Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου🙂 παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας από την home test έχει πάρει κάποια κοπέλα τα συγκεκριμένα;

Γεια σου κορίτσι κ καλή αρχή με τα τεστακια σου.. έχεις σταθερό κύκλο?? Εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει ..θα σου πρότεινα να κάνεις 2 την ημέρα. Εγώ το πρώτο μήνα χρήσης τους δεν είχα βρει θετικό κ με είχε αγχωσει. Έπειτα που έκανα 2 την ημέρα όλα οκ.. θα μάθεις τον εαυτό σου κ τον κύκλο σου μέσα από αυτά... Ξεκινα λίγο πιο νωρίς απ' ότι νομίζεις πως κανείς ωορηξια κ σταθερά κάθε μέρα κατά τις 11 το πρωί κ μετά κατά τις 7 το απόγευμα κάνε τα τεστακια σου ώστε να βλέπεις την ορμόνη.. θετικό θα είναι όταν σκουρυνει αρκετά... Στη πορεία όταν θα τα μάθεις θα δεις ότι θα χρησιμοποιείς κ πιο λίγα κ θα πετυχαίνεις την ημέρα πιο εύκολα..  α!!! Κ μακριά απ' τα τεστ εγκυμοσύνης που βάζει δώρο 🤣🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου κορίτσι κ καλή αρχή με τα τεστακια σου.. έχεις σταθερό κύκλο?? Εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει ..θα σου πρότεινα να κάνεις 2 την ημέρα. Εγώ το πρώτο μήνα χρήσης τους δεν είχα βρει θετικό κ με είχε αγχωσει. Έπειτα που έκανα 2 την ημέρα όλα οκ.. θα μάθεις τον εαυτό σου κ τον κύκλο σου μέσα από αυτά... Ξεκινα λίγο πιο νωρίς απ' ότι νομίζεις πως κανείς ωορηξια κ σταθερά κάθε μέρα κατά τις 11 το πρωί κ μετά κατά τις 7 το απόγευμα κάνε τα τεστακια σου ώστε να βλέπεις την ορμόνη.. θετικό θα είναι όταν σκουρυνει αρκετά... Στη πορεία όταν θα τα μάθεις θα δεις ότι θα χρησιμοποιείς κ πιο λίγα κ θα πετυχαίνεις την ημέρα πιο εύκολα..  α!!! Κ μακριά απ' τα τεστ εγκυμοσύνης που βάζει δώρο 🤣🤣😂

Έκανα το πρώτο σήμερα το βράδυ είμαι στην 10η μέρα του κύκλου μου, δεν έχω σταθερό κύκλο και για αυτό πήρα τα τεστ γιατί δεν έχω πολλά περιθώρια μιας και είμαι 40χρονών. Θέλω να δω άν συμπίπτουν τα συμπτώματα της ωορρηξίας με την μέτρηση των τεστ. Παρακολουθώντας τα υγρά μου νομίζω ότι ξέρω πότε είναι αλλά θέλω να βεβαιωθώ και θέλω να χρησιμοποιήσω 2 την ημέρα. Εσύ όταν έκανες 2 είδες θετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2020 at 11:43 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

🤰💖🌺

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🌺

Ελενακι12:Γέννησε:29/06/20 κοριτσακι🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι🎂💗:13/10/20

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶

 

Λακοστακι τώρα που το είδα, η στελλίνα γέννησε πριν την εύη (η μετά, νομίζω λίγο πριν), όχι πριν τη frogel 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Λακοστακι τώρα που το είδα, η στελλίνα γέννησε πριν την εύη (η μετά, νομίζω λίγο πριν), όχι πριν τη frogel 😊

Α όχι δεν σας έχω βάλει με τη σειρά που γεννησατε είναι εντελώς τυχαία η σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Έκανα το πρώτο σήμερα το βράδυ είμαι στην 10η μέρα του κύκλου μου, δεν έχω σταθερό κύκλο και για αυτό πήρα τα τεστ γιατί δεν έχω πολλά περιθώρια μιας και είμαι 40χρονών. Θέλω να δω άν συμπίπτουν τα συμπτώματα της ωορρηξίας με την μέτρηση των τεστ. Παρακολουθώντας τα υγρά μου νομίζω ότι ξέρω πότε είναι αλλά θέλω να βεβαιωθώ και θέλω να χρησιμοποιήσω 2 την ημέρα. Εσύ όταν έκανες 2 είδες θετικό;

