Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!🌺 Σας διαβάζω ανελλιπώς όλον αυτόν τον καιρό αλλά όπως έχω ξαναπεί επειδή ζω στο εξωτερικό για τα περισσότερα θέματα δεν έχω άποψη οπότε δεν συμμετέχω🙈 Αρχικά, χαίρομαι πολύ για τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσει🎈🌸 

Εγώ βρίσκομαι 38+1 σήμερα,πλησιάζω, αλλα μάλλον αργώ ακόμα. Είχα ραντεβού στο μαιευτήριο το μεσημέρι, η μπέμπα μια χαρά έχει πάρει θέση αλλά λέει θα αποφασίσει αυτή πότε θα βγει και προχωράμε κανονικά για την ΠΗΤ. Τότε θα με ξαναδούν και βλέποντας και κάνοντας... Την Τρίτη βέβαια έχω και ραντεβού με τον γιατρο μου(εδώ σε ξεγεννανε οι μαιες με τον γιατρό που εφημερευει, δεν έχει καμια το γιατρό της, οπότε στο γιατρό μου απλά πάω και με βλέπει στο ιατρείο μέχρι να γεννήσω), θα του ζητήσω λοιπόν να δούμε και διαστολή γιατί στο μαιευτήριο μόνο υπέρηχο κάνουν🤷‍♀️ Πονακια λίγα και ελαφρά ακόμα... 

Σε άλλα νέα, σε μια τυχαία εξέταση αντισωμάτων για Covid που έκανα (γιατί δεν κάθομαι στα αβγά μου), βρήκα ότι έχω αντισώματα και εγώ και ο σύζυγός μου, που αυτό σημαίνει ότι το περάσαμε ασυμπτωματικα φουλ🤔 Έχετε καθόλου ιδέα αν περνάνε τα αντισώματα και στο μωρό; Δεν έχω προλάβει να το συζητήσω ακόμα με τον γιατρό μου. 

Και τέλος, κανένα τιπ για να έρθει ο τοκετός και να μην ξεπεράσουμε τις 40 εβδ γιατί έσφιξαν και οι ζεστες έχουμε; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!🌺 Σας διαβάζω ανελλιπώς όλον αυτόν τον καιρό αλλά όπως έχω ξαναπεί επειδή ζω στο εξωτερικό για τα περισσότερα θέματα δεν έχω άποψη οπότε δεν συμμετέχω🙈 Αρχικά, χαίρομαι πολύ για τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσει🎈🌸 

Εγώ βρίσκομαι 38+1 σήμερα,πλησιάζω, αλλα μάλλον αργώ ακόμα. Είχα ραντεβού στο μαιευτήριο το μεσημέρι, η μπέμπα μια χαρά έχει πάρει θέση αλλά λέει θα αποφασίσει αυτή πότε θα βγει και προχωράμε κανονικά για την ΠΗΤ. Τότε θα με ξαναδούν και βλέποντας και κάνοντας... Την Τρίτη βέβαια έχω και ραντεβού με τον γιατρο μου(εδώ σε ξεγεννανε οι μαιες με τον γιατρό που εφημερευει, δεν έχει καμια το γιατρό της, οπότε στο γιατρό μου απλά πάω και με βλέπει στο ιατρείο μέχρι να γεννήσω), θα του ζητήσω λοιπόν να δούμε και διαστολή γιατί στο μαιευτήριο μόνο υπέρηχο κάνουν🤷‍♀️ Πονακια λίγα και ελαφρά ακόμα... 

Σε άλλα νέα, σε μια τυχαία εξέταση αντισωμάτων για Covid που έκανα (γιατί δεν κάθομαι στα αβγά μου), βρήκα ότι έχω αντισώματα και εγώ και ο σύζυγός μου, που αυτό σημαίνει ότι το περάσαμε ασυμπτωματικα φουλ🤔 Έχετε καθόλου ιδέα αν περνάνε τα αντισώματα και στο μωρό; Δεν έχω προλάβει να το συζητήσω ακόμα με τον γιατρό μου. 

