Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλήμερα κορίτσια.. Εμένα κάτω χαμηλά με χτυπάει αρκετό καιρό τώρα. Είναι ανατριχιαστικο. Στην αρχή φοβόμουν ότι θα βγει έξω 😂😂😂 

Σχετικά με το πρήξιμο @Smurf88@Smurf88 ακόμα δεν έχω δει διαφορά αλλά συμβαινει σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί η πρώτη μου είναι από εξωσωματική!! Όντως δεν ήθελα να τελειώσει η περίοδος της εγκυμοσύνης και μετά μου έλειπε...πολλές φορές μάλιστα ήταν σαν να την ένιωθα ακόμα μέσα μου!! Απόλαυσε το όσο μπορείς 💖💖

Μετά τον πέμπτο μήνα που άρχισα να χαλαρώνω ότι πάνε καλά τα πράγματα άρχισα δειλά δειλά και να απολαμβάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κτ τέτοιο, αλλά μου έίχε πει παλιότερα μια κοπέλα οτι πρηστηκε λόγω δυσκοιλιότητας μετά από πολύωρη προσπάθεια στην τουαλέτα.....

Δεν έχω τέτοιο θέμα, απλά μάλλον είναι από το βάρος και τον όγκο αίματος που ανεβαίνει! Βάζω κ την προγεστερόνη η οποία με έχει τσακίσει..δεν τη θέλω καθόλου! Μόλις ξεκίνησα μου έφερε αμέσως ξηροδερμία..όλη μέρα πίνω νερό κ βάζω ενυδατική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... @Tweema περαστικά στον μικρό..να είναι η τελευταία φορά σε νοσοκομείο! 

Η δικιά μου μικρή έχει ήδη γυρίσει οπότε τις τρώω στα πλευρά κ αν βάλω το χέρι στην κοιλιά νιώθω χέρι και πόδι! Το κεφάλι συνήθως είναι δεξιά, κάτω από τον αφαλό..  Είναι λίγο ζαβολιάρα 😂😂 αλλάζω εβδομάδα σήμερα και έχω λίγα πονακια! Επίσης το σύστημα κάτω έχει πρηστεί..δε ξέρω αν το έχει κ κάποια άλλη αυτό!

Εκεί κάτω εγώ ακόμη δεν έχω πρηστεί, δεν το βλέπω βέβαια, μόνο με καθρέφτη, αλλά από όσο θυμάμαι από την τελευταία φορά ήταν στα ίδια επίπεδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν έχω τέτοιο θέμα, απλά μάλλον είναι από το βάρος και τον όγκο αίματος που ανεβαίνει! Βάζω κ την προγεστερόνη η οποία με έχει τσακίσει..δεν τη θέλω καθόλου! Μόλις ξεκίνησα μου έφερε αμέσως ξηροδερμία..όλη μέρα πίνω νερό κ βάζω ενυδατική!

Βάζω κι εγώ προγεστερόνη.. δε μου λες σου φέρνει ενόχληση κάτω σαν λίγο φαγούρα να το πω; Δύο φορές τη μέρα κάνω ντουζ ή πλενομαι εκεί κάτω μόνο και μόνο για να μου φύγει αυτή η αίσθηση. Νιώθω ότι φταίνε τα υπολείμματα από το υπόθετο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Έτσιιιιι σαν τους φαντάρους που περιμένουν την έξοδο, εμείς μετράμε τις μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο!! Για το φαΐ που λες, εμένα με έχει βοηθήσει αν κάποια μέρα θέλω να σκάσω, να μη συγκρατηθω, αλλά τις επόμενες μέρες βάζω στόχο να συγκρατηθω..

Σε γιορτες φέτος εφαγα τον αμπακα κ πασχα το ιδιο θα κανω θα το χαρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Σε γιορτες φέτος εφαγα τον αμπακα κ πασχα το ιδιο θα κανω θα το χαρω! 

Κι εγώ αν είχα πάρει 1 κιλό έτσι θα έκανα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και μενα με χτυπαει συνεχως...σημερα ειμαι για καμπυλη σακχαρου..... Ελπίζω το μεσημέρι να χω τα αποτελέσματα.. 

Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και μενα με χτυπαει συνεχως...σημερα ειμαι για καμπυλη σακχαρου..... Ελπίζω το μεσημέρι να χω τα αποτελέσματα.. 

