Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

μου απαντησε η παλια γυανικολογος μου μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικη τιμη κ να μην ανησυχω...αν θελω εγω ομως καποια στιγμη ας παω κ σε ενδοκρινολογο να με δει

ο αντρας μου ειναι επιμονος οτι δεν σταματαμε κ θα κάνουμε παιδακι...νομιζω μετα τη βιοχημική εχει πεισμωσει πιο πολυ...μεχρι που προσπαθεί μερα παρα μερα  να εχουμε επαφες οσο κουρασμενος κ αν ειναι ...θα μου πεις αν αυτος θελει να ειναι ελευθερη επαφη μια χαρα το κανει🤣🤣🤣🤣τι θα κανω εγω θα τον σπρωχνω??αχ κοριτσια μου ποσο μου αρέσει να σας μιλαω...συγγνώμη αν σας ζαλιζω..

 

Καμμία δεν ζαλίζει καμμία εδώ μέσα!!! Για αυτό είμαστε εδώ άλλωστε!!!! Για να τα λέμε όλα σε αυτές που μας καταλαβαινουν κι εδώ μέσα δόξα  τον Θεό καταλαβαινόμαστε τέλεια!!!!! Βάστα γερά και κάντε σεξ τρελά!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καταρχην σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον αλλα ειμαι σε λιγο μια περιεργη φαση κ προσπαθω να μην αγχωνομαι κ για το θυρεοειδη..απο την στιγμη που βγηκα σε αναστολη μενω απληρωτη λογω οτι ειμαι με.μεροκαματο κ τα 534 ενας θεος ξερει ποτε θα τα παρω...Επίσης χθες ο συζυγος μου εφαγε μια βαρβατη μειωση μισθου...απο τη δουλεια μου φοβούνται μηπως δεν ανοιξουμε σε ενα μηνα...μπηκα στις σκεψεις μηπως σταματησουμε τις προσπαθειες για παιδι..απο την αλλη ειμαι ηδη 37 σε λιγους μηνες γινομαι 38 οπότε με πιεζει το θέμα της ηλικιας..ο αντρας μου πιστευει οτι δεν πρεπει να σταματησουμε τις προσπαθειες...παντα λεει θα υπαρχουν προβλήματα κ.εμποδια...οποτε προς το παρον θα ξεκαθαρισω στο κεφαλι μου αν συνεχιζω η οχι κ μετα θα δω τι θα κανω με τον ενδοκρινολογο....παντως σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον

κοριτσακι μου γλυκό λυπάμαι για τις δουλειές σας ,εύχομαι όλα να πάνε καλά σε αυτο το κομμάτι. γενικά η χώρα μου περνάει βαρβατη κρίση και τα χειρότερα έρχονται νομιζω.

τωρα όσο αφορά το παιδι συμφωνώ να μην σταματήσετε εχεις δικιο  να φοβάσαι αν ειναι να ερθει θα ερθει...όμως πραγματικά για τον θυρεοειδή σου επειδη εχω πρόβλημα 10 χρονια και ειχα κ βιοχημικη ανάμεσα στις εγκυμοσυνες μου ηταν τοτε που δεν ρυθμιζοταν ο θυροειδης μου ολο ανέβαινε τον θέλουμε αυστηρά κατω απο 2 για συλληψη,ρωτα τον ενδοκρινολογο σου.σε μενα λογο αυτοανοσου το θέλουμε αυστηρά στο 1 παντα.

ειναι κρίμα να χάσεις μηνες μη συλλήψεις κ να δείτε μετα οτι έφταιγε ο θυροειδης.αυρα στα λέω με αγάπη και δεν θελω να το παίξω έξυπνη, απλα ειναι καποια πράγματα που εχω περασει κ προσπαθω να βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Προβληματιστηκα λίγο με την τιμή του θυροειδή. Εμένα μου είπε ο γιατρός τον θέλουν κάτω από 2,5. Εγώ γενικά έχω κάτω από 2 αλλά πριν λίγο καιρό που έκανα είχα 2,3. Λέτε να τον ρωτήσω ξανά;

