Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω ενθουσιαστει με την ΒΜ που διαβασα εδω απο τα κορίτσια.. Και παντα ήθελα να γεννήσω σπίτι αλλα φοβήθηκα να το ψαξω.. 

@nik_olμε μια ματια που εριξα μπορείς να βρεις διαφορά ειδη τσαντας αλλαξιερας μεσω σκρουτζ τα οποία βλέπεις σε ποιο κατάστημα μπορεις να πας να το παρεις για να γλυτωσεις μεταφορικά και να την δεις κιολας😉 μπορώ να σου προτείνω να ριξεις μια ματιά στο παιδικος κοσμος εχει αρκετές της lorelli η οποιες δεν είναι και τσουχτερες απλως πρέπει να δεις διαστάσεις, εγω οταν θέλω να αγοράσω κατι πριν το δω απο κοντα παίρνω μετρο και φτιαχνω τις διαστάσεις και βαζω κάποιο αντικείμενο για να το φτιάξω σαν πατρον και το βλέπω πως ειναι σε μέγεθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

 

@nik_olμε μια ματια που εριξα μπορείς να βρεις διαφορά ειδη τσαντας αλλαξιερας μεσω σκρουτζ τα οποία βλέπεις σε ποιο κατάστημα μπορεις να πας να το παρεις για να γλυτωσεις μεταφορικά και να την δεις κιολας😉 μπορώ να σου προτείνω να ριξεις μια ματιά στο παιδικος κοσμος εχει αρκετές της lorelli η οποιες δεν είναι και τσουχτερες απλως πρέπει να δεις διαστάσεις, εγω οταν θέλω να αγοράσω κατι πριν το δω απο κοντα παίρνω μετρο και φτιαχνω τις διαστάσεις και βαζω κάποιο αντικείμενο για να το φτιάξω σαν πατρον και το βλέπω πως ειναι σε μέγεθος 

Καλημέρα κορίτσι! 

Μια χαρά! Εσυ; δουλευεις; θα σταματήσεις καθόλου;

Σ ευχαριστώ που κοίταξες! Θα μπω να δω κ θα βρω ένα κατάστημα να πάω από  κοντά αλλιώς θα δοκιμάσω το κόλπο με το μέτρο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Μια χαρά! Εσυ; δουλευεις; θα σταματήσεις καθόλου;

Σ ευχαριστώ που κοίταξες! Θα μπω να δω κ θα βρω ένα κατάστημα να πάω από  κοντά αλλιώς θα δοκιμάσω το κόλπο με το μέτρο 😉

Καλα και εγωω εχω αρχισει και ζεσταινομαι ηδη και δεν εχω καταφερει να βρω ρούχα που θελω για μενα... 

Ναι παλι καλα θα κατσω 4 μερούλες σπιτι! Και μετα θα μετραω αντίστροφα για να σταματησω! 2 μηνες είναι, θα περάσουν!ελπίζω ανώδυνα ☺️😅 Το κόλπο με το μέτρο με εχει βοηθήσει αρκετά ειδικα σε μεγαλα πράγματα που θελω να δω ποσο χωρο μου αφηνουν😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα κοριτσιααα! εδώ μπήκα για το σεμινάριο κ τελικά το ακύρωσαν ! Ξανά μπήκα για Μάιο!! Έβαψα αυγουλάκια και κάθομαι. Κατάφερα να κλείσω και ραντεβού αύριο στο mother baby .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Εχω ενθουσιαστει με την ΒΜ που διαβασα εδω απο τα κορίτσια.. Και παντα ήθελα να γεννήσω σπίτι αλλα φοβήθηκα να το ψαξω.. 

@nik_olμε μια ματια που εριξα μπορείς να βρεις διαφορά ειδη τσαντας αλλαξιερας μεσω σκρουτζ τα οποία βλέπεις σε ποιο κατάστημα μπορεις να πας να το παρεις για να γλυτωσεις μεταφορικά και να την δεις κιολας😉 μπορώ να σου προτείνω να ριξεις μια ματιά στο παιδικος κοσμος εχει αρκετές της lorelli η οποιες δεν είναι και τσουχτερες απλως πρέπει να δεις διαστάσεις, εγω οταν θέλω να αγοράσω κατι πριν το δω απο κοντα παίρνω μετρο και φτιαχνω τις διαστάσεις και βαζω κάποιο αντικείμενο για να το φτιάξω σαν πατρον και το βλέπω πως ειναι σε μέγεθος 

Μόνο που άκουσα την κατασκευή κουράστηκα καλέ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Α οκ κοπέλα μου! Είναι ωραίο? Έχω δει μια τσάντα πλάτης αλλαξιερα που θέλω να πάρω και ήθελα κ το μαξιλαρι αλλά παλεύω να κλείσω ραντεβού δεν σηκώνουν ποτέ το τηλ!