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni5525 @Smurf88 εγώ δε σας καταλαβαίνω καθόλου 😂 Ανυπομονώ να τελειώνω, να πάνε όλα καλά και να μην το ξαναζήσω,  αν και πριν ήθελα τουλάχιστον 2 παιδιά 😕 @Smurf88 και δεν το λες τόσο καιρό ότι φταίει η προγεστερόνη που έχω γίνει σαν το φίδι όταν αλλάζει δέρμα 😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Την προγεστερονη γιατι την παίρνεται; 

Εγώ ξεκίνησα νωρίς γτ είδα αίμα. Μέχρι τώρα την έχω μειώσει αλλά παίρνω γτ φαίνεται κ στους υπερήχους ότι κάνω πολλές συσπάσεις κ η προγεστερόνη βοηθαει στην υποστήριξη της μητρας λέει η γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Την προγεστερονη γιατι την παίρνεται; 

Εγώ από εξωσωματική δεν είμαι η καταλληλότερη να απαντήσω, έτσι είναι τα πρωτόκολλα των φαρμάκων. Όμως ενώ εκείνα τα φάρμακα τα κόβεις στο τέλος α τριμήνου εγώ συνεχίζω μαζί με μεγάλες δόσεις μαγνήσιο γιατί είχα αιμορραγίες και πολλά άλλα. "Χαλαρώνει" τις συσπάσεις στη μήτρα γενικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ από εξωσωματική δεν είμαι η καταλληλότερη να απαντήσω, έτσι είναι τα πρωτόκολλα των φαρμάκων. Όμως ενώ εκείνα τα φάρμακα τα κόβεις στο τέλος α τριμήνου εγώ συνεχίζω μαζί με μεγάλες δόσεις μαγνήσιο γιατί είχα αιμορραγίες και πολλά άλλα. "Χαλαρώνει" τις συσπάσεις στη μήτρα γενικά. 

Κι εγώ παίζει να την παίρνω και βάσει πρωτοκόλλου γτ είχα 2 αποβολές συν τασηγια θρομβοφιλια. Σαν εσένα παίρνω και μαγνήσιο πρωί βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ από εξωσωματική δεν είμαι η καταλληλότερη να απαντήσω, έτσι είναι τα πρωτόκολλα των φαρμάκων. Όμως ενώ εκείνα τα φάρμακα τα κόβεις στο τέλος α τριμήνου εγώ συνεχίζω μαζί με μεγάλες δόσεις μαγνήσιο γιατί είχα αιμορραγίες και πολλά άλλα. "Χαλαρώνει" τις συσπάσεις στη μήτρα γενικά. 

Κι εγώ μαγνήσιο παίρνω για τις συσπάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

 

Λέμε με τον σύζυγό αν ανοίξουν τις μετακινήσεις των νομών να πάμε στα πεθερικά μου μετά από ένα χρόνο. Το ταξίδι είναι 4-5 ώρες με αυτοκίνητο και η γιατρός προς το παρόν δεν διαφωνεί. Απλά, εδώ κολλάει η προγεστερόνη, θα αυξήσουμε εκείνες τις μέρες τη δόση της προγεστερόνης προληπτικά γιατί πιθανόν από το ταξίδι να προκληθούν συσπάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ παίζει να την παίρνω και βάσει πρωτοκόλλου γτ είχα 2 αποβολές συν τασηγια θρομβοφιλια. Σαν εσένα παίρνω και μαγνήσιο πρωί βράδυ...

Για τη θρομβοφιλια παίρνεις κάτι στην εγκυμοσύνη; Εγώ συνεχίζω αντιπηκτικες μέχρι τέλους. Δεν έχω εξεταστεί ποτέ για θρομβοφιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Λέμε με τον σύζυγό αν ανοίξουν τις μετακινήσεις των νομών να πάμε στα πεθερικά μου μετά από ένα χρόνο. Το ταξίδι είναι 4-5 ώρες με αυτοκίνητο και η γιατρός προς το παρόν δεν διαφωνεί. Απλά, εδώ κολλάει η προγεστερόνη, θα αυξήσουμε εκείνες τις μέρες τη δόση της προγεστερόνης προληπτικά γιατί πιθανόν από το ταξίδι να προκληθούν συσπάσεις. 

Κι εγώ πως και πως περιμένω αυτές τις μετακινήσεις 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...