Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα, άλλο ένα θετικό τεστ ωορρηξίας, εύχομαι να είναι τυχερό 😇 έχω ενοχλήσεις από την δεξιά ωοθηκη που είναι και η μοναδική σάλπιγγα και ελπίζω για κάτι καλό 🥺ευτυχώς η διάθεση μου έφτιαξε αυτή την εβδομάδα και ο μόνος λόγος είναι η πρώτη επέτειος γάμου που έχουμε αύριο❣❤

16064874515521875879336428630623.jpg

Να ζήσετε κορίτσι μου! Να είστε γεροί και πάντα ευτυχισμένοι! Εύχομαι με την επέτειο σας αύριο να τρυπώσει και το σπορακι σας και του χρόνου να γιορτάζετε αγκαλιά με το υπέροχο πλασματακι σας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα, άλλο ένα θετικό τεστ ωορρηξίας, εύχομαι να είναι τυχερό 😇 έχω ενοχλήσεις από την δεξιά ωοθηκη που είναι και η μοναδική σάλπιγγα και ελπίζω για κάτι καλό 🥺ευτυχώς η διάθεση μου έφτιαξε αυτή την εβδομάδα και ο μόνος λόγος είναι η πρώτη επέτειος γάμου που έχουμε αύριο❣❤

16064874515521875879336428630623.jpg

Κορίτσι μου να ζήσετε γεροι και μονιασμένοι!!! Κοπέλα με μια σάλπιγγα και εγώ...θα τα καταφέρεις!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Εύχομαι το δώρο της 1ης επετείου σας να είναι ένα μικρό,, γλυκό, ροζουλι, γερό μωράκι,,,που θα έρθει από τρελό έρωτα της μαμάς και του μπαμπά του!!!!!!🙏🤞👶❤️ Enjoy your anniversary 🥳🥳🥳

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου το εύχομαι με όλη μου την καρδιά να είσαι καλά 💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Να ζήσετε κορίτσι μου! Να είστε γεροί και πάντα ευτυχισμένοι! Εύχομαι με την επέτειο σας αύριο να τρυπώσει και το σπορακι σας και του χρόνου να γιορτάζετε αγκαλιά με το υπέροχο πλασματακι σας!💗

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ελπίζω για ένα θαύμα μακάρι να τα καταφέρουμε 😇💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσι μου να ζήσετε γεροι και μονιασμένοι!!! Κοπέλα με μια σάλπιγγα και εγώ...θα τα καταφέρεις!❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου έσυ τα κατάφερες;εύχομαι ο Θεός να ακούει τις προσευχές μου 💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki βάλε με αν μπορείς 22/12..αδιαθέτησα σήμερα, όπως ακριβώς περίμενα λόγω ωορρηξιας.

Καθε φορά απογοητεύομαι όλο και περισσότερο..Κάθε φορά λέω μωρέ λες αυτή τη φορά να το πετύχαμε; κάθε φορά ελπίζω ενώ ξέρω ότι δεν...Κάθε φορά λέω κουράστηκα κ τον επόμενο μήνα δε θα μπω στη διαδικασία των τεστ, των θερμό μετρήσεων κτλ αλλά τελικά δεν μπορώ..😢 Όσο περνάει ο καιρός νιώθω ότι τα περιθωρια στενεύουν, αν κ είμαστε ακόμα μικροί...νιώθω πως οσες ελπίδες υπάρχουν μήνα με το μήνα χάνονται...κ αρχίζω να συμβιβάζομαι με την όλη κατάσταση..νιωθω ότι προσπαθώ μόνη μου και όλες οι προσπάθειες πέφτουν στο κενό...😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

@Lacostaki βάλε με αν μπορείς 22/12..αδιαθέτησα σήμερα, όπως ακριβώς περίμενα λόγω ωορρηξιας.

