κιόλας! Τον άντρα μου θα φάνε τα δρομολόγια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είμαι σίγουρη!! Φαντάσου εμένα με 2!!

Άσχετο.. Τελικά έκανες καλλιέργεια; 

Θα κάνω την επόμενη βδομάδα στο μαιευτήριο που θα πάω για καρδιοτοκογραφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πλέον τον λοξιγκα του μικρου τον νιώθω και από κάτω σχεδόν στον κόλπο.. Δεν νιώθω όμως ότι έχει κςτεβει.. Δεν έχω δλδ κάποιο βάρος χαμηλά.. Έτσι είναι και σε εσάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια πλέον τον λοξιγκα του μικρου τον νιώθω και από κάτω σχεδόν στον κόλπο.. Δεν νιώθω όμως ότι έχει κςτεβει.. Δεν έχω δλδ κάποιο βάρος χαμηλά.. Έτσι είναι και σε εσάς; 

Κι εγώ τις τελευταίες βδομάδες τον νιώθω πολύ πιο έντονα, τρανταζεται όλη η κοιλιά. Καλό δεν είναι αυτό όμως? Βαρος κάποιες φορές νιώθω κ κάποιες άλλες όχι. Μέχρι κ πριν 3 μέρες πάντως η μικρή δεν είχε εμπεδωθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ τις τελευταίες βδομάδες τον νιώθω πολύ πιο έντονα, τρανταζεται όλη η κοιλιά. Καλό δεν είναι αυτό όμως? Βαρος κάποιες φορές νιώθω κ κάποιες άλλες όχι. Μέχρι κ πριν 3 μέρες πάντως η μικρή δεν είχε εμπεδωθεί...

Και εμένα μέχρι την Τρίτη δεν είχε εμπεδωθεί.. Απλά τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι με χτυπάει και με πονάει κάτω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εμένα μέχρι την Τρίτη δεν είχε εμπεδωθεί.. Απλά τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι με χτυπάει και με πονάει κάτω.. 

Περπάτημα ξεκινάς λογικά σε μερικές μέρες? Τότε θα γίνει η δουλίτσα πιστεύω...κ εγώ αυτό περιμένω δλδ αν κ δεν έχω καταλάβει κτ μέχρι στιγμής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα , είμαι στην 14 εβδομάδα , μόλις κάναμε την αυχενική και πήγαν όλα καλά ,
τώρα πρέπει σιγά σιγά να πάρουμε πραγματάκια για το κοριτσάκι μας.
έχω πολλές απορίες για πολλά πράγματα
κοιτάμε για καρότσι κούνιες συρτατιερες και όλα αυτά αλλά χάνεσαι λίγο ειδικά με τα καρότσια.
καρότσι τι θα μου προτείνατε , έχω δει διαφορά που είναι 3-1 η να είναι ξεχωριστά το καρότσι και κάθισμα αυτοκίνητου. το μωρο με το καθισματακι αυτοκίνητου το βγαζεις από το μαιευτήριο ?
πρέπει τον πρώτο καιρό να είναι διπλά στο κρεβάτι το μας το μωρο και να πάρουμε ένα λίκνο η το βάζεις στην κούνια του από την αρχή ?
σε relax τι να κοιταξουμε ? 
ευχαριστω 
Προκαταβολικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμενα που είναι κάτω το μωρό χαμηλά τον λοξυγκα τον αισθάνομαι πολύ έντονα στον κόλπο.. Πριν κατέβει δεν το αισθάνομουν εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, ειδικά όσες είστε προς το τέλος της εγκυμοσύνης ...Απο κίνηση πώς πάνε τα μικρά σας? Η φάση είναι alien,  δλδ πετάγονται χέρια πόδια, σας κόβεται η ανάσα από κλωτσομπουνίδια κλπ? Ρωτάω γτ εγώ τέτοια πράγματα δεν έχω νιώσει γενικά, η μικρή μου κάνει ήρεμες κινήσεις. Ακόμα κι όταν είναι πιο δυνατές δε λέω πχ "να ένα πατούσι " κι ας ξέρω ότι πόδι είναι εκεί λόγω θέσης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου δεν υπαρχει λόγος να σε κοιτάξει για διαστολή ο γιατρός. Δεν θα σου πει τίποτα η δαχτυλικη εξέταση. Κ διαστολή 1 να έχεις μπορεί να γεννήσεις σε 2-3 εβδ μπορεί κ σε 1 μέρα. Από 3 κ πάνω κ εφόσον σε κοιτάζουν δαχτυλικα εξελίσσεται η διαστολή πιο γρήγορα. Έχω φίλη γερμανια ετοιμάζεται για φυσικό τοκετό σε νοσοκομείο θα κλείσει τις 42 εβδ την δεύτερα κ δεν έχει ελεγχθεί από κάτω. Για τα αντισώματα δεν γνωρίζω κάτι. Θεωρώ ότι όλα περί κοβιντ είναι στον αέρα 😏

