Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...διάβασα πόσες σελίδες μαζεμένες!! Έκανα κ εγώ μια ανακατάταξη στην ντουλάπα και στα συρτάρια της μικρής και βολεψα τα πρώτα ρουχακια της μπέμπας!! Είχα ξεχάσει πόσο μικρούτσικα είναι τα ρουχακια 🥰🥰

@Tweema για την περιποίηση που είπες, θέλει να ανοίγεις λίγο τα χείλη και να καθαρίζεις ανάμεσα..στην αρχή το έκανα με γάζα αποστειρωμενη και νεράκι..από πάνω προς τα κάτω πάντα! Εγώ δεν την έβαζα κάτω από τη βρύση κάθε φορά που έκανε κακά αλλά την καθάριζα πολύ καλά τοπικά και δεν της έβαζα σε κάθε αλλαγή αλοιφή για να μη γίνει ευαίσθητη... όντως μέχρι τώρα δεν είχαμε ποτέ θέμα!! 

Επίσης κορίτσια όσες έχετε κοριτσάκι να ξέρετε ότι στην αρχή μπορεί να δείτε ροζ υγρά στην πάνα...είναι η λεγόμενη ψευδοπερίοδος!!

Για τις κορδέλες όντως δεν είναι καλό να φοράνε συνέχεια και επίσης μπορεί να τους ενοχλούν..η δικιά μου συγκεκριμένα δεν τις ήθελε καθόλου και όταν μεγάλωσε λίγο και μπορούσε να τις βγάλει, δεν τις άφηνε λεπτό στο κεφάλι της! Για ένα διάστημα δεν ήθελε να της φοράω τίποτα..ευτυχώς τώρα της κάνω διάφορα κ έρχεται από μόνη της!!

Να και κατι που δεν περίμενα να ακουσω.. Παλι καλα που μας το ειπες γιατι θα ειχα πανικοβληθει ετσι και έβλεπα την ψευδοπεριοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...διάβασα πόσες σελίδες μαζεμένες!! Έκανα κ εγώ μια ανακατάταξη στην ντουλάπα και στα συρτάρια της μικρής και βολεψα τα πρώτα ρουχακια της μπέμπας!! Είχα ξεχάσει πόσο μικρούτσικα είναι τα ρουχακια 🥰🥰

@Tweema για την περιποίηση που είπες, θέλει να ανοίγεις λίγο τα χείλη και να καθαρίζεις ανάμεσα..στην αρχή το έκανα με γάζα αποστειρωμενη και νεράκι..από πάνω προς τα κάτω πάντα! Εγώ δεν την έβαζα κάτω από τη βρύση κάθε φορά που έκανε κακά αλλά την καθάριζα πολύ καλά τοπικά και δεν της έβαζα σε κάθε αλλαγή αλοιφή για να μη γίνει ευαίσθητη... όντως μέχρι τώρα δεν είχαμε ποτέ θέμα!! 

Επίσης κορίτσια όσες έχετε κοριτσάκι να ξέρετε ότι στην αρχή μπορεί να δείτε ροζ υγρά στην πάνα...είναι η λεγόμενη ψευδοπερίοδος!!

Για τις κορδέλες όντως δεν είναι καλό να φοράνε συνέχεια και επίσης μπορεί να τους ενοχλούν..η δικιά μου συγκεκριμένα δεν τις ήθελε καθόλου και όταν μεγάλωσε λίγο και μπορούσε να τις βγάλει, δεν τις άφηνε λεπτό στο κεφάλι της! Για ένα διάστημα δεν ήθελε να της φοράω τίποτα..ευτυχώς τώρα της κάνω διάφορα κ έρχεται από μόνη της!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ πως είσαι;;εμενα που είναι 4 χρόνων ο μικρός όταν κάθισα να βγαλω τα βρεφικα τρελάθηκα πόσο μικρούλικα είναι.Εγώ μέχρι 6 μηνών δεν είχα τίποτα σχεδόν εκτός από τα πρώτα που φόρεσε ο μικρός οπότε στην μικρή παρήγγειλα. Προχθές μου ήρθαν τα κορμάκια πρεπει να καθίσω να τα πλύνω. Εν τω μεταξύ εχω πάρει κορδελιτσες είχαν κ κάποια σετ θα τις βάλω εγώ στο τέλος. 😜 αλοιφουλα κ εγώ δεν έβαλα στον μικρό μου δεν πήρα ποτέ.