Καθε φορά απογοητεύομαι όλο και περισσότερο..Κάθε φορά λέω μωρέ λες αυτή τη φορά να το πετύχαμε; κάθε φορά ελπίζω ενώ ξέρω ότι δεν...Κάθε φορά λέω κουράστηκα κ τον επόμενο μήνα δε θα μπω στη διαδικασία των τεστ, των θερμό μετρήσεων κτλ αλλά τελικά δεν μπορώ..😢 Όσο περνάει ο καιρός νιώθω ότι τα περιθωρια στενεύουν, αν κ είμαστε ακόμα μικροί...νιώθω πως οσες ελπίδες υπάρχουν μήνα με το μήνα χάνονται...κ αρχίζω να συμβιβάζομαι με την όλη κατάσταση..νιωθω ότι προσπαθώ μόνη μου και όλες οι προσπάθειες πέφτουν στο κενό...😔

Γιατί λες ότι προσπαθείς μόνη σου; έχεις κάνει τις εξετάσεις σου ο άντρας σου; Δεν είσαι μόνη σε αυτό, το ίδιο είμαστε πολλές εδώ μέσα μία από αυτές και εγώ και έχω τα ίδια συναισθήματα με σένα ιδικά αυτή την φορά, αλλά πρέπει να βρίσκουμε το κουράγιο να προχωράμε ακόμα και άν θέλεις να πάρεις λίγο τον χρόνο σου να ξεχαστείς από το άγχος να το κάνεις 💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γιατί λες ότι προσπαθείς μόνη σου; έχεις κάνει τις εξετάσεις σου ο άντρας σου; Δεν είσαι μόνη σε αυτό, το ίδιο είμαστε πολλές εδώ μέσα μία από αυτές και εγώ και έχω τα ίδια συναισθήματα με σένα ιδικά αυτή την φορά, αλλά πρέπει να βρίσκουμε το κουράγιο να προχωράμε ακόμα και άν θέλεις να πάρεις λίγο τον χρόνο σου να ξεχαστείς από το άγχος να το κάνεις 💜💜💜💜💜

Έχουμε κάνει εξετάσεις και έχουμε ενα θεματάκι στο σπερμα. Όσες φορές πάω να κάνω συζήτηση καταλήγουμε στο οκ θα πάμε αλλά ακόμα τπτ...ναι το καταλαβαίνω πως επηρεάζεται η ψυχολογία τους, η ισορροπία τους, ο ανδρισμός τους αλλά και ‘μείς τόσα περνάμε ρε γαμωτο..Το ξέρω ότ8ι πάλι θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω και τον επόμενο και τον μεθεπόμενο μήνα..Θα πάρω κουράγιο από σας..αλλά αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα σε τσακίζει..

Εύχομαι εσείς να σταθείτε πιο τυχεροί αυτό το μήνα και να τσακώσετε το σποράκι σας! 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Έχουμε κάνει εξετάσεις και έχουμε ενα θεματάκι στο σπερμα. Όσες φορές πάω να κάνω συζήτηση καταλήγουμε στο οκ θα πάμε αλλά ακόμα τπτ...ναι το καταλαβαίνω πως επηρεάζεται η ψυχολογία τους, η ισορροπία τους, ο ανδρισμός τους αλλά και ‘μείς τόσα περνάμε ρε γαμωτο..Το ξέρω ότ8ι πάλι θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω και τον επόμενο και τον μεθεπόμενο μήνα..Θα πάρω κουράγιο από σας..αλλά αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα σε τσακίζει..

