Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να μεινει δηλαδη μέσα στην ένεση όταν το υγρό έχει μπει υποδορια; την κάνεις ευθεία η λοξά; 

Εκεί τελειώνει το υγρό, όταν φτάσει στη φυσαλίδα! 2 δάχτυλα από τον οφαλο . Ούτε κάθετα ούτε οριζόντια!! Κάτι ένδοιαμέσο. Πιάνεις Με το ένα χέρι το δέρμα εκεί(μάζευεις το δέρμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα ) και  με το άλλο κανείς την ένεση  τρυπάει πολύ εύκολα! Αν το κανείς σιγά σιγά δεν θα καταλάβεις το φάρμακο αλλιώς θα νιώσεις ένα ελαφρύ τσούξιμο ! Μήπως να στην δείξει φαρμακοποιός για πρώτη φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

2 δάχτυλα από τον οφαλο . Ούτε κάθετα ούτε οριζόντια!! Κάτι ένδοιαμέσο. Πιάνεις Με το ένα χέρι το δέρμα εκεί(μάζευεις το δέρμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα ) και  με το άλλο κανείς την ένεση  τρυπάει πολύ εύκολα! Αν το κανείς σιγά σιγά δεν θα καταλάβεις το φάρμακο αλλιώς θα νιώσεις ένα ελαφρύ τσούξιμο ! Μήπως να στην δείξει φαρμακοποιός για πρώτη φορά; 

Την έκανα και δεν πονεσα καθόλου.. Μόνο η φυσαλίδα με μπέρδεψε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

2 δάχτυλα από τον οφαλο . Ούτε κάθετα ούτε οριζόντια!! Κάτι ένδοιαμέσο. Πιάνεις Με το ένα χέρι το δέρμα εκεί(μάζευεις το δέρμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα ) και  με το άλλο κανείς την ένεση  τρυπάει πολύ εύκολα! Αν το κανείς σιγά σιγά δεν θα καταλάβεις το φάρμακο αλλιώς θα νιώσεις ένα ελαφρύ τσούξιμο ! Μήπως να στην δείξει φαρμακοποιός για πρώτη φορά; 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο....εμένα μου την έκανε μια κοπέλα στο φαρμακείο η οποία την έκανε τόσο γρήγορα που ποτέ δεν προλάβαινα να το καταλάβω μια φορά μου την έκανε ένας άντρας ο οποίος επειδή φοβόταν μου την έκανε πολύ αργά και με πόνεσε και σημάδι μου αφησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Την έκανα και δεν πονεσα καθόλου.. Μόνο η φυσαλίδα με μπέρδεψε.. 

Αύριο πήγαινε στο φαρμακείο την ώρα που είναι να την κανείς και πες τους να σου δείξουν , να την κανείς σωστά! Κρίμα να πάνε χαμένες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Αύριο πήγαινε στο φαρμακείο την ώρα που είναι να την κανείς και πες τους να σου δείξουν , να την κανείς σωστά! Κρίμα να πάνε χαμένες! 

Γτ υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψουν; αφού έβαλα μέσα όλη την βελωνα... Δεν έφυγε δλδ υγρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο....εμένα μου την έκανε μια κοπέλα στο φαρμακείο η οποία την έκανε τόσο γρήγορα που ποτέ δεν προλάβαινα να το καταλάβω μια φορά μου την έκανε ένας άντρας ο οποίος επειδή φοβόταν μου την έκανε πολύ αργά και με πόνεσε και σημάδι μου αφησε

Αλήθεια; Εμένα την πρώτη φορά που μ την έκανε η φαρμακοποιός την έκανε γρήγορα και με έτσουξε το φάρμακο και έγινε και μελάνια! Την επόμενη την έκανε ο άντρας μου και αυτός γρήγορα με σακάτεψε! Και μετά που την έκανα σιγά σιγά μόνη μ δεν είχα θέμα! Μόνο όταν φούσκωσε η κοιλιά με δυσκόλεψε λιγάκι. Και τώρα δόξα το θεό πάλι δεν δυσκολεύομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια; Εμένα την πρώτη φορά που μ την έκανε η φαρμακοποιός την έκανε γρήγορα και με έτσουξε το φάρμακο και έγινε και μελάνια! Την επόμενη την έκανε ο άντρας μου και αυτός γρήγορα με σακάτεψε! Και μετά που την έκανα σιγά σιγά μόνη μ δεν είχα θέμα! Μόνο όταν φούσκωσε η κοιλιά με δυσκόλεψε λιγάκι. Και τώρα δόξα το θεό πάλι δεν δυσκολεύομαι! 

