Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Όχι δεν είναι σε όλες τις γυναίκες το ίδιο. Εν τω μεταξύ έχω κολλήσει τώρα. Όλες λέτε με κολποδιαστολεα γίνεται το τεστ παπ, τότε μάλλον κάτι δεν θυμάμαι σωστά δεν γινεται. 

Εγώ έψαξα τώρα πώς είναι ο κολποδιαστολέας. Έχω κάνει μια φορά τεστ Παπ σε κυτταρολόγο και 2 φορές σε 2 διαφορετικούς γυναικολόγους. Πρώτη φορά το βλέπω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εγώ σε τεστ Παπ κ καλλιέργεια κολπικού υγρού κ άλλη μια εξέταση για το μικρόβιωμα της μητρας με κολποδιαστολεα όλες τις φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ σε τεστ Παπ κ καλλιέργεια κολπικού υγρού κ άλλη μια εξέταση για το μικρόβιωμα της μητρας με κολποδιαστολεα όλες τις φορές!

Κ εγώ στα Παπ και στην καλλιέργεια κολπικού υγρού πάντα κολποδιαστολεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ έψαξα τώρα πώς είναι ο κολποδιαστολέας. Έχω κάνει μια φορά τεστ Παπ σε κυτταρολόγο και 2 φορές σε 2 διαφορετικούς γυναικολόγους. Πρώτη φορά το βλέπω 🤷‍♀️

Μου δίνεις ελπίδες ότι δεν είμαι εξωγήινος να ξες😂😂😂  άρα μάλλον κάτι θυμάμαι καλά αφού δεν το έχεις δει εσύ πότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax γειά σας κορίτσια!!!! Αγόρασα σήμερα καλαθι για τα άπλυτα της μπεμπας. Κ το σα καλαθάκι που βάζουν στο καρότσι. Δεν το χα αγοράσει στον μικρό μου.. Κ όλο το έβλεπα κ έλεγα να το αγοράσω. Ε κ να η ευκαιρία..... Έκανα πάλι τα ψώνια μου κ σήμερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ax γειά σας κορίτσια!!!! Αγόρασα σήμερα καλαθι για τα άπλυτα της μπεμπας. Κ το σα καλαθάκι που βάζουν στο καρότσι. Δεν το χα αγοράσει στον μικρό μου.. Κ όλο το έβλεπα κ έλεγα να το αγοράσω. Ε κ να η ευκαιρία..... Έκανα πάλι τα ψώνια μου κ σήμερα!!!! 

Με γειά με γειά! Κι εγώ κάτι ψιλά τα πήρα σήμερα.. ένα σουτιέν θηλασμού, έναν αποφρακτηρα μύτης 😳 και ένα κάδο για να πετάμε τα παμπερς, απλό πλαστικό όχι αυτούς τους ειδικούς.. δε μου λες πήρες οργανωτή καροτσιου σαν το παρακάτω; Γιατί αύριο θα πάμε να παραλάβουμε το καρότσι και το σκέφτομαι κι εγώ

Screenshot_2021-04-26-22-08-30-419_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! Σήμερα παρήγγειλα ότι θα χρειαστώ για το μωρό από ρούχα κουβερτακια πανακια και ότι χρειαστώ να πω την αλήθεια μου πήρα πολύ λίγα για νεογέννητο (5) και έχω και 3 εδώ στο σπίτι από την κόρη μου ουδέτερα! Και πήρα και 7σετακια πάνω κάτω για 56εκ και 7φορμακια κοντομανικα για μεσα 0-3 μηνων είπα να μην κάνω υπερβολές αυτήν την φορά χαχαχα!!! Άντε να έρθουν να πλυθούν να μπουν στην βαλίτσα για καλό και για κακό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! Σήμερα παρήγγειλα ότι θα χρειαστώ για το μωρό από ρούχα κουβερτακια πανακια και ότι χρειαστώ να πω την αλήθεια μου πήρα πολύ λίγα για νεογέννητο (5) και έχω και 3 εδώ στο σπίτι από την κόρη μου ουδέτερα! Και πήρα και 7σετακια πάνω κάτω για 56εκ και 7φορμακια κοντομανικα για μεσα 0-3 μηνων είπα να μην κάνω υπερβολές αυτήν την φορά χαχαχα!!! Άντε να έρθουν να πλυθούν να μπουν στην βαλίτσα για καλό και για κακό!!!!

