Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ααααα έτσι ναι,το καταλαβαίνω απόλυτα.... Δεν ξέρω αν θα σε κάνω να νιώσεις λίγο καλύτερα, αλλά κι εγώ αρχίζω άμεσα αποχή από τα γλυκά, για άλλο λόγο όμως, γτ έχω αρχίσει να βάζω κιλά απότομα κ προσπαθώ να το μαζέψω όσο μαζεύεται ☹😳

Μετά τον πέμπτο τα κιλά μπαίνουν για πλάκα τελικά.. που να φτάσουμε και στον ένατο, σα μπαλόνια θα φουσκωσουμε! Εγώ στο στήθος ήδη έκανα ραγαδες κόκκινες, η κοιλιά προς το παρόν την έχει γλιτώσει, αλλά έχουμε μέλλον .. δε βαριέσαι όμως τι να κάνουμε.. αυτά να ναι τα προβλήματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Σου κάνω εγώ! Έχω αλλεργία στο σουσάμι και δεν τρώω ούτε ίχνος χαλβά 😎

Μα στο σουσάμι!... Κι από μένα αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Μα στο σουσάμι!... Κι από μένα αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

@Liiida @eleni5525 εγώ έτσι κι αλλιώς δε βγαίνω από το σπίτι οπότε δεν έρχεται να με ενοχλήσει 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Μετά τον πέμπτο τα κιλά μπαίνουν για πλάκα τελικά.. που να φτάσουμε και στον ένατο, σα μπαλόνια θα φουσκωσουμε! Εγώ στο στήθος ήδη έκανα ραγαδες κόκκινες, η κοιλιά προς το παρόν την έχει γλιτώσει, αλλά έχουμε μέλλον .. δε βαριέσαι όμως τι να κάνουμε.. αυτά να ναι τα προβλήματα! 

Απο κιλα δεν ξέρω ιδιαίτερα, η μαια μου ειπε οτι ειμαι εντάξει ακομη αλλα ειναι καποιες κοπέλες που παίρνουν στην αρχη κ αλλες στο τελος πιστεύω είναι λογικο. Για τις ραγαδες δεν βαζεις τιποτα; εγω χρησιμοποιώ απο τον τρίτο ηδη μια προληοτικη για ραγαδες της frezyderm 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα κορίτσια! Εύχομαι να ειστε ολες καλα💙 

Εγω σήμερα το πρωι πηγα για εξετάσεις. Εχω ερώτημα! 

ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΑ ΡΟΎΧΑ ΤΗΣ? 😳γιατί εγω δεν χωραω! Θέλω τοσο πολυ να παω να ψωνισω κολαν για να ειμαι ανετη αλλα θα προτιμούσα να παω απο κοντα. Ατιμο λοκ νταουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα και απο μενα κορίτσια! Εύχομαι να ειστε ολες καλα💙 

Εγω σήμερα το πρωι πηγα για εξετάσεις. Εχω ερώτημα! 

ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΑ ΡΟΎΧΑ ΤΗΣ? 😳γιατί εγω δεν χωραω! Θέλω τοσο πολυ να παω να ψωνισω κολαν για να ειμαι ανετη αλλα θα προτιμούσα να παω απο κοντα. Ατιμο λοκ νταουν! 

Καλημέρα κοπέλα μου! Εννοείται ότι ΔΕΝ χωράω! Από αρχές του 5ου κυκλοφορώ μόνο με τα κολάν, τα έχω ερωτευτεί. Μπορώ να σου προτείνω τα prenatal στα οποία επιλέγεις το μέγεθος που φορούσες πριν την εγκυμοσύνη κ ισχύει κ κατά τη διάρκεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο κιλα δεν ξέρω ιδιαίτερα, η μαια μου ειπε οτι ειμαι εντάξει ακομη αλλα ειναι καποιες κοπέλες που παίρνουν στην αρχη κ αλλες στο τελος πιστεύω είναι λογικο. Για τις ραγαδες δεν βαζεις τιποτα; εγω χρησιμοποιώ απο τον τρίτο ηδη μια προληοτικη για ραγαδες της frezyderm 

Καλημέρα, στο τέλος του α τριμήνου πρέπει να έγιναν οι ραγαδες στο στήθος και είναι στο κάτω μέρος του στήθους, είχα φαγούρα τότε αλλά δεν το κατάλαβα ότι έκανα ραγαδες μάλλον γιατί δεν τις έβλεπα. Στο α τρίμηνο βέβαια ήμουν σε απόλυτη ακινησία στο κρεβάτι, με το ζόρι ένα ντουζ οπότε δεν ασχολήθηκα να βάλω κάτι, πολύ σπάνια έβαζα λίγο αμυγδαλελαιο όταν δεν άντεχα τη φαγούρα. Μετά άρχισα να βάζω και εγώ της frezyderm και τώρα που τελειώνει παρήγγειλα της mustela και αμυγδαλελαιο πάλι αλλά η γιατρός μου, μου είπε όχι στο αμυγδαλελαιο, και το είχα για αθώο, και προτείνει της frezyderm ως τη μοναδική που έχουν γίνει έρευνες ότι είναι κατάλληλη για εγκύους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εννοείται ότι ΔΕΝ χωράω! Από αρχές του 5ου κυκλοφορώ μόνο με τα κολάν, τα έχω ερωτευτεί. Μπορώ να σου προτείνω τα prenatal στα οποία επιλέγεις το μέγεθος που φορούσες πριν την εγκυμοσύνη κ ισχύει κ κατά τη διάρκεια. 