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Να το κοιταξεις αυτο που λες γιατι λενε οτι ο άντρας αν βγει δεν ξαναμπαίνει.. Μεχρι τοτε ισως αλλαξουν πολλα.. Καθε βδομάδα εχουμε και απο κατι καινούργιο.. Αλλα για το τεστ δεν ειχα σκεφτει καθολου.. 

Το θυμάμαι κορίτσι μου που το λέγατε αλλά δεν πιστεύω να ισχύει σε δημόσιο μαιευτήριο. Ειλικρινά έχω τόσα μα τόσα πολλά στο μυαλό μου που αισθάνομαι ότι δνε θα προλάβω τίποτα. Πρέπει να πάρω ένα σημειωματάριο να γράφω ότι θέλω να κάνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ πως είσαι;;εμενα που είναι 4 χρόνων ο μικρός όταν κάθισα να βγαλω τα βρεφικα τρελάθηκα πόσο μικρούλικα είναι.Εγώ μέχρι 6 μηνών δεν είχα τίποτα σχεδόν εκτός από τα πρώτα που φόρεσε ο μικρός οπότε στην μικρή παρήγγειλα. Προχθές μου ήρθαν τα κορμάκια πρεπει να καθίσω να τα πλύνω. Εν τω μεταξύ εχω πάρει κορδελιτσες είχαν κ κάποια σετ θα τις βάλω εγώ στο τέλος. 😜 αλοιφουλα κ εγώ δεν έβαλα στον μικρό μου δεν πήρα ποτέ.

 

Το θυμάμαι κορίτσι μου που το λέγατε αλλά δεν πιστεύω να ισχύει σε δημόσιο μαιευτήριο. Ειλικρινά έχω τόσα μα τόσα πολλά στο μυαλό μου που αισθάνομαι ότι δνε θα προλάβω τίποτα. Πρέπει να πάρω ένα σημειωματάριο να γράφω ότι θέλω να κάνω. 

 

Χαχαχαχαχαχ ναι είναι μία τρέλα ειδικά προς το τέλος! Και ποσο μάλλον τωρα που σίγουρα ξεχναμε παραπάνω πράγματα! Εχεις και το μικρακι να σε τρελαινει κ εκεινο 🤣 το εχω ξαναπεί και θα το ξαναπω δεν ξέρω πως μπορείτε με 1 μεγαλυτερο κ την κοιλια που βρίσκεται την δύναμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχαχαχ ναι είναι μία τρέλα ειδικά προς το τέλος! Και ποσο μάλλον τωρα που σίγουρα ξεχναμε παραπάνω πράγματα! Εχεις και το μικρακι να σε τρελαινει κ εκεινο 🤣 το εχω ξαναπεί και θα το ξαναπω δεν ξέρω πως μπορείτε με 1 μεγαλυτερο κ την κοιλια που βρίσκεται την δύναμη; 