Αν δεν έχει άλλαξει κάτι από τότε είναι μια χαρά.. Φαντάζομαι δεν έχει ούτε ηλεκτρονικα να κλείσεις. Ίσως αν προσπαθήσεις μετά το Πάσχα να τα καταφέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι απο αυτο το σημείο και ύστερα μπορώ να γκρινιαζω ελευθερα😂😅 δεν παλεύεται η ορθοστασια.. Μολις έκλεισα 10 ωρες στην δουλειά και τσούζουν οι πατουσες μου Και η ζεστη ανυποφορη ηδη!! Το σκ λεει θα φτασει 30+  θα πεθάνω 😂 

Νιωθω οτι πριζομαι κιολας ποδια γαμπες.. Τουλάχιστον τωρα φαίνεται η κοιλιά και δεν μου λενε οτι εχω παχύνει! 😂 

Κορίτσια ισχύει οτι τα μωρα εχουν λοξυγγα στην κοιλιά; και αν ναι γιατι; επειδή ο άντρας μου είναι ανένδοτος οτι δεν γίνεται να εχουν και του το εξηγω γιατι καθε φορα που εχει λοξυγγα η μικρη του βαζω το χερι στην κοιλιά και εκεινος νομιζει οτι ειναι ο χτυπος της καρδιάς μου που καταλαβαίνει 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina κάνω κόπι πάστε από το μαραφετι 

Σχεδόν όλες οι γυναίκες μπορούν να αισθανθούν το μωράκι τους να έχει λόξυγγα τουλάχιστον μία φορά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αν όχι περισσότερο. Μερικά μωρά έχουν λόξυγκα σε καθημερινή βάση και μερικές φορές ακόμη πιο συχνά.

Ο εμβρυικός λόξυγγας , όπως ονομάζεται, γίνεται αισθητός από την έγκυο συνηθέστερα στο δεύτερο ή τρίτο τρίμηνο της κύησης.

Η έγκυος δεν είναι δύσκολο να τον αναγνωρίσει, καθώς είναι όμοιος με τον δικό της λόξυγγα, τον αισθάνεται όμως μέσα στην κοιλιά της.

Τι είναι ο εμβρυικός λόξυγγας;
Ο εμβρυϊκός λόξυγγας αποτελεί ένα απολύτως φυσιολογικό φαινόμενο της ενδομήτριας ζωής και δεν πρέπει να προκαλεί ανησυχία στις μέλλουσες μαμάδες. Οφείλεται στη σύσπαση του εμβρυϊκού διαφράγματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina κάνω κόπι πάστε από το μαραφετι 

 

Σχεδόν όλες οι γυναίκες μπορούν να αισθανθούν το μωράκι τους να έχει λόξυγγα τουλάχιστον μία φορά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αν όχι περισσότερο. Μερικά μωρά έχουν λόξυγκα σε καθημερινή βάση και μερικές φορές ακόμη πιο συχνά.

Ο εμβρυικός λόξυγγας , όπως ονομάζεται, γίνεται αισθητός από την έγκυο συνηθέστερα στο δεύτερο ή τρίτο τρίμηνο της κύησης.

Η έγκυος δεν είναι δύσκολο να τον αναγνωρίσει, καθώς είναι όμοιος με τον δικό της λόξυγγα, τον αισθάνεται όμως μέσα στην κοιλιά της.

Τι είναι ο εμβρυικός λόξυγγας;
Ο εμβρυϊκός λόξυγγας αποτελεί ένα απολύτως φυσιολογικό φαινόμενο της ενδομήτριας ζωής και δεν πρέπει να προκαλεί ανησυχία στις μέλλουσες μαμάδες. Οφείλεται στη σύσπαση του εμβρυϊκού διαφράγματος.

 

Αα ρε ντοκτορά!!😂 Χαχαχαχ αφου του λεω θα ρωτήσω την επόμενη φορά τον γιατρό.. Τωρα θα του βαλω στοίχημα!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα ρε ντοκτορά!!😂 Χαχαχαχ αφου του λεω θα ρωτήσω την επόμενη φορά τον γιατρό.. Τωρα θα του βαλω στοίχημα!! 😂😂

Κάνει προθέρμανση για την έξω ζωή... Γυμνάζονται τα πνεύμονα κια... Είναι λίγο ενοχλητικό. Αλλά γυμνάζονται για καλό τους. .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα ρε ντοκτορά!!😂 Χαχαχαχ αφου του λεω θα ρωτήσω την επόμενη φορά τον γιατρό.. Τωρα θα του βαλω στοίχημα!! 😂😂