Σεξ, περπατημα, χουρμάδες, ανανάδες, πικάντικα, βελονισμός, ρόφημα δικταμου, κανελοζουμο(κανέλα, γαρύφαλλο, τζιντζερ) βοηθούν.( @Lia5προσέθεσα κ άλλα 😝) Διαβάζω συνέχεια απο άλλες γυναίκες που ειχαν περασει τις 40εβδ κ έκαναν φυσικό τοκετό όλες τις βοήθησε το περπάτημα αλλά χιλιόμετρα!!! 

Καλά έκανες αλλά τελικά χρειάζομαι κάτι για να μη γεννήσω πριν την ώρα μου... είδα λίγη κιτρινοκαφε βλενη σήμερα το πρωί. Αν φύγει το πωμα στην 32η εβδομάδα προλαβαίνω να μπω στον μήνα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, ειδικά όσες είστε προς το τέλος της εγκυμοσύνης ...Απο κίνηση πώς πάνε τα μικρά σας? Η φάση είναι alien,  δλδ πετάγονται χέρια πόδια, σας κόβεται η ανάσα από κλωτσομπουνίδια κλπ? Ρωτάω γτ εγώ τέτοια πράγματα δεν έχω νιώσει γενικά, η μικρή μου κάνει ήρεμες κινήσεις. Ακόμα κι όταν είναι πιο δυνατές δε λέω πχ "να ένα πατούσι " κι ας ξέρω ότι πόδι είναι εκεί λόγω θέσης....

Εμενα είναι υπερκινητικοτατη όπως ήταν.. Ενταξει δεν θα κρύψω ότι με τρελενει που πιάνω ποδαράκια κ χεράκια, είναι φανταστικό 😍 ο μικρός μου δεν είχε καμία σχέση ήταν ήσυχος γενικά δεν μπορούσα να διακρίνω τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλά έκανες αλλά τελικά χρειάζομαι κάτι για να μη γεννήσω πριν την ώρα μου... είδα λίγη κιτρινοκαφε βλενη σήμερα το πρωί. Αν φύγει το πωμα στην 32η εβδομάδα προλαβαίνω να μπω στον μήνα μου;

Πηγές γιατρό; έχεις γενικά συσπάσεις; ίσως είναι κάτι άλλο. Στην 1η εγκ είχα αίμα μέχρι κ τον 4ο μήνα κ στην 32η είχα δει ροζ είχε κατέβει το μωρό κ κάθισα μεχρι να πάω 37εβδ. Η νύφη μου της έφυγε το πώμα στις 34 εβδ είχε διαστολή από τότε κ γέννησε 38+3..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμενα είναι υπερκινητικοτατη όπως ήταν.. Ενταξει δεν θα κρύψω ότι με τρελενει που πιάνω ποδαράκια κ χεράκια, είναι φανταστικό 😍 ο μικρός μου δεν είχε καμία σχέση ήταν ήσυχος γενικά δεν μπορούσα να διακρίνω τίποτα. 

Με ηρεμείς κάπως (με τον μικρό), σε ευχαριστώ 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...