Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια τέλος και εγω από β επιπέδου.. Όλα τέλεια.. Είμαστε 466 γραμμάρια.. Τράχηλος 3 εκατοστά.. ☺️

Τέλεια κ εγώ σήμερα έχω... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι εγινε που χαθηκατε;; Υπάρχουν γνωμες για το μητέρα;; 😊

Το Μητέρα στο Μαρούσι λες? Εγώ έχω πολύ κακη εμπειρία ομολογώ, όχι από τοκετό, αλλά από απόξεση. Προφανώς ήταν κ θέμα ιατρικών σφαλμάτων που δεν αφορούν την ίδια την κλινική, αλλά το άλλο που έχω να θυμάμαι αρνητικα ήταν η γενικότερη ψυχρότητα του προσωπικού απέναντι μου,τη στιγμή μάλιστα που εκ των πραγμάτων ζούσα δύσκολες στιγμές. Βέβαια αυτό μπορεί να είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ σήμερα απόγευμα έχω β επιπέδου. Είμαι με αλλεργική ρινίτιδα. Δνε μπορώ καθόλου. Τυραννιεμαι... Δεν ξεβουυλωνει με τίποτα αυτή η μύτη. Δνε αντέχω ούτε κοιμήθηκα. 

Όλα να πάνε καλά με την εξέταση!!! Έχω κ εγώ πρόβλημα με τη μύτη μου,όλο το πρωί έχω καταρροή, μεσημέρι κ απόγευμα είμαι μια χαρά και το βράδυ βουλώνει. Η γυναικολόγος μου είπε ότι μπορεί να φταίει το air conditioner. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια κ εγώ σήμερα έχω... ❤️❤️

Καλή επιτυχία... Περιμένουμε νέα σου ❣️

 

Κορίτσια άσχετο. Έκανα μια γενική αίματος στη δουλειά γιατι κάτι δοκίμαζαμε και ο αιματοκρίτης μου ανέβηκε 3 μονάδες με τον δεύτερο σίδηρο μάλλον που παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όλα να πάνε καλά με την εξέταση!!! Έχω κ εγώ πρόβλημα με τη μύτη μου,όλο το πρωί έχω καταρροή, μεσημέρι κ απόγευμα είμαι μια χαρά και το βράδυ βουλώνει. Η γυναικολόγος μου είπε ότι μπορεί να φταίει το air conditioner. 

Πήγα σε ωριλα.. Ξεκινάω aerius και otrivin... Δε μπορώ ούτε να φάω. Συνεχώς μπουκωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Καλή επιτυχία... Περιμένουμε νέα σου ❣️

 

Κορίτσια άσχετο. Έκανα μια γενική αίματος στη δουλειά γιατι κάτι δοκίμαζαμε και ο αιματοκρίτης μου ανέβηκε 3 μονάδες με τον δεύτερο σίδηρο μάλλον που παίρνω. 

Μπράβο πολύ καλά... Συνήθως κ προς το τέλος της κύησης αυξάνεται κ από μόνος του... Κ μένα λογικά θα μου γράψει εξετάσεις. Που ελπίζω να κάνω την Τρίτη το πρωί. Έχω να κάνω 1.5 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπράβο πολύ καλά... Συνήθως κ προς το τέλος της κύησης αυξάνεται κ από μόνος του... Κ μένα λογικά θα μου γράψει εξετάσεις. Που ελπίζω να κάνω την Τρίτη το πρωί. Έχω να κάνω 1.5 μήνες. 

Εντάξει κανονικά στον 1 με 1.5 μήνα κάνουν.. Απλά εμένα έτυχε αυτό μρ την κυστιτιδα κλπ και έχω κάνει τώρα τελευταία πιο συχνά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Το Μητέρα στο Μαρούσι λες? Εγώ έχω πολύ κακη εμπειρία ομολογώ, όχι από τοκετό, αλλά από απόξεση. Προφανώς ήταν κ θέμα ιατρικών σφαλμάτων που δεν αφορούν την ίδια την κλινική, αλλά το άλλο που έχω να θυμάμαι αρνητικα ήταν η γενικότερη ψυχρότητα του προσωπικού απέναντι μου,τη στιγμή μάλιστα που εκ των πραγμάτων ζούσα δύσκολες στιγμές. Βέβαια αυτό μπορεί να είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό.

Μια αλλη κοπέλα ειπε τα καλύτερα εννοείται παντα εχει να κανει με το προσωπικό κιολας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2021 at 5:29 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Έχει τόση ζάχαρη το lucozade? Πρώτη φορά το ακούω.. Το μόνο που κάνουν οι ενδοκριβολογοι όχι συχνά οι γυναικολόγοι είναι να κανουν μετρήσεις μετά από γεύμα.. Που αυτό συνήθως ειναι ένα σάντουιτς και ένα χυμό. 

Έτσι ειπε η γιατρός μου, οτι εχει ακριβως οσα γραμμαρια ζαχαρης χρειαζεται. Ετσι εκανα εγω την εξεταση αλλα η μικροβιολογος στο διαγνωστικο μου ειπε οτι δεν το εχει κ πολυ εμπιστοσύνη το Lucozade. Τι να πω? 🤔

Ευχομαι μόνο να μας πανε όλα καλα κ αυτα ολα να ειναι ασημαντες λεπτομέρειες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλή επιτυχία... Περιμένουμε νέα σου ❣️

 

Κορίτσια άσχετο. Έκανα μια γενική αίματος στη δουλειά γιατι κάτι δοκίμαζαμε και ο αιματοκρίτης μου ανέβηκε 3 μονάδες με τον δεύτερο σίδηρο μάλλον που παίρνω. 

