Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και από εμένα στην ομάδα! 

Εμείς κάναμε τη β επιπέδου τη περασμένη εβδομάδα. Όλα καλά με το μωρό, δόξα το Θεό! Μπέμπης είναι σίγουρα. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι έχω οριακό τράχηλο(25) και πρέπει να προσέχω. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο που με παρακολουθεί βέβαια θα πάω μέσα στην άλλη εβδομάδα. Λογικά θα θέλει στενή παρακολούθηση. Έχει κάποια εμπειρία; Αλλά με ένα παιδάκι και μόνη όλη μέρα....

Από ψώνια δεν έχω κάνει τίποτα. Εντάξει όλα τα μεγάλα τα έχουμε. Ρουχακια θέλουμε και πάνες αγκαλιας, σελτεδακια καινούρια στα μπλε χρώματα. Τα τελευταία θα τα φτιάξω εγώ. Θα διαλέξω τα υφάσματα που μου αρέσουν και θα τα κάνω στο μέγεθος.που μου αρέσουν. 

Κατά τα άλλα θα πάω να γεννήσω σε επαρχία. Εκεί θα μείνω στο πατρικό μου οπότε η μικρή θα μείνει με τους δικούς μου και τον άντρα μου.  Θέλω να πιστεύω να περάσει γρήγορα...αγχώνομαι και εγώ από τώρα. 

Έχω μια ιδέα ,για να δούμε πότε γεννάμε κτλ η κάθε μία θέλετε να κάνουμε μια τροποποίηση στην αρχική δημοσίευση και η @Smurf88 που είναι πρώτη εκεί να μας γράψει και δίπλα στη κάθε μία την ΠΗΤ και μια εικονιτσα ανάλογα αγοράκι κοριτσάκι;

Ωραία ιδέα!! Εγώ έχω ΠΗΤ 24/08 αγοράκι!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και από εμένα στην ομάδα! 

Εμείς κάναμε τη β επιπέδου τη περασμένη εβδομάδα. Όλα καλά με το μωρό, δόξα το Θεό! Μπέμπης είναι σίγουρα. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι έχω οριακό τράχηλο(25) και πρέπει να προσέχω. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο που με παρακολουθεί βέβαια θα πάω μέσα στην άλλη εβδομάδα. Λογικά θα θέλει στενή παρακολούθηση. Έχει κάποια εμπειρία; Αλλά με ένα παιδάκι και μόνη όλη μέρα....

Από ψώνια δεν έχω κάνει τίποτα. Εντάξει όλα τα μεγάλα τα έχουμε. Ρουχακια θέλουμε και πάνες αγκαλιας, σελτεδακια καινούρια στα μπλε χρώματα. Τα τελευταία θα τα φτιάξω εγώ. Θα διαλέξω τα υφάσματα που μου αρέσουν και θα τα κάνω στο μέγεθος.που μου αρέσουν. 

Κατά τα άλλα θα πάω να γεννήσω σε επαρχία. Εκεί θα μείνω στο πατρικό μου οπότε η μικρή θα μείνει με τους δικούς μου και τον άντρα μου.  Θέλω να πιστεύω να περάσει γρήγορα...αγχώνομαι και εγώ από τώρα. 

Έχω μια ιδέα ,για να δούμε πότε γεννάμε κτλ η κάθε μία θέλετε να κάνουμε μια τροποποίηση στην αρχική δημοσίευση και η @Smurf88 που είναι πρώτη εκεί να μας γράψει και δίπλα στη κάθε μία την ΠΗΤ και μια εικονιτσα ανάλογα αγοράκι κοριτσάκι;

Καλημέρα κορίτσι μου!! Για τον τράχηλο χρειάζεται σίγουρα ξεκούραση, όσο μπορείς δλδ..να μη σηκώνεις βάρη και να μην είσαι όρθια για αρκετή ώρα! Θα σε παρακολουθεί κ ο γιατρός κ ίσως σου δώσει κάποια αγωγή με προγεστερόνη και μαγνήσιο για να μην κάνεις συσπάσεις! Είχα κ εγώ ίδιο θέμα αλλά εμένα είχε κάνει κ χοάνη ο τράχηλος, οπότε 1 μήνα ήμουν ξάπλα μέχρι να δούμε πως θα εξελιχθεί κ μετά μείωσα πολύ δραστηριότητες κ ξεκουράζομαι όταν και όσο μπορώ! Βέβαια ο γιατρός μου τον μέτρησε 3εκ. κ με όλη αυτή τη διαδικασία έμεινε σταθερός το τελευταίο 2μηνο κ έκλεισε η χοάνη! 

