Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.  Δεν έχω ξαναδεί τίποτα.. Βέβαια θα την βγάλω στο κρεβάτι να είμαι σίγουρη. Εσύ πως είσαι; λίγες ώρες να δεις το σπορακι σου. 

Ναι...Δεν περνάει η ώρα μέχρι το απόγευμα...

Μπράβο! Κάνει θαύματα το utrogestan. Κι εγώ όταν είχα ροζ, το πήρα κατευθείαν, είδα άλλη 1 φορά ελάχιστο κ τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι...Δεν περνάει η ώρα μέχρι το απόγευμα...

Μπράβο! Κάνει θαύματα το utrogestan. Κι εγώ όταν είχα ροζ, το πήρα κατευθείαν, είδα άλλη 1 φορά ελάχιστο κ τέλος. 

Εγω έπαιρνα από πριν. Απλά από σήμερα θα παίρνω παραπάνω. Δεν ξέρω πιστεύω ότι κάτι με την μητρα ήταν αυτό γιατί δε θα εβλεπα και άλλο αιματακι;; ή έστω καφέ; Ήταν ελάχιστο ροζ 2 φορές στο σκούπισμα σε απόσταση 2 ωρών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω έπαιρνα από πριν. Απλά από σήμερα θα παίρνω παραπάνω. Δεν ξέρω πιστεύω ότι κάτι με την μητρα ήταν αυτό γιατί δε θα εβλεπα και άλλο αιματακι;; ή έστω καφέ; Ήταν ελάχιστο ροζ 2 φορές στο σκούπισμα σε απόσταση 2 ωρών. 

Ούτε εγώ είχα καφέ πάντως κ μου σταμάτησε επίσης στη 2η φορά. Μου είχε πει η γιατρός, αν ξαναδώ, εκτός από πρωί κ βράδυ, να πάρω utrogestan κ το μεσημέρι, αλλά δε χρειάστηκε ευτυχώς. Θα πας τελικά για υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ούτε εγώ είχα καφέ πάντως κ μου σταμάτησε επίσης στη 2η φορά. Μου είχε πει η γιατρός, αν ξαναδώ, εκτός από πρωί κ βράδυ, να πάρω utrogestan κ το μεσημέρι, αλλά δε χρειάστηκε ευτυχώς. Θα πας τελικά για υπέρηχο?

Θα δω πως θα πάει σήμερα και θα του στείλω. Αν θα πάω θα είναι αύριο. Εχθες ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος και δεν αγχώθηκα πολύ. Του είπα αν πρέπει να πάω εκείνη την ώρα να κάνω υπέρηχο. Και μου λέει οχι δεν φαίνεται να είναι κάτι όπως τα λέω. Το μόνο ότι σήμερα το στήθος είναι πιο χαλαρό 😂 και μπήκαν πάλι ψύλλοι στα αυτιά μου.. Αχ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

@Liiida έφτασε η μέρα!!

@Princess1312καλά έκανες κ του είπες να σε δει πιο μπροστά.

@Clairy. Το πιο πιθανόν είναι να μην εινσι τίποτα.. Θα πας για υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τα ίδια περνάμε εμείς 🤣🤣🤣 Έγραψα χθες μία σχετική ερώτηση στην ομάδα των κοριτσιών που έχουν πητ την άνοιξη κ είναι λίγο πιο μπροστά από εμάς κ μου είπαν ότι κι αυτές τα ίδια ακριβώς άγχη πέρασαν κ να μη δίνουμε σημασία στα συμπτώματα. Κάποιες ήταν στην ίδια φάση με εμάς κ όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλέ τα ίδια περνάμε εμείς 🤣🤣🤣 Έγραψα χθες μία σχετική ερώτηση στην ομάδα των κοριτσιών που έχουν πητ την άνοιξη κ είναι λίγο πιο μπροστά από εμάς κ μου είπαν ότι κι αυτές τα ίδια ακριβώς άγχη πέρασαν κ να μη δίνουμε σημασία στα συμπτώματα. Κάποιες ήταν στην ίδια φάση με εμάς κ όλα καλά!

Είμαστε πολλές οι τρελές.. Μια αναζήτηση στο ίντερνετ θα σε πείσει 😂

@Tweema σήμερα όχι δε νομίζω να παω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

@Liiida έφτασε η μέρα!!

@Princess1312καλά έκανες κ του είπες να σε δει πιο μπροστά.

@Clairy. Το πιο πιθανόν είναι να μην εινσι τίποτα.. Θα πας για υπέρηχο; 

 Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε η papp A , όλες οι τιμες ειναι καλες,μόνο ο πλακούντας μου είναι χαμηλα,μου είπε αν μην σηκώνω βάρη και να πάρω σαλοσπιρ..έχω αγχωθει πάρα πολύ..τι είναι πάλι αυτό με τον πλακούντα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε η papp A , όλες οι τιμες ειναι καλες,μόνο ο πλακούντας μου είναι χαμηλα,μου είπε αν μην σηκώνω βάρη και να πάρω σαλοσπιρ..έχω αγχωθει πάρα πολύ..τι είναι πάλι αυτό με τον πλακούντα? 