Κι εμένα πήγε 34 🤩 Ελπίζω να ανέβει λίγο ακόμα τον άλλο μήνα να παίρνω μόνο ένα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Μια αλλη κοπέλα ειπε τα καλύτερα εννοείται παντα εχει να κανει με το προσωπικό κιολας! 

Εγώ πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι ο γιατρός που θα επιλέξεις, αν τα βρίσκετε και αν τον εμπιστεύεσαι και όχι τόσο το μαιευτήριο, δημόσιο ή ιδιωτικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πήγα σε ωριλα.. Ξεκινάω aerius και otrivin... Δε μπορώ ούτε να φάω. Συνεχώς μπουκωμένη. 

Μπορείς σε παρακαλώ αν ξαναμιλήσεις με τον ωριλά να τον ρωτήσεις αν θα πρότεινε το atarax (επίσης αντιισταμινικο)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι ο γιατρός που θα επιλέξεις, αν τα βρίσκετε και αν τον εμπιστεύεσαι και όχι τόσο το μαιευτήριο, δημόσιο ή ιδιωτικό. 

Δόξα τω Θεό ο γιατρός μου είναι πολυ καλος απο κάθε άποψη και η μαια που έχει είναι πολυ καλη και δεν μου είπαν εξωφρενικές τιμες κιολας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ειστε κορίτσια; πως αισθάνεστε; 

Καλημέρα 😀 εγώ καλά, χθες είχα υπέρηχο (26η βδ.) και πήρα τη δόση μου μέχρι την επόμενη φορά. Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα 😀 εγώ καλά, χθες είχα υπέρηχο (26η βδ.) και πήρα τη δόση μου μέχρι την επόμενη φορά. Εσύ; 

Καλα και εγω. Νιωθω μια ατονια σημερα, δεν ξέρω.. Αλλα ειμαι καλα! Τι περιμένεις αγορι ή κορίτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα και εγω. Νιωθω μια ατονια σημερα, δεν ξέρω.. Αλλα ειμαι καλα! Τι περιμένεις αγορι ή κορίτσι; 

Κορίτσι, εσύ;  και εγώ τελευταία έχω κάτι ψιλοζαλαδες που και που.. άραξε καναπέ. Ρε συ λες να κάνει να φάμε ταραμοσαλάτα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Β επιπέδου τέλεια κ απο εμάς.... 600 γρ η χοντρουλα μας. Βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερα στα κιλά της...... Εγώ αρκετά μπουκωμένη έως κ εξουθενωμενη με τοση συμφόρηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Η Β επιπέδου τέλεια κ απο εμάς.... 600 γρ η χοντρουλα μας. Βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερα στα κιλά της...... Εγώ αρκετά μπουκωμένη έως κ εξουθενωμενη με τοση συμφόρηση... 

Φτου μασιαλα! Λέμε εμείς εδώ στον Έβρο, σαν να λέμε φτου να μη σε ματιασω, σε ελεύθερη μετάφραση, για όσες δεν το ξέρουν 😀 δεν κοιμόμαστε που δεν κοιμόμαστε καλά, έχεις και το μπούκωμα.... φαντάζομαι πως θα είσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η Β επιπέδου τέλεια κ απο εμάς.... 600 γρ η χοντρουλα μας. Βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερα στα κιλά της...... Εγώ αρκετά μπουκωμένη έως κ εξουθενωμενη με τοση συμφόρηση... 

Καλεε φτου σας το μπουμπουκι σας!! Εμένα τα δίδυμα ήταν 410 στη Β επιπέδου χαχχ!!! Μπράβο φίλη πολυ χαίρομαι .. Έχεις μπουκωσει Ε? Πολυ σπαστικό να μη μπορείς να παρεις ανάσα.. Αντε υπομονή, δες κάπως να ξεβουλωνεις..😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσι, εσύ;  και εγώ τελευταία έχω κάτι ψιλοζαλαδες που και που.. άραξε καναπέ. Ρε συ λες να κάνει να φάμε ταραμοσαλάτα 🤣

Κορίτσι και εγω! Δυστυχώς δεν έχω την ευχέρεια του καναπέ, δουλεύω ακομη γιατι ειναι νωρις για να σταματησω. Ναι καλε γιατι οχι; εγω ενα χρόνο περιμενα την ταραμοσαλάτα και τωρα δεν θα φαω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Η Β επιπέδου τέλεια κ απο εμάς.... 600 γρ η χοντρουλα μας. Βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερα στα κιλά της...... Εγώ αρκετά μπουκωμένη έως κ εξουθενωμενη με τοση συμφόρηση... 

Αχ τι ωραια μπράβο! Φτου φτου σκορδα! Παντα τετοια ωραια να ακουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσι, εσύ;  και εγώ τελευταία έχω κάτι ψιλοζαλαδες που και που.. άραξε καναπέ. Ρε συ λες να κάνει να φάμε ταραμοσαλάτα 🤣

Για να μην σε αγχώνει! 

Screenshot_20210313_120350_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλεε φτου σας το μπουμπουκι σας!! Εμένα τα δίδυμα ήταν 410 στη Β επιπέδου χαχχ!!! Μπράβο φίλη πολυ χαίρομαι .. Έχεις μπουκωσει Ε? Πολυ σπαστικό να μη μπορείς να παρεις ανάσα.. Αντε υπομονή, δες κάπως να ξεβουλωνεις..😏

Καμία ανάσα για την ακρίβεια... Μόνο με otrivin ανασαίνω. Αλλά ο γιατρός μου είπε μόνο βράδυ.... Οπότε περιμένω να ρθει το βράδυ. 🙄😔😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...