Καλημέρα... Καλά έκανες, αφού δεν έχεις σταθερο κύκλο να επιβεβαιωθείς. Ναι όταν έκανα 2 την ημέρα έβρισκα θετικό. Μη τα κάνεις πολύ αργά όμως πχ 10 το βράδυ ..καλό θα ήταν μέχρι τις 8 γιατί μετά πέφτει η ορμόνη. Προσπάθησε 11το πρωί  με 6-7 το αλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου🙂 παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας από την home test έχει πάρει κάποια κοπέλα τα συγκεκριμένα;

ναι ειχα παρει κ τωρα εχω παρει ,κανω τεστ να δω ,θα βρω το θετικό, οεεεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️ εγώ το σκ ήμουν στις γόνιμες βάση ημερολογίου..Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα υγρα μου δεν μου έδειξαν ωορρηξία. Είχα μόνο λίγο πόνο το Σάββατο. Θα δούμε. Πάντως τα τεστακια που έκανα τον προηγούμενο μήνα με άγχωσαν γι αυτό και δεν συνέχισα. Είχαμε γενικά αρκετές επαφές όλη την προηγούμενη εβδομάδα και το σκ.. Τώρα πως περνάνε οι 2 εβδομάδες;; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα... Καλά έκανες, αφού δεν έχεις σταθερο κύκλο να επιβεβαιωθείς. Ναι όταν έκανα 2 την ημέρα έβρισκα θετικό. Μη τα κάνεις πολύ αργά όμως πχ 10 το βράδυ ..καλό θα ήταν μέχρι τις 8 γιατί μετά πέφτει η ορμόνη. Προσπάθησε 11το πρωί  με 6-7 το αλλο.. 

Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ναι ειχα παρει κ τωρα εχω παρει ,κανω τεστ να δω ,θα βρω το θετικό, οεεεο???

Καλημέρα καλή επιτυχία 😇 άντε να δούμε τι θα γίνει και με αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️ εγώ το σκ ήμουν στις γόνιμες βάση ημερολογίου..Η αλήθεια είναι ότι γενικά τα υγρα μου δεν μου έδειξαν ωορρηξία. Είχα μόνο λίγο πόνο το Σάββατο. Θα δούμε. Πάντως τα τεστακια που έκανα τον προηγούμενο μήνα με άγχωσαν γι αυτό και δεν συνέχισα. Είχαμε γενικά αρκετές επαφές όλη την προηγούμενη εβδομάδα και το σκ.. Τώρα πως περνάνε οι 2 εβδομάδες;; 😂😂

Δηλαδή δεν έκανες τεστ αυτή την φορά, όλη την διάρκεια του κύκλου έχεις υγρά και απλά δεν είδες αλλαγή σε αυτά ή δεν είχες καθόλου;Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή "το ημερολόγιο μου "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια 🌼🌼 είχα δοκιμάσει και εγώ αυτά τα τεστακια..φυσικά ως ανάποδη που είμαι έβρισκα το θετικό αργά το απόγευμα-βραδυ και συνήθως μου έβγαινε την 15η ημέρα..

Σε άλλα νέα, πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε το εμβρυάκι που μεγάλωσε και παλλόταν η καρδιά αλλά δεν μπόρεσε να την πιάσει να την ακούσω..θα πάω πάλι σε 10 ημέρες επειδή το ζήτησα εγώ και λογικά θα μπορέσουμε να το ακούσουμε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα, 

Εχω ένα αγοράκι 7 μηνων με την Βοήθεια του Θεού, του Χριστού και της Παναγίας! Έχει από το Σάββατο που περιμένω να μου έρθει η περίοδος αλλά δεν λέει (και μακάρι να μην έρθει φυσικά χεχε).... Αυτό που με προβληματίζει είναι πως εδώ και αρκετές μέρες νοιώθω πως θα έρθει δηλ. Πονάει η μέση μου, είχα κάτι ανακατοσουρες αλλά πέρασαν, πηγαίνω για ουρά συνεχώς και έχω πολλά κολπικά υγρά... ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΌΜΕΝΗ ΠΕΡΊΟΔΟ ΚΑΙ ΉΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΌ ΔΕΝ ΞΈΡΩ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΆ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ από εμένα, προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα και θερμοκρασία σε ποια φάση του κύκλου είμαι αλλά τίποτα ...ξανά σήμερα ένα τεστ ωορρηξίας από περιέργεια αν κ πιστευω ότι περιμένω περίοδο κ βγήκε σχεδόν θετικό.  Νομίζω το είχαμε ξανααναφερει στο παρελθόν ότι λίγο πριν την περίοδο μπορεί να είναι σχεδόν θετικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Γεια σας κ από εμένα, προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα και θερμοκρασία σε ποια φάση του κύκλου είμαι αλλά τίποτα ...ξανά σήμερα ένα τεστ ωορρηξίας από περιέργεια αν κ πιστευω ότι περιμένω περίοδο κ βγήκε σχεδόν θετικό.  Νομίζω το είχαμε ξανααναφερει στο παρελθόν ότι λίγο πριν την περίοδο μπορεί να είναι σχεδόν θετικά???

