Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου εγώ έχω ένα αγοράκι 4 χρόνων. Σκέφτομαι αρκετό καιρό τώρα τι θα κάνουμε. Δεν έχει κοιμηθεί ποτέ ποτέ χωρίς εμένα. Δεν ξέρουμε ακριβώς πιυ θα μείνει όταν έρθει η ώρα (μάλλον σε φίλους) τι θα κάνει χωρίς εμένα;; είμαστε μαζί 24ωρες το 24ωρο κ θα κάνει 3-4μερες να με δει. Έχω πολύ άγχος κ εγώ. Σταμάτησε να θηλάζει τον Δεκέμβρη λίγο πριν κλείσει τα 4. Τις τελευταίες μέρες μου συζητάει για τον θηλασμό. Κ εγώ έπινα από εκεί; κ θα πίνει κ η αδελφούλα μου; την περασμένη ή την προπερασμενη εβδ μου ζήτησε κιόλας!! Εδωσα κανονικά αλλά δεν κάθισε, αισθάνθηκα ότι δεν θυμάται θηλαστικη κίνηση. Γενικά εμένα φαίνεται να είναι συνειδητοποιημενος με τοντι θα γίνει αλλά εγώ αγχώνομαι. 

Εμενα είναι πιο μικρη, θα είναι 2.5 όταν θα γεννήσω.. Σκέφτομαι να την αφήσω κ πιο πριν κάποιο σκ στη μαμά μου να δω πως θα πάει.. Με θηλασμό δεν ξέρω τι θα γίνει 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε αρχίσει τα ψώνια ή ακόμα καλύτερα εσείς που έχετε ήδη παιδάκι έχετε καμιά ιδέα από μάρσιπο; Κάποιο που έχετε χρησιμοποιήσει και να μην επιβαρύνει τη στάση σώματος, που να είναι ασφαλές για τα ισχία του νεογέννητου. Το mei tai μου φαίνεται καλό αλλά δεν ξέρω κάποιον που να το έχει δοκιμάσει...

Στον μικρό είχα πάρει κ ring sling και Mei Tai.. Δεν τα χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου(μεγαλη ιστορία)!! Προσωπικά με βόλεψε να βάζω πιο γρήγορα το μει ται.. Είναι εργονομικοι μάρσιποι βοηθάνε στο να θηλάσεις το μωρό μέσα στο μάρσιπο.. Ψάξτε αν θέλετε κ στο φβ ομάδες baby wearing.. Τωρα θα μου δώσει μια φίλη μάλλον τον fidella fusion μόνο κλιπς!! Δεν πιστεύω να μην με βολέψει. Είναι όλος κλιπς θα μπαίνει πολύ πιο εύκολα από τα άλλα 2 που είχα. Γενικά λένε γι αυτό το είδος μαρσιπων να πηγαίνεις από κοντά για να τους δοκιμάζεις. Υπάρχουν πολλά βιντεακια κ στις ομάδες βοηθούν πολύ εάν κάτι δεν σας βολεύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Εγώ έχω ένα ring sling, και ένα με κλιπς. Αυτό που θα πω εγώ είναι μην πάρετε από κατάστημα. Τα περισσότερα δεν είναι καλά για τα πόδια του μωρού άσχετα τι λένε. Έτσι τη πάτησα και εγώ και πήρα ένα γνωστής εταιρίας και με χρόνια στο χώρο και κλαίω τα λεφτά μου. Μετά από ψάξιμο, που το είχα ήδη έμαθα ότι δεν είναι καλό και δεν το έβαλα ξανά.... μια φίλη μου έχει μει ται. Έμεινε πολύ ικανοποιημένη. Πωλούνται και μεταχειρισμένα αν ενδιαφερεται καποια. Βεβαια εγώ τα δικά μου δεν τα πουλαω. Τα έχω φορέσει παρά πολύ στη πρώτηου και τώρα πρώτα ο Θεός και στο δεύτερο.  Υπάρχουν τουλάχιστον δύο εταιρείες, που αν είστε Αθήνα μπορείτε να κλείσετε ραντεβού να πάτε από εκεί να κάνετε ραντεβού, να τα δείτε όλα από κοντά και αν έχετε και το μωρό μαζί να δοκιμάσετε. Εμείς που γεννάνε και καλοκαίρι νομίζω βολεύει αυτή η εναλλακτική. Αν είσαι Αθήνα. Αλλιώς μπορείτε να τους καλέσετε και να ρωτήσετε τηλεφωνικά. Αν κάποια θέλει κάποια βοήθεια θα χαρά να βοηθήσω :)