Δεν περίμενα ότι θα το πω ποτέ αυτό αλλά ειλικρινά δεν αντέχω πια. τις περισσότερες μέρες πλέον  δεν έχω δυνάμεις ούτε ένα μπάνιο να κάνω κ δεν είναι ότι κάνω δουλειές γιατί αν κάνω μετά πονάω, απλά τον βγάζω πλατεία καθημερινά, μαγειρεύω καθημερινά αυτά νομίζω. Πολλές φορές ξεχνιέμαι ότι έχω την κοιλουμπιτσα σκύβω από εδώ σκύβω να μαζέψω αλλά ότι κ να κάνω δεν μαζεύεται κ μετά πονάω. Κ γενικά πονάει η μέση μου η λεκάνη μου κ κάθε μέρα έχω γκρίνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ πως είσαι;;εμενα που είναι 4 χρόνων ο μικρός όταν κάθισα να βγαλω τα βρεφικα τρελάθηκα πόσο μικρούλικα είναι.Εγώ μέχρι 6 μηνών δεν είχα τίποτα σχεδόν εκτός από τα πρώτα που φόρεσε ο μικρός οπότε στην μικρή παρήγγειλα. Προχθές μου ήρθαν τα κορμάκια πρεπει να καθίσω να τα πλύνω. Εν τω μεταξύ εχω πάρει κορδελιτσες είχαν κ κάποια σετ θα τις βάλω εγώ στο τέλος. 😜 αλοιφουλα κ εγώ δεν έβαλα στον μικρό μου δεν πήρα ποτέ.

 

Το θυμάμαι κορίτσι μου που το λέγατε αλλά δεν πιστεύω να ισχύει σε δημόσιο μαιευτήριο. Ειλικρινά έχω τόσα μα τόσα πολλά στο μυαλό μου που αισθάνομαι ότι δνε θα προλάβω τίποτα. Πρέπει να πάρω ένα σημειωματάριο να γράφω ότι θέλω να κάνω. 

 

Σκέψου ότι η δικιά μου είναι 2,5 και πάλι μου φαίνονται μικρά του νεογέννητου!! Βρήκα κάποια φανελάκια που θα της κάνουν και πήρα μερικά καινούργια.. αργότερα θα πάρω κ άλλα γιατί δεν ταιριάζουν οι εποχές! 

Γενικά είμαι πολύ καλά, νυστάζω και κουράζομαι εύκολα χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο αλλά προσπαθώ όταν μπορώ να το εκμεταλλευτω όταν είναι ο άντρας μου στο σπίτι! Την Πέμπτη έχω το ντοπλερ και θα ξεκινήσω σιγά σιγά με τα δικά μου για να ετοιμάσω βαλίτσα κοντά στο Πάσχα! Πότε πέρασε ο καιρός... ειλικρινά μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η περίοδος που δε θέλω να τελειώσει.. παρόλο που δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα! 

Μίλησα κ εγώ με το μαιευτήριο τον περασμένο μήνα αλλά είπαμε θα μιλήσουμε ξανά όταν πλησιάζει ο καιρός για να δούμε τα ισχύοντα πρωτόκολλα..από ότι ξέρω μας κάνουν τεστ και τους 2 αλλά μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μας έχουν σε ειδική αίθουσα.. βέβαια μέχρι να γίνει η όλη διαδικασία με βλέπω να γεννάω αλλά τέλος πάντων 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterinaΝαι μετά το Πάσχα κατά τα μέσα Μαίου θα πάρω κ εγώ τηλ. Γιατι αν χρειάζεται να πάμε από κει κλείνεις ραντεβού κ δεν έχει οπότε εξυπηρέτςι εμάς. Άσε π από τι μου είπαν δεν τους κάνει το χαρτί του ιδιωτικού γιατρού κ πρέπει να πας να πάρεις χαρτί από γιατρό του ΙΚΑ που να γράφει την Πητ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterinaΝαι μετά το Πάσχα κατά τα μέσα Μαίου θα πάρω κ εγώ τηλ. Γιατι αν χρειάζεται να πάμε από κει κλείνεις ραντεβού κ δεν έχει οπότε εξυπηρέτςι εμάς. Άσε π από τι μου είπαν δεν τους κάνει το χαρτί του ιδιωτικού γιατρού κ πρέπει να πας να πάρεις χαρτί από γιατρό του ΙΚΑ που να γράφει την Πητ!