Σχεδόν δηλαδή με αχνη γραμμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Δηλαδή δεν έκανες τεστ αυτή την φορά, όλη την διάρκεια του κύκλου έχεις υγρά και απλά δεν είδες αλλαγή σε αυτά ή δεν είχες καθόλου;Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή "το ημερολόγιο μου "

Οχι δεν έκανα.. Τα υγρα μου γενικά είναι ελάχιστα στον κύκλο αυτό...εγώ χρησιμοποιώ το womanlog

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα, 

Εχω ένα αγοράκι 7 μηνων με την Βοήθεια του Θεού, του Χριστού και της Παναγίας! Έχει από το Σάββατο που περιμένω να μου έρθει η περίοδος αλλά δεν λέει (και μακάρι να μην έρθει φυσικά χεχε).... Αυτό που με προβληματίζει είναι πως εδώ και αρκετές μέρες νοιώθω πως θα έρθει δηλ. Πονάει η μέση μου, είχα κάτι ανακατοσουρες αλλά πέρασαν, πηγαίνω για ουρά συνεχώς και έχω πολλά κολπικά υγρά... ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΌΜΕΝΗ ΠΕΡΊΟΔΟ ΚΑΙ ΉΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΌ ΔΕΝ ΞΈΡΩ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΆ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ 

καλησπερα!!καλυτερα να κανεις με την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Γεια σας κ από εμένα, προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα και θερμοκρασία σε ποια φάση του κύκλου είμαι αλλά τίποτα ...ξανά σήμερα ένα τεστ ωορρηξίας από περιέργεια αν κ πιστευω ότι περιμένω περίοδο κ βγήκε σχεδόν θετικό.  Νομίζω το είχαμε ξανααναφερει στο παρελθόν ότι λίγο πριν την περίοδο μπορεί να είναι σχεδόν θετικά???

εγω ξερω οτι θετικο μπορει να βγει κ οταν εισαι έγκυος. ποτε περιμενεις?μήπως κανεις ωορρηξια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα καλή επιτυχία 😇 άντε να δούμε τι θα γίνει και με αυτό. 

σε ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλησπερα!!καλυτερα να κανεις με την καθυστέρηση 

Ο σύζυγος μου, λέει να περιμένουμε να περάσουν όλες οι ημέρες της περιόδου και να πάμε για χοριακη.... Έχει 3 ημέρες τώρα και ακόμη να εμφανιστεί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα, 

Εχω ένα αγοράκι 7 μηνων με την Βοήθεια του Θεού, του Χριστού και της Παναγίας! Έχει από το Σάββατο που περιμένω να μου έρθει η περίοδος αλλά δεν λέει (και μακάρι να μην έρθει φυσικά χεχε).... Αυτό που με προβληματίζει είναι πως εδώ και αρκετές μέρες νοιώθω πως θα έρθει δηλ. Πονάει η μέση μου, είχα κάτι ανακατοσουρες αλλά πέρασαν, πηγαίνω για ουρά συνεχώς και έχω πολλά κολπικά υγρά... ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΌΜΕΝΗ ΠΕΡΊΟΔΟ ΚΑΙ ΉΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΌ ΔΕΝ ΞΈΡΩ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΆ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ 

Καλησπέρα 3 μέρες πριν την περίοδο ήταν πολύ νωρίς για τεστ από τη στιγμή όμως που δεν έχει έρθει ακόμα αύριο θα είσαι στις 3 μέρες καθυστέρηση οπότε είναι η κατάλληλη στιγμή για ένα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα 3 μέρες πριν την περίοδο ήταν πολύ νωρίς για τεστ από τη στιγμή όμως που δεν έχει έρθει ακόμα αύριο θα είσαι στις 3 μέρες καθυστέρηση οπότε είναι η κατάλληλη στιγμή για ένα τεστ

Βασικά έγραφε πως μπορεί να ανίχνευση μέχρι και 2 - 3 ημέρες πριν την καθυστέρηση... Οπόταν και το έκανα... Ειδα αρνητικό οπόταν δεν είχα ξανά κάνει... Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου να είσαι καλά.... :) από την άλλη σκέπτομαι να περιμένω να φύγουν όλες οι ημέρες αν δεν έρθει και να κάνω μια χοριακη όπως θέλει ο αντρας μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...