Αχ τελεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εννοείται ότι ΔΕΝ χωράω! Από αρχές του 5ου κυκλοφορώ μόνο με τα κολάν, τα έχω ερωτευτεί. Μπορώ να σου προτείνω τα prenatal στα οποία επιλέγεις το μέγεθος που φορούσες πριν την εγκυμοσύνη κ ισχύει κ κατά τη διάρκεια. 

Ρε κορίτσια εγώ την πάτησα με ρούχα εγκυμοσύνης από το ίντερνετ και τώρα διστάζω να παραγγείλω ξανά. Πήρα  φορέματα και χοντρά καλσόν από h m και τα φορέματα ήταν τεράστια τα γύρισα πίσω. Ξαναπαρηγγειλα δεύτερη φορά πάλι δεν το πέτυχα το νούμερο..τι κάνω λάθος; Θα κάνω μια προσπάθεια στα prenatal με το παλιό νούμερο. Έχεις παραγγείλει κάτι άλλο από κολάν; Είναι κι στις μπλούζες πχ το παλιό σου νούμερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα, στο τέλος του α τριμήνου πρέπει να έγιναν οι ραγαδες στο στήθος και είναι στο κάτω μέρος του στήθους, είχα φαγούρα τότε αλλά δεν το κατάλαβα ότι έκανα ραγαδες μάλλον γιατί δεν τις έβλεπα. Στο α τρίμηνο βέβαια ήμουν σε απόλυτη ακινησία στο κρεβάτι, με το ζόρι ένα ντουζ οπότε δεν ασχολήθηκα να βάλω κάτι, πολύ σπάνια έβαζα λίγο αμυγδαλελαιο όταν δεν άντεχα τη φαγούρα. Μετά άρχισα να βάζω και εγώ της frezyderm και τώρα που τελειώνει παρήγγειλα της mustela και αμυγδαλελαιο πάλι αλλά η γιατρός μου, μου είπε όχι στο αμυγδαλελαιο, και το είχα για αθώο, και προτείνει της frezyderm ως τη μοναδική που έχουν γίνει έρευνες ότι είναι κατάλληλη για εγκύους

Με την frezyderm εχω αγάπη! Την εμπιστεύομαι σε ολα! Πριν την εγκυμοσύνη χρησιμοποιουσα μια κρεμα ακμης της frezyderm γιατι ειχα προβλημα στην πλατη! Και πριν την εγκυμοσύνη αλλα και τωρα χρησιμοποιώ και σαπουνι για την ευαισθητη περιοχή της frezyderm με ph που μου εδωσε ο γιατρός συγκεκριμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ρε κορίτσια εγώ την πάτησα με ρούχα εγκυμοσύνης από το ίντερνετ και τώρα διστάζω να παραγγείλω ξανά. Πήρα  φορέματα και χοντρά καλσόν από h m και τα φορέματα ήταν τεράστια τα γύρισα πίσω. Ξαναπαρηγγειλα δεύτερη φορά πάλι δεν το πέτυχα το νούμερο..τι κάνω λάθος; Θα κάνω μια προσπάθεια στα prenatal με το παλιό νούμερο. Έχεις παραγγείλει κάτι άλλο από κολάν; Είναι κι στις μπλούζες πχ το παλιό σου νούμερο;

Συνήθως εχουν πινακα με βαση τις μετρήσεις το αντίστοιχο νούμερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Με την frezyderm εχω αγάπη! Την εμπιστεύομαι σε ολα! Πριν την εγκυμοσύνη χρησιμοποιουσα μια κρεμα ακμης της frezyderm γιατι ειχα προβλημα στην πλατη! Και πριν την εγκυμοσύνη αλλα και τωρα χρησιμοποιώ και σαπουνι για την ευαισθητη περιοχή της frezyderm με ph που μου εδωσε ο γιατρός συγκεκριμένα! 