Ναι το διάβασα αυτο σε ενα άρθρο που ειχε φτιαξει μια κοπελα με την διαδικασία.. Τι χαζομάρα και αυτη. Δεν εχω παει ποτε σε γιατρο του ΙΚΑ θα χαθώ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Τα h&m έχουν υπέροχα ρουχαλακια !! Χαζεύω στο ίντερνετ και σίγουρα θα πάω και βόλτα αργότερα!!! Εχτές νόμιζα θα κάνω μπουμ χαχαχ!! Σήμερα είμαι σπίτι πολύ καλύτερα 😂😋

Αχχχ κ γω τα κοιταω... Ολο βάζω βάζω στο καλαθι🤣🤣 πήρα κάτι σετακια..φοβερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι το διάβασα αυτο σε ενα άρθρο που ειχε φτιαξει μια κοπελα με την διαδικασία.. Τι χαζομάρα και αυτη. Δεν εχω παει ποτε σε γιατρο του ΙΚΑ θα χαθώ 🤣

Δεν χρειάζεται του ικα. Κ γυναικολόγο του εοππυ αν βρεις είσαι οκ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterinaΝαι μετά το Πάσχα κατά τα μέσα Μαίου θα πάρω κ εγώ τηλ. Γιατι αν χρειάζεται να πάμε από κει κλείνεις ραντεβού κ δεν έχει οπότε εξυπηρέτςι εμάς. Άσε π από τι μου είπαν δεν τους κάνει το χαρτί του ιδιωτικού γιατρού κ πρέπει να πας να πάρεις χαρτί από γιατρό του ΙΚΑ που να γράφει την Πητ!

Κλείνουμε ραντεβού διαδικτυακά στο ικα για το επιδομα κύησης.... Εγώ θα κάνω κ μια εξουσιοδότηση στο σύζυγο να πάει εκείνος... Για την πητ από γυναικολόγο εοππυ μπορείς αν έχεις στη περιοχή σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Σκέψου ότι η δικιά μου είναι 2,5 και πάλι μου φαίνονται μικρά του νεογέννητου!! Βρήκα κάποια φανελάκια που θα της κάνουν και πήρα μερικά καινούργια.. αργότερα θα πάρω κ άλλα γιατί δεν ταιριάζουν οι εποχές! 

Γενικά είμαι πολύ καλά, νυστάζω και κουράζομαι εύκολα χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο αλλά προσπαθώ όταν μπορώ να το εκμεταλλευτω όταν είναι ο άντρας μου στο σπίτι! Την Πέμπτη έχω το ντοπλερ και θα ξεκινήσω σιγά σιγά με τα δικά μου για να ετοιμάσω βαλίτσα κοντά στο Πάσχα! Πότε πέρασε ο καιρός... ειλικρινά μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η περίοδος που δε θέλω να τελειώσει.. παρόλο που δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα! 

Μίλησα κ εγώ με το μαιευτήριο τον περασμένο μήνα αλλά είπαμε θα μιλήσουμε ξανά όταν πλησιάζει ο καιρός για να δούμε τα ισχύοντα πρωτόκολλα..από ότι ξέρω μας κάνουν τεστ και τους 2 αλλά μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μας έχουν σε ειδική αίθουσα.. βέβαια μέχρι να γίνει η όλη διαδικασία με βλέπω να γεννάω αλλά τέλος πάντων 😂😂

🤣🤣🤣🤣 Σε ποιο μαιευτήριο? Κ θα μείνει συνοδος ο άντρας σου? Τον αφήνουν να βγει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δεν περίμενα ότι θα το πω ποτέ αυτό αλλά ειλικρινά δεν αντέχω πια. τις περισσότερες μέρες πλέον  δεν έχω δυνάμεις ούτε ένα μπάνιο να κάνω κ δεν είναι ότι κάνω δουλειές γιατί αν κάνω μετά πονάω, απλά τον βγάζω πλατεία καθημερινά, μαγειρεύω καθημερινά αυτά νομίζω. Πολλές φορές ξεχνιέμαι ότι έχω την κοιλουμπιτσα σκύβω από εδώ σκύβω να μαζέψω αλλά ότι κ να κάνω δεν μαζεύεται κ μετά πονάω. Κ γενικά πονάει η μέση μου η λεκάνη μου κ κάθε μέρα έχω γκρίνια. 