Πιστεύω ότι είναι και θέμα χεριού η συγκεκριμένη κοπέλα σου λέει καλημέρα και μέχρι να απαντήσεις έχει κάνει και την ένεση βασικά μπορεί να φταίει κι αυτό το ότι την έκανε τόσο γρήγορα που δεν προλάβαινα ούτε καν να νιώσω το τσίμπημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι δεν είδα τη συνηθισμένη περιοδο εντωμεταξυ εμένα ο κύκλος μου είναι μικρός οπότε έχω μπει ήδη στις γόνιμες του επόμενου κυκλου

Κατάλαβα... Μπορεί να είναι καμώματα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια ξέρετε μόνο τι δεν κατάλαβα ποτέ;;γιατί και αυτή και την προηγούμενη φορά η μικροβιολόγος με ρώτησε πότε ήταν η τελευταία μου περίοδος;;τι σημασία έχει;;

Πάντα ρωτάνε δε ξερω το λόγο κ εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω εδώ και μια εβδομάδα περιοδο κ έχω ανησυχήσει λίγο. Φταίει που σηκώνω κ το παιδι κάποιες φορές την ημέρα? Σκέφτομαι να περιμενω μήπως σταματήσει να παω από Δευτέρα τρίτη στο γιατρό η αν δω οτι αγχώνομαι πολυ να τον παρω άυριο ένα τηλέφωνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Ρε κορίτσια με καθυστέρηση και αρνητικά τεστ σας έχει τύχει ποτέ θετική χοριακή?εννοώ γίνεται να συμβεί?

Και φυσικά γίνεται η χοριακη είναι πολλή πιο αξιόπιστη από τα τεστ και από τη στιγμή που έχεις καθυστέρηση και θετική χοριακη είναι επίσημο ότι ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Και φυσικά γίνεται η χοριακη είναι πολλή πιο αξιόπιστη από τα τεστ και από τη στιγμή που έχεις καθυστέρηση και θετική χοριακη είναι επίσημο ότι ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ

Αν δεν μου ρθει μέχρι Δευτέρα .που θα χω τότε 9 μέρες καθυστέρηση θα πάω για χοριακή. Ελπίζω να είναι θετική!! Δεν μου ρχεται αλλά έχω μια ενόχληση κάτω δεξιά εδώ κ μια βδομάδα .αλλά τα τεστ και τα δύο είναι αρνητικά που έκανα .ελπίζω στη χοριακή .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Αν δεν μου ρθει μέχρι Δευτέρα .που θα χω τότε 9 μέρες καθυστέρηση θα πάω για χοριακή. Ελπίζω να είναι θετική!! Δεν μου ρχεται αλλά έχω μια ενόχληση κάτω δεξιά εδώ κ μια βδομάδα .αλλά τα τεστ και τα δύο είναι αρνητικά που έκανα .ελπίζω στη χοριακή .. 

Ποια τεστ κάνεις;; 

@Lacostaki γιατί σκέφτεσαι τόσο απαισιόδοξα; η επιστήμη είναι πολύ μπροστά.

@kostef ρωτάνε για να υπολογίσουν πόσο ημερών είσαι αν η χοριακή είναι θετική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ποια τεστ κάνεις;; 

@Lacostaki γιατί σκέφτεσαι τόσο απαισιόδοξα; η επιστήμη είναι πολύ μπροστά.

@kostef ρωτάνε για να υπολογίσουν πόσο ημερών είσαι αν η χοριακή είναι θετική. 

Έκανα το cleartest και το selfclear. 