Βρε κορίτσι εμείς πρέπει να είμαστε σε πολλές κοινές ομάδες 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα είναι πιο μικρη, θα είναι 2.5 όταν θα γεννήσω.. Σκέφτομαι να την αφήσω κ πιο πριν κάποιο σκ στη μαμά μου να δω πως θα πάει.. Με θηλασμό δεν ξέρω τι θα γίνει 🙄

Ειλικρινά δεν ξέρω τι θ έκανα αν θήλαζε.. Εμένα βεβαια θήλαζε πρωί - βράδυ κ ίσως μόνο 1 φορά.. Δεν ξέρω.. Εαν θηλάζει πάρα πολλές φορές θα είχα βγάλει γάλα να είχα αφήσει να πίνει οπότε θέλει, έτσι το σκέφτομαι τώρα. Εμενα γενικά κάθεται με άλλους απλ δεν ξέρω πως θα του έρθει τότε. Τα βράδια θα μένω μόνη μου στο νοσοκομείο οπότε θα κοιμάται με τον άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Κατάφερα κ σας διάβασα!! Είχα να μπω πολλές μέρες.. Είστε όλες καλά βλέπω ❤️

Εμένα έκανε ο μικρός την επέμβαση, πήγαν όλα καλά βασικά είναι σα μην έχει κάνει κάτι έτσι αισθάνεται. Εγώ πάλι δεν θα το έλεγα ότι είμαι. Πέρασα μεγάλο σοκ. Δεν μπορούσα να ηρεμήσω μέχρι να τον δω. Δεν έγιναν όλα όπως τα ήθελα διότι δεν γνωρίζαμε πολλά. Εύχομαι να μην ξαναπάμε σε κανένα νοσοκομείο γιατί έχω κουραστεί ψυχολογικά. 

Την Τρίτη πήγα να δώσω αίμα να το δει αιματολογος που είχε κανονίσει ο γιατρός μου κ με την ευκαιρία έκανα κ υπέρηχο σε ένα ολοκαίνουριο μηχάνημα. Είχαν δώσει το άλλο για σέρβις.. Με την μικρούλα όλα καλά είναι περίπου 1300γρ. 

Τον μικρό μου τον λένε Χρήστο - Ραφαήλ το 1ο από τον πεθερο μου κ στο 2ο είναι ταμμένος. Δυστυχώς τον φωνάζουμε Χρήστο κάτι το οποίο δεν το ήθελα αλλά τέλος πάντων το έχω αποδεχτεί. Τώρα σκεφτόμαστε να πουμε την μικρή ίριδα αλλά θα το συζητήσουμε λίγο παραπάνω όμως θα καταλήξουμε σίγουρα πριν γεννησω γιατί λέμε να κάνουμε ονοματοδοσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Κατάφερα κ σας διάβασα!! Είχα να μπω πολλές μέρες.. Είστε όλες καλά βλέπω ❤️

Εμένα έκανε ο μικρός την επέμβαση, πήγαν όλα καλά βασικά είναι σα μην έχει κάνει κάτι έτσι αισθάνεται. Εγώ πάλι δεν θα το έλεγα ότι είμαι. Πέρασα μεγάλο σοκ. Δεν μπορούσα να ηρεμήσω μέχρι να τον δω. Δεν έγιναν όλα όπως τα ήθελα διότι δεν γνωρίζαμε πολλά. Εύχομαι να μην ξαναπάμε σε κανένα νοσοκομείο γιατί έχω κουραστεί ψυχολογικά. 