Και τέλος, κανένα τιπ για να έρθει ο τοκετός και να μην ξεπεράσουμε τις 40 εβδ γιατί έσφιξαν και οι ζεστες έχουμε; 😜

Με το καλό σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά!! Για τα αντισώματα δεν ξέρω να σου πω αλλά για να έρθει ο τοκετός θα σου πω ότι μου είπε ο γιατρός κ. Η μαία, πολύ περπάτημα, σκάλες, βαθειά καθίσματα και σεξ! Ιδίως το σεξ γιατί το σπέρμα έχει προσταγλανδινες, ουσία που βοηθάει να μαλακώσει ο τράχηλος!    

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η chaotic είπε:

εχουν γίνει κάποιες ερευνες κ η τελευταια το 2018 στην Αμερική όπου έδειξαν πως εαν γινει η προκληση οταν τελειωσεις την 39 εβδομαδα κ πριν την συμπλήρωση των 40 ,εχει μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι επιτυχής  κ να μην οδηγηθείς σε καισαρική.Μου το είχε πει ο γιατρός μου και την βρήκα και τη διάβασα και εγώ.Οπότε κατευθυνόμαστε προς τα εκεί συν ότι το μωρό βρίσκεται στην ανώτερη καμπύλη ανάπτυξης όποτε θα είναι λίγοτερο το ζόρι για εκείνο κ για εμένα . Βέβαια εγώ έχω το τελευταίο λόγο σε αυτό, οπότε το σκέφτομαι ακόμα ..

Επίσης έχω την αίσθηση ότι θα έρθει μόνο του το μώρο και ας ελπίσουμε ότι θα βγω αληθινή!

Το είχα σκεφτεί και εγώ για τοκετό στο σπίτι αλλά μόνο που το ακουσε ο συντροφός μου ασπρισε! Και μιας και είναι το πρώτο μου είπα να μην το προχωρήσω.. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και αν έχεις καποιο νεότερο να στείλεις! Λογικά εσύ θα γενήσεις πρώτη μιας κ συνεχίζεις να βγάζεις τη βλέννη  κ να εχεις μουδιάσματα!

Δεν το γνωρίζω αυτό που λες αλλά θα πω ότι καμία δεν χωνεψε παιδί. Κ ότι βρισκετε στην ανώτερη καμπύλη ανάπτυξης δε σημαίνει ότι θα είναι κ έτσι όταν θα βγει. Κάθε έμβρυο κ μωρό έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Δεν χρειάζεται πάντα να ακολουθούν αυτές τις καμπύλες 😊 όπως και να χει εύχομαι να έρθει το μωράκι σου  όπως το θέλεις εσύ με όποιο τρόπο κ να είναι αυτός,αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία ❤️

Δεν ξέρω αν θα γεννησω 1η γιατί πολλες φορες λέω είμαι έτοιμη αλλά μάλλον μόνο εγώ 🤣🤣 η μπεμπου φαίνεται έχει άλλη άποψη. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!🌺 Σας διαβάζω ανελλιπώς όλον αυτόν τον καιρό αλλά όπως έχω ξαναπεί επειδή ζω στο εξωτερικό για τα περισσότερα θέματα δεν έχω άποψη οπότε δεν συμμετέχω🙈 Αρχικά, χαίρομαι πολύ για τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσει🎈🌸 

Εγώ βρίσκομαι 38+1 σήμερα,πλησιάζω, αλλα μάλλον αργώ ακόμα. Είχα ραντεβού στο μαιευτήριο το μεσημέρι, η μπέμπα μια χαρά έχει πάρει θέση αλλά λέει θα αποφασίσει αυτή πότε θα βγει και προχωράμε κανονικά για την ΠΗΤ. Τότε θα με ξαναδούν και βλέποντας και κάνοντας... Την Τρίτη βέβαια έχω και ραντεβού με τον γιατρο μου(εδώ σε ξεγεννανε οι μαιες με τον γιατρό που εφημερευει, δεν έχει καμια το γιατρό της, οπότε στο γιατρό μου απλά πάω και με βλέπει στο ιατρείο μέχρι να γεννήσω), θα του ζητήσω λοιπόν να δούμε και διαστολή γιατί στο μαιευτήριο μόνο υπέρηχο κάνουν🤷‍♀️ Πονακια λίγα και ελαφρά ακόμα... 

Σε άλλα νέα, σε μια τυχαία εξέταση αντισωμάτων για Covid που έκανα (γιατί δεν κάθομαι στα αβγά μου), βρήκα ότι έχω αντισώματα και εγώ και ο σύζυγός μου, που αυτό σημαίνει ότι το περάσαμε ασυμπτωματικα φουλ🤔 Έχετε καθόλου ιδέα αν περνάνε τα αντισώματα και στο μωρό; Δεν έχω προλάβει να το συζητήσω ακόμα με τον γιατρό μου. 