Τα ίδια. Σα φάλαινα γερόντισσα νιώθω. Με κατάγματα στη σπονδυλική..... Εγώ συνήθως μαγειρεύω όταν είναι κάποιος άλλος εδώ. Γιατί ο μικρός ταρζανιζει. Να ναι καλά κ η κατάψυξη. Φυλαζω φαγητά. Κ για ώρα ανάγκης βγάζω από κει..... Στο μικρό είχα πάρει τον ατμομαγειρα της avent. Τον συστήνω φουλ. Σε δύσκολες καταστάσεις πλέον του ψήνω ακόμη εκεί.. Με έχει σώσει πραγματικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Σκέψου ότι η δικιά μου είναι 2,5 και πάλι μου φαίνονται μικρά του νεογέννητου!! Βρήκα κάποια φανελάκια που θα της κάνουν και πήρα μερικά καινούργια.. αργότερα θα πάρω κ άλλα γιατί δεν ταιριάζουν οι εποχές! 

Γενικά είμαι πολύ καλά, νυστάζω και κουράζομαι εύκολα χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο αλλά προσπαθώ όταν μπορώ να το εκμεταλλευτω όταν είναι ο άντρας μου στο σπίτι! Την Πέμπτη έχω το ντοπλερ και θα ξεκινήσω σιγά σιγά με τα δικά μου για να ετοιμάσω βαλίτσα κοντά στο Πάσχα! Πότε πέρασε ο καιρός... ειλικρινά μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η περίοδος που δε θέλω να τελειώσει.. παρόλο που δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα! 

Μίλησα κ εγώ με το μαιευτήριο τον περασμένο μήνα αλλά είπαμε θα μιλήσουμε ξανά όταν πλησιάζει ο καιρός για να δούμε τα ισχύοντα πρωτόκολλα..από ότι ξέρω μας κάνουν τεστ και τους 2 αλλά μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μας έχουν σε ειδική αίθουσα.. βέβαια μέχρι να γίνει η όλη διαδικασία με βλέπω να γεννάω αλλά τέλος πάντων 😂😂

Κ εγώ την Τρίτη έχω ντοπλερ.περιμένω αυτό για να πάρω μπρος λιγάκι. Να σου πω εγώ όταν είναι ο άντρας μου Τρίτη Τετάρτη σπίτι κάθομαι κ σιδερωνω είναι κάτι που σίγουρα δν μπορώ να το κάνω άλλη μέρα. Είναι ωραία περίοδος αυτό που αισθάνεσαι το μωρό είναιτο ωραιότερο συναίσθημα, εμένα όμως με έχει πιάσει γκρίνια.😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα ίδια. Σα φάλαινα γερόντισσα νιώθω. Με κατάγματα στη σπονδυλική..... Εγώ συνήθως μαγειρεύω όταν είναι κάποιος άλλος εδώ. Γιατί ο μικρός ταρζανιζει. Να ναι καλά κ η κατάψυξη. Φυλαζω φαγητά. Κ για ώρα ανάγκης βγάζω από κει..... Στο μικρό είχα πάρει τον ατμομαγειρα της avent. Τον συστήνω φουλ. Σε δύσκολες καταστάσεις πλέον του ψήνω ακόμη εκεί.. Με έχει σώσει πραγματικά... 

