Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι πολυ κοντά.. Δεν αποκλείεται 😍

Οπότε περιμένουμε να δουμε!! Μετα την @Tweema ποια ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα κορίτσι μου εσύ; εχω ενα φουσκωμα θεε μου απο χθες νιωθω οτι θα σκασω😂

Καλά κοριτσι μ δόξα το Θεό Χαχα τι έφαγες ??

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σήμερα ξυπνησα μια χαρά, χθες όμως έκλαιγα όλη μέρα με το οτιδήποτε 😝 άτιμες ορμόνες! @Love32 εσύ καλά;

Καλά δόξα το Θεό!!Ρε συ κ εμένα με πιάνει αυτό τώρα τελευταία γιατί ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οπότε περιμένουμε να δουμε!! Μετα την @Tweema ποια ειναι; 

Η Ελένη, επίσης έχει μέρες να μπει, σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η Ελένη, επίσης έχει μέρες να μπει, σωστά; 

Η Ελένη δεν έχει μπει μετά το Πάσχα.... @Love32φασολάδα εφτιαξα αλλα το χαρηκα γιατι εφαγα κ ψωμι και τουρσι μαζι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Η Ελένη δεν έχει μπει μετά το Πάσχα.... @Love32φασολάδα εφτιαξα αλλα το χαρηκα γιατι εφαγα κ ψωμι και τουρσι μαζι 😂

Χαχαχα και εγώ φασολάδα εχτές κ με πείραξε! Τούμπανο άσε το έντερο κ φαντάσου ότι την έφαγα σκέτη ένα πιάτο!! Τουρσί ε χαχαχχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχα και εγώ φασολάδα εχτές κ με πείραξε! Τούμπανο άσε το έντερο κ φαντάσου ότι την έφαγα σκέτη ένα πιάτο!! Τουρσί ε χαχαχχα!

Ναι μαρεσει το τουρσι με την φασολαδα πολυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Δεν γέννησα 😂 μπαίνω σας διαβάζω.. Πήγα χθες έκανα νστ όλα καλά. Ήθελα να κάνω κ υπέρηχο κ επειδή δεν κάθισα να με εξετάσει ο γιατρός κολπικα δεν μου έκανε!! Κ νευρίασα πάρα πολύ!! Κ μου πέταξε κιόλας εσύ είσαι ο ασθενής εσύ αποφασίζεις κ συγχυστηκα ακόμα περισσότερο!! Κ δεν είχα όρεξη για τίποτα!!μετα πήγαμε τον μικρό δοκιμαστικο κολύμβηση, μετά βολτούλα κ πέρασε η μέρα μας. 

Γενικά δεν έχω τίποτα από συμπτώματα γέννας, βλέπω να έχω μέλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🤣🤣 Μα τι πάτε και κάνετε καλέ;; Έχουμε που έχουμε τα φουσκώματά μας πάτε και κάνετε και φασολάδα;;; 🤣🤣🤣 τολμηρές και ριψοκίνδυνες!!!!! 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Δεν γέννησα 😂 μπαίνω σας διαβάζω.. Πήγα χθες έκανα νστ όλα καλά. Ήθελα να κάνω κ υπέρηχο κ επειδή δεν κάθισα να με εξετάσει ο γιατρός κολπικα δεν μου έκανε!! Κ νευρίασα πάρα πολύ!! Κ μου πέταξε κιόλας εσύ είσαι ο ασθενής εσύ αποφασίζεις κ συγχυστηκα ακόμα περισσότερο!! Κ δεν είχα όρεξη για τίποτα!!μετα πήγαμε τον μικρό δοκιμαστικο κολύμβηση, μετά βολτούλα κ πέρασε η μέρα μας. 

Γενικά δεν έχω τίποτα από συμπτώματα γέννας, βλέπω να έχω μέλλον. 

Γιατί δεν ήθελες κολπικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Δεν γέννησα 😂 μπαίνω σας διαβάζω.. Πήγα χθες έκανα νστ όλα καλά. Ήθελα να κάνω κ υπέρηχο κ επειδή δεν κάθισα να με εξετάσει ο γιατρός κολπικα δεν μου έκανε!! Κ νευρίασα πάρα πολύ!! Κ μου πέταξε κιόλας εσύ είσαι ο ασθενής εσύ αποφασίζεις κ συγχυστηκα ακόμα περισσότερο!! Κ δεν είχα όρεξη για τίποτα!!μετα πήγαμε τον μικρό δοκιμαστικο κολύμβηση, μετά βολτούλα κ πέρασε η μέρα μας. 

Γενικά δεν έχω τίποτα από συμπτώματα γέννας, βλέπω να έχω μέλλον. 

Αα και λέω γέννησε.. 

Κολπικα γιατί δε θες;; από εδώ και πέρα ο γιατρός μου μου είπε ότι θα με ελέγχει κολπικα να δει αν ο τράχηλος αρχίζει να μαλακώνει κλπ. Επίσης μια φορά που πήγα στο Έλενα γιατι ένιωθα βάρος με είδαν κανονικά κολπικα και δεν ένιωσα κάτι περίεργο.. Ίσα ίσα μετά είμαι και πιο ήσυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema καλως την.. Θα αφησω ασχολίαστο το γιατρο αρκετα συγχυστηκες! Οσο για την βολτα κλπ μια χαρα καλα εκανες!!!

