Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια μου και καλο Σ/Κ να εχουμε! Η καθημερινη σας ενημερωση για την θερμοκρασια μου.....επεσε λιγακι σε σχεση με χθες απο 36,5 πηγε 36,4 αλλα ειναι οκ πιστευω. Απο τη 12η μερα του κυκλου που ξεκινησαν τα τσιμπηματα (τοτε λογω του οτι πλησιαζε η ωορρηξια υποθετω), μεχρι και σημερα 19η ημερα του κυκλου συνεχιζουν, απλα λιγακι διαφορετικα. Σαν τραβηγματα πιο πολυ θα ελεγα, δεν ξερω πως να το περιγραψω. Τι θα κανετε σημερα; Εμεις θα παμε ΙΚΕΑ για βολτα και ψωνια...και μετα σε κανενα ταβερνακι με τον κουμπαρο μας για να τον κερασουμε κιολας (ειχαμε επετειο γαμου και ειχε και γενεθλια ο αντρουλης μου)! Επισης τη Δευτερα το αγορι μου μπαινει για επεμβαση στον Αγ. Λουκα, θα κανει διαφραγμα μυτης, πολυποδες και ρινικες κογχες, ολα ειναι χαλια!! Δεν μπορει να εχει και κανεναν μαζι του γα@@@το! Ππππφφφ

20200912_112811.jpg

Καλημέρα!!! Μια χαρά το βλέπω το διάγραμμα σου μπορεί αύριο να δεις να ανεβαίνει πάλι. Δεν είναι κ σταθερή εντελώς η θερμοκρασία θα κάνει λίγα βουναλακια. 

Περαστικά γρήγορα στο αγόρι σου! Έχω κ εγώ ένα θέμα με τη μύτη αλλά ευτυχώς δεν έχω πολύποδες. Θα δεις μετά θα είναι πολύ καλύτερη η ανάσα του θα ανακουφιστεί. 

Εγώ πήγα σούπερ μάρκετ κ κουράστηκα λίγο κ τώρα μαγειρεύω. Αλλά σήμερα δε θα κάνω τίποτα άλλο καναπέ κ ίσως καμία βόλτα το απογευμα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Kostef εσυ να μενεις ξεκουραστη και ηρεμη και χαρουμενη!!!! Ο γιατρος του ειπε οτι το δεξι ρουθουνι ειναι σχεδον εντελως κλειστο και οτι γενικα αναπνεει κατα το 1/5 μονο!!! Ευχαριστουμε παρα πολυ!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Kostef εσυ να μενεις ξεκουραστη και ηρεμη και χαρουμενη!!!! Ο γιατρος του ειπε οτι το δεξι ρουθουνι ειναι σχεδον εντελως κλειστο και οτι γενικα αναπνεει κατα το 1/5 μονο!!! Ευχαριστουμε παρα πολυ!!! :) 

Εγώ πήγα στο ωρλ με την ελπίδα να μου πει πολύποδες μήπως φτιάξει η αναπνοή μου αλλά δεν έχω. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι μου είπε νομίζω λόγω χρονιας ρινίτιδας έχει δημιουργηθεί θέμα. Εμενα η αναπνοή μου είναι στο μισό κ με καυτηριασμο φτιάχνει λίγο όχι εντελώς. 

Αφού όταν κουραστω ειδικά το χειμώνα περπατάω κ είμαι σαν το ψάρι με ανοιχτό στόμα. Φαντάσου τι γίνεται τώρα με τη μάσκα και την εγκυμοσύνη! 

Πάντως το αγόρι σου θα πρέπει να ζορίζεται άσχημα, αλλά όταν κάνει την επέμβαση θα παίρνει αέρα από τη μύτη και θα του φαίνεται παράξενο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Εγώ πήγα στο ωρλ με την ελπίδα να μου πει πολύποδες μήπως φτιάξει η αναπνοή μου αλλά δεν έχω. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι μου είπε νομίζω λόγω χρονιας ρινίτιδας έχει δημιουργηθεί θέμα. Εμενα η αναπνοή μου είναι στο μισό κ με καυτηριασμο φτιάχνει λίγο όχι εντελώς. 

Αφού όταν κουραστω ειδικά το χειμώνα περπατάω κ είμαι σαν το ψάρι με ανοιχτό στόμα. Φαντάσου τι γίνεται τώρα με τη μάσκα και την εγκυμοσύνη! 