Την Τρίτη πήγα να δώσω αίμα να το δει αιματολογος που είχε κανονίσει ο γιατρός μου κ με την ευκαιρία έκανα κ υπέρηχο σε ένα ολοκαίνουριο μηχάνημα. Είχαν δώσει το άλλο για σέρβις.. Με την μικρούλα όλα καλά είναι περίπου 1300γρ. 

Τον μικρό μου τον λένε Χρήστο - Ραφαήλ το 1ο από τον πεθερο μου κ στο 2ο είναι ταμμένος. Δυστυχώς τον φωνάζουμε Χρήστο κάτι το οποίο δεν το ήθελα αλλά τέλος πάντων το έχω αποδεχτεί. Τώρα σκεφτόμαστε να πουμε την μικρή ίριδα αλλά θα το συζητήσουμε λίγο παραπάνω όμως θα καταλήξουμε σίγουρα πριν γεννησω γιατί λέμε να κάνουμε ονοματοδοσια. 

Και εγω θελω να κανω ονοματοδοσια! Για το λογω οτι ενα απο τα ονόματα που εχω σκεφτει ειναι καθολικο κ δεν θελω να την βγάλω με αλλο ονομα (Ευαγγελία =εβελινα) Την ονοματοδοσια την κανεις οταν την δηλωσεις στο ληξιαρχειο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι θ έκανα αν θήλαζε.. Εμένα βεβαια θήλαζε πρωί - βράδυ κ ίσως μόνο 1 φορά.. Δεν ξέρω.. Εαν θηλάζει πάρα πολλές φορές θα είχα βγάλει γάλα να είχα αφήσει να πίνει οπότε θέλει, έτσι το σκέφτομαι τώρα. Εμενα γενικά κάθεται με άλλους απλ δεν ξέρω πως θα του έρθει τότε. Τα βράδια θα μένω μόνη μου στο νοσοκομείο οπότε θα κοιμάται με τον άντρα μου. 

Θηλάζει κυρίως όταν θέλει να κοιμηθεί και όταν βαριέται, οπότε δεν τίθεται θέμα διατροφής αλλά παρηγοριάς πιστεύω.. Γάλα δεν έχω αντλήσει ποτέ 😅 κ τώρα φαντάζομαι δεν θα μπορέσω, εφόσον λένε ότι μειώνεται στην εγκυμοσύνη.. Αν θελήσει γάλα πίνει και φρέσκο 😅

Ο βραδινός ύπνος με τις αφυπνίσεις με αγχωνει 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μεγαλες ηλικιες αφού τρώνε και φαγακι ειναι περισσοτερο παρηγορια προστασια κ για ψυχολογικους λογους.. Καλο ειναι να συμβουλευτειτε και μαια η καποιον για την ομαλη μεταβαση κ στο επομενο μωρακι.. Για να μην παθει σοκ το μεγαλο.. Εγω εχω ενα μπομπιρα 17 μηνων.... Δεν θηλαζει τωρα. Αλλα οι αφυπνισεις συνεχίζονται. Οποτε θα ξυπνάμεγια 2 λογους σε 3 μηνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω θελω να κανω ονοματοδοσια! Για το λογω οτι ενα απο τα ονόματα που εχω σκεφτει ειναι καθολικο κ δεν θελω να την βγάλω με αλλο ονομα (Ευαγγελία =εβελινα) Την ονοματοδοσια την κανεις οταν την δηλωσεις στο ληξιαρχειο; 

Ναι την κάνεις όταν το δηλώσεις στο ληξιαρχείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Θηλάζει κυρίως όταν θέλει να κοιμηθεί και όταν βαριέται, οπότε δεν τίθεται θέμα διατροφής αλλά παρηγοριάς πιστεύω.. Γάλα δεν έχω αντλήσει ποτέ 😅 κ τώρα φαντάζομαι δεν θα μπορέσω, εφόσον λένε ότι μειώνεται στην εγκυμοσύνη.. Αν θελήσει γάλα πίνει και φρέσκο 😅