@lenaki92 τολμηρες δεν λες τίποτα.. Εμενα μου ειχε κολλησει στο μυαλό εδω κ καμια βδομάδα και ξερω οτι αν δεν το φτιάξω θα σκασω😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ τρώω κάθε εβδομάδα! Πρώτη φορά με πείραξαν!! 

Εμενα το λαχανο με πειραζει παρα πολύ.. Και η φασολάδα οχι τοσο αλλα χθες πρέπει να φταίει και η ποσότητα ποναγε το στομάχι μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως ξέρω ότι δεν πειράζουμε κολπικά.. Η γιατρός μου μια φορά που την είχα ρωτήσει αν θα δούμε κολπικά τπτ μου είχε πει δεν ακουμπάμε κολπικά μέχρι τον τοκετό.. Μπορεί να προκληθεί τοκετός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δαχτυλικη εξέταση πριν τον τοκετό δεν χρειάζεται, δεν προσφέρει κάτι ούτε στον γιατρό ούτε κ σε εμάς. Θα το δείτε κ εσείς στην πράξη... Είτε θα σας πει μαλακώνει ο τράχηλος, είτε έχετε διαστολή δεν αλλάζει για το πότε θα έρθει ο τοκετός. Μόνο εάν κάνει ελικόπτερακι κ προκαλέσει τοκετο ο γιατρός (το κάνουν πολλοι γιατροί) θα ξέρει οτι ο τοκετός είναι προ των θυρών. Κάποιες δεν έχουν πρόβλημα, εγώ έχω πρόβλημα με αυτό δεν μου αρέσει κ δνε υπάρχει λόγος να γίνεται. 

Στην 1η εγκ μου έκανε ο γυναικολόγος δαχτυλικη εξέταση δεν μου προκάλεσε τοκετό αλλά πονεσα πολύ κ δεν μου άρεσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πάντως ξέρω ότι δεν πειράζουμε κολπικά.. Η γιατρός μου μια φορά που την είχα ρωτήσει αν θα δούμε κολπικά τπτ μου είχε πει δεν ακουμπάμε κολπικά μέχρι τον τοκετό.. Μπορεί να προκληθεί τοκετός 

Επιτέλους!! Υπάρχουν γιατροί πιυ δεν εξετάζουν αλλά είναι λίγοι!! Μπράβο της πάντως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα 😄 Κι εμένα με είδε χτες κολπικά αλλά δεν ένιωσα καθόλου δυσφορία, μαλλιστα τη ρώτησα αν μου εξέτασε τον τράχηλο γιατί δεν κατάλαβα τίποτα 🤣 Ωστόσο μου είπε ότι ο τράχηλος μου έχει μαλακώσει οποτε από εδώ κι εμπρός πλησιάζει η Μπέμπα.. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ακόμα όσπρια κ  λαχανικα δεν τρώω.. Μ Ε πειράζουν ακόμα στο έντερο. Κ χθες δεν ξέρω τι με πείραξε κ με έπιασαν το βράδυ κολικοι κ σήμερα έχω αλλά πιο λίγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μέχρι κ την περασμένη φορά μετρουσαμε τον τραχηλο μέσω υπέρηχο. Προχθές την Τρίτη που ξανά είχα δεν φαινόταν πια. Πονουσα Κ εγώ. Μεγάλωσα εκ η μπέμπα. Κ μου είπε δεν πειράζει. Ούτε στον μικρό μου με εξετάσει κολπικά. Κ μάλιστα κ όταν εσπασαν τα νερα, η μαια με έβλεπε κ απλά του έλεγε τι διαστολή έχω κ αν έχω.... Εκείνος δεν το έβλεπε. Ένα άτομο δηλ με έβλεπε... Κ απλά τον ενημέρωνε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα τα όσπρια δε με πειράζουν καθόλου, ίσα ίσα που τα θέλω και 2 φορές τη βδομάδα. Με τα πράσινα λαχανικά έχω θέμα από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μου κάνουν το στομάχι χάλια, ενώ πριν μείνω έγκυος τα τσακιζα όλα, ειδικά το μπρόκολο. Τώρα δεν τα τρώω καθόλου, αν και είναι υγιεινά δεν μπορώ με τίποτα! Για την κολπική εξέταση από τον 7ο και μετά κάτι μου είχε αναφέρει πριν λίγους μήνες αλλά του είχα πει ότι δε θέλω πολλά πολλά από κάτω. Ίσως χρειαστεί να το ξαναπώ από βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια είναι κάποια που κατέθεσε χαρτιά για το επιδομα κυοφοριας μέσα στον Μάιο και πληρώθηκε; 

Αν δεν κάνω λάθος πληρώνουν τον επόμενο της κατάθεσης 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...