Το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή είναι από τα καλύτερα, λίγο τσιμπημενο αλλά αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ρε κορίτσια εγώ την πάτησα με ρούχα εγκυμοσύνης από το ίντερνετ και τώρα διστάζω να παραγγείλω ξανά. Πήρα  φορέματα και χοντρά καλσόν από h m και τα φορέματα ήταν τεράστια τα γύρισα πίσω. Ξαναπαρηγγειλα δεύτερη φορά πάλι δεν το πέτυχα το νούμερο..τι κάνω λάθος; Θα κάνω μια προσπάθεια στα prenatal με το παλιό νούμερο. Έχεις παραγγείλει κάτι άλλο από κολάν; Είναι κι στις μπλούζες πχ το παλιό σου νούμερο;

Πήρα κ ενα κολάν από Mark's and Spencer αλλά δεν υπολόγισα ότι έρχονται από Αγγλία κ έκανε 3 βδομάδες να φτάσει. Επειδή δουλεύω από το σπίτι δεν έχει χρειαστεί να πάρω αλλα ρούχα πλην των τριών κολάν που φοράω. Εκεί πάντως στα prenatal είδα κ τις μπλουζες που παλι ήταν το νούμερο που φορούσα πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Συνήθως εχουν πινακα με βαση τις μετρήσεις το αντίστοιχο νούμερο! 

Στην hm συγκεκριμένα ο πίνακας δεν βοήθησε και πολύ τελικά, υποτίθεται βάση του πινακα πήγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή είναι από τα καλύτερα, λίγο τσιμπημενο αλλά αξίζει.

Ναι ισχύει! Αλλα απο τοτε που το χρησιμοποιώ εχω ξεχασει τις κρεμες κ τα υποθετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Στην hm συγκεκριμένα ο πίνακας δεν βοήθησε και πολύ τελικά, υποτίθεται βάση του πινακα πήγα

Ωχ.. Και ήθελα να παρω κατι βρεφικα απο εκει. Καλύτερα να περιμένουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ψαχνω σαν τρελη ενα καλο ρουχο για πολιτικο και δεν ξερω που θα βρω! 

Έχω δει κάποια κομμάτια στο soon mama που είναι καθαρά ρούχα εγκυμοσύνης, ριξε μια ματιά μήπως και...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ωχ.. Και ήθελα να παρω κατι βρεφικα απο εκει. Καλύτερα να περιμένουμε! 

Α ναι και φορμακια είχα παραγγείλει και αυτά τα γύρισα πίσω γιατί όταν τα είδα μου φάνηκαν πάρα πολύ μικρά, είχα πάρει το μικρότερο νούμερο, αυτό το λάθος δεν τους το χρεώνω, εκεί ο πίνακας ήταν πιο ξεκάθαρος, εγώ έκανα λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Α ναι και φορμακια είχα παραγγείλει και αυτά τα γύρισα πίσω γιατί όταν τα είδα μου φάνηκαν πάρα πολύ μικρά, είχα πάρει το μικρότερο νούμερο, αυτό το λάθος δεν τους το χρεώνω, εκεί ο πίνακας ήταν πιο ξεκάθαρος, εγώ έκανα λάθος

Νταξει λαθη γίνονται, δεν  είμαστε συνηθισμενες σε αυτόν τον τρόπο αγορων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μόνο κολάν έχω πάρει εγκυμοσύνης. Από hm πήρα το νούμερο μου και μου είναι εντάξει ακόμα. Ήταν και φτηνό και δεν διαφανιζε. Τώρα περιμένω να δω αν θα ανοιξιυν αλλιώς θα παραγγείλω από το ίντερνετ ένα νούμερο μεγαλύτερο για να μου κάνει και πιο μετά. Είχα πάρει επίσης παντελόνια από το hm με 10ευρω που είχε όχι εγκυμοσύνης απλά τα πήρα 2 νούμερα πιο μεγάλα να μη με πιέζουν στην κοιλιά. Όσο μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μάλλον θα χρειαστώ και εγκυμοσύνης γιατί έχω ακόμα σχεδόν 2 μηνες για να σταματησω τη δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που λέει η @Clairy. είναι το καλύτερο, να παίρνεις δλδ τα ρούχα που θα φορούσες από τα μαγαζιά που θα αγόραζες, 1-2 νούμερα μεγαλύτερα. Και θα μείνουν κ για αργότερα, αν κάποια στιγμή βαλεις κιλά. Σχετικά με το asos, αγόρασε μια γειτόνισσά μου στην εγκυμοσύνη της κάποια πράγματα κ από τότε αγοράζει κ "κανονικά" ρούχα κ παπούτσια από εκεί, πολύ καλη ποιότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αυτο που λέει η @Clairy. είναι το καλύτερο, να παίρνεις δλδ τα ρούχα που θα φορούσες από τα μαγαζιά που θα αγόραζες, 1-2 νούμερα μεγαλύτερα. Και θα μείνουν κ για αργότερα, αν κάποια στιγμή βαλεις κιλά. Σχετικά με το asos, αγόρασε μια γειτόνισσά μου στην εγκυμοσύνη της κάποια πράγματα κ από τότε αγοράζει κ "κανονικά" ρούχα κ παπούτσια από εκεί, πολύ καλη ποιότητα. 

To asos είναι τύπου wish? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...