Ξαλαφρωσε το πορτοφόλι σήμερα!😂 Μαζική παραγγελία ε; Με γεια και σε σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Ξαλαφρωσε το πορτοφόλι σήμερα!😂 Μαζική παραγγελία ε; Με γεια και σε σένα! 

Ναι ναι ήταν ότι έλειπε οπότε φαντάζεσαι!!!! Τώρα μένει αφρολουτρο και καθαρό οινόπνευμα τα υπόλοιπα είναι μέσα σε αυτήν την παραγγελία και κάποια έχω από την κόρη μου χτενακια ψαλιδακια και τέτοια! Με γεια και σε εσένα,ευτυχώς σουτιέν θηλασμού έχω 3απο την κόρη μου έβαλα και 3βρακακια στην παραγγελία έχω και άλλα τόσα σπίτι και μια χαρά!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Με γειά με γειά! Κι εγώ κάτι ψιλά τα πήρα σήμερα.. ένα σουτιέν θηλασμού, έναν αποφρακτηρα μύτης 😳 και ένα κάδο για να πετάμε τα παμπερς, απλό πλαστικό όχι αυτούς τους ειδικούς.. δε μου λες πήρες οργανωτή καροτσιου σαν το παρακάτω; Γιατί αύριο θα πάμε να παραλάβουμε το καρότσι και το σκέφτομαι κι εγώ

Screenshot_2021-04-26-22-08-30-419_com.android.chrome.jpg

Ναι αλλά πιο ομορφο😂😂 έχει κ αριστερά δεξιά θέση για καφέδες. Άκρως απαραίτητο.... Αποφρακτηρα μύτης ποτέ δεν χρησιμοποίησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι αλλά πιο ομορφο😂😂 έχει κ αριστερά δεξιά θέση για καφέδες. Άκρως απαραίτητο.... Αποφρακτηρα μύτης ποτέ δεν χρησιμοποίησα... 

Βάση για καφεδάκι βασικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Βάση για καφεδάκι βασικο!!

Ειναι κ για μπιμπερό η για νεράκι. Η για το νερό του μικρού μου.. 16195025438554100451655477995573.thumb.jpg.8cacf591a5256193e1c4b8f5f271119a.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση των ημερών! Μήπως ρώτησε κάποια τον γιατρό της αν επιτρέπεται να φάμε έτσι λίγο κοκορετσακι; 🤭 🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; 

Καλημέρα! Μια χαρά εγώ! Τα τελευταία βράδια πέφτω ξερή και κοιμάμαι 7ωρο συνεχόμενα! Ούτε για τουαλέτα δεν ξυπνάω! Εσύ; Πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Μια χαρά εγώ! Τα τελευταία βράδια πέφτω ξερή και κοιμάμαι 7ωρο συνεχόμενα! Ούτε για τουαλέτα δεν ξυπνάω! Εσύ; Πως είσαι;

Καλημέρα, ούτε τουαλέτα!!!😲😲😲 Τέτοια κούραση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα, ούτε τουαλέτα!!!😲😲😲 Τέτοια κούραση; 

Μπα δεν είναι λόγω κούρασης απλά είναι πιο συνεργάσιμη η ουροδόχος κύστη μου!!! 😁😁😁 Κοιτάω να το χαρώ γιατί ξέρω πως δεν θα κρατήσει πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση των ημερών! Μήπως ρώτησε κάποια τον γιατρό της αν επιτρέπεται να φάμε έτσι λίγο κοκορετσακι; 🤭 🤭🤭

Καλημέρα.. Εγώ γενικά ενώ τρέχουν τα σάλια μου για όλα αυτά θα τα αποφύγω όλα γιατί μπορεί κάτι να μην έχει πάει καλά στο πλύσιμο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μπα δεν είναι λόγω κούρασης απλά είναι πιο συνεργάσιμη η ουροδόχος κύστη μου!!! 😁😁😁 Κοιτάω να το χαρώ γιατί ξέρω πως δεν θα κρατήσει πολύ!!! 