Πάντως το αγόρι σου θα πρέπει να ζορίζεται άσχημα, αλλά όταν κάνει την επέμβαση θα παίρνει αέρα από τη μύτη και θα του φαίνεται παράξενο χαχα

Κι αυτος τους πολυποδες και τις τερμα πρησμενες ρινικες κογχες τις επαθε απο αλλεργικη ρινιτιδα που εχει εκ γενετης σε αρκετα μεγαλο βαθμο...ολη τη χρονια, 1-2 φορες καθε εβδομαδα ειναι χαλιααααα!!! Λογω και του στραβου διαφραγματος που τωρα ανακαλυψαμε (εφοσον τον εσπρωξα να παμε σε ωρλ) μας προτεινε ο γιατρος το χειρουργειο. Ευτυχως ειναι με λεϊζερ τριτης γενιας και οι πολυποδες θα καθαριστουν απο μεσα, ριζικα, γιατι αλλιως ξαναβγαινουν!!! 😬😬😬  Ο αντρας μου ανυπομωνει και ειναι χαλαρος, εγω αγχωνομαι!! Εσυ καθε ποτε κανεις καυτηριασμο........και βασικα τι καυτηριαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Κι αυτος τους πολυποδες και τις τερμα πρησμενες ρινικες κογχες τις επαθε απο αλλεργικη ρινιτιδα που εχει εκ γενετης σε αρκετα μεγαλο βαθμο...ολη τη χρονια, 1-2 φορες καθε εβδομαδα ειναι χαλιααααα!!! Λογω και του στραβου διαφραγματος που τωρα ανακαλυψαμε (εφοσον τον εσπρωξα να παμε σε ωρλ) μας προτεινε ο γιατρος το χειρουργειο. Ευτυχως ειναι με λεϊζερ τριτης γενιας και οι πολυποδες θα καθαριστουν απο μεσα, ριζικα, γιατι αλλιως ξαναβγαινουν!!! 😬😬😬  Ο αντρας μου ανυπομωνει και ειναι χαλαρος, εγω αγχωνομαι!! Εσυ καθε ποτε κανεις καυτηριασμο........και βασικα τι καυτηριαζεις?

Εγώ δεν έκανα καυτηριασμο ακόμα. Το σκεφτομουν αν είχα πολύποδες. Νομίζω τις κογχες μου είπε να καυτηριασω. Μου έκανε την εξέταση με ένα φάρμακο και την κάμερα που περνάει μέχρι κάτω στο λαιμό. Με αυτό το φάρμακο κ την κάμερα που πέρασε άνοιξε κάπως η μύτη προσωρινά και μου εξήγησε ότι με τον καυτηριασμο θα αναπνέω όπως τώρα με το φάρμακο της εξέτασης. Δηλαδή η αναπνοή μου δεν φτιάχνει εντελώς όπως τους νορμάλ ανθρώπους αλλά θα έχω λίγο βελτίωση. Οπότε το άφησα να το σκεφτώ αργότερα γιατί σε εμένα δεν είναι κ μεγάλο το όφελος. 

Μπράβο σου που τον έσπρωξες να το κοιτάξει γιατί από ότι καταλαβαίνω έχει μεγάλο θέμα και θα δει μεγάλη βελτίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσσκια μου τι κάνετε;; Να ρωτήσω κάτι...η θερμοκρασία πέφτει μόνο την μέρα της ωορρηξίας ή και τις δύο μέρες πριν;;Γιατί σύμφωνα με τον κύκλο μου ωορρηξία θα έχω την Δευτέρα αλλά ενώ Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή η θερμοκρασία πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσσκια μου τι κάνετε;; Να ρωτήσω κάτι...η θερμοκρασία πέφτει μόνο την μέρα της ωορρηξίας ή και τις δύο μέρες πριν;;Γιατί σύμφωνα με τον κύκλο μου ωορρηξία θα έχω την Δευτέρα αλλά ενώ Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή η θερμοκρασία πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8

 

 

Λογικά θα πρέπει μετά να φτάσει παραπάνω από 36.1.. Κατάλαβες??? Δηλ το δεύτερο μισό του κύκλου οι τιμές της θερμοκρασίας πρέπει να είναι παραπάνω από τις τιμές της θερμοκρασίας της πρώτης φάσης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσσκια μου τι κάνετε;; Να ρωτήσω κάτι...η θερμοκρασία πέφτει μόνο την μέρα της ωορρηξίας ή και τις δύο μέρες πριν;;Γιατί σύμφωνα με τον κύκλο μου ωορρηξία θα έχω την Δευτέρα αλλά ενώ Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή η θερμοκρασία πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8

 

 

Αν αύριο δεις αύξηση σημαίνει ότι σήμερα είναι η ημέρα ωορρηξιας, αν κ αύριο είναι πάλι χαμηλή και μεθαύριο αυξηθεί αύριο θα είναι η ωορρηξια κλπ

Στο υερμοδιαγραμμα μπορείς να δεις την ωορρηξια αφού αυτή γίνει. Την επόμενη μέρα της ωορρηξιας αυξάνεται η θερμοκρασία. Και συνήθως είναι η χαμηλότερη του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λογικά θα πρέπει μετά να φτάσει παραπάνω από 36.1.. Κατάλαβες??? Δηλ το δεύτερο μισό του κύκλου οι τιμές της θερμοκρασίας πρέπει να είναι παραπάνω από τις τιμές της θερμοκρασίας της πρώτης φάσης... 

