Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχα ! Πέφτουν πολλά μαζί η αλήθεια. Κ αν πχ δεν σ έχουν δώσει κάτι είναι πολλά!

 

Εμένα μου εδωσαν και εχω γλιτωσει ένα σκασμο πράγματα αλλα ειναι και πραγματα που θα αλλαξουμε και συν την συρταριερα και τωρα φαίνεται πιο αγχωτικο λόγω ότι μπαίνω στο 7ο και φαίνεται λιγος ο χρόνος για να τα αγοράσεις και να τα φτιαξεις🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ ναι, κοντευουμε! Όπως είπε κ ο γιατρός εξαρτάται κ από το πόσο δραστήρια θα είμαι...αν πχ γυρίσω όλο το εμπορικό και έχω κ επαφές θα το βοηθήσουμε περισσότερο..οπότε προς το παρόν θα είμαι όπως μέχρι τώρα και όταν νιώσω πιο έτοιμη θα ξεκινήσω τις βόλτες στα εμπορικά 😂😂

Εσύ πώς είσαι;

@Valxris όλα με το καλό 💖💖

Μπαααα αν το κορίτσι δεν είναι έτοιμο δεν θα βγει. Η νύφη μου με διαστολή από 34η έκανε τα πάντα κανονικά δεν κάθισε καθόλου σπίτι κ γέννησε 38+3..Κ έχω διαβασει κ μπόλικες ιστορίες παρεμφερείς.. Εσύ κάνε αυτό που αισθάνεσαι εννοείται. Εμένα μία λέξη μου ταιριάζει πονάω!! Έχω τρομερό πόνο στην μέση. Χθε Στο βράδυ είχα κάτι 10λεπτες κ σημερα το πρωί πάλι το ίδιο. Πλέον όσες κάνω είναι με πόνο. Αλλά αντέχει καλά,κανω φουλ δουλειές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Valxris να πάνε όλα καλά και όπως τα θέλεις!!! 

Εμείς χθες πήγαμε κ τα κλείσαμε όλα κουνια, καρότσι, λίκνο κ πήραμε κ κάποια ψιλοπράγματα! Μένουν κάποια λίγα ρουχαλάκια και φαρμακείο νομίζω! Επίσης, να πλυθουν όλα κ να φτιάξουμε το δωμάτιο.... Τίποτα δηλαδή 😝 αλλά κορίτσια δεν αντέχω κ πολλά πέρα δώθε πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 και @Tweema για δώστε μας τα φώτα σας...το περπάτημα, οι επαφές κλπ φέρνουν πιο κοντά τον τοκετό ή μειώνουν κ τη διάρκειά του??

Εγώ κορίτσι μου στο 1ο μου είπε ο γιατρός να μην κάνω τίποτα μέχρι να μπω στον μήνα μου γιατί είχα ροζ κ το μωρό είχε κατέβει. Οπότε μόλις πήγα 37 ένιωσα φτου ξελευθερια. Δεν είναι ότι το έριξα στο περπάτημα καμία σχέση. Ημουν πολύ καλά ψυχολογικά, πολύ ευκινητη έκανα γυμναστική συγκεκριμένα πολλά ααα καθίσματα δουλειές φουλ στο σπίτι, δεν είχαμε καμία επαφή (φοβόμασταν μέχρι κ τον 4ο είχα αίμα κ ξέρεις μας έμεινε ψυχολογικο), αυτά.. Δεν χρειάστηκα τίποτα. 38+6 γέννησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα μου εδωσαν και εχω γλιτωσει ένα σκασμο πράγματα αλλα ειναι και πραγματα που θα αλλαξουμε και συν την συρταριερα και τωρα φαίνεται πιο αγχωτικο λόγω ότι μπαίνω στο 7ο και φαίνεται λιγος ο χρόνος για να τα αγοράσεις και να τα φτιαξεις🤣

Καλά ναι ο χρόνος περνάει 😊😊 κ είναι ότι και κάποια κανουν κ χρόνο να έρθουν!!σ

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Valxris να πάνε όλα καλά και όπως τα θέλεις!!! 

Εμείς χθες πήγαμε κ τα κλείσαμε όλα κουνια, καρότσι, λίκνο κ πήραμε κ κάποια ψιλοπράγματα! Μένουν κάποια λίγα ρουχαλάκια και φαρμακείο νομίζω! Επίσης, να πλυθουν όλα κ να φτιάξουμε το δωμάτιο.... Τίποτα δηλαδή 😝 αλλά κορίτσια δεν αντέχω κ πολλά πέρα δώθε πια! 

Σούπερ όλα με το καλό!!!Χαχαχα τι χρόνο παράδοσης σας έδωσαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Valxris να πάνε όλα καλά και όπως τα θέλεις!!! 