Ο βραδινός ύπνος με τις αφυπνίσεις με αγχωνει 😢

Αφού θηλάζει λίγο εγώ δεν θα άφηνα. Άλλωστε είναι κ μεγάλη όντως δεν το χρειάζεται. Όσον αφορά τις αφυπνίσεις το βράδυ εγώ θα πρότεινα να αναλάβει ο μπαμπάς από εδώ κ  πέρα ή τουλάχιστον να αρχίζει να το προσπαθεί κ θα τα πάνε περίφημα μετά...ξεκίνηστε από τώρα  την προσπάθεια να την κρατήσει κ η μαμά σου κάνα βράδυ.. Κ με πάρα πάρα πολύ συζήτηση κ παραμυθάκι ανάλογο για τον ερχομό νέου μέλους είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε εκείνες τις μέρες. Αυτά τα μικρούλικα πλάσματακια μπορούν κ διαχειρίζονται πολύ εύκολα αυτά που εμείς φοβόμαστε. Είναι καθαρα δικό μας το άγχος  εάν εμείς οι ίδιες καταφέρουμε κ το διαχειριστουμε τα παιδιά τα πάνε περίφημα. Κ οπως καταλαβαίνεις ο μισος μου εγκέφαλός είναι σε άγχος μη διαχειρισμο κ ο υπολοιπος το διαχειρίζεται 😬.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey @AlKate @Tweema ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ❤ Έχω δει τα βιντεάκια και τις οδηγίες που λέτε αλλά είμαι επαρχία, οπότε αναγκαστικά θα πάρω κάτι χωρίς να το δοκιμάσω. Με βοηθήσατε πολύ όμως και πιστεύω πως άμα βολευτούμε με το μάρσιπο δε θα χρησιμοποιήσω ιδιαίτερα το καρότσι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Κατάφερα κ σας διάβασα!! Είχα να μπω πολλές μέρες.. Είστε όλες καλά βλέπω ❤️

Εμένα έκανε ο μικρός την επέμβαση, πήγαν όλα καλά βασικά είναι σα μην έχει κάνει κάτι έτσι αισθάνεται. Εγώ πάλι δεν θα το έλεγα ότι είμαι. Πέρασα μεγάλο σοκ. Δεν μπορούσα να ηρεμήσω μέχρι να τον δω. Δεν έγιναν όλα όπως τα ήθελα διότι δεν γνωρίζαμε πολλά. Εύχομαι να μην ξαναπάμε σε κανένα νοσοκομείο γιατί έχω κουραστεί ψυχολογικά. 

Την Τρίτη πήγα να δώσω αίμα να το δει αιματολογος που είχε κανονίσει ο γιατρός μου κ με την ευκαιρία έκανα κ υπέρηχο σε ένα ολοκαίνουριο μηχάνημα. Είχαν δώσει το άλλο για σέρβις.. Με την μικρούλα όλα καλά είναι περίπου 1300γρ. 

Τον μικρό μου τον λένε Χρήστο - Ραφαήλ το 1ο από τον πεθερο μου κ στο 2ο είναι ταμμένος. Δυστυχώς τον φωνάζουμε Χρήστο κάτι το οποίο δεν το ήθελα αλλά τέλος πάντων το έχω αποδεχτεί. Τώρα σκεφτόμαστε να πουμε την μικρή ίριδα αλλά θα το συζητήσουμε λίγο παραπάνω όμως θα καταλήξουμε σίγουρα πριν γεννησω γιατί λέμε να κάνουμε ονοματοδοσια. 

Καλή ανάρρωση και ξανά να μην χρειαστεί οπως το λες να ξαναπατε σε νοσοκομείο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Alexey @AlKate @Tweema ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ❤ Έχω δει τα βιντεάκια και τις οδηγίες που λέτε αλλά είμαι επαρχία, οπότε αναγκαστικά θα πάρω κάτι χωρίς να το δοκιμάσω. Με βοηθήσατε πολύ όμως και πιστεύω πως άμα βολευτούμε με το μάρσιπο δε θα χρησιμοποιήσω ιδιαίτερα το καρότσι 😁

Κι εγώ προσανατολιζομαι τελικά και σύμφωνα με αυτά που λέτε, προς το μει ται, κι άγιος ο Θεός. Άμα το βολευτουμε το βολευτηκαμε..κι εγώ από επαρχία επίσης και μόνο ηλεκτρονικά μπορώ να δω τα προϊόντα. Ελπίζω να μπορέσουμε να βγούμε βόλτα με τον μάρσιπο από την αρχή αλλά πολύ φοβάμαι ότι αυτό μόνο στην πράξη θα δούμε αν θα λειτουργήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλή ανάρρωση και ξανά να μην χρειαστεί οπως το λες να ξαναπατε σε νοσοκομείο! 