Και τέλος, κανένα τιπ για να έρθει ο τοκετός και να μην ξεπεράσουμε τις 40 εβδ γιατί έσφιξαν και οι ζεστες έχουμε; 😜

Κορίτσι μου δεν υπαρχει λόγος να σε κοιτάξει για διαστολή ο γιατρός. Δεν θα σου πει τίποτα η δαχτυλικη εξέταση. Κ διαστολή 1 να έχεις μπορεί να γεννήσεις σε 2-3 εβδ μπορεί κ σε 1 μέρα. Από 3 κ πάνω κ εφόσον σε κοιτάζουν δαχτυλικα εξελίσσεται η διαστολή πιο γρήγορα. Έχω φίλη γερμανια ετοιμάζεται για φυσικό τοκετό σε νοσοκομείο θα κλείσει τις 42 εβδ την δεύτερα κ δεν έχει ελεγχθεί από κάτω. Για τα αντισώματα δεν γνωρίζω κάτι. Θεωρώ ότι όλα περί κοβιντ είναι στον αέρα 😏

Σεξ, περπατημα, χουρμάδες, ανανάδες, πικάντικα, βελονισμός, ρόφημα δικταμου, κανελοζουμο(κανέλα, γαρύφαλλο, τζιντζερ) βοηθούν.( @Lia5προσέθεσα κ άλλα 😝) Διαβάζω συνέχεια απο άλλες γυναίκες που ειχαν περασει τις 40εβδ κ έκαναν φυσικό τοκετό όλες τις βοήθησε το περπάτημα αλλά χιλιόμετρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου δεν υπαρχει λόγος να σε κοιτάξει για διαστολή ο γιατρός. Δεν θα σου πει τίποτα η δαχτυλικη εξέταση. Κ διαστολή 1 να έχεις μπορεί να γεννήσεις σε 2-3 εβδ μπορεί κ σε 1 μέρα. Από 3 κ πάνω κ εφόσον σε κοιτάζουν δαχτυλικα εξελίσσεται η διαστολή πιο γρήγορα. Έχω φίλη γερμανια ετοιμάζεται για φυσικό τοκετό σε νοσοκομείο θα κλείσει τις 42 εβδ την δεύτερα κ δεν έχει ελεγχθεί από κάτω. Για τα αντισώματα δεν γνωρίζω κάτι. Θεωρώ ότι όλα περί κοβιντ είναι στον αέρα 😏

Σεξ, περπατημα, χουρμάδες, ανανάδες, πικάντικα, βελονισμός, ρόφημα δικταμου, κανελοζουμο(κανέλα, γαρύφαλλο, τζιντζερ) βοηθούν.( @Lia5προσέθεσα κ άλλα 😝) Διαβάζω συνέχεια απο άλλες γυναίκες που ειχαν περασει τις 40εβδ κ έκαναν φυσικό τοκετό όλες τις βοήθησε το περπάτημα αλλά χιλιόμετρα!!! 

Εγώ δεν μπορώ φτάσω μέχρι τη γωνία τι χλμ; 😂 

Λαχανιαζω αμέσως πια😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν μπορώ φτάσω μέχρι τη γωνία τι χλμ; 😂 

Λαχανιαζω αμέσως πια😔

Καλέ κ εγώ αυτό σκεφτόμουν!!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εκανα χαλια ύπνο χθες δεν βολευομουν με τιποτα! Και σήμερα το πρωί απο την ωρα που εχω ξυπνησει νιώθω ενα σφίξιμο χαμηλα και καμια φορα ενοχλείται και η κύστη μου δεν ποναω ομως.. Μια φιλη μου ειπε οτι μαλλον είναι η μικρη που παίρνει θεση.. 

Γενικά σήμερα εχω μια ατονια.... 

@Νίναα χαίρομαι που έγραψες ξανα!