Εγώ τον καταλαβαίνω κάθε μέρα. έχει τύχει και 4 φορές μέσα στη μέρα 😂.. Λέει μάλιστα ότι είναι μια καλή ένδειξη ότι έχει αναπτυχθεί το νευρικό σύστημα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω την καταλαβαίνω πολλες φορες στην ημέρα και στην αρχή μονο αυτο καταλαβαινα.. Τωρα νιώθω και τις κλωτσιές αλλα ειναι δύσκολο να τις καταλάβει κάποιος με το χερι! Μονο μια φορά το πρωι που ξυπνησα ανάσκελα πριν γυρίσω να σηκωθώ ειδα την κοιλιά να πάλλεται λογω οτι ήμουν ξαπλωμενη αλλιώς αν ήμουν ορθια παλι δεν θα φαινόταν απεξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι εννοείται λόξυγκα 😋😊😂

Όταν το νιώσεις θα το καταλάβεις 😊 Είναι ρυθμικά χτυπγματακια ανά 2-3 δευτερόλεπτα, όπως όταν κάνουμε κι εμείς χικ χικ 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όταν το νιώσεις θα το καταλάβεις 😊 Είναι ρυθμικά χτυπγματακια ανά 2-3 δευτερόλεπτα, όπως όταν κάνουμε κι εμείς χικ χικ 😋

Σαν ελαφριές κλοτσιτσες? Σχετικά χαμηλά.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Σαν ελαφριές κλοτσιτσες? Σχετικά χαμηλά.?

Πάει οπως ο χτύπος του ρολογιού κ ειναι συνεχόμενο δεν γίνεται 1-2 φορές κ τέλος.εγω όταν το αισθάνομαι σε όποιο σημείο της κοιλιάς κ να βάλω το χέρι μου αισθάνομαι τον λοξυγκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πάει οπως ο χτύπος του ρολογιού κ ειναι συνεχόμενο δεν γίνεται 1-2 φορές κ τέλος.εγω όταν το αισθάνομαι σε όποιο σημείο της κοιλιάς κ να βάλω το χέρι μου αισθάνομαι τον λοξυγκα. 

Πόση ώρα το νιώθετε περίπου; εμένα κρατάει αρκετά λεπτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα από 2 λεπτά μέχρι κ πάνω από 5λεπτο κρατάει. Εγώ το επίκεντρο το νιώθω κάτω από τον αφαλό τις περισσότερες φορές. 

Κορίτσια νομίζω ότι πριν λίγο ένιωσα τις πρώτες Braxton hicks 😶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα από 2 λεπτά μέχρι κ πάνω από 5λεπτο κρατάει. Εγώ το επίκεντρο το νιώθω κάτω από τον αφαλό τις περισσότερες φορές. 

Κορίτσια νομίζω ότι πριν λίγο ένιωσα τις πρώτες Braxton hicks 😶

Αχ καλή μου εισαι εντάξει τωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα από 2 λεπτά μέχρι κ πάνω από 5λεπτο κρατάει. Εγώ το επίκεντρο το νιώθω κάτω από τον αφαλό τις περισσότερες φορές. 

Κορίτσια νομίζω ότι πριν λίγο ένιωσα τις πρώτες Braxton hicks 😶

Η μικρή σου την τελευταία φορά που ήταν;; 

Πως τις νιώθεις;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Πόση ώρα το νιώθετε περίπου; εμένα κρατάει αρκετά λεπτά...

Δεν έχω μετρήσει ποτέ αλλα σίγουρα κρατάει αρκετά λεπτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα από 2 λεπτά μέχρι κ πάνω από 5λεπτο κρατάει. Εγώ το επίκεντρο το νιώθω κάτω από τον αφαλό τις περισσότερες φορές. 

Κορίτσια νομίζω ότι πριν λίγο ένιωσα τις πρώτες Braxton hicks 😶

Πώς ένιωσες; εγώ σήμερα έχω συνέχεια 😐 κουράστηκα αρκετά χθες κ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτάξτε, αν έτσι είναι, τουλάχιστον δεν πονάνε. Είναι ενοχλητικες βέβαια και λίγο τρομακτικές εκεί που δεν το περιμένεις..Καλα είμαι τώρα, απλα έχω αρχίσει να μη βολεύομαι πουθενά 😂

@Clairy. η μικρή έχει γυρίσει ανάποδα, άρα τρώω κλωτσιές ψηλά κ στα πλευρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πώς ένιωσες; εγώ σήμερα έχω συνέχεια 😐 κουράστηκα αρκετά χθες κ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου το βράδυ. 

Γτ κοπέλα μου έτσι με τον ύπνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κοιτάξτε, αν έτσι είναι, τουλάχιστον δεν πονάνε. Είναι ενοχλητικες βέβαια και λίγο τρομακτικές εκεί που δεν το περιμένεις..Καλα είμαι τώρα, απλα έχω αρχίσει να μη βολεύομαι πουθενά 😂

@Clairy. η μικρή έχει γυρίσει ανάποδα, άρα τρώω κλωτσιές ψηλά κ στα πλευρά. 

Που τις νιώθεις;; κοιλιά η χαμηλά; 

Και μένα είχε γυρίσει αλλά μου είχε πει ότι δεν μένουν πάντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...