Ζήτησα το clearblue αλλά δεν το είχαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Και τι γινόταν τελικά, είχες κανονικά ωορρηξία;

Όχι κάθε φορά. Η ήταν άλλη μέρα..... Τον δεύτερο μήνα πήρα κ κλομιφαινη κ έμεινα έγκυος κατευθείαν.... 💕 Γενικά μην καθυστερείς. Αν το θέλετε ασ κάνετε κάποιους μήνες παρακολουθηδη με υπέρηχο. Αλλιωσ μετά εξετάσεις από σένα κ το σύζυγό κ ανάλογα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ κορίτσια έχω εδώ και μια εβδομάδα περιοδο κ έχω ανησυχήσει λίγο. Φταίει που σηκώνω κ το παιδι κάποιες φορές την ημέρα? Σκέφτομαι να περιμενω μήπως σταματήσει να παω από Δευτέρα τρίτη στο γιατρό η αν δω οτι αγχώνομαι πολυ να τον παρω άυριο ένα τηλέφωνο. 

Τι εννοείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Περιεργο.. Ρώτησες τον γυναικολόγο σου; 

Κορίτσια κάνει κάποια ενεσακια ινοχεπ να σας ρωτήσω κάτι για τον τρόπο; 

Καλησπέρα κορίτσι,ναι κάνω εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τι εννοείς? 

Ειχα παλινδρόμη πριν από ενα μηνα. Αυτή είναι η πρωτη περιοδος , το περιμενα να είναι λίγο πιο βαριά αλλά είναι πιο πολυ απο ότι μ είχε συμβεί τις άλλες φορές. Εχω ήδη 8 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Έκανα το cleartest και το selfclear. 

Ζήτησα το clearblue αλλά δεν το είχαν!

Εγώ πάντως με το σελφ κλιαρ 1 μέρα καθυστέρησης μου είχε βγει αρνητικό παρόλο που έλεγε 5 μέρες μετά τη σύλληψη και την 3η μέρα έκανα χοριακη και ήταν μικρή βέβαια 38..υπερδιαπλασιαστηκε αλλά δεν προχώρησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ποια τεστ κάνεις;; 

@Lacostaki γιατί σκέφτεσαι τόσο απαισιόδοξα; η επιστήμη είναι πολύ μπροστά.

@kostef ρωτάνε για να υπολογίσουν πόσο ημερών είσαι αν η χοριακή είναι θετική. 

Όπως έχω ξανα πει δεν έχω ούτε τη διάθεση ούτε την οικονομική δυνατότητα να προσπαθήσω με άλλους τρόπους...δεν έχω κάτι εναντίον της εξωσωματικής απλά είναι μια μέθοδος που εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου ναι θα ήθελα ένα παιδί αλλά όχι με οποιοδήποτε κόστος δεν έχω σκοπό να βάλω τον εαυτό μου σε τέτοια ταλαιπωρία φάρμακα ορμόνες για ένα αποτέλεσμα που και πάλι δεν είναι σίγουρο.ο μόνος τρόπος που με ενδιαφέρει είναι ο φυσικός και από τη στιγμή που δεν έρχεται δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ πάντως με το σελφ κλιαρ 1 μέρα καθυστέρησης μου είχε βγει αρνητικό παρόλο που έλεγε 5 μέρες μετά τη σύλληψη και την 3η μέρα έκανα χοριακη και ήταν μικρή βέβαια 38..υπερδιαπλασιαστηκε αλλά δεν προχώρησε 

Λυπάμαι που δεν προχώρησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όπως έχω ξανα πει δεν έχω ούτε τη διάθεση ούτε την οικονομική δυνατότητα να προσπαθήσω με άλλους τρόπους...δεν έχω κάτι εναντίον της εξωσωματικής απλά είναι μια μέθοδος που εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου ναι θα ήθελα ένα παιδί αλλά όχι με οποιοδήποτε κόστος δεν έχω σκοπό να βάλω τον εαυτό μου σε τέτοια ταλαιπωρία φάρμακα ορμόνες για ένα αποτέλεσμα που και πάλι δεν είναι σίγουρο.ο μόνος τρόπος που με ενδιαφέρει είναι ο φυσικός και από τη στιγμή που δεν έρχεται δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα διαβάσει ξανά. Η κάθε μία ξέρει τα όρια της. Όπως νιώθεις εσύ καλύτερα. Μπορεί να έρθει και τον επόμενο μήνα. Ποτέ δεν ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Λυπάμαι που δεν προχώρησε... 

Δυστυχώς είναι τόσο συχνό φαινόμενο πια..  Εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...