 

Ευχαριστώ Ελένη!! 

Κορίτσια κ εγώ που μένω Αθήνα δεν είχα πάει να δοκιμάσω. Είχα δει πολλα βίντεο κ έτσι είχα μάθει να τα φοράω σωστά κ να μην με ενοχλούν. Επίσης αν θέλετε πάρτε μεταχειρισμένα μπορείτε να βρείτε σε πάρα πολύ καλές τιμές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου! Αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι από χθες η μικρή το έχει βρει παιχνίδι να χτυπάει προς τα κάτω κ να νιώθω ξαφνικά εσωτερικές κλωτσιές στα....γεννητικά όργανα....κατα τα άλλα όλα καλά 😶😂 Εσύ τι κάνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι από χθες η μικρή το έχει βρει παιχνίδι να χτυπάει προς τα κάτω κ να νιώθω ξαφνικά εσωτερικές κλωτσιές στα....γεννητικά όργανα....κατα τα άλλα όλα καλά 😶😂 Εσύ τι κάνεις??

Εγω τίποτα. Δεν εχω και κανένα νεο περιμένω να περάσει ο μηνας να παω να δω την μικρη κατα τα αλλα προσπαθώ να ψησω τον άντρα μου να βγάλουμε το όνομα που μαρεσει😂εχθες εφαγα του σκασμου, αλλα το χαρηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κι εγώ τα ίδια Liida εδώ και δύο μέρες έχει βρει ουροδόχο κύστη και ωοθήκες και ρίχνει αλύπητα κλωτσιές εκεί κάτω! Να σας πω το κρυφοχαίρομαι κι ας πονάει λίγο γιατί άμα δεν κλωτσάει πολύ αγχώνομαι. Κατά τα άλλα τα ίδια.. υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού στο γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κι εγώ τα ίδια Liida εδώ και δύο μέρες έχει βρει ουροδόχο κύστη και ωοθήκες και ρίχνει αλύπητα κλωτσιές εκεί κάτω! Να σας πω το κρυφοχαίρομαι κι ας πονάει λίγο γιατί άμα δεν κλωτσάει πολύ αγχώνομαι. Κατά τα άλλα τα ίδια.. υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού στο γιατρό

Σε νιώθω, κι εγώ προτιμώ να κλωτσάει κι ας ρίχνει οπου θέλει, αλλά τινάζομαι ολόκληρη καλέ! Ωρες ωρες είναι τρομακτικό! Θυμάμαι καλά ότι έχεις κι εσύ πητ 1/7 μαζί μου? Πόσο τέλειο που ξεκίνησαν τις χαμηλές κλωτσιές τις ίδιες μέρες??? ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω τίποτα. Δεν εχω και κανένα νεο περιμένω να περάσει ο μηνας να παω να δω την μικρη κατα τα αλλα προσπαθώ να ψησω τον άντρα μου να βγάλουμε το όνομα που μαρεσει😂εχθες εφαγα του σκασμου, αλλα το χαρηκα. 

Έτσιιιιι σαν τους φαντάρους που περιμένουν την έξοδο, εμείς μετράμε τις μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο!! Για το φαΐ που λες, εμένα με έχει βοηθήσει αν κάποια μέρα θέλω να σκάσω, να μη συγκρατηθω, αλλά τις επόμενες μέρες βάζω στόχο να συγκρατηθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Σε νιώθω, κι εγώ προτιμώ να κλωτσάει κι ας ρίχνει οπου θέλει, αλλά τινάζομαι ολόκληρη καλέ! Ωρες ωρες είναι τρομακτικό! Θυμάμαι καλά ότι έχεις κι εσύ πητ 1/7 μαζί μου? Πόσο τέλειο που ξεκίνησαν τις χαμηλές κλωτσιές τις ίδιες μέρες??? ❤