@PanB και εγω υποφέρω στις σκαλες 😂 και τις προάλλες βγηκα να κανω λαικη και γυρισα και σοριαστηκα στον καναπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Εκανα χαλια ύπνο χθες δεν βολευομουν με τιποτα! Και σήμερα το πρωί απο την ωρα που εχω ξυπνησει νιώθω ενα σφίξιμο χαμηλα και καμια φορα ενοχλείται και η κύστη μου δεν ποναω ομως.. Μια φιλη μου ειπε οτι μαλλον είναι η μικρη που παίρνει θεση.. 

Γενικά σήμερα εχω μια ατονια.... 

@Νίναα χαίρομαι που έγραψες ξανα!

@PanB και εγω υποφέρω στις σκαλες 😂 και τις προάλλες βγηκα να κανω λαικη και γυρισα και σοριαστηκα στον καναπε 

Καλημέρα! Έχω τρεις μέρες που κοιμάμαι το πολύ 4 ώρες. Δεν βολευομαι με τπτ, πιάνεται όλη η αριστερή πλευρά μου,πονάει η λεκάνη μου, χάλια! Κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω πολύ φαγούρα στην κοιλιά σε σημείο να ξυπνάω μέσα στον ύπνο μου.επειδη ακουμπάει στο στρώμα.!! Ξύπνημα για τουαλέτα,ξύπνημα γιατι πιάστηκα χαχαχ όλα σούπερ!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω πολύ φαγούρα στην κοιλιά σε σημείο να ξυπνάω μέσα στον ύπνο μου.επειδη ακουμπάει στο στρώμα.!! Ξύπνημα για τουαλέτα,ξύπνημα γιατι πιάστηκα χαχαχ όλα σούπερ!! 😂

Βάζεις κάποια κρέμα για ενυδάτωση; Πιστεύω θα βοηθήσει! Έχουμε όλα τα άλλα μην έχουμε κ αυτό! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω πολύ φαγούρα στην κοιλιά σε σημείο να ξυπνάω μέσα στον ύπνο μου.επειδη ακουμπάει στο στρώμα.!! Ξύπνημα για τουαλέτα,ξύπνημα γιατι πιάστηκα χαχαχ όλα σούπερ!! 😂

Εγώ το βράδυ βάζω έλαιο καρύδας, με βοηθάει πάρα πολύ! Και το αμυγδαλελαιο λένε είναι εξίσου καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 @Love32 κουράγιο και σε εσας κορίτσια... Εγω δεν εχω τρομερο θεμα με την τουαλέτα εχθες παντως πηγα στις 12.30 που ξυπνησα απο τον καναπε και σηκωθηκα και στις 4... Εγω για να βολευτω πρέπει να λιγισω τα ποδια μου και μετα οταν παω να τεντωθω με πιανουν κραμπες 😭 για κρέμα εγω εβαζα της frezyderm για την πρόληψη ραγαδων και μετα οταν έβγαλα στο στηθος ραγαδα ξεκινησα της avene την αναπλαστική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ το βράδυ βάζω έλαιο καρύδας, με βοηθάει πάρα πολύ! Και το αμυγδαλελαιο λένε είναι εξίσου καλό. 

Έχω πάρει κρέμες οι οποίες είναι πολύ γλιτσιαρες και τελικά με εκνευριζουν πολύ γιατί κολλάνε τα μπούτια σε κάθε δεξιά κ αριστερά. Βέβαια τις βάζω αλλά όχι κάθε μέρα. Βλακια μου μάλλον θα πάρω αμύγδαλελαια. Λίτρου παίρνεις ?

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βάζεις κάποια κρέμα για ενυδάτωση; Πιστεύω θα βοηθήσει! Έχουμε όλα τα άλλα μην έχουμε κ αυτό! 😆

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ το βράδυ βάζω έλαιο καρύδας, με βοηθάει πάρα πολύ! Και το αμυγδαλελαιο λένε είναι εξίσου καλό. 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μαριλου1 @Love32 κουράγιο και σε εσας κορίτσια... Εγω δεν εχω τρομερο θεμα με την τουαλέτα εχθες παντως πηγα στις 12.30 που ξυπνησα απο τον καναπε και σηκωθηκα και στις 4... Εγω για να βολευτω πρέπει να λιγισω τα ποδια μου και μετα οταν παω να τεντωθω με πιανουν κραμπες 😭 για κρέμα εγω εβαζα της frezyderm για την πρόληψη ραγαδων και μετα οταν έβγαλα στο στηθος ραγαδα ξεκινησα της avene την αναπλαστική.. 