Χαχαχα πως σε καταλαβαίνω.λοιπόν με βλέπουν γνωστοί κ μου λένε κοντεύεις γιατί έχω τεράστια κοιλια κ εγώ είμαι αρχές 8ου ακόμα κ έχω πάρει κ 19 κιλά. Πως να μην πονάω; μια σταλιά άνθρωπος είμαι! Γενικά έπαιζα πολύ κατάψυξη  κάποτε πλέον δεν. Εμένα ρε συ ειναι στην φαση πιυ δεν τρώει τα πάντα οπως έτρωγε. Έχουμε θέμα πλέον θα του περάσει όμως που θα πάει τον αφήνω! Αλλά να είδες τώρα μου θύμισες ότι πρέπει να δω τι θα φτιάξω τις μέρες να μπει κατάψυξη οταν θα λείπω στο νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα πως σε καταλαβαίνω.λοιπόν με βλέπουν γνωστοί κ μου λένε κοντεύεις γιατί έχω τεράστια κοιλια κ εγώ είμαι αρχές 8ου ακόμα κ έχω πάρει κ 19 κιλά. Πως να μην πονάω; μια σταλιά άνθρωπος είμαι! Γενικά έπαιζα πολύ κατάψυξη  κάποτε πλέον δεν. Εμένα ρε συ ειναι στην φαση πιυ δεν τρώει τα πάντα οπως έτρωγε. Έχουμε θέμα πλέον θα του περάσει όμως που θα πάει τον αφήνω! Αλλά να είδες τώρα μου θύμισες ότι πρέπει να δω τι θα φτιάξω τις μέρες να μπει κατάψυξη οταν θα λείπω στο νοσοκομείο. 

Κ εγώ 15 κιλά. Μισή μερίδα άνθρωπος. Που να σηκώσουν κ αυτά τα ποδαράκια. Παραπονιουνται κι αυτά κ η μέση.... Κ εμένα σήμερα τρώει αύριο δεν θα το φάει. Κάθε φορά το βάζω στο πιάτο με τη ελπίδα να το φάει. Γιατί δε έχω αντοχή ούτε μέχρι το ψυγείο να σηκωθώ να του φέρω ένα γιαούρτι. Πονάει κ ο ωμός μου να τον ταιζω... Είναι κ μικρός εμένα.... Κ πρέπει να είμαι από πάνω του... Έμαθε να ανοίγει κ τα στοπ κλειδαριές αυτές τις πλαστικές στα συρτάρια που είχαμε ακόμη κ στη λεκάνη της τουαλέτας έχουμε βάλει... Να φανταστείτε τη κατάσταση μας🤣🤣😂κ έμαθε τα μισά να τα ανοίγει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ 15 κιλά. Μισή μερίδα άνθρωπος. Που να σηκώσουν κ αυτά τα ποδαράκια. Παραπονιουνται κι αυτά κ η μέση.... Κ εμένα σήμερα τρώει αύριο δεν θα το φάει. Κάθε φορά το βάζω στο πιάτο με τη ελπίδα να το φάει. Γιατί δε έχω αντοχή ούτε μέχρι το ψυγείο να σηκωθώ να του φέρω ένα γιαούρτι. Πονάει κ ο ωμός μου να τον ταιζω... Είναι κ μικρός εμένα.... Κ πρέπει να είμαι από πάνω του... Έμαθε να ανοίγει κ τα στοπ κλειδαριές αυτές τις πλαστικές στα συρτάρια που είχαμε ακόμη κ στη λεκάνη της τουαλέτας έχουμε βάλει... Να φανταστείτε τη κατάσταση μας🤣🤣😂κ έμαθε τα μισά να τα ανοίγει.... 

