Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται αποστειρωτη ειχα παρει. Κ 2 μπιμπερό να τα χω σπιτι... Πιπιλα πηρε 40 ημερων..... Μπιμπερό 1 φορα την εβδομάδα με μητρικο για να εχει μια επαφη με μπιμπερό γιατι θα γυρνουσα δουλεια. Θηλαστρο medela το κατα ευχαριστηθηκα. Ομηταν πολυ καλυτερο κ απο τον θηλασμο για εμενα.!!μητρικο εβαζα κ καταψυξη.... Ο μικρος θηλασε εως 6 μηνων. Μεχρι που μπηκε η πατατα στο στομα μου μου εδωσε ακυρο... Μητρικο ειχα εως κ 7ο....σκόνη εβαζα εαν ηθελε κι αλλο κ δεν ειχα από ψύξει. Παντα ειχα δηλ σκονη για να νιωθω σιγουρια σπίτι . 

Εγώ πάλι δεν είχα πάρει ούτε αποστειρωτή ούτε θήλαστρο 😂 είχα πει πως αν χρειαστεί για αρχή θα νοικιάσω από το νοσοκομείο, ήρθαν διάφορες εταιρίες και με ενημέρωσαν εκεί.. Αλλά δεν έκανα ποτέ άντληση.. Πιπίλα δεν πήρε πότε η δικιά μου, ούτε μπιμπερό έδωσα γτ φοβόμουν για σύγχυση θηλων οπότε το πήγαμε αποκλειστικα μέχρι σήμερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πάλι δεν είχα πάρει ούτε αποστειρωτή ούτε θήλαστρο 😂 είχα πει πως αν χρειαστεί για αρχή θα νοικιάσω από το νοσοκομείο, ήρθαν διάφορες εταιρίες και με ενημέρωσαν εκεί.. Αλλά δεν έκανα ποτέ άντληση.. Πιπίλα δεν πήρε πότε η δικιά μου, ούτε μπιμπερό έδωσα γτ φοβόμουν για σύγχυση θηλων οπότε το πήγαμε αποκλειστικα μέχρι σήμερα 😊

Μια χαρα τελεια... Δεν δουλεύεις?. Εγω εφαγα ακυρο... Ειμαστε του φαγητου εμεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μακαρι αχρείαστα να ειναι! Αλλα ποτε δεν ξερεις... Και μες στην νύχτα να τρεχεις για γαλα και για μπιμπερό δεν λεει

Αυτο ακριβως. Εμενα τα ηθελε κ ολα γρήγορα.αλλιως γινοταν μπλε. Ειχαμε προσωπικοτητα απο νεογνα!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μια χαρα τελεια... Δεν δουλεύεις?. Εγω εφαγα ακυρο... Ειμαστε του φαγητου εμεις.. 

Δουλεύω.. Ξεκίνησα όταν ήταν 9 μηνών οπότε όσο έλειπα έτρωγε φαγητό κανονικά και θηλαζαμε όταν γυρνούσα.. Τώρα πλέον θηλάζει μόνο για να κοιμηθεί.. Αφού έφτασα ως εδώ θα το πάω για φυσικό  από θηλασμό.. Να δω με το ταντεμ τι θα γίνει 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Δουλεύω.. Ξεκίνησα όταν ήταν 9 μηνών οπότε όσο έλειπα έτρωγε φαγητό κανονικά και θηλαζαμε όταν γυρνούσα.. Τώρα πλέον θηλάζει μόνο για να κοιμηθεί.. Αφού έφτασα ως εδώ θα το πάω για φυσικό  από θηλασμό.. Να δω με το ταντεμ τι θα γίνει 😜

Ναι κατάλαβα... Εγω 5.5 μηνων γυρισα. Κ λογικα κ τωρα γεναρη θα πάω δουλειά... Εγω ειχα ξεκινησει με το βραδυνο για μπιμπερο που ηξερα οτι ηταν το πιο δυσκολο. Γιατι νανουριζοταν κ μετα με το στηθος. Οποτε τα υπόλοιπα ηταν ευκολα. Βασικα τον εβαζα κ ειχαμε φτάσει στο σημείο να κοιταει αλλου. Αρνιοταν. Η με κοιτουσε κ γελουσε. Δεν θηλαζε. Τυπου δωσε μου κατι να μασησω 