Όντως κ εμένα ξεκίνησαν οι κράμπες! Στις γαμπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το ζόρι κορίτσια... Μιλάω για γυναίκες που  πέρασαν τις 40 εβδ κ έκαναν τα πάντα να γεννήσουν. 

Κ εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά δεν βολευόμουν σε καμία στάση κ είμαι ξύπνια κ από τις 5.30  πως θα την βγάλω την μέρα σήμερα δεν ξέρω!! Πείτε μου λίγο πόσο καφέ επιτρέπεται να πιούμε;; 2 κούπες γαλλικός είναι οκ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έχω πάρει κρέμες οι οποίες είναι πολύ γλιτσιαρες και τελικά με εκνευριζουν πολύ γιατί κολλάνε τα μπούτια σε κάθε δεξιά κ αριστερά. Βέβαια τις βάζω αλλά όχι κάθε μέρα. Βλακια μου μάλλον θα πάρω αμύγδαλελαια. Λίτρου παίρνεις ?

 

 

Όντως κ εμένα ξεκίνησαν οι κράμπες! Στις γαμπες!!

Τα λαδια δεν μου αρέσουν οσο και καλα και φυσικά να είναι.. Τα κανεις ολα χαλια και δεν απορροφάται καλα.. Ναι οι κράμπες στις γαμπες είναι τραγικες.. Εχω καταφερει να τις αποφυγω λιγο στο τσακ την ωρα που πανε να με πιασουν😅 το καλιο απο οσο ξερω κανει καλο για τις κραμπες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Με το ζόρι κορίτσια... Μιλάω για γυναίκες που  πέρασαν τις 40 εβδ κ έκαναν τα πάντα να γεννήσουν. 

Κ εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά δεν βολευόμουν σε καμία στάση κ είμαι ξύπνια κ από τις 5.30  πως θα την βγάλω την μέρα σήμερα δεν ξέρω!! Πείτε μου λίγο πόσο καφέ επιτρέπεται να πιούμε;; 2 κούπες γαλλικός είναι οκ; 

• Τσάι (220 ml) – 50 mg

• Καφές (φίλτρου, ένα φλιτζάνι, 200 ml) – 90 mg

• Καφές (εσπρέσο, 60 ml) – 80 mg

• Συνηθισμένη μερίδα ενεργειακού ποτού (250 ml) – 80 mg

• Συνηθισμένη μερίδα αναψυκτικού cola (355 ml) – 40 mg

• Μια μπάρα σοκολάτας υγείας (50 g) – 25 mg

• Μια μπάρα σοκολάτας γάλακτος (50 g) – 10 mg

 

Στις εγκυμονουσες ή θηλαζουσες επιτρέπονται 200mg! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τα λαδια δεν μου αρέσουν οσο και καλα και φυσικά να είναι.. Τα κανεις ολα χαλια και δεν απορροφάται καλα.. Ναι οι κράμπες στις γαμπες είναι τραγικες.. Εχω καταφερει να τις αποφυγω λιγο στο τσακ την ωρα που πανε να με πιασουν😅 το καλιο απο οσο ξερω κανει καλο για τις κραμπες! 

Για τις κράμπες μπανάνες και πολύ νερό!!! Κ μένα κάνα δυο βράδια στο τέντωμα πήγε να με πιάσει κράμπα 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τα λαδια δεν μου αρέσουν οσο και καλα και φυσικά να είναι.. Τα κανεις ολα χαλια και δεν απορροφάται καλα.. Ναι οι κράμπες στις γαμπες είναι τραγικες.. Εχω καταφερει να τις αποφυγω λιγο στο τσακ την ωρα που πανε να με πιασουν😅 το καλιο απο οσο ξερω κανει καλο για τις κραμπες! 

Εμένα τα λάδια μ αρέσουν πολύ τα ρουφάει νομίζω πιο καλά το δέρμα είναι ανάλογα έχω 2 σωληνάρια κρέμες κ ένα μισό κ κάτι δείγματα χαμός και με εκνευριζουν.