Ααα σε καταλαβαίνω!!! Θα σου πω μόνο ότι ο δικός μου άνοιξε 10 μηνών μπαλκόνοπόρτες, 10 μηνών!!!!είχα πάθει σοκ,πως τα κατάφερε το μικράκι ακόμα δεν ξέρω. Να σου πω όμως ότι από μωρό δεν του απαγόρευα τίποτα που έχει να κάνει με κίνδυνο πάντα τον αφήνα κ του εξηγούσα ταυτόχρονα για να μαθαίνει. Έχει κάνει κάτι παταταρες σαν μωρό ουουου..Όμως δεν τον φοβάμαι καθόλου.. Κ έξω όταν βγαίνουμε περπατάει μόνος του χωρίς χέρι από τότε που περπάτησε κ τον δρόμο μόνος του περνάει επισης αλλά μόνο όταν είμαι μαζί του. Βγαίνουμε έξω φεύγει με το πατίνι κ του φωνάζουν να σταματήσει κ τους βάζει χέρι " εσείς δεν θα μου μιλάτε  δεν θα μου λέτε τι να κάνω, εγώ περιμένω την μαμά μου"..εννοείται όμως ότι τα πάντα γίνονται εφόσον τον βλέπω κ μέσα στο σπίτι κ εκτός ειδικά εκτός!! στον δρόμο μέχρι να φτάσουμε πλατεια του έχω πει θα είσαι μέχρι εκεί που μπορώ να σε βλέπω κλπ κλπ.. Είναι πολύ συνεργασιμος, πολύ συννενοησιμος κ πιστεύω ότι οφείλεται στην ελευθερία που είχε από μικρούλης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν χρειάζεται του ικα. Κ γυναικολόγο του εοππυ αν βρεις είσαι οκ❤️

Ο δικος μου σίγουρα δεν είναι.. Θα ρωτήσω μηπως ειναι αυτος που θα παω τωρα για την β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Λογικά θα θέλουν την ώρα της γεννας με το που θα μπούμε από εμάς κ τον άντρα μας που θα είναι στο τοκετο. Οπότε στη κλινικη θα γίνουν κ τα 2 τεστ. Συνοδούς μη περιμένεις άλλους να χουμε... Εμένα δε δέχονται... Κ μπορεί να φύγει για λίγο διάστημα αλλιωσ δε ξανά γυρνάει... Εμείς πχ που έχουμε κ άλλο μωρό μάλλον μόνη μου θα μείνω στο μαιευτήριο.... 

Άμα μείνουμε μόνες μας μπορούμε να επιλέξουμε συνδιαμονη με το μωρό; Κι εμείς το ίδιο με τον γάμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πραγματικά μπράβο σε εσας που έχετε κι άλλα παιδιά εγω δεν νομίζω να εχω τετοια κουραγια.. Εγω τωρα με την δουλειά και γυρναω σπίτι κ ΑΝ κανω κατι θα ειναι 2 δουλειες τίποτα παραπανω κ ο αντρας μου ομως με κακομαθαινει κ μου λεει κατσε κ θα σηκωθουμε να τα κανουμε μαζι εγω ομως απαξ και κατσω δεν ξανασηκωνομαι🤣🤣🤣 Εχει καμια υπόψιν της τι μπορει να προκαλέσει τον προωρο τοκετο; πχ ορθοστασια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ο δικος μου σίγουρα δεν είναι.. Θα ρωτήσω μηπως ειναι αυτος που θα παω τωρα για την β επιπέδου 

Γκουγκλαρε το. Ένα οποιοδήποτε βρες. Θέλουν την αυχενική διαφάνεια να κρατάς. Δεν νομίζω να είναι του εοππυ ο γιατρός της Β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άμα μείνουμε μόνες μας μπορούμε να επιλέξουμε συνδιαμονη με το μωρό; Κι εμείς το ίδιο με τον γάμο!

Εγω μαζί. Μου θα χω το μωρό. Εκτός απροόπτου..... Εσύ διαλέγεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ πραγματικά μπράβο σε εσας που έχετε κι άλλα παιδιά εγω δεν νομίζω να εχω τετοια κουραγια.. Εγω τωρα με την δουλειά και γυρναω σπίτι κ ΑΝ κανω κατι θα ειναι 2 δουλειες τίποτα παραπανω κ ο αντρας μου ομως με κακομαθαινει κ μου λεει κατσε κ θα σηκωθουμε να τα κανουμε μαζι εγω ομως απαξ και κατσω δεν ξανασηκωνομαι🤣🤣🤣 Εχει καμια υπόψιν της τι μπορει να προκαλέσει τον προωρο τοκετο; πχ ορθοστασια; 