Εύχομαι εσείς να σταθείτε πιο τυχεροί αυτό το μήνα και να τσακώσετε το σποράκι σας! 🧡

Αχ γλυκούλα μου ευχαριστώ μακάρι, έκανε μία φορά εξέταση και βρήκατε πρόβλημα και δεν θέλει να το ψάξετε άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Καλό Σ/Κ!! Αφήνω την παρακάτω φωτογραφία.....τα κορίτσια που έχουν ξαναδεί θερμοδιαγραμμα μου πιθανόν να θυμούνται ότι τέτοια θερμοκρασία ούτε στα όνειρά μου..... 🙏🙏🙏

20201128_074828.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου έσυ τα κατάφερες;εύχομαι ο Θεός να ακούει τις προσευχές μου 💜💜💜

Ναι τα κατάφερα με ευκολία,αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η καθεμία μας έχει τον δικό της οργανισμό που μπορεί να θέλει τον χρόνο του να συνέλθει από το σοκ.Εαν χαλαρώσεις και πιστέψεις ότι μπορείς θα το καταφέρεις!Σου εύχομαι και πάλι χρόνια πολλά για σήμερα και του χρόνου να κρατάς το παιδί σας στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!! Καλό Σ/Κ!! Αφήνω την παρακάτω φωτογραφία.....τα κορίτσια που έχουν ξαναδεί θερμοδιαγραμμα μου πιθανόν να θυμούνται ότι τέτοια θερμοκρασία ούτε στα όνειρά μου..... 🙏🙏🙏

20201128_074828.jpg

Πότε δεν περιμένεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πότε δεν περιμένεις;;; 

6/12 κορίτσι μου!!! Πριν λίγες ημέρες είδα στον ύπνο μου τον μπαμπά μου (τον οποίο έχω χάσει 2 χρόνια τώρα) και μου έδωσε ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! 🤞🤞🙏🙏👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

6/12 κορίτσι μου!!! Πριν λίγες ημέρες είδα στον ύπνο μου τον μπαμπά μου (τον οποίο έχω χάσει 2 χρόνια τώρα) και μου έδωσε ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! 🤞🤞🙏🙏👶👶

Καλημέρα,,,τι ωραίο όνειρο,,,προμήνυμα απ'το φύλακα άγγελο σου μπαμπά σου!!!! Του Αγίου Νικολάου να ξεκινήσουν όλα θετικά λοιπόν!!!!!! 🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Αχ γλυκούλα μου ευχαριστώ μακάρι, έκανε μία φορά εξέταση και βρήκατε πρόβλημα και δεν θέλει να το ψάξετε άλλο;

Καλημέρα! Έκανε ναι και ενώ κάθε φορά λέμε να το ξανα δούμε, να λύσουμε ότι πρόβλημα υπάρχει κάτι πάντα μας σταματάει..μια οι δουλειές, μετά διαφορά θέματα στην οικογένεια, έπειτα η ψυχολογία, η καραντίνα..πάντα υπάρχει μια δικαιολογία για να καθυστερήσει. Κ από το να τσακώνομαι του είπα όταν είσαι έτοιμος απλά πες μου κ ξεκινάμε..πεταω βέβαια κ γώ κάπου κάπου τις σπόντες μου μήπως κινητοποιηθεί αλλά τπτ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα! Έκανε ναι και ενώ κάθε φορά λέμε να το ξανα δούμε, να λύσουμε ότι πρόβλημα υπάρχει κάτι πάντα μας σταματάει..μια οι δουλειές, μετά διαφορά θέματα στην οικογένεια, έπειτα η ψυχολογία, η καραντίνα..πάντα υπάρχει μια δικαιολογία για να καθυστερήσει. Κ από το να τσακώνομαι του είπα όταν είσαι έτοιμος απλά πες μου κ ξεκινάμε..πεταω βέβαια κ γώ κάπου κάπου τις σπόντες μου μήπως κινητοποιηθεί αλλά τπτ!!!!