Για το άλλο που είπες είναι πολύ ωραία ιδέα αλλά δε ξέρω πως να το κάνω 🙄🙄 αν ξέρει κάποια άλλη ευχαρίστως να το κάνει...εγώ έχω πητ 11/6 κ έχω κοριτσάκι 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα. 😆 Πητ 1/7, κοριτσάκι 💗

Κάτι άσχετο κορίτσια.. Σήμερα ξύπνησα με απίστευτο πόνο στη μέση και στα οστα της ηβης χαμηλά, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ καλά καλά. Γενικά πιάνομαι τον τελευταίο καιρό στον ύπνο αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά... Το έχει πάθει καμία άλλη; Ξέρετε καμία άσκηση για ανακούφιση; Δεν με βολεύει ούτε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σίγουρα θα ισχύει.. Για πολύ ακόμα.. Πιστεύω και κρουσματα να μην έχουμε πολλά θα πρέπει να υπάρχει χαρτί ότι δεν έχεις καθώς θα εισαι σε ένα δωμάτιο κοινό με κάποια άλλη. Δεν γίνεται να το αφήσουν έτσι.. Επίσης ένας άλλος παράγοντας είναι και το πόσα παραπάνω χρήματα κερδίζουν με αυτά τα τεστ.. 

Αυτο είναι το σίγουρο.. Και μάλιστα εκαναν αύξηση στην τιμη.. Γνωστός μου γεννησαν πριν 8 μηνες στο ρεα και εδωσε γυρω στα 80€. Τελειως ξενοδοχείο τα ιδιωτικα.. Εχε χαρη που εχω τον γιατρό αλλιώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Έχουμε ίδια ημέρα πητ. 🤣 24/08 κοριτσάκι 💕

Σοβαρά;;; Υπέροχα!!! Με το καλο!!! Σε ποιο νοσοκομείο θα είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κι από μένα. 😆 Πητ 1/7, κοριτσάκι 💗

Κάτι άσχετο κορίτσια.. Σήμερα ξύπνησα με απίστευτο πόνο στη μέση και στα οστα της ηβης χαμηλά, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ καλά καλά. Γενικά πιάνομαι τον τελευταίο καιρό στον ύπνο αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά... Το έχει πάθει καμία άλλη; Ξέρετε καμία άσκηση για ανακούφιση; Δεν με βολεύει ούτε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης... 

Ανοιγει η λεκάνη για να προετοιμαστει για τον τοκετό λογικο είναι και οι υπόλοιπες το εχουμε🤣 ρωτα την μαια σου αν εχεις αλλιώς θα ρωτήσω την δικια μου αν θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Σοβαρά;;; Υπέροχα!!! Με το καλο!!! Σε ποιο νοσοκομείο θα είσαι;;;

Και σε σενα κορίτσι μου να στε υγιείς!! Για Λητώ λεω αλλα μάλλον θα καταληξω Ρέα ετσι όπως παει γιατι το Λητώ εγινε κοβιντ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Και σε σενα κορίτσι μου να στε υγιείς!! Για Λητώ λεω αλλα μάλλον θα καταληξω Ρέα ετσι όπως παει γιατι το Λητώ εγινε κοβιντ 

Αχαχαχα τέλεια και εγώ για Λητώ αλλά και εμείς Ρέα αν δεν αλλάξουν τα πράγματα!! Φαντάσου να είμαστε μαζί!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κι από μένα. 😆 Πητ 1/7, κοριτσάκι 💗

Κάτι άσχετο κορίτσια.. Σήμερα ξύπνησα με απίστευτο πόνο στη μέση και στα οστα της ηβης χαμηλά, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ καλά καλά. Γενικά πιάνομαι τον τελευταίο καιρό στον ύπνο αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά... Το έχει πάθει καμία άλλη; Ξέρετε καμία άσκηση για ανακούφιση; Δεν με βολεύει ούτε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης... 

Κ εγώ πια στον ύπνο δεν μπορώ να βολευτω με τπτ κ που κ που έχω κάτι πόνους στα ισχία κ τη μέση. Έχω δει μεγάλη διαφορά με το πιλάτες. Αν ενδιαφέρεσαι μέσω του Ιασώ κάθε Δευτέρα και Τετάρτη στις 6 κάνουμε πιλάτες για εγκύους μέσω YouTube. https://www.iaso.gr/homefithome/online-μαθήματα-pilates-για-εγκύους-μαμάδες-μετά-τον-τοκετό κάνεις εγγραφή κ σου στέλνουν με μέιλ το λινκ για το YouTube. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ πια στον ύπνο δεν μπορώ να βολευτω με τπτ κ που κ που έχω κάτι πόνους στα ισχία κ τη μέση. Έχω δει μεγάλη διαφορά με το πιλάτες. Αν ενδιαφέρεσαι μέσω του Ιασώ κάθε Δευτέρα και Τετάρτη στις 6 κάνουμε πιλάτες για εγκύους μέσω YouTube. https://www.iaso.gr/homefithome/online-μαθήματα-pilates-για-εγκύους-μαμάδες-μετά-τον-τοκετό κάνεις εγγραφή κ σου στέλνουν με μέιλ το λινκ για το YouTube. 