@ntinaki83 μου συμφωνώ με τα κορίτσια και με τον άντρα σου φυσικά. Ποτέ δεν θα είναι ιδανικές οι συνθήκες. Τα μωρά αγάπη θέλουν! Ξέρεις πόσα παιχνίδια πήρα εγώ στο γιο μου; Πόσα λεφτά πέταξα τζάμπα; Κι αυτός έπαιζε με κουτάλες και τάπερ. Του άρεσε και του αρέσει να τον κυνηγάει ο πατέρας του. Να παίζει κρυφτό μαζί μου. Αυτά θέλουν τα παιδία! Την προσοχή σου και την αγάπη σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσακι μου γλυκό λυπάμαι για τις δουλειές σας ,εύχομαι όλα να πάνε καλά σε αυτο το κομμάτι. γενικά η χώρα μου περνάει βαρβατη κρίση και τα χειρότερα έρχονται νομιζω.

τωρα όσο αφορά το παιδι συμφωνώ να μην σταματήσετε εχεις δικιο  να φοβάσαι αν ειναι να ερθει θα ερθει...όμως πραγματικά για τον θυρεοειδή σου επειδη εχω πρόβλημα 10 χρονια και ειχα κ βιοχημικη ανάμεσα στις εγκυμοσυνες μου ηταν τοτε που δεν ρυθμιζοταν ο θυροειδης μου ολο ανέβαινε τον θέλουμε αυστηρά κατω απο 2 για συλληψη,ρωτα τον ενδοκρινολογο σου.σε μενα λογο αυτοανοσου το θέλουμε αυστηρά στο 1 παντα.

ειναι κρίμα να χάσεις μηνες μη συλλήψεις κ να δείτε μετα οτι έφταιγε ο θυροειδης.αυρα στα λέω με αγάπη και δεν θελω να το παίξω έξυπνη, απλα ειναι καποια πράγματα που εχω περασει κ προσπαθω να βοηθήσω.

το καταλαβαινω αυτο που λες...εγω δεν ειχα ποτε θεμα με το θυρεοειδη μου...παντα οι εξετασεις ειναι φυσιολογικες..εγω ημουν απο τις τυχερές που στους 8 μηνες με οχι τακτικές επαφες δηλ.το προηγουμενο μηνα που ειχα τη βιοχημικη μπορει να ειχαμε 4 επαφές εκανα συλληψη...κ ηρθε στη στιγμη που πιστευα οτι δεν μπορω να κανω παιδι...απλα δεν θελω να το κανω τεραστιο στο μυαλο μου κ να μου βγαζω προβλήματα απο μονη μου...δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω..εγω ας πουμε χθες που ειπωθηκε αυτο για το θυρεοειδη ενω ημουν καλα οτι ο γιατρος τα βρηκε ολα καλα μετα αρχισα να στεναχωριέμαι οτι μπορω να εχω θεμα..κ τα ειπα στον αντρα μου κ με εχεσε οτι βρισκω θεματα εκει που δεν υπάρχουν...οποτε απο τη στιγμη που κ η αλλη γυναικολογος μου μου ειπε να μην ανησυχω θα το παρω χαλαρα...παντως ευχαριστω για τη συμβουλη (οταν παει ο αντρας μου στον ενδοκρινολογο που θέλει μπορω να τον ρωτησω)!!ευχομαι σε ολες μας να ερθει συντομα ενα παιδακι!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

το καταλαβαινω αυτο που λες...εγω δεν ειχα ποτε θεμα με το θυρεοειδη μου...παντα οι εξετασεις ειναι φυσιολογικες..εγω ημουν απο τις τυχερές που στους 8 μηνες με οχι τακτικές επαφες δηλ.το προηγουμενο μηνα που ειχα τη βιοχημικη μπορει να ειχαμε 4 επαφές εκανα συλληψη...κ ηρθε στη στιγμη που πιστευα οτι δεν μπορω να κανω παιδι...απλα δεν θελω να το κανω τεραστιο στο μυαλο μου κ να μου βγαζω προβλήματα απο μονη μου...δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω..εγω ας πουμε χθες που ειπωθηκε αυτο για το θυρεοειδη ενω ημουν καλα οτι ο γιατρος τα βρηκε ολα καλα μετα αρχισα να στεναχωριέμαι οτι μπορω να εχω θεμα..κ τα ειπα στον αντρα μου κ με εχεσε οτι βρισκω θεματα εκει που δεν υπάρχουν...οποτε απο τη στιγμη που κ η αλλη γυναικολογος μου μου ειπε να μην ανησυχω θα το παρω χαλαρα...παντως ευχαριστω για τη συμβουλη (οταν παει ο αντρας μου στον ενδοκρινολογο που θέλει μπορω να τον ρωτησω)!!ευχομαι σε ολες μας να ερθει συντομα ενα παιδακι!!!😊