Καλημέρα,,,αχ αυτά τα αγόρια μας!!! Με το φιλότιμο όλα γίνονται,,,με αγάπη , συζήτηση και κοινό στόχο θα έρθει και η ώρα να το κάνει. Τι να πούμε εμείς που έχουμε κάνει το γυναικολόγο μας μηνιαίο πάγιο συνάντησης ,,,, κάποτε είχαμε τα κομμωτήρια εβδομαδιαία επίσκεψη 😂😂🤪,,,τώρα έχουμε την παρακολούθηση. Έτσι είναι αυτά,,, έρχονται οι στιγμές που όλα γίνονται!!!! Εύχομαι να πετύχετε τυχαία και να μη χρειαστεί καμία παρέμβαση,,,αλλά και να χρειαστεί να γίνει,θα είναι για καλό μόνο!!!! 🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλημέρα,,,τι ωραίο όνειρο,,,προμήνυμα απ'το φύλακα άγγελο σου μπαμπά σου!!!! Του Αγίου Νικολάου να ξεκινήσουν όλα θετικά λοιπόν!!!!!! 🤞🙏❤️👶

Αχ ο μπαμπακουλης μου...έφυγε 20 ημέρες μετά τον γάμο μας! Πάντα σε αυτόν μιλάω όταν θέλω να βγάλω το παράπονο μου για το μωράκι που δεν έχει έρθει. Του λέω "πες ένα καλό λόγο στον Μεγάλο βρε μπαμπά μου για εμας...Δεν θέλεις να δεις εγγονακι;"!! Πόσο τρελή ειμαι ε;; Με ηρεμεί όμως....Τον νιώθω δίπλα μου συνέχεια και πολύ συχνά έρχεται στα όνειρά μου...Έτσι νομίζω επικοινωνούμε!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :26/12

diana8:?

Lacostaki:15/12

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:08/12

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

anna90:06/12

Litsadi:07/12

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:?

Matilda94:08/12

ntinaki83:18/12

Marakii:21/12

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

6/12 κορίτσι μου!!! Πριν λίγες ημέρες είδα στον ύπνο μου τον μπαμπά μου (τον οποίο έχω χάσει 2 χρόνια τώρα) και μου έδωσε ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! 🤞🤞🙏🙏👶👶

Τι ωραίο.. Λες να είναι για καλό;; και εγώ την ημέρα στην ουσία που περίμενα τον προηγούμενο μήνα ήταν η ημέρα που είχε πεθάνει ο μπαμπάς μου.. Βέβαια το τεστ το έκανα νωρίτερα αλλά το θεώρησα σημαδιακό. Ήταν και η εβδομάδα την γιορτής του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Έχουμε κάνει εξετάσεις και έχουμε ενα θεματάκι στο σπερμα. Όσες φορές πάω να κάνω συζήτηση καταλήγουμε στο οκ θα πάμε αλλά ακόμα τπτ...ναι το καταλαβαίνω πως επηρεάζεται η ψυχολογία τους, η ισορροπία τους, ο ανδρισμός τους αλλά και ‘μείς τόσα περνάμε ρε γαμωτο..Το ξέρω ότ8ι πάλι θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω και τον επόμενο και τον μεθεπόμενο μήνα..Θα πάρω κουράγιο από σας..αλλά αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα σε τσακίζει..

Εύχομαι εσείς να σταθείτε πιο τυχεροί αυτό το μήνα και να τσακώσετε το σποράκι σας! 🧡

Εγώ κορίτσι μου έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα δεν έχει να κάνει ούτε με την ψυχολογία τους ούτε με τον ανδρισμό τους απλά θεωρούν ότι όλα είναι θέμα τύχης και ότι απλά δεν έτυχε ακόμα και κυρίως δεν φτάνει το μυαλό τους μέχρι εκεί που πρέπει για να καταλάβουν ότι αυτοί μπορεί να μην έχουν περιορισμένο χρόνο αλλά εμείς δυστυχώς έχουμε...ο δικός μου κάθε φορά που στεναχωριέμαι που έρχεται περίοδος μου λέει έλα μωρέ τι αγχώνεσαι και με κάνει έξαλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα! Έκανε ναι και ενώ κάθε φορά λέμε να το ξανα δούμε, να λύσουμε ότι πρόβλημα υπάρχει κάτι πάντα μας σταματάει..μια οι δουλειές, μετά διαφορά θέματα στην οικογένεια, έπειτα η ψυχολογία, η καραντίνα..πάντα υπάρχει μια δικαιολογία για να καθυστερήσει. Κ από το να τσακώνομαι του είπα όταν είσαι έτοιμος απλά πες μου κ ξεκινάμε..πεταω βέβαια κ γώ κάπου κάπου τις σπόντες μου μήπως κινητοποιηθεί αλλά τπτ!!!!