Στο έμβρυο..... Στο πλακούντα. Στη προεκλαμψια. Αν μειώνεται ο τράχηλος. Αν υπάρχει κάποιο χτύπημα τραυματισμός... Θα το δει πρώτα ο γιατρός σου προφανώς... Θα κάνεις συσπάσεις.... Οπότε θα τηλ τον γιατρο σου... Η ορθοστασία δεν είναι πρόβλημα. Είναι πρόβλημα σπονδυλικής. 🤣🤣 Δεν θα κουνάς μετα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Ακολουθεί σεντόνι... Σας διαβάζω από την αρχή μιας και είμαι μέλος από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και είπα να γράψω και εγώ....έχω μια κόρη 2χρ+4μηνων και είμαι έγκυος 29+2 έχουμε αγοράκι αυτήν την φορά....η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν δύσκολη είχα πρόωρες συσπασεις από 14η εβδομαδα και έναν γιατρό ανεύθυνο που δεν πήρε πρέφα και δεν πίστευε όταν του το έλεγα ότι πονάω και δεν πήρα καμία αγωγή τότε τελικά 34η εβδομαδα νοσηλευτικα με συσπασεις τοκετού ανά δύο λεπτα σε δύο νοσοκομεία λόγω έλλειψης μενν για 2εβδομαδες με όρο μέχρι που μπήκα στον μήνα μου είχα ανεπάρκεια τραχήλου που ανακαλύψαμε τότε 0.6χιλ και ευτυχώς κράτησε έτσι μέχρι 39+3 που γέννησα την κορούλα μου αυτήν την φορά πάλι ξεκίνησαν συσπάσεις στην ίδια εβδομαδα (14η) και το πάλεψα ένα μήνα με καλό τράχηλο(3εκ) και κολπική κρέμα και μαγνήσιο αλλά τελικά μια μέρα σε τυπικό έλεγχο ανακάλυψαμε ανεπάρκεια τραχήλου και διαστολή 1εκ μπήκα αρον αρον και κάναμε περίδεση την επόμενη μέρα(19+1) από τότε προσεύχομαι να φτάσω όσο πιο μακρυά και βιώσιμα γίνεται με την βοήθεια του Θεού και της Παναγίας εύχομαι έστω να πιάσω τις 32εβδ είμαι σε μερική κατάκλιση δηλ το μόνο που κάνω είναι να προσέχω την μικρή μου γιατί δεν έχω και δεν θέλω από κάπου βοήθεια(είμαι περίεργη γενικά χαχα) πλένω πιάτα καθιστή,μαγειρεύω καθιστή και βάζω πληντυριο τα υπόλοιπα τα κάνει ο άντρας μου και είμαι περίπου 18ωρες την ημέρα ξάπλα...έχω ποοοολλες συσπασεις και παίρνω την πιο μεγάλη δόση μαγνησίου τοκολυτικο από την 22η εβδομάδα κολπική κρέμα προγεστερόνη και ένα ουτρο από το στόμα συυυυν όλες τις υπόλοιπες βιταμίνες γιατί έχω και αιματοκρίτη 27 παναθεμα με.....είχα πει στον εαυτό μου ότι θα ξεκινούσα αγορές μόλις έμπαινα στον 8ο αλλά τελικά προχθές παρήγγειλα το καρότσι μην κάνει κάνα μήνα να έρθει και μείνουμε γιατί ήταν 3σε1 και τα ρούχα προίκα λευκά είδη τέλος του μήνα θα τα κάνω παραγγελία και στην κόρη μου τα ΠΆΝΤΑ τα πήρα από το ίντερνετ γιατί το ένστικτο μου έλεγε να προσέχω....θα είμαι εδώ να τα λέμε λοιπόν εύχομαι με το καλό σε όλες!!!!

Αααα οι συσπάσεις οι δικές μου είναι θεμα οργανισμού απλά αντιδράει έτσι και είναι αναπόφευκτες ακόμα και με όρο δεν σταματάνε ποτέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...