Απόλαυσε το! Εγώ δεν έχω πέσει σε λιγότερο από δύο φορές τουαλέτα τη νύχτα, από την αρχή της εγκυμοσύνης. Τα χειρότερα μου είναι 4 η και 5 φορές, δεν θυμάμαι πια, αλλά πίνω πραγματικά πολυυυ νερό και μέχρι πριν πέσω στο κρεβάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Απόλαυσε το! Εγώ δεν έχω πέσει σε λιγότερο από δύο φορές τουαλέτα τη νύχτα, από την αρχή της εγκυμοσύνης. Τα χειρότερα μου είναι 4 η και 5 φορές, δεν θυμάμαι πια, αλλά πίνω πραγματικά πολυυυ νερό και μέχρι πριν πέσω στο κρεβάτι. 

4 κ 5???😳 Θα είχα τρελαθεί! Καλά αν κοιμάσαι ξανά εύκολα οκ αλλά εδώ με μια φορά κ μετά έκανα μια ώρα να ξανακοιμηθω... Το βράδυ επίσης η αλήθεια είναι ελλατωνω το νερό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.. Εγώ γενικά ενώ τρέχουν τα σάλια μου για όλα αυτά θα τα αποφύγω όλα γιατί μπορεί κάτι να μην έχει πάει καλά στο πλύσιμο.. 

Εγώ δεν θα αντέξω να μην φάω ούτε μια μπουκιά... Το κοκορέτσι το φτιάχνει η πεθερά μου οπότε ήδη γνωρίζει πως πρέπει να πλυθεί καλά! Κοκορέτσι και τσουρέκι είναι οι αδυναμίες μου!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ δεν θα αντέξω να μην φάω ούτε μια μπουκιά... Το κοκορέτσι το φτιάχνει η πεθερά μου οπότε ήδη γνωρίζει πως πρέπει να πλυθεί καλά! Κοκορέτσι και τσουρέκι είναι οι αδυναμίες μου!!! 😍

Κορίτσια εγώ να σας πω την αλήθεια από τη στιγμή και μετά που βγήκε η καμπύλη καλή έχω ξεφύγει σε όλα. Και απέξω τρώω και γλυκά και αφήστε τα, ντρέπομαι να τα πω στη γιατρό το τι έχω καταβροχθίσει. Εμείς ευτυχώς στην οικογένεια δεν κάνουμε κοκορέτσι οπότε δεν υπάρχει τέτοιο δίλημμα αλλά ένα τσουρέκι θα το φάω σίγουρα μόνη μου! Please don't judge

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι αλλά πιο ομορφο😂😂 έχει κ αριστερά δεξιά θέση για καφέδες. Άκρως απαραίτητο.... Αποφρακτηρα μύτης ποτέ δεν χρησιμοποίησα... 

Κι εγώ έχω καλαθάκι απ την κόρη μου, όντως βολεύει πολύ και είναι οικονομικοί, μην το σκέφτεστε! 

Απιφρακτηρα είχα πάρει ένα Chicco αλλά δεν ρουφάει τπτ και σε νεογέννητο δεν το χρησιμοποίησα καν. Τη μοναδική φορά που μου αρρώστησε με μυξες μέχρι στιγμής μόνο δουλειά έκανε αυτό που τις ρουφας με το σωληνάκι 😂😂αλλά μου είχε πει η παιδιατρος ότι δεν κάνει αυτό για συνέχεια, οπότε το εκανα μια φορά την ημέρα, μετά το μπάνιο και πριν τον ύπνο. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση των ημερών! Μήπως ρώτησε κάποια τον γιατρό της αν επιτρέπεται να φάμε έτσι λίγο κοκορετσακι; 🤭 🤭🤭

Εγώ θα φάω. - 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ έχω καλαθάκι απ την κόρη μου, όντως βολεύει πολύ και είναι οικονομικοί, μην το σκέφτεστε! 

Απιφρακτηρα είχα πάρει ένα Chicco αλλά δεν ρουφάει τπτ και σε νεογέννητο δεν το χρησιμοποίησα καν. Τη μοναδική φορά που μου αρρώστησε με μυξες μέχρι στιγμής μόνο δουλειά έκανε αυτό που τις ρουφας με το σωληνάκι 😂😂αλλά μου είχε πει η παιδιατρος ότι δεν κάνει αυτό για συνέχεια, οπότε το εκανα μια φορά την ημέρα, μετά το μπάνιο και πριν τον ύπνο. 

Εγώ θα φάω. - 

Ναι δεν επιτρέπεται. Για νεογέννητο ούτε καν.... Προτιμώ κ γω φουλ όρους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...