Καλύτερα να κάνεις μία συζήτηση μαζί του για  τον πραγματικό λόγο που το καθυστερεί ενώ εσύ βιάζεσαι,  κάτι τον αγχώνει ή κάποιος τον επηρεάζει και εμένα με είχε καθυστερήσει ο άντρας μου γιναμαζέψουμε λεφτά. Μη τσακωθεις για αυτό το θέμα πολύ καλά κάνεις προσπάθησε με ηρεμία να κουβεντιασετε💜 είμαι στην διάθεση σου όποτε με χρειαστείς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σε δέκα μερουλες να πάω να με δει για να μου πει ποτέ είναι οι γόνιμες μέρες. Γτ με τις πολυκυστικες δεν ξέρω ακριβώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα! Έκανε ναι και ενώ κάθε φορά λέμε να το ξανα δούμε, να λύσουμε ότι πρόβλημα υπάρχει κάτι πάντα μας σταματάει..μια οι δουλειές, μετά διαφορά θέματα στην οικογένεια, έπειτα η ψυχολογία, η καραντίνα..πάντα υπάρχει μια δικαιολογία για να καθυστερήσει. Κ από το να τσακώνομαι του είπα όταν είσαι έτοιμος απλά πες μου κ ξεκινάμε..πεταω βέβαια κ γώ κάπου κάπου τις σπόντες μου μήπως κινητοποιηθεί αλλά τπτ!!!!

Maroulita μου συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να δίνουμε χρόνο στον σύντροφό μας και ότι δεν πρέπει να πιέζουμε καταστάσεις αλλά μερικές φορές, λυπάμαι που το λέω, χρειάζεται. Θυμάμαι ότι το είχαμε συζητήσει ξανά στο παρελθόν αυτό το θέμα. Πόσο χρόνο να του δώσεις; Επιμένω ότι δεν γίνεται με το ζόρι αλλά πρέπει να βρεις έναν τρόπο. Δυστυχώς αν το αφήσεις πάνω του φοβάμαι ότι μπορεί να αργήσει πάρα πολύ να πάρει μια απόφαση. Και δεν μιλάμε ότι θα κάνει κάτι προληπτικά υπάρχει επιβεβαιωμένο ιατρικά θέμα το οποίο πρέπει να αντιμετωπιστεί. Δεν ξέρω ίσως πρέπει να βρεις το κουμπί του και να χρησιμοποιήσεις όλη σου την αγάπη για να τον πείσεις αλλά για εμένα αυτό που πρέπει να καταλάβει είναι ότι ενεργεί εγωιστικά. Δεν είναι μόνος του! Εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα και να τα καταφέρετε χωρίς περαιτέρω διαδικασίες αλλά είναι κρίμα να αφήνετε τον χρόνο να περνάει. Βάλε τα δυνατά σου κορίτσι μου και τα γυναικεία μέσα σου. Δεν μπορεί θα τον πείσεις!💗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
    • Ναι σωστά κ εγώ ξέχασα να σου πω για το σεντονι κ εγώ του απλώνω κ γενικά δεν πετάει πολλά στο πάτωμα τα πιο πολλά είναι στο κάθισμα. Αν δεν θέλω να λερώσει τα ρούχα του, αγόρασα από σειν αυτες τις σαλιαρες π είναι σαν ρούχο του τη φοράω @Elli13
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...