Ναι κατάλαβα σε ευχαριστώ!!! Πρώτη φορά μετράω θερμοκρασία κανονικά τώρα θα δείξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κουκλα μου, ολα καλα θα πανε!! Μην αγχωνεσαι, δεν κανει καλο (βεβαια καλα να το λεμε, αλλα δυσκολο να το κανουμε, το ξερω)...! Προσπαθησε να κανεις κατι να ξεχαστεις, κανε το αγχος σου δημιουργικο! Φτιαξε φαγητα, γλυκα, ζωγραφισε, ασχολησου με τα λουλουδια σου....κανε κατι ομορφο!!! Εφοσον λενε και τα υπολοιπα κοριτσια που γνωριζουν οτι η χοριακη σου ειναι σουπερ....ηρεμησε!!!! Θετικες σκεψεις!!! :) :) :) :) 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ελπίζω να πάνε όλα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Αχ μακάρι και σιγά σιγά να δουμε και έμβρυο 

Εγώ είχα πιο λίγο παντως να ξέρεις... Να πανε ολα κατ ευχήν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Εγώ είχα πιο λίγο παντως να ξέρεις... Να πανε ολα κατ ευχήν!!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου ποσο ευδομαδον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου ποσο ευδομαδον;

Είδα ότι έγραψες στις 12 μέρες καθυστέρηση... Εγώ είχα πιο λιγο στις 12 από ο, τι θυμάμαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrita είπε:

Είδα ότι έγραψες στις 12 μέρες καθυστέρηση... Εγώ είχα πιο λιγο στις 12 από ο, τι θυμάμαι!!!! 

Ναι στην 12 είμαι απλως είδαν μονο σάκο και μου ειπαν στο νοσοκομειο πως είμαι 5ευδομαδον ελπίζω να πάνε όλα καλά και εσύ να χαίρεσαι το μωρακι σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Ναι στην 12 είμαι απλως είδαν μονο σάκο και μου ειπαν στο νοσοκομειο πως είμαι 5ευδομαδον ελπίζω να πάνε όλα καλά και εσύ να χαίρεσαι το μωρακι σου ❤

Και εγώ 5 εβδομάδων μόνο σακο είχαμε δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω και κάτι άλλο δεν μπορω άλλο απο τους εμετούς έχει 2 μέρες όπου πάνω απο 7 φορες δεν μπορω και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην τα βγάζω συγγνώμη κιόλας για την περιγράφει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Να ρωτησω και κάτι άλλο δεν μπορω άλλο απο τους εμετούς έχει 2 μέρες όπου πάνω απο 7 φορες δεν μπορω και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην τα βγάζω συγγνώμη κιόλας για την περιγράφει 

Θα δεις βρε αφού είναι πολύ νωρίς τώρα που πήγες.. 5 εβδομάδων τι να φανεί?? Πότε αδιαθετησες τελευταία φορά? Για να υπολογίσεις ακριβώς πόσο είσαι.. μετά τις 6+ θα πας να ακούσεις κ να δεις .. 🙏👣👶 μην αγχώνεσαι!!!

Όσον αφορά τους εμετούς έχω το ίδιο θέμα μαζί με αναγουλες καούρες κ όλα τα ωραία. Μ δώσε η γιατρός μου κάτι φυτικά χάπια PregnaDerm λέγονται. 2 μέρες να σ πω την αλήθεια πήρα χθες κ σήμερα είμαι κάπως καλύτερα όχι ότι πετάω... Δε ξέρω καν αν είναι απ' τα χάπια αυτά.. χαχα .. υπομονηηηη , καλό σημάδι τουλάχιστον!!!😂👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Θα δεις βρε αφού είναι πολύ νωρίς τώρα που πήγες.. 5 εβδομάδων τι να φανεί?? Πότε αδιαθετησες τελευταία φορά? Για να υπολογίσεις ακριβώς πόσο είσαι.. μετά τις 6+ θα πας να ακούσεις κ να δεις .. 🙏👣👶 μην αγχώνεσαι!!!