Δεν θελω το στηθος σου πια. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θηλαστεο και αποστειρωτη θα πάρετε ανάλογα τι θέλετε να πετύχετε. Αν κάποια θέλει να θηλάσει αποκλειστικά δεν χρειάζεται να πάρει κάτι από αυτά, όπως επίσης καλό είναι να μη δώσει πιπίλα ή μπιμπερο γιατί πάντα ελλοχεύει ο κίνδυνος για σύγχυση θηλών. Αυτό που θα χρειαστεί είναι γνώσεις για αυτό καλό θα ήταν να μπείτε στην ομάδα θηλασμό που έχουμε αναφέρει για να διαβάσετε. Από εκεί και πέρα. Το νοσοκομειακό θηλαστρο είναι για πιο εντατικές αντλήσεις, ή σε περίπτωση που για κάποιο λόγο χρειάζεται να κάνεις κάποια τράπεζα ( πχ επιστροφή στη δουλειά). Όλα γίνονται, ανάλογα τι θέλει κάποια. Το βασικό είναι όμως να έχετε τις γνώσεις και να κάνετε εσείς τις επιλογές σας και όχι οι άλλοι για εσάς με λάθος οδηγίες.... Επίσης να ξέρετε ότι το ποσό αντλεί κάποια με το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό της παραγωγής που έχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια θηλαστεο και αποστειρωτη θα πάρετε ανάλογα τι θέλετε να πετύχετε. Αν κάποια θέλει να θηλάσει αποκλειστικά δεν χρειάζεται να πάρει κάτι από αυτά, όπως επίσης καλό είναι να μη δώσει πιπίλα ή μπιμπερο γιατί πάντα ελλοχεύει ο κίνδυνος για σύγχυση θηλών. Αυτό που θα χρειαστεί είναι γνώσεις για αυτό καλό θα ήταν να μπείτε στην ομάδα θηλασμό που έχουμε αναφέρει για να διαβάσετε. Από εκεί και πέρα. Το νοσοκομειακό θηλαστρο είναι για πιο εντατικές αντλήσεις, ή σε περίπτωση που για κάποιο λόγο χρειάζεται να κάνεις κάποια τράπεζα ( πχ επιστροφή στη δουλειά). Όλα γίνονται, ανάλογα τι θέλει κάποια. Το βασικό είναι όμως να έχετε τις γνώσεις και να κάνετε εσείς τις επιλογές σας και όχι οι άλλοι για εσάς με λάθος οδηγίες.... Επίσης να ξέρετε ότι το ποσό αντλεί κάποια με το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό της παραγωγής που έχει...

Εννοείται.. Εγω συμφωνα με τις συμβουλες της μαιας μου πορευπμουν.... Δυσκολεύτηκα πολυ σα 1η φορά με πολλα προβλήματα.. Αλλα το πηγαμε πολυ καλά ❤️κ ο μικρος.. Και λογω της παλινδρομησης πολλες συμβουλες απο τη μαια κ τηλεφωνικα σε συμβουλο θηλασμου.. 🤓😇 Λυσεις υπάρχουν. Υπομονή κ αντοχη κ ορεξη χρειάζεται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα κάτσω σπίτι για κάποιους μήνες περίπου μεχρι να ειναι 6μηνων μετα θα λειπω καποιες ωρες οπότε σίγουρα θα χρειαστεί τράπεζα, εμένα πιο πολυ με αγχώνει ο θηλασμος παρα η γεννα😂😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω θα κάτσω σπίτι για κάποιους μήνες περίπου μεχρι να ειναι 6μηνων μετα θα λειπω καποιες ωρες οπότε σίγουρα θα χρειαστεί τράπεζα, εμένα πιο πολυ με αγχώνει ο θηλασμος παρα η γεννα😂😅

Άμα το θες πολύ κ το βάλεις στόχο θα τα καταφέρεις 😁 να κάνεις τα μαθήματα και να πας σίγουρη ότι το χεις! Κ να θυμάσαι ότι όσο δίνεις στο μωρό τόσο έχεις.. Δεν θα βάζεις πρόγραμμα, όποτε ζητήσει! Κι όλα θα πάνε σούπερ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Άμα το θες πολύ κ το βάλεις στόχο θα τα καταφέρεις 😁 να κάνεις τα μαθήματα και να πας σίγουρη ότι το χεις! Κ να θυμάσαι ότι όσο δίνεις στο μωρό τόσο έχεις.. Δεν θα βάζεις πρόγραμμα, όποτε ζητήσει! Κι όλα θα πάνε σούπερ 😁

Τι ωραια εμψύχωση!ευχαριστώ πολύ ευχομαι ολες μας να τα παμε τελεια! Καλημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Πώς είστε???

Καλημέρα κοριτσι! Εγω καλα ειμαι στην δουλειά για ακομη μια φορα😂 

Το καλο ειναι οτι αυριο εχω ρεπο και εκτός από καροτσακια εχω και γιατρο και θα δουμε την μπεμπα. Εσυ πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι! Εγω καλα ειμαι στην δουλειά για ακομη μια φορα😂 

Το καλο ειναι οτι αυριο εχω ρεπο και εκτός από καροτσακια εχω και γιατρο και θα δουμε την μπεμπα. Εσυ πως εισαι; 

Κ εγώ στη δουλειά είμαι :) οπως το είπες για ακόμα μια φορά!!! Ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να πάμε και εμείς στον γιατρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Πώς είστε???