Εμείς χθες πήγαμε κ τα κλείσαμε όλα κουνια, καρότσι, λίκνο κ πήραμε κ κάποια ψιλοπράγματα! Μένουν κάποια λίγα ρουχαλάκια και φαρμακείο νομίζω! Επίσης, να πλυθουν όλα κ να φτιάξουμε το δωμάτιο.... Τίποτα δηλαδή 😝 αλλά κορίτσια δεν αντέχω κ πολλά πέρα δώθε πια! 

Καρότσι ποιο πήρες; Ο καθένας με τον πόνο του! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Σούπερ όλα με το καλό!!!Χαχαχα τι χρόνο παράδοσης σας έδωσαν?

Επίσης κορίτσι, όλα καλά να είναι για όλες μας! 

Σε ένα μήνα μας είπαν παράδοση για κουνια κ καρότσι! Η αλήθεια είναι ότι μας βολευει σε ένα μήνα για να φτιάξουμε το δωμάτιο κ να τα βάλουμε κατευθείαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλά ναι ο χρόνος περνάει 😊😊 κ είναι ότι και κάποια κανουν κ χρόνο να έρθουν!!σ

Σούπερ όλα με το καλό!!!Χαχαχα τι χρόνο παράδοσης σας έδωσαν?

Εμας πως γίνεται να είναι ολα ετοιμοπαραδοτα; εσάς γιατι σας δινουν χρονο αναμονής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμας πως γίνεται να είναι ολα ετοιμοπαραδοτα; εσάς γιατι σας δινουν χρονο αναμονής; 

Χαχαχα... Μάλλον έχει να κάνει με το τι πήραμε 😝 το λίκνο που αγοράσαμε ήταν ετοιμοπαραδοτο κ το πήραμε χθες! Το στρώμα όμως μας είπαν ότι θέλει παραγγελία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα... Μάλλον έχει να κάνει με το τι πήραμε 😝 το λίκνο που αγοράσαμε ήταν ετοιμοπαραδοτο κ το πήραμε χθες! Το στρώμα όμως μας είπαν ότι θέλει παραγγελία

Αα εμεις στρωμα δεν πήραμε ακόμη οπότε ίσως αυτο να θελει παραγγελία 😂 μεγειες κορίτσι 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα εμεις στρωμα δεν πήραμε ακόμη οπότε ίσως αυτο να θελει παραγγελία 😂 μεγειες κορίτσι 💙

Ευχαριστούμε πολύ!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από ότι φαίνεται false alarm οι συσπάσεις αραίωσαν όχι πολύ αλλά δεν είναι τακτικές και μου είπαν ότι η διαστολή εφόσον δεν προχώρησε δύο μέρες με τόσες συσπασεις πάει να πει ότι είναι διαστολή πολυτοκου και μπορεί να πάρει και εβδομάδες πριν εξελιχθεί.... παρόλαυτα θα έρχομαι 1-2,φορές την εβδομάδα να με κοιτάνε και αν γίνει κάτι(τακτικές συσπάσεις,σπάσιμο νερών ή αίμα) είναι 1ωρα δρόμος μου είπαν προλαβαίνω να έρθω

 

Εν ολίγοις πήρα εξιτήριο πάω σπίτι....και θα με δουν Πέμπτη καλώς εχόντων των πραγμάτων μου κάνανε ντομπλερ για να βεβαιωθούν ότι δεν ζοριζεται το μωρό ότι έχει αμνιακα και ο πλακούντας δεν έχει γεράσει και όλα καλά έφτασε τα 2.5 κιλά ο μικρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια από ότι φαίνεται false alarm οι συσπάσεις αραίωσαν όχι πολύ αλλά δεν είναι τακτικές και μου είπαν ότι η διαστολή εφόσον δεν προχώρησε δύο μέρες με τόσες συσπασεις πάει να πει ότι είναι διαστολή πολυτοκου και μπορεί να πάρει και εβδομάδες πριν εξελιχθεί.... παρόλαυτα θα έρχομαι 1-2,φορές την εβδομάδα να με κοιτάνε και αν γίνει κάτι(τακτικές συσπάσεις,σπάσιμο νερών ή αίμα) είναι 1ωρα δρόμος μου είπαν προλαβαίνω να έρθω

 

Εν ολίγοις πήρα εξιτήριο πάω σπίτι....και θα με δουν Πέμπτη καλώς εχόντων των πραγμάτων μου κάνανε ντομπλερ για να βεβαιωθούν ότι δεν ζοριζεται το μωρό ότι έχει αμνιακα και ο πλακούντας δεν έχει γεράσει και όλα καλά έφτασε τα 2.5 κιλά ο μικρος