Όσον αφορά τους εμετούς έχω το ίδιο θέμα μαζί με αναγουλες καούρες κ όλα τα ωραία. Μ δώσε η γιατρός μου κάτι φυτικά χάπια PregnaDerm λέγονται. 2 μέρες να σ πω την αλήθεια πήρα χθες κ σήμερα είμαι κάπως καλύτερα όχι ότι πετάω... Δε ξέρω καν αν είναι απ' τα χάπια αυτά.. χαχα .. υπομονηηηη , καλό σημάδι τουλάχιστον!!!😂👶

5 Αυγούστου τελευτεα περίοδο απλως επειδή πριν 5 μηνες είχα την παλυνδρομη φοβάμαι μην είναι το ίδιο γιατί πειγενα και δεν μεγάλωνε..και εκεί στο νοσοκομείο με ειπε είδα μόνο σάκο και φοβιθηκα για κενό σάκο...για τους εμετούς με έχουν ξεσκιση πονάει η μέση μου και με ποιανουν κατι πόνοι στην κοιλιά χαμιλα και ποιο κάτω ακόμα δεν πειγα στον γιατρό δεύτερα αλλά που των είπα οτι είδε μονο σάκο είπε φυσιολογικό απλως μου έχει μείνει ο φόβος αλλά οι εμετοί με έχουν ταράξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

5 Αυγούστου τελευτεα περίοδο απλως επειδή πριν 5 μηνες είχα την παλυνδρομη φοβάμαι μην είναι το ίδιο γιατί πειγενα και δεν μεγάλωνε..και εκεί στο νοσοκομείο με ειπε είδα μόνο σάκο και φοβιθηκα για κενό σάκο...για τους εμετούς με έχουν ξεσκιση πονάει η μέση μου και με ποιανουν κατι πόνοι στην κοιλιά χαμιλα και ποιο κάτω ακόμα δεν πειγα στον γιατρό δεύτερα αλλά που των είπα οτι είδε μονο σάκο είπε φυσιολογικό απλως μου έχει μείνει ο φόβος αλλά οι εμετοί με έχουν ταράξει 

Κοντά είμαστε και με εσένα! 2 Αυγούστου εγώ τελευταία περίοδος. Και εγώ έχω 2 παλινδρομςς στο ιστορικό μου αλλά καλώς κακώς τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε. Δευτέρα θα πας κ εσύ στο γιατρό? Κ εγω μακάρι να δούμε έμβρυο και οι δύο! 

 

Τωρα και εγώ αγχώθηκα λίγο... Εγώ δεν έχω εμετούς ούτε μια αναγούλα 🤔🤔🤔. 1 κ μισή μέρα έμεινε θα κάνω υπομονή 😬😬😬😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κοντά είμαστε και με εσένα! 2 Αυγούστου εγώ τελευταία περίοδος. Και εγώ έχω 2 παλινδρομςς στο ιστορικό μου αλλά καλώς κακώς τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε. Δευτέρα θα πας κ εσύ στο γιατρό? Κ εγω μακάρι να δούμε έμβρυο και οι δύο! 

 

Τωρα και εγώ αγχώθηκα λίγο... Εγώ δεν έχω εμετούς ούτε μια αναγούλα 🤔🤔🤔. 1 κ μισή μέρα έμεινε θα κάνω υπομονή 😬😬😬😕

Ολά καλά θα πάνε θα δεις το μωρακι σου 👶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Να ρωτησω και κάτι άλλο δεν μπορω άλλο απο τους εμετούς έχει 2 μέρες όπου πάνω απο 7 φορες δεν μπορω και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην τα βγάζω συγγνώμη κιόλας για την περιγράφει 

Κάνεις συχνά γεύματα??? Μικρά κ συχνά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κάνεις συχνά γεύματα??? Μικρά κ συχνά?? 

Θα φάω 2 φορες την μέρα 3 οχι μεγαλα αλλά οτι και να φάω δεν αντεχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2020 at 2:40 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Βεβαίως κ να μου πεις γιατί Μ ενδιαφέρει..χαχα ναι δεν έχω γράψει ακόμα νεακια μου😆🤗...εγω έκανα την εξωσωματικη λοιπόν,  κ άκουσα πριν λίγες μέρες δύο δυνατές καρδούλες να χτυπάνε.. είμαι 7+2 κ ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά σε όλες μας..  🙏👶👶😆

Κοριτσάκι συγχαρητήρια!!! Ήμουν σίγουρη πως θα τα καταφέρεις γιατί είσαι πιτσιρίκα και ήξερες ακριβώς τι εμπόδιζε τη σύλληψη! Όλα να πάνε κατ ευχήν.! Υπομονή με τους εμετούς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Λογικά θα πρέπει μετά να φτάσει παραπάνω από 36.1.. Κατάλαβες??? Δηλ το δεύτερο μισό του κύκλου οι τιμές της θερμοκρασίας πρέπει να είναι παραπάνω από τις τιμές της θερμοκρασίας της πρώτης φάσης... 

Γεια σου Staraki παλαιμαχη έχεις γίνει πλέον 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...