15-06 ΠΗΤ δεν είμαστε μακριά! Αλλά εγώ θα μπω λίγο πιο νωρίς λόγω προγραμματισμένης καισαρικής. Χθες το βράδυ μελαγχόλησα λίγο βρε κορίτσια, η μικρή είναι από εξωσωματική μετά από πολλές προσπάθειες και έτσι που κλωτσούσε χθες σκέφτηκα ότι θα μου λείψει η περίοδος της εγκυμοσύνης όταν τελειώσει. Πολύ μαζοχιστικο απτή μια πλευρά αν το σκεφτείς γιατί μιλάμε για δύσκολη εγκυμοσύνη που τώρα έχει στρώσει. Είναι και οι ορμόνες στη μέση και μάλλον είμαι πιο ευσυγκινητη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι @eleni5525 δεν είναι μαζοχιστικο. Μπορώ να το καταλάβω κι ας μην έχω τα δικά σου βιώματα (είχα άλλες δυσκολίες). Ειδικά αφότου αρχίζεις να νιώθεις το μικρούλι, είναι αναπόφευκτο να το νιώθεις "παρέα" σου κ να σκέφτεσαι πόσο περίεργο θα είναι το μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... @Tweema περαστικά στον μικρό..να είναι η τελευταία φορά σε νοσοκομείο! 

Η δικιά μου μικρή έχει ήδη γυρίσει οπότε τις τρώω στα πλευρά κ αν βάλω το χέρι στην κοιλιά νιώθω χέρι και πόδι! Το κεφάλι συνήθως είναι δεξιά, κάτω από τον αφαλό..  Είναι λίγο ζαβολιάρα 😂😂 αλλάζω εβδομάδα σήμερα και έχω λίγα πονακια! Επίσης το σύστημα κάτω έχει πρηστεί..δε ξέρω αν το έχει κ κάποια άλλη αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

15-06 ΠΗΤ δεν είμαστε μακριά! Αλλά εγώ θα μπω λίγο πιο νωρίς λόγω προγραμματισμένης καισαρικής. Χθες το βράδυ μελαγχόλησα λίγο βρε κορίτσια, η μικρή είναι από εξωσωματική μετά από πολλές προσπάθειες και έτσι που κλωτσούσε χθες σκέφτηκα ότι θα μου λείψει η περίοδος της εγκυμοσύνης όταν τελειώσει. Πολύ μαζοχιστικο απτή μια πλευρά αν το σκεφτείς γιατί μιλάμε για δύσκολη εγκυμοσύνη που τώρα έχει στρώσει. Είναι και οι ορμόνες στη μέση και μάλλον είμαι πιο ευσυγκινητη ..

Αχ εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί η πρώτη μου είναι από εξωσωματική!! Όντως δεν ήθελα να τελειώσει η περίοδος της εγκυμοσύνης και μετά μου έλειπε...πολλές φορές μάλιστα ήταν σαν να την ένιωθα ακόμα μέσα μου!! Απόλαυσε το όσο μπορείς 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... @Tweema περαστικά στον μικρό..να είναι η τελευταία φορά σε νοσοκομείο! 

Η δικιά μου μικρή έχει ήδη γυρίσει οπότε τις τρώω στα πλευρά κ αν βάλω το χέρι στην κοιλιά νιώθω χέρι και πόδι! Το κεφάλι συνήθως είναι δεξιά, κάτω από τον αφαλό..  Είναι λίγο ζαβολιάρα 😂😂 αλλάζω εβδομάδα σήμερα και έχω λίγα πονακια! Επίσης το σύστημα κάτω έχει πρηστεί..δε ξέρω αν το έχει κ κάποια άλλη αυτό!

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κτ τέτοιο, αλλά μου έίχε πει παλιότερα μια κοπέλα οτι πρηστηκε λόγω δυσκοιλιότητας μετά από πολύωρη προσπάθεια στην τουαλέτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...