Νομίζω λένε ότι ο πλακούντας αναβαινει όσο περνάει ο καιρός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε η papp A , όλες οι τιμες ειναι καλες,μόνο ο πλακούντας μου είναι χαμηλα,μου είπε αν μην σηκώνω βάρη και να πάρω σαλοσπιρ..έχω αγχωθει πάρα πολύ..τι είναι πάλι αυτό με τον πλακούντα? 

απλα θα θέλει πιο πολυ προσοχή! μην αγχώνεσαι, ολα καλα θα πανε,το σαλοσπιρ βοηθαει για τυχόν θρομβους κ αιματωνεται καλυτερα η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

απλα θα θέλει πιο πολυ προσοχή! μην αγχώνεσαι, ολα καλα θα πανε,το σαλοσπιρ βοηθαει για τυχόν θρομβους κ αιματωνεται καλυτερα η μήτρα.

Κάνω κ αντηπικτικες 2 τη μέρα..πφφ όλο προβλήματα είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Δν θα ηρεμήσουμε ποτέ..

Πάντως ο αιματολογος και εμένα μου είπε ότι πολύ πιθανό ότι μετά την αυχενική μάλλον εκτός από την αντιπυκτικη θα παίρνω και σαλοσπιρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Κάνω κ αντηπικτικες 2 τη μέρα..πφφ όλο προβλήματα είμαστε..

ωωω αλήθεια? έχεις εντονο πρόβλημα με την πηξη? εγω απλα το παίρνω προληπτικά λογο βιοχημικης στο 1ο με το 2ο...το παίρνω δλδ 3η φορα τωρα.στο  1ο παιδι ηταν ολα οκ...αλλα ημουν οκ κ τις 2 φορες που έπαιρνα, απλα το στατησαμε στις 37 εβδ. γιατι σε φυσιολογιο τοκετο δεν πιάνει η επισκληριδιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DIAMANTWμην σε αγχώνει προς το παρόν ο πλακούντας.. Με τον καιρό ανεβαίνει σίγουρα .Προσέχεις βάρη κλπ κ θα ανέβει.. Μπορεί κ στον επομενο υπέρηχο να έχει ανέβει!! Το σαλοσπιρ υποθέτω πως σου το έδωσε για άλλο λόγο κ όχι για τον πλακούντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε η papp A , όλες οι τιμες ειναι καλες,μόνο ο πλακούντας μου είναι χαμηλα,μου είπε αν μην σηκώνω βάρη και να πάρω σαλοσπιρ..έχω αγχωθει πάρα πολύ..τι είναι πάλι αυτό με τον πλακούντα? 

Το έχω ξανακούσει από αρκετές κοπέλες. Πέρα από έξτρα προσοχή και ξεκούραση δε θυμάμαι άλλες οδηγίες. Κι εμένα άσχετο μου φαίνεται το σαλοσπιρ. 

Να σε ρωτήσω κάτι? Εγώ με 1 ένεση τη μέρα και έχω γεμίσει μελανιές! Έχεις κι εσύ αρκετές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Το έχω ξανακούσει από αρκετές κοπέλες. Πέρα από έξτρα προσοχή και ξεκούραση δε θυμάμαι άλλες οδηγίες. Κι εμένα άσχετο μου φαίνεται το σαλοσπιρ. 

Να σε ρωτήσω κάτι? Εγώ με 1 ένεση τη μέρα και έχω γεμίσει μελανιές! Έχεις κι εσύ αρκετές?

Εννοείταιιι πως εχωωω..επίσης πολλές φορές δν τρυπάει κιόλας..ασταα..αλλά Τι να κάνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ωωω αλήθεια? έχεις εντονο πρόβλημα με την πηξη? εγω απλα το παίρνω προληπτικά λογο βιοχημικης στο 1ο με το 2ο...το παίρνω δλδ 3η φορα τωρα.στο  1ο παιδι ηταν ολα οκ...αλλα ημουν οκ κ τις 2 φορες που έπαιρνα, απλα το στατησαμε στις 37 εβδ. γιατι σε φυσιολογιο τοκετο δεν πιάνει η επισκληριδιος...

Είχα 3 παλλινδρομες κ εγώ πριν..οπότε το έψαξα κ δεν αιματωνοταν καλά ο πλακούντας μου..σταματούσε η καρδιακή λειτουργία στις 7-8 εβδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μόνο 5 ώρες έμειναν 😂😂 

Πω πω το κρεβάτι δεν παλεύετε... 🙄

Λάπτοπ και σειρούλες φιλενάδα. Αν θες προτάσεις, είναι η ειδικότητά μου 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Λάπτοπ και σειρούλες φιλενάδα. Αν θες προτάσεις, είναι η ειδικότητά μου 😎

Έχω πάθει κάτι και δε μπορώ να συγκεντρωθω στις σειρές.. Θέλω ανάλαφρα πράγματα...και τώρα δε βρίσκω κάτι να με κρατήσει...,😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Το έχω ξανακούσει από αρκετές κοπέλες. Πέρα από έξτρα προσοχή και ξεκούραση δε θυμάμαι άλλες οδηγίες. Κι εμένα άσχετο μου φαίνεται το σαλοσπιρ. 

Να σε ρωτήσω κάτι? Εγώ με 1 ένεση τη μέρα και έχω γεμίσει μελανιές! Έχεις κι εσύ αρκετές?

Το σαλοσπιρ θα το πάρω για να μην έχω καμία αποκόλληση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...