Πολύ καλά νέα.. Αντε κάθε μέρα στην κοιλίτσα κερδίζει και κάτι. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια από ότι φαίνεται false alarm οι συσπάσεις αραίωσαν όχι πολύ αλλά δεν είναι τακτικές και μου είπαν ότι η διαστολή εφόσον δεν προχώρησε δύο μέρες με τόσες συσπασεις πάει να πει ότι είναι διαστολή πολυτοκου και μπορεί να πάρει και εβδομάδες πριν εξελιχθεί.... παρόλαυτα θα έρχομαι 1-2,φορές την εβδομάδα να με κοιτάνε και αν γίνει κάτι(τακτικές συσπάσεις,σπάσιμο νερών ή αίμα) είναι 1ωρα δρόμος μου είπαν προλαβαίνω να έρθω

 

Εν ολίγοις πήρα εξιτήριο πάω σπίτι....και θα με δουν Πέμπτη καλώς εχόντων των πραγμάτων μου κάνανε ντομπλερ για να βεβαιωθούν ότι δεν ζοριζεται το μωρό ότι έχει αμνιακα και ο πλακούντας δεν έχει γεράσει και όλα καλά έφτασε τα 2.5 κιλά ο μικρος

Οριστεεε μια χαρα!! Θα κατσει κι αλλο ο μπέμπης να χορτασει αραγμα🤣💙 το σημαντικό είναι ότι ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris τέλεια νέα!! Κάθε μέρα είναι κέρδος! Όχι ότι σε αυτή τη βδομάδα κ με αυτό το βάρος θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα...Σημασια έχει να είσαι κι εσύ καλά! Πολύ χαίρομαι που πονάς λιγότερο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου απαντάω σε όλες μαζι γιατί χάθηκα λίγο με τα μνμματα!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας και εγωω θέλω να πάρει μέρες στην κοιλίτσα για το δικό του καλό για εμένα είναι το ίδιο πράγμα ο μικρούλης να μην ταλαιπωρηθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια από ότι φαίνεται false alarm οι συσπάσεις αραίωσαν όχι πολύ αλλά δεν είναι τακτικές και μου είπαν ότι η διαστολή εφόσον δεν προχώρησε δύο μέρες με τόσες συσπασεις πάει να πει ότι είναι διαστολή πολυτοκου και μπορεί να πάρει και εβδομάδες πριν εξελιχθεί.... παρόλαυτα θα έρχομαι 1-2,φορές την εβδομάδα να με κοιτάνε και αν γίνει κάτι(τακτικές συσπάσεις,σπάσιμο νερών ή αίμα) είναι 1ωρα δρόμος μου είπαν προλαβαίνω να έρθω

 

Εν ολίγοις πήρα εξιτήριο πάω σπίτι....και θα με δουν Πέμπτη καλώς εχόντων των πραγμάτων μου κάνανε ντομπλερ για να βεβαιωθούν ότι δεν ζοριζεται το μωρό ότι έχει αμνιακα και ο πλακούντας δεν έχει γεράσει και όλα καλά έφτασε τα 2.5 κιλά ο μικρος

Τέλεια μπραβο κορίτσι μου!! Μια χαρά θα είστε θα μπεις στον μήνα σου κ μετά θα έρθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθαν τα ψώνια του μπέμπη από laredoute και nef nef! Είμαι κατενθουσιασμενη 🤩 Έτοιμος είναι, το μόνο που έμεινε να πάρει θέση! Ανυπομονώ 🤱🏼

20210521_154837.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα ραντεβού με την μαία κ η μικρή έχει κατέβει πολύ!! Θα είναι stand by κ αλλη μια μαια πολύ κοντά μου γιατί φοβάμαι ότι ούτε κιχ δεν θα προλάβω να κάνω. Μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις για να ανακουφιζομαι από τους πονους κ αναπνοές αυτό που ήξερα. Εκείνη την στιγμή αν χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο θα μου δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθαν τα ψώνια του μπέμπη από laredoute και nef nef! Είμαι κατενθουσιασμενη 🤩 Έτοιμος είναι, το μόνο που έμεινε να πάρει θέση! Ανυπομονώ 🤱🏼

20210521_154837.jpg

Με γεια να τα φορέσει ο μικρούλης ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Είχα ραντεβού με την μαία κ η μικρή έχει κατέβει πολύ!! Θα είναι stand by κ αλλη μια μαια πολύ κοντά μου γιατί φοβάμαι ότι ούτε κιχ δεν θα προλάβω να κάνω. Μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις για να ανακουφιζομαι από τους πονους κ αναπνοές αυτό που ήξερα. Εκείνη την στιγμή αν χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο θα μου δείξει. 

Με το καλό!!! 😄😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθαν τα ψώνια του μπέμπη από laredoute και nef nef! Είμαι κατενθουσιασμενη 🤩 Έτοιμος είναι, το μόνο που έμεινε να πάρει θέση! Ανυπομονώ 🤱🏼

20210521_154837.jpg

Καλοφορετα!!! 

Έχουμε το πάρει το ίδιο σεντονάκι!!! 

Να σε ρωτησω στο laredoute πότε έκανες την παραγγελία; γιατί έκανα κ εγώ μια κ θέλω να δω πότε θα έρθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...