ενταξει κοριτσακι μου!!!όχι μην μου στεχωριεσαι αυτο δεν ειναι τπτ πραγματικά, υπάρχουν τόσα άλλα πιο σοβαρά πράγματα που χρειάζεται να στεναχωρηθουμε, όταν υπάρχει λυσει για τα θέματα δεν χρειάζεται να στεναχωριομαστε .ολα θα πάνε καλά και εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

τωρα μενω Πειραια..

Σε ωραία περιοχή είσαι με θάλασσα, και εγώ Θεσσαλονίκη 💜εγώ είμαι 40 στα 36 είχα μία εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε τότε οι εξετάσεις ήταν όλες καλές και είχα ένα σύντροφο που δεν με στήριξε,είσαι τυχερή που έχεις τον άντρα σου να σε παροτρύνει το βλέπω και με τον δικό μου τώρα ποιά βρεθήκαμε μεγάλοι αλλά δεν πειράζει τέλος πάντων μην αφήνεις την στεναχώρια της δουλειάς να σε  επηρεάζει πάνε σε ενδοκρινολογος με τις εξετάσεις που έχεις στα χέρια σου το έχω κάνει και ζήτησε του την γνώμη του και ίσως δεν σου γράψει άλλες, με πολύ αγάπη και ενδιαφέρον σου το λέω γιατί σε νιώθω έχω απογοητευτεί και εγώ κάποιες φορές 💜💙💚💛🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Σε ωραία περιοχή είσαι με θάλασσα, και εγώ Θεσσαλονίκη 💜εγώ είμαι 40 στα 36 είχα μία εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε τότε οι εξετάσεις ήταν όλες καλές και είχα ένα σύντροφο που δεν με στήριξε,είσαι τυχερή που έχεις τον άντρα σου να σε παροτρύνει το βλέπω και με τον δικό μου τώρα ποιά βρεθήκαμε μεγάλοι αλλά δεν πειράζει τέλος πάντων μην αφήνεις την στεναχώρια της δουλειάς να σε  επηρεάζει πάνε σε ενδοκρινολογος με τις εξετάσεις που έχεις στα χέρια σου το έχω κάνει και ζήτησε του την γνώμη του και ίσως δεν σου γράψει άλλες, με πολύ αγάπη και ενδιαφέρον σου το λέω γιατί σε νιώθω έχω απογοητευτεί και εγώ κάποιες φορές 💜💙💚💛🧡