Μια απ' τα ίδια κορίτσια κι εγώ, πόνος στα ισχία στον ύπνο, δεν βολευομαι με τίποτα και διακεκομμενος ύπνος. Επίσης έχω στο τέλος της μέρας πολύ συχνά πόνο ψηλά στο κέντρο της πλάτης. Έχει χαλάσει η διάθεσή μου τελευταία με αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αχαχαχα τέλεια και εγώ για Λητώ αλλά και εμείς Ρέα αν δεν αλλάξουν τα πράγματα!! Φαντάσου να είμαστε μαζί!!😂😂

Χαχαχαχα νταξει θα είναι φοβερό!! Θα είμαστε σε επικοινωνία τοτε να βρεθούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Για τον τράχηλο χρειάζεται σίγουρα ξεκούραση, όσο μπορείς δλδ..να μη σηκώνεις βάρη και να μην είσαι όρθια για αρκετή ώρα! Θα σε παρακολουθεί κ ο γιατρός κ ίσως σου δώσει κάποια αγωγή με προγεστερόνη και μαγνήσιο για να μην κάνεις συσπάσεις! Είχα κ εγώ ίδιο θέμα αλλά εμένα είχε κάνει κ χοάνη ο τράχηλος, οπότε 1 μήνα ήμουν ξάπλα μέχρι να δούμε πως θα εξελιχθεί κ μετά μείωσα πολύ δραστηριότητες κ ξεκουράζομαι όταν και όσο μπορώ! Βέβαια ο γιατρός μου τον μέτρησε 3εκ. κ με όλη αυτή τη διαδικασία έμεινε σταθερός το τελευταίο 2μηνο κ έκλεισε η χοάνη! 

Για το άλλο που είπες είναι πολύ ωραία ιδέα αλλά δε ξέρω πως να το κάνω 🙄🙄 αν ξέρει κάποια άλλη ευχαρίστως να το κάνει...εγώ έχω πητ 11/6 κ έχω κοριτσάκι 💖💖💖

Η ιδέα της είναι να μπουν οι ημερομηνίες στην 1η δημοσίευση που έκανες όταν άνοιξες εσύ το θέμα να μην χρειάζεται δηλ να κάνουμε συνέχεια δημοσίευση τις ημερομηνίες. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να πας εσύ στην 1η σελίδα στην 1η δημοσίευση που έκανες κ να κάνεις μια επεξεργασία παραδίπλα από το όνομα κ να βάλεις τα ονόματα μας, ημερομηνίες, φύλο. Αν δεν έχεις χρόνο μπορώ να μαζέψω εγώ ονόματα ημερομηνίες να σου τα στείλω να τα κάνεις μια αντιγραφή κ να τα κάνεις επικόλληση στην αρχική σου δημοσίευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα μαξιλάρια δε σας βοηθάνε?? Εγώ από τότε που το πήρα σώθηκα. 

Όλες καλά νέα βλέπω κ χαίρομαι! Εμείς έχουμε ντόπλερ σήμερα, άντε να δούμε..

Όσο για πητ, ίδια με την @Alexey , 1/7 κοριτσάκι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Κ εμένα νομίζω την τελευταία εβδομάδα ο υπνος είναι μαρτυριο... Γενικά πάντα κοιμόμουν στο πλάι, αριστερά αλλά τις τελευταίες μέρες νοιώθω να πιάνομαι. Ξυπνάω πιασμένη δηλαδή. 

Εμένα ΠΗΤ είναι 4/8 και έχω αγοράκι 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια τα μαξιλάρια δε σας βοηθάνε?? Εγώ από τότε που το πήρα σώθηκα. 

Όλες καλά νέα βλέπω κ χαίρομαι! Εμείς έχουμε ντόπλερ σήμερα, άντε να δούμε..

Όσο για πητ, ίδια με την @Alexey , 1/7 κοριτσάκι ❤

Εμένα μου έχει δώσει μια ξαδέρφη μου  να το δοκιμάσω αλλά έχω βολευτει με ένα μακρόστενο του καναπέ και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί 🥴 θα πρέπει να το δοκιμάσω απόψε γιατί δεν πάει άλλο τόσο κακός ύπνος

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια τα μαξιλάρια δε σας βοηθάνε?? Εγώ από τότε που το πήρα σώθηκα. 

Όλες καλά νέα βλέπω κ χαίρομαι! Εμείς έχουμε ντόπλερ σήμερα, άντε να δούμε..

Όσο για πητ, ίδια με την @Alexey , 1/7 κοριτσάκι ❤

Περιμένουμε νεα σου λοιπόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης κοιμαμαι στα πλαγια μονο. Ξυπνάω πιασμενη και πολλες φορές οταν σηκωθω νιώθω βαρια την κοιλιά μου λες κ με πλακωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiidaκαλά αποτελεσματα!!

Εγώ χθες βολεύτηκα στον καναπέ χωρίς μαξιλάρια τίποτα είχα χυθει στην κυριολεξία. Στο κρεβάτι ναι μεν χρησιμοποιώ μαξιλάρια αλλά δεν μπορώ να βολευτώ καθόλου κοιμάται κ ο μικρός μαζι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...