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Για τις κράμπες μπανάνες και πολύ νερό!!! Κ μένα κάνα δυο βράδια στο τέντωμα πήγε να με πιάσει κράμπα 😩

Τρώω κάθε μέρα μια μπανάνα κ σκατουλες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

• Τσάι (220 ml) – 50 mg

• Καφές (φίλτρου, ένα φλιτζάνι, 200 ml) – 90 mg

• Καφές (εσπρέσο, 60 ml) – 80 mg

• Συνηθισμένη μερίδα ενεργειακού ποτού (250 ml) – 80 mg

• Συνηθισμένη μερίδα αναψυκτικού cola (355 ml) – 40 mg

• Μια μπάρα σοκολάτας υγείας (50 g) – 25 mg

• Μια μπάρα σοκολάτας γάλακτος (50 g) – 10 mg

 

Στις εγκυμονουσες ή θηλαζουσες επιτρέπονται 200mg! 

Ευχαριστώ!! Καλά ενταξει η σοκολάτα είναι λίγη!! Δεν το δέχομαι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ!! Καλά ενταξει η σοκολάτα είναι λίγη!! Δεν το δέχομαι 😂😂😂

Χαχαχαχ εγω που συνηδιτοποιω οτι πινω κ καφε κ κοκα κολα; 😜 θα βγει το μωρο μου εθισμενο στην καφεινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κράμπες κορίτσια ευτυχώς δεν έχω. Ο ύπνος μου έχει αλλάξει. Μία έχω αυπνίες, μία εκεί που κάθομαι σβήνω. Ξυπνάω από τις 5, αντε να με ξαναπάρει ο ύπνος μετά. Αλλά πολύ κούνημα ο μπέμπης  🤣🤣. Και σε εσάς έτσι χτυπιούνται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ κράμπες κορίτσια ευτυχώς δεν έχω. Ο ύπνος μου έχει αλλάξει. Μία έχω αυπνίες, μία εκεί που κάθομαι σβήνω. Ξυπνάω από τις 5, αντε να με ξαναπάρει ο ύπνος μετά. Αλλά πολύ κούνημα ο μπέμπης  🤣🤣. Και σε εσάς έτσι χτυπιούνται? 

Εμένα η καημένη είναι ήσυχη το βράδυ, συντονιζόμαστε μάλλον! Εγώ από μόνη μου ξυπνάω 100 φορές κ ψαχουλευωτην κοιλιά μου, κουνιέται λίγο η μικρή, ηρεμώ εγώ, κοιμάμαι πάλι. Του τρελού! Καταλαβαίνετε τί έχω να κάνω μετά, έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμένα η καημένη είναι ήσυχη το βράδυ, συντονιζόμαστε μάλλον! Εγώ από μόνη μου ξυπνάω 100 φορές κ ψαχουλευωτην κοιλιά μου, κουνιέται λίγο η μικρή, ηρεμώ εγώ, κοιμάμαι πάλι. Του τρελού! Καταλαβαίνετε τί έχω να κάνω μετά, έτσι....

Περιέγραψες εμένα 😂 αν δεν τον έχω ακούσει πειράζω την κοιλιά μου. 

@Diana_caterinaεγώ πίνω καφέ και σχεδόν καθε μέρα τρώω σοκολάτα. Μάλλον και εμένα θα είναι εθισμένος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ κράμπες κορίτσια ευτυχώς δεν έχω. Ο ύπνος μου έχει αλλάξει. Μία έχω αυπνίες, μία εκεί που κάθομαι σβήνω. Ξυπνάω από τις 5, αντε να με ξαναπάρει ο ύπνος μετά. Αλλά πολύ κούνημα ο μπέμπης  🤣🤣. Και σε εσάς έτσι χτυπιούνται? 

Εμενα αυτην την εβδομάδα με εχει τρελάνει! Λογικα τωρα παίρνει βαρος και στενευει ο κλοιός και δεν χωραει😂 οποτε καθε φορα που θα κουνηθει η μικρη  η κοιλια μου μοιάζει με σακι που εχεις κλεισει κατι μεσα 😂 σήμερα ειδικά εχω φαει κατι κλωτσιδια... Στο ενα νομοζα οτι βγηκε εξω 😂😂😭😂😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Περιέγραψες εμένα 😂 αν δεν τον έχω ακούσει πειράζω την κοιλιά μου. 

@Diana_caterinaεγώ πίνω καφέ και σχεδόν καθε μέρα τρώω σοκολάτα. Μάλλον και εμένα θα είναι εθισμένος 

Εγω αν μετρησω και τα παγωτα σοκολάτα που τρωω ασε.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...