ευγνωμονώ το θεο για τον ανθρωπο που μου εφερε στη ζωη μου!!τον αντρα μου το ηξερα απο μικρο παιδι φιλικα!χαθηκαμε για χρόνια κ πριν 3 χρονια εμφανιστηκε παλι στη ζωη μου κ αγαπηθηκαμε!!ειναι ο βραχος μου ,το στηριγμα μου!!επειδη ο ανδρας θα παει στο ενδοκρινολο λογω οτι εχει θυρεοειδη θα τον ρωτησω κ εγω τη γνωμη του!!!μακαρι συντομα σε ολες μας να ερθει αυτο που ποθουμε!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!για τον θυρεοειδή θέλω σας πω τι κου είπε εμένα ο ενδοκρινολόγος ότι καλό θα ήταν μα είναι κάτω από 2,5 και για πιο εύκολη σύλληψη και επειδή σε μια πιθανή εγκυμοσύνη ο θυρεοειδής υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αυξηθεί αυτό μπορεί να έχει και κάποιες επιπτώσεις στην εγκυμοσύνη και γι αυτό έτσι κι αλλιώς την ελέγχουμε παντα όταν προσπαθούμε για παιδί και την θεωρούν και σημαντική εξέταση!οταν η tsh είναι εντός ορίου είμαστε καλά γενικά όταν μπαίνει στην μέση η εγκυμοσύνη η η προσπάθεια για παιδί τότε οι τιμες αλλάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ευγνωμονώ το θεο για τον ανθρωπο που μου εφερε στη ζωη μου!!τον αντρα μου το ηξερα απο μικρο παιδι φιλικα!χαθηκαμε για χρόνια κ πριν 3 χρονια εμφανιστηκε παλι στη ζωη μου κ αγαπηθηκαμε!!ειναι ο βραχος μου ,το στηριγμα μου!!επειδη ο ανδρας θα παει στο ενδοκρινολο λογω οτι εχει θυρεοειδη θα τον ρωτησω κ εγω τη γνωμη του!!!μακαρι συντομα σε ολες μας να ερθει αυτο που ποθουμε!!❤

Μακάρι Παναγία μου ❤🧡💛💚💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. Μου έκανε υπέρηχο. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση.μου είπε ότι είναι μάλλον ορμονολογικό και το παθαίνει καμιά φορά αυτό οργανισμός όταν ξεκινάς τις ελεύθερες επαφές σαν σοκ. Μου είπε να κάνω αύριο πάλι ένα τεστ για να είμαστε 100% σίγουροι και μετά να πάρω duphaston μέχρι να μου έρθει περίοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. Μου έκανε υπέρηχο. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση.μου είπε ότι είναι μάλλον ορμονολογικό και το παθαίνει καμιά φορά αυτό οργανισμός όταν ξεκινάς τις ελεύθερες επαφές σαν σοκ. Μου είπε να κάνω αύριο πάλι ένα τεστ για να είμαστε 100% σίγουροι και μετά να πάρω duphaston μέχρι να μου έρθει περίοδος...

Το έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες αυτό όταν αρχίζουν ελεύθερες επαφές..δες πως θα εξελιχθεί και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού... εύχομαι η επόμενη καθυστέρηση να είναι για άλλο σκοπό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. Μου έκανε υπέρηχο. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση.μου είπε ότι είναι μάλλον ορμονολογικό και το παθαίνει καμιά φορά αυτό οργανισμός όταν ξεκινάς τις ελεύθερες επαφές σαν σοκ. Μου είπε να κάνω αύριο πάλι ένα τεστ για να είμαστε 100% σίγουροι και μετά να πάρω duphaston μέχρι να μου έρθει περίοδος...

Αυτό το είχα πάθει κι εγώ και μάλιστα δεν αδιαθέτησα ούτε με χάπια και μου είχε πει ο γιατρός το ίδιο και μάλιστα τότε ήταν και όλες οι εξετάσεις μου καλές και μου είπε ότι μάλλον ήταν σοκ και ανωμαλία στην περίοδο!μονο για έναν μήνα το έπαθα και μετά όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Το έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες αυτό όταν αρχίζουν ελεύθερες επαφές..δες πως θα εξελιχθεί και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού... εύχομαι η επόμενη καθυστέρηση να είναι για άλλο σκοπό..

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Αυτό το είχα πάθει κι εγώ και μάλιστα δεν αδιαθέτησα ούτε με χάπια και μου είχε πει ο γιατρός το ίδιο και μάλιστα τότε ήταν και όλες οι εξετάσεις μου καλές και μου είπε ότι μάλλον ήταν σοκ και ανωμαλία στην περίοδο!μονο για έναν μήνα το έπαθα και μετά όλα καλά!

Ελπίζω τον Δεκέμβριο να έχω καθυστέρηση για άλλο λόγο!!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Ελπίζω τον Δεκέμβριο να έχω καθυστέρηση για άλλο λόγο!!! ♥️♥️

Σου το ευχομαι κορίτσι μου!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις γύρισα από το γυναικολόγο. Μου έκανε υπέρηχο. Έχω 11 μέρες καθυστέρηση.μου είπε ότι είναι μάλλον ορμονολογικό και το παθαίνει καμιά φορά αυτό οργανισμός όταν ξεκινάς τις ελεύθερες επαφές σαν σοκ. Μου είπε να κάνω αύριο πάλι ένα τεστ για να είμαστε 100% σίγουροι και μετά να πάρω duphaston μέχρι να μου έρθει περίοδος...