Κι εγω καθοδον για δουλεία 😂 

Αυριο κι εγω γιατρό 😁

Νιωθω καθε μέρα το μωρό πια οπότε είμαι ηρεμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ στη δουλειά είμαι :) οπως το είπες για ακόμα μια φορά!!! Ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να πάμε και εμείς στον γιατρό!!! 

Είμαστε η χαρα της δουλειάς εμεις😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγω καθοδον για δουλεία 😂 

Αυριο κι εγω γιατρό 😁

Νιωθω καθε μέρα το μωρό πια οπότε είμαι ηρεμη

Εγω δεν το νιωθω ακομη 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγω καθοδον για δουλεία 😂 

Αυριο κι εγω γιατρό 😁

Νιωθω καθε μέρα το μωρό πια οπότε είμαι ηρεμη

Νυστάζω πάρα πολύ!!! Δεν ξέρω αν τα Μαγνησία φέρνουν υπνηλία αλλά νομίζω πως θα αποκοιμηθω στον υπολογιστή!!! Κ εγω εχω ηρεμισει 😂😊🥰 κ δεν έχω καλύτερη στιγμή από όταν στριφογυρίζει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Είμαστε η χαρα της δουλειάς εμεις😂😂😂

Αχαχαχ ακριβώς !! Τώρα κοντεύεις θα το νιώσεις το ζουζουνακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια που δουλεύετε! Εγώ από το κρεβάτι στον καναπέ και αν δεν έχω κοιμηθεί καλά είμαι και σαν κουνουπίδι όλη μέρα. Μόνο όταν είναι να πάω καμία βόλτα γίνομαι ξαφνικά μια χαρά 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αχαχαχ ακριβώς !! Τώρα κοντεύεις θα το νιώσεις το ζουζουνακι. 

Ειναι το πρωτο μου και λογικα γιαυτο αργει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα! Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια που δουλεύετε! Εγώ από το κρεβάτι στον καναπέ και αν δεν έχω κοιμηθεί καλά είμαι και σαν κουνουπίδι όλη μέρα. Μόνο όταν είναι να πάω καμία βόλτα γίνομαι ξαφνικά μια χαρά 🤪

Πιστεψε με αν μπορουσα να βγαζω λεφτα απο το σπίτι δεν θα ημουν για δουλειά τωρα! Εγω δεν μπορω να κανω δουλειές στο σπιτι γυρναω κ είμαι κομμάτια και θα κανω ελαχιστα σχετικα με πριν. Για να μην σχολιασω οτι τον υπνο τον εχω στο τσεπακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στο σπίτι δεν κάνω πράγματα!! Σχολαω κ ξαπλώνω!! Δεν την παλεύω πολλές φορές αλλά θέλω να έχω τα 'χρήματα μου' προσπαθώ κ να μαζέψω κάποια λεφτά μέχρι να σταματήσω. Είναι πολλά τα εξοδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πιστεψε με αν μπορουσα να βγαζω λεφτα απο το σπίτι δεν θα ημουν για δουλειά τωρα! Εγω δεν μπορω να κανω δουλειές στο σπιτι γυρναω κ είμαι κομμάτια και θα κανω ελαχιστα σχετικα με πριν. Για να μην σχολιασω οτι τον υπνο τον εχω στο τσεπακι! 

Είμαι σίγουρη ότι θα γίνεσαι κομμάτια.. εδώ εγώ χθες που πήγαμε για το καρότσι και για κάτι άλλα ψώνια έγινα χώμα ...το τρίτο τρίμηνο αρχίζει και μοιάζει με το πρώτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ στο σπίτι δεν κάνω πράγματα!! Σχολαω κ ξαπλώνω!! Δεν την παλεύω πολλές φορές αλλά θέλω να έχω τα 'χρήματα μου' προσπαθώ κ να μαζέψω κάποια λεφτά μέχρι να σταματήσω. Είναι πολλά τα εξοδα.

Ακριβώς αυτο.. Εγω επειδή θα μεινω αδρανης για καιρο γιατι θα μπω σε πρόγραμμα σπουδών και το εισόδημα μου δεν θα εχει καμια σχεση με τωρα θελω να εχω κ εξτρα λεφτα για μια ωρα αναγκης οπότε ο άντρας μου αυτην την στιγμή εχει αναλάβει τα εξοδα του σπιτιου κ εγω του παιδιου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι θα γίνεσαι κομμάτια.. εδώ εγώ χθες που πήγαμε για το καρότσι και για κάτι άλλα ψώνια έγινα χώμα ...το τρίτο τρίμηνο αρχίζει και μοιάζει με το πρώτο..

Δυστυχώς η ορθοστασια με βασανιζει πιο πολύ γιατι μετα απο καποια ωρα νιωθω την κοιλιά μου να βαραινει κ να με τραβαει προς τα κατω με συνοδεια την μεση μου και με αυτους τους πονους δυσκολευομαι να καταλαβω αν εχω συσπάσεις ή οχι🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...