το ειχα παθει κ εγω οντως εκανε 57 μερες να μου ερθει στην 1η ελεύθερη επαφη...χαχαχα καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 9 ημέρες μετά την ωορρηξία, έχω καλή θερμοκρασία και να σας πω και κατι;; Είναι ευαισθητες οι θηλές μου...κάποιες στιγμές τόσο, που ούτε το χέρι μου δεν θέλω να περάσω από πανω. Αλλες φορες, ειναι σαν να εξαφανιζεται η ευαισθησια! Μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο, δεν λέω, απλά είπα να το αναφέρω!! 

20201105_085417.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!!! 9 ημέρες μετά την ωορρηξία, έχω καλή θερμοκρασία και να σας πω και κατι;; Είναι ευαισθητες οι θηλές μου...κάποιες στιγμές τόσο, που ούτε το χέρι μου δεν θέλω να περάσω από πανω. Αλλες φορες, ειναι σαν να εξαφανιζεται η ευαισθησια! Μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο, δεν λέω, απλά είπα να το αναφέρω!! 

20201105_085417.jpg

πας πολύ καλά!!!αλλα συμπτωματα εχεις? υγρα? πονάκια χαμηλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

πας πολύ καλά!!!αλλα συμπτωματα εχεις? υγρα? πονάκια χαμηλα?

Υγρά δεν έχω ποτέ..Ούτε καν όταν έχω ωορρηξία! Πονακια έχω που και που, αλλά αυτά τα έχω πάντα! Το στήθος μόνο μου έκανε εντύπωση, αλλά από την αλλη δεν το πολυσκεφτομαι κιολας, μπορεί απλά να είναι πόνοι προ περιόδου. Γύρω στο 9/11 περιμένω, οπότε θα μπορούσε! Χθες απόγευμα είχα 37.3......Δεν είχα ποτέ 37.3 και δεν είχα κάνει και τίποτα διαφορετικό....χθες όλη μέρα ένιωθα "ξαναμενη"! Σήμερα ξύπνησα με 36.5...Είναι οκ αρκεί να μην πέσει Παναγιά μου!!! Ας μην πέσει......ας μην πέσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Υγρά δεν έχω ποτέ..Ούτε καν όταν έχω ωορρηξία! Πονακια έχω που και που, αλλά αυτά τα έχω πάντα! Το στήθος μόνο μου έκανε εντύπωση, αλλά από την αλλη δεν το πολυσκεφτομαι κιολας, μπορεί απλά να είναι πόνοι προ περιόδου. Γύρω στο 9/11 περιμένω, οπότε θα μπορούσε! Χθες απόγευμα είχα 37.3......Δεν είχα ποτέ 37.3 και δεν είχα κάνει και τίποτα διαφορετικό....χθες όλη μέρα ένιωθα "ξαναμενη"! Σήμερα ξύπνησα με 36.5...Είναι οκ αρκεί να μην πέσει Παναγιά μου!!! Ας μην πέσει......ας μην πέσει....

μακάρι στο ευχομαι!!!και εγω ζεσταινομαι πολυ,θα δείξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

μακάρι στο ευχομαι!!!και εγω ζεσταινομαι πολυ,θα δείξει!!!

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι εσύ, θύμησε μου;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι εσύ, θύμησε μου;;!

εγω ειμαι σημερα 31η μερα σημερα εχθες ειχα ενδοκρινολογο κ τις τα ειπα ολα ,ειδε κ τις ορμονολογικες που έκανα κ μου είπε ότι fsh που ηταν στο 6,5 σημαίνει καλη ωορρηξια....θετικο τεστ ειχα δει στις 22/10 αλλα βάσει θερμοκρασίας μαλλον εκανα διπλη ωορρηξια. ολη την προηγούμενη βδομάδα ειχα πονους ωορρηξίας  βαζω το θερμοδιαγραμμα μου να δεις κ πες μου...

Screenshot_2020-11-05_112550.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω ειμαι σημερα 31η μερα σημερα εχθες ειχα ενδοκρινολογο κ τις τα ειπα ολα ,ειδε κ τις ορμονολογικες που έκανα κ μου είπε ότι fsh που ηταν στο 6,5 σημαίνει καλη ωορρηξια....θετικο τεστ ειχα δει στις 22/10 αλλα βάσει θερμοκρασίας μαλλον εκανα διπλη ωορρηξια. ολη την προηγούμενη βδομάδα ειχα πονους ωορρηξίας  βαζω το θερμοδιαγραμμα μου να δεις κ πες μου...

Screenshot_2020-11-05_112550.jpg

μα τι ωραια και αμεση ανοδος θερμοκρασιας ειναι αυτη μετα την ωορρηξια σου....εμενα παντα ανεβαινει πολυ αργα...θελει 2-3 μερες! Πολυ καλο φαινεται...δλδ σε κανα 2-3 μερες περιμενεις περιοδο... πανω-κατω μαζι! Εκτος κι αν οντως εκανες διπλη ωορρηξια και δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση πως μετραμε τις μερες! Πολυ καλο δειχνει παντως...πολυ καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

μα τι ωραια και αμεση ανοδος θερμοκρασιας ειναι αυτη μετα την ωορρηξια σου....εμενα παντα ανεβαινει πολυ αργα...θελει 2-3 μερες! Πολυ καλο φαινεται...δλδ σε κανα 2-3 μερες περιμενεις περιοδο... πανω-κατω μαζι! Εκτος κι αν οντως εκανες διπλη ωορρηξια και δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση πως μετραμε τις μερες! Πολυ καλο δειχνει παντως...πολυ καλο!

εγω πιστευω οτι μετράει στις 26 /10 όπου αρχιζει και η 2η ωορρηξία μαλλον απο τις 25 μεχρι τις 29 ειχα πονους ωορρηξιας ειδικά έντονους τις πρώτες 4 μερες μετα πιο ήπια με υγρα πολλα διαφανα eggwhite όπου ξανα ειδα τέτοια υγρα eggwhite  την τριτη παρα πολλα και λιγα την δευτερα.δεν ξερω πραγματικά και το πιο κουλό είναι ότι επεσε κ ο θυροειδης μου απο 1 που ηταν πριν 1,5 μηνα πηγε 0,33 πριν 1 εβδομαδα ξαφνικα ενώ εχω παρει κ 3 κιλά...τι στο καλό γίνεται δεν ξερω...πολυ μπέρδεμα .εχω εξετασεις αυριο κ προγεστερονη να δω τι γίνεται, οποτε θεωτητικα περιμενω την αλλη βδομάδα 10 με 14 του μήνα αλλιως 8 με 10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω πιστευω οτι μετράει στις 26 /10 όπου αρχιζει και η 2η ωορρηξία μαλλον απο τις 25 μεχρι τις 29 ειχα πονους ωορρηξιας ειδικά έντονους τις πρώτες 4 μερες μετα πιο ήπια με υγρα πολλα διαφανα eggwhite όπου ξανα ειδα τέτοια υγρα eggwhite  την τριτη παρα πολλα και λιγα την δευτερα.δεν ξερω πραγματικά και το πιο κουλό είναι ότι επεσε κ ο θυροειδης μου απο 1 που ηταν πριν 1,5 μηνα πηγε 0,33 πριν 1 εβδομαδα ξαφνικα ενώ εχω παρει κ 3 κιλά...τι στο καλό γίνεται δεν ξερω...πολυ μπέρδεμα .εχω εξετασεις αυριο κ προγεστερονη να δω τι γίνεται 

...εμενα που μου εγραψε προχθες ο ενδοκρινολογος εξετασεις, παλι δεν μου εγραψε προγεστερονη! Εγω επειδη εχω να κανω και προλακτινη μεσα σε ολες τις αλλες, λεω να παω να τις